Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

2. sept – Algab kool

Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tule noortekoori 25.08
Uue õppeaasta eelinfo 25.08
Koolinoorte suvemängud Meri ja Päike 25.08
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
02.09 – Kübe Tämmo
04.09 – Aire Luugus
04.09 – Riina Raaga
07.09 – Aare Vigla
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Projektid » Liiklusprojektid » Liikluskasvatus

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Liikluskasvatus

Ülevaade liikluskasvatuslikust projektist (1999-2010)

Moto: Laps on meie kõige kallim vara.

1999. aastast osaleme õpilastega projektis “Vigurivänt”. 2000/2001. õppeaasta maikuus võtsime Kuristiku Gümnaasimi õpilastega osa liikluskasvatuslikust võistlusest “Vigurivänt 2001”, kus me saavutasime juba märkimisväärse I koha ning “Tallinna Karika”. Juba järgmisel õppeaastal (2001/2002) osalesime viiendate klasside õpilastega (5a, 5b, 5c) ühisprojektis koos Maanteeameti ja TV-3-ga “Jalgratturi juhilubade koolitus üldhariduskoolis”. Projekti eesmärgiks oli Eesti koolide õpetajatele tutvustada ja teadvustada, et igas üldhariduskoolis on võimalik õpetada ja koolitada lapsi taotlemaks jalgratturi juhilube.

Jalgratturi juhiloa saab Dan-Timo Vaan, loa annab üle õpetaja Veinika Lemsalu.Projekti oli kaasatud Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Maanteeamet, Maanteeameti liiklusohutuse peaspetsialist Urve Sellenberg, MTÜ N.O.V.A. ja TV3 reporteriga Allan Muuk. Maanteeametilt sai kool tasuta õppematerjali: liiklusraamatud, jalgratturi juhiloa testid, liiklusalase infopaketi, lapsevanema taotluse jalgratturi juhiloa saamiseks ja  jalgratturi juhiload. TV3 reporter Allan Muuk filmis viit liiklustundi Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis, mida hiljem näidati TV 3 saates “Stop!”. Jalgratturi juhilubade koolitus toimus märts-aprill 2002 ning sellest koolitusest võttis osa enam kui 60 õpilast.

Tähelepanuväärne oli see, et teave koolitusest levis Lasnamäel kiiresti ja huvilisi tuli kokku mitmest erinevast koolist. Seega võib antud projekti lugeda ülelinnaliseks ja TV3 saate “STOP” kaudu üle Eestiliseks.
Järgnevatel aastatel muutus liiklusõpetus ja jalgratturi juhilubade koolitus Kuristiku Gümnaasiumis väga populaarseks. Kooli juhtkond hindab väga saavutusi liiklusõpetuse ja  -kasvatuse korraldamise alal ning juba 2002 aastast töötab Tallinna Kuristiku Gümnaasimis liiklusring. Iga aastaga osaleb ringitöös üha rohkem õpilasi.

Aastast-aastasse suurenes Lasnamäe õpilaste huvi liiklusringi töö vastu ning seepärast tekkis vajadus laiendada liiklusringi tegevust. 2003 aastal koostas Veinika Lemsalu liikluskasvatusliku projekti koos noorteklubiga MTÜ N.O.V.A. “Et laps ellu jääks” (Õpetajate Leht, 26. aprill 2002).

Liikluskasvatuslikule ja –õpetuslikule projektile eraldati ka raha Tallinna Spordi-ja Noorsooametist. Projekti eesmärk oli liikluskasvatusliku ja –õpetusliku töö tõhustamine ja laiendamine Tallinnas, Lasnamäel ajavahemikus: september–mai 2003-2004.
Eelmainitud projekti abil õnnestus kooli tellida grafoprojektor liikluskasvatuslikutöö paremaks korraldamiseks. Kool omakorda toetas projekti sellega, et andis kasutada kooli teleri liiklusalaste filmide vaatamiseks, tasuta kooliruumid liiklusringi töö läbiviimiseks, KOV toetas projekti töötasu maksmisega õpetajale.

