Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

23.-27. sept – Spordinädal
30. sept – Teadlaste päev
4. okt – Õpetajate päev
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Algab suur juubeli viktoriin! 22.09
Pikapäevarühm 20.09
Toitlustamine 20.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
01.10 – Eha Keel
03.10 – Sirle Truu
04.10 – Maili Pallas
05.10 – Siiri Vilgats
05.10 – Olga Lillemaa
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Koolielu » Kresku 51 - mai 2008 » Sündmus

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Sündmus

Projektitöö annab uusi sõpru
Uues projektis on meie kooli partneriks Leipzigi kool.

Taniel, Tim

Paljud ei teagi, mis toimus 3. kuni 9. maini meie koolis. Kolmandal maikuu  päeval saabus Eestisse kümme õpilast Saksamaalt koos õpetajaga. Meie kooli 10.c klassi õpilased, nende vanemad ja paar õpetajat võtsid neid vastu Tallinna lennujaamas. Kogu seltskond oli väga ärevil ja ootas väga Saksa kodanikke lennujaama ustest välja astumas. Kõik õpilased Saksamaalt ööbisid meie kooliõdede ja -vendade  kodudes.

Esimesed päevad möödusid koolis, kus vaadati koos filme ja osaleti tundides. Kuid projekti põnevam osa oli alles ees. Kolmapäeval läksid 10.c ja 10.b klassi õpilased koos sakslastega Lõuna-Eestisse kahepäevasele reisile, kus külastati tuntud Eestimaa paiku, nagu Paunküla, Tartu, Kütioru, Taevaskoda, Värska jt.

Ööbimine oli Kütiorus. Seal said õpilased saunas käia ja suure lõkke ääres laule laulda. Hommikul, kui kõik olid välja puhanud ja söönud, asuti jälle teele. Sakslaste viimane päev Tallinnas oli põhimõtteliselt vaba, kuna koolis olid nad 3 tundi ja peale seda mindi koos enda majutajatega linna suveniire ostma.

Kõigile sakslastele meeldis Eesti väga ja nad oleksid meelsasti jäänud veel kauemaks siia, kuid ärasõit oli reede õhtul ja nii tuligi oma uute sõpradega hüvasti jätta. Mõned nutsid, teised naersid, kuid siiski olid kõik lõppude lõpuks õnnelikud, sest õpetaja Eero korraldatud projekt õnnestus. Väike intsident juhtus ainult lõpus, kui ühel sakslasel kadus pass ära ja ta sai veeta veel ühe öö koos enda õpetajaga väiksel mõnusal maal nimega Eesti.

Õpilaste muljed:

Olime väga rõõmsad ja üllatunud, et just meid valiti sakslasi vastu võtma. Meil oli aega nädal, et tutvustati külalistele kohalikku kultuuri ja tavasid. Sai palju nalja ja ma usun, et neil oli huvitav. Terve nädal oli tore.

Veetsime toreda nädala koos. Tore, et selliseid üritusi korraldatakse, sest siis muutub rutiinne koolielu põnevamaks. Aitäh õpetaja Margarita Eerole, Priit Ratassepale ja Marika Leemetsale.

See oli tore ja lõbus nädal. Tõesti, see teeb see meie igapäevast koolielu põnevamaks. Kõik olid sõbralikud ja viisakad. Külalised jäid väga rahule ja nad ootavad meid sügisel enda juurde.


Kuristiku moeshow on saanud suureks
Natuke meeldetuletuseks ajaloo kohta.

Kätlyn

2008. aastal esimese koha saanud kollektsioon2000. aasta vaiksel kevadõhtul sündis meie kallis kollases koolimajas midagi uut – toimus kõige esimene Kuristiku moeshow. Kuigi osavõtjaid oli vähe, lava taga valitses paras segadus ja puudus õige catwalk, oli üldmulje igati tore ja meeldejääv, žürii leidis, et üritus oli positiivselt hoogne ja naljakas.

Aasta möödus ning 20. mail 2001. aastal toimus järjekorras teine Kuristiku moeshow. Sel aastal oli osalejaid ainult kaks. Kresku reporter Triin Pitsi kirjutas Kresku 24. numbris, et osavõtjate ja publiku vähesuses oli süüdi vähene reklaam ning see, et üritus oli ainult gümnaasiumile. Publik oli aga showga igati rahul ja usuti, et sellest kujuneb ilus traditsioon.

18. aprillil 2002 toimus kolmas meie kooli moeshow. Osalejaid oli seekord rohkem (viis kollektsiooni) ja vanusepiiri langetati 6. klassini. Peaauhind läks kolmandat aastat järjest Annelis Jahilole, kes oli edukas ka Supernoova moekonkursil.

2003. aastaks oli moeshow kasvanud veel suuremaks. Kõige paremaks tunnistati neljandat aastat järjest Annelis Jahilo kollektsioon. Seda võib lugeda Kuristiku moeshow rekordiks, sest sama tulemust korrata või üle lüüa pole suutnud veel keegi.

2004. aastal oli osavõtjate arv kuus. 29. aprillil toimunud üritusel valiti parimaks disaineriks Lotte-Triin Narusk kollektsiooniga „Pabernukud“. Märkimisväärne on ka see, et parim naismodell oli 6. klassist!

2005. aastal muutus Kuristiku moeshow rahvusvaheliseks – üritust olid vaatama tulnud Comenius projektis osalejad väljastpoolt Eestit. Seekord läks võit gümnaasiumi kõige nooremale astmele – 10.b klassile. Suur muutus oli ka see, et esimest korda oli kasutusel ehtne poodium.

27. mail 2006. aastal toimunud moeshow oli esimene, kus olid kasutusel videoekraanid, millel näidati vahepaladeks animatsioone ja modellide laval kõndimist sai jälgida nii lavalt kui ka ekraanidelt (mida oli kokku kolm). Parimaks kollektsiooniks valiti „Lehekülg 34“, mille autoriks oli Liina Lillipuu.

Oma seitsmendat sünnipäeva tähistas Kuristiku moeshow suurejooneliselt. Esimest korda oli üritusel oma kodulehekülg, kus sai end kursis hoida prooviaegadega, lavaplaaniga, reglemendiga, meeskonnaga jne. 19. aprillil toimunud üritusel oli osavõtjaid ka teistest koolidest, kuid mõlemad peaauhinnad – rändauhind Kuristiku Kuldnõel ja Kuldnõel Kuristiku Mood 2007 – läksid meie kooli osavõtjatele, kollektsioonile „Golden Highway“. Võrreldes eelmiste aastatega oli lava suurem ja stiilsema kujundusega, valgusshow tegi silmad ette nii mõnelegile suurema ürituse valgustusele, dekoratsioonid olid ahhetama-panevalt andekad ja ma võiksin seda loetelu jätkata üle mitme lehekülje.

Viimase, 2008. aasta moeshow kohta saab igaüks aga lugeda kooli kodukalt – seal saab vaadata ka pilte ürituse kohta. Kuid peagi saab ka see osaks meie kooli pikaajalisest (loodetavasti) traditsioonist.Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii