Kogupäevakool

Tallinna Kuristiku Gümnaasium avas 2019. aasta septembrist kogupäevakooli 1. klasside õpilastele. Kogupäevakooli eesmärgiks on mitmekesistada õppetööd, luua paremad võimalused õpilaste õpimotivatsiooni suurendamiseks ja õpitulemuste parandamiseks.

Pärast koolitunde on õpilastel võimalus päeva jätkata oma koolis. Kogupäevakoolis ühendatakse õppekava järgne õppimine ja huvitegevus üheks tervikuks. Huvitegevusringid toimuvad vastavalt eesmärkidele nädalaplaani alusel. Õpilased saavad osaleda draama-, loodus-, loovus-, käsitöö ja kunsti- ning liikumisringis. Ringides on õpilased jagatud kahte rühma. Kogupäevakooli õpilastel on kohustus osaleda nädalaplaanis olevates ringides.

Lapsevanem kirjutab septembris avalduse kogupäevakooli tegevusest osavõtu kohta. Paberkandjal avalduse annab lapsevanem klassijuhatajale. Avalduse blanketi saab klassijuhataja käest.

Kogupäevakool töötab kuni kella 17.00. Kogupäevakool on õpilastele tasuta.

Tasuda on vaja kogupäevakooli lõunasöögi eest. Ühe toidukorra maksumus on 0.01 eurot (ehk 1 sent). Toitlustusküsimustega tegeleb TOITLUSTAJA.

Päevaplaan

12.00 Kogunemine kogupäevakooli ruumi B303. Ilusa ilma korral tegevused õues, kehva ilma korral koolimajas.
13.50 Lõunasöök kooli sööklas.
14.10 Ringi- ja õppetegevus. 
16.00 Individuaalne tegevus kogupäevakoolis.
16.30 Õues.
17.00 Kojuminek

Kogupäevakooli õpetajad on Silva Jõesaar ja Gea Pulst
kogupaevakool@kuristiku.ee

Kogupäevakooli meelespea

• Osalemiseks on vaja esitada vanema kirjalik avaldus.
• Õpilase lahkumine kooli territooriumilt kogupäevakoolis viibimise ajal on rangelt keelatud.
• Vanem tuleb lapsele järele kogupäevakooli, juhul kui ei ole muud eelnevat omavahelist kokkulepet kooli ja lapsevanema vahel.
• Kogupäevakoolis kehtib päevakava.
• Kui laps läheb tualetti, raamatukokku või hakkab koju minema, teatab ta sellest kindlasti õpetajale.
• Õpilase kogupäevakoolist lahkumiseks tuleb esitada vanemal avaldus.
 

 

Liitusime kogupäevakooli projektiga 2019. aasta sügisel. Projektis osalemise peamine põhjus on vajadus pakkuda tuge õppekeelest erineva koduse keelega õpilastele.

Meie kogupäevakooli mudeli kiitis heaks Tallinna Ülikool 3. veebruaril 2022. Mudel valmis ühises koostöös meie õpetajatega Maili Pallas, Gea Pulst, Silva Jõesaar, Anu Karus, Kirsika Rahumägi, Siiri Vilgats, Ly Melesk ja Kati Lepp.

Vaata meie kogupäeva kooli mudelit