Projekt: “Et laps ellu jääks” oli mõeldud 10.–12. aastastele lastele jalgratturi juhilubade taotlemiseks Lasnamäel. Selle projekti raames sai tasuta liiklusõpet 30 eesti keelse ja 20 vene keelse kooli õpilast. Kuna projekt oli edukas ja liikluõpetus oli saavutanud Lasnamäel suure populaarsuse, siis juba 2003. aastal määrati Veinika Lemsalu MTÜ N.O.V.A ja Maanteeameti poolt Tallinna linna liikluskasvatusliku võistluse „Tallinna Vigurivänt 2003“ Tallinna projektijuhiks. See suurüritus “Tallinna Vigurivänt 2003”, toimus 18. mail 2003 Pirita Vabaaja Keskuse juures. Ürituse ettevalmistus kestis veebruarist–maini. Projekti olid kaasatud MTÜ N.O.V.A töötajad, Mare Aarna ja politseitöötajad Põhja Politseist, Maanteeameti liiklusohutuse peaspetsialist Urve Sellenberg, liikluskool Plekk-Liisu koos juhataja Indrek Paluga, Pirita Vaba Aja Keskuse töötajad, Liiklusalane arvutimängu "Siia-sinna läbi linna" tegijad, tiiger Traks Põlvast, muusik Silver Rästa, trikiratturid ja paljud vabatahtlikud abilised ning lapsevanemad. Hoolimata väga halavast ilmast, oli üritusest osavõtt väga aktiivne ja lasterohke. Osa võttis  üle 20 Tallinna kooli, kokku 144 last. 
Üritus lõppes võitjate autasutamisega ja suure tordi söömisega.

Järgnevatel aastatel on Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi õpilased Veinika Lemsalu juhendamisel sageli osavõtnud mitmetest liiklusalastest võistlustest ja liiklusalastest viktoriinidest, mida korraldavad nii Põhja Politseiprefektuuri Liiklusjärelevalve osakond, Maanteeameti liikluohutuse osakond kui ka Tallinna Lasnamäe LOV. Alati on tulnud Kuristiku Gümnaasiumi õpilased  esimestele kohtadele (I-IV).

Seoses järjepideva liikluskasvatus alase tööga on Veinika Lemsalu sageli andnud konsultatsioone algklasside õpetajatele, huvijuhtidele, noorsootöötajatele ja oma liiklusõpetuse alaseid kogemusi lahkelt jaganud.

Õpilased annavad esmaabi 2004. aasta kevadel korraldasid Eesti Punase Risti Tallinna Selts, Põhja Politseiprefektuuri Liiklusjärelevalve osakond, Sisekaitseakadeemia, Tallinna Haridusamet ja Tallinna Tuletõrje- ja Päästeamet üheskoos Tallinna linna koolide V klasside õpilastele võistluse –Ürituse põhjendus: kuna peagi algab õpilastel suvevaheaeg ning selleks, et tagada koolilastele turvaline suvi.
Ka Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi võistkond võttis nimetatud võistluses-üritusest osa ning saavutas märkimisväärse II koha. Millest võistlus koosnes? Koolide võistkondadel tuli läbida 7 etappi: 2 etappi-liiklusohutust, 3 etappi-päästetegevust ja 2 etappi-esmaabi. Kõik osalenud koolid jäid võistlusega väga rahule.
Nimetatud üritus on tihedalt seotud liikluskasvatuse ja liiklusohutusega, sest koolis me õpetame lapsele selgeks liikluseeskirjad, aga oleme unustanud selle: kas ta ka esmaabi oskab anda? Esmaabi alast praktilist õppust kooli ainekavad ette ei näe, kuid jalgratturi juhiloa koolituse kaudu olen õpilastele õpetanud ka elementaarseid esmaabi võtteid (Video: Esmaabi), lisaks olen kutsunud ka õpilastele esinema Tallinna Mustamäe Haigla meditsiiniõe lapsevanem Laasti.

Jätkuvalt on liiklusring Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis väga populaarne.
2004/2005 õa on meie koolis juba 3 tundi nädalas liiklusringi: 1. klassile, 2. klassile ja jalgratturi juhiloa koolitus 10-12 aastastele lastele.
2005/2006 õa töötas koolis 3 liiklusringi: 1. klassile, 2. klassile ja 3.-5. klassile mõeldud jalgratturi juhikoolitus.
Õppeaastal 2006/2007 oli meil 4 liiklusringi: 1. klassile, 2. klassile, 3.klassile ja teistele huvilistele mõeldud jalgratturi juhikoolitus.
Käesoleval õppeaastal on meil liiklusringid 1., 2. ja 3. klassidele.
Osavõtt liiklusringist ja jalgratturi juhikoolitus on TASUTA!

Kokkuvõttes arvab Veinika Lemsalu, et liiklusalane kasvatustöö ringi näol on siiski vähene ja pealiskaudne ning vajaks tõusemat lähenemist.
Liikluskasvatus, liiklusohutus ja liiklusõpetus on väga laiaulatuslik teema, mida tuleks käsitleda iga päev. Liiklusõpetaja näeb ideaalis liikluskasvatust õppeainena ainekavas, kuid millisel moel, millise ulatuses seda näitab juba aeg.


Seotud lehed:
Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii