Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

2. sept – Algab kool

Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Koolilaps sätib ranitsat 23.08
Uue õppeaasta eelinfo 23.08
August 2019 16.08
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
02.09 – Kübe Tämmo
04.09 – Aire Luugus
04.09 – Riina Raaga
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Koolielu » Koolielu

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Koolielu

Halloween

Meie koolis tähistatakse igal aastal oktoobri lõpus Halloweeni. See on üritus, mida korraldavad kooli inglise keele õpetajad ning mis tutvustab inglise keelt kõnelevate riikide traditsioone ja ajalugu. Iga aasta toimub populaarne kõrvitsate lõikamise võistlus, kus võistlejad üritavad erinevate kunstiliste ideedega oma vastastest paremad olla. Kõrvitsad lähevad iga aastaga aina uhkemaks ja huvitavamaks. Kui kõrvitsad on lõigatud, mahub võistluse sisse ka viktoriin, mis testib õpilaste inglise keele oskust ja sõnavara rikkust. Päeva lõpus saavad peaaegu kõik osalejad autasustatud ja parimad saavad ka auhindu.

Rebaste ristimine

Iga kümnendiku hirm ja samas oodatuim üritus. Traditsioonide kohaselt tuleb abiturientidel vastsed gümnasistid korralikult sisse pühitseda ning see hõlmab endast stiilinädalat, mille jooksul kantakse erinevaid humoorikaid kostüüme, oma õpikute ja vihikute hoiustamist erinevates kandeanumates, näomaalinguid ja lõbusaid katseid. Muidugi ei puudu ühestki ristimisnädalast ka rebasetants, mille esitavad kümnendikud kooli sünnipäeval. Nädala lõpus antakse pidulikul üritusel rebasevanne. Iseenesest pole kogu üritus sugugi hull ja see on hea võimalus kümnendikele abiturientidega tutvumiseks.

Emakeele nädal

Emakeele nädal toimub kolmandal õppeveerandil. Nädala jooksul toimuvad erinevad ainevõistlused, Eesti kultuuri- ja kirjanduseteemalised loengud ning üritused. Eesmärgiks on oma kodumaa ajaloo tutvustamine õpilastele. Populaarne on traditsiooniline klasside vaheline Eesti mäng, mis imiteerib tuntud telesaadet ja mille käigus klasside võistkonnad võistlevad omavahel Eestit puudutavate faktide tundmises.

Reaalainete päevad

Traditsiooniks on kujunenud reaalainete päevad, mis panevad iga reaalharu õpilase silmad särama. Tavaliselt jaanuari alguses toimuv reaalainete nädal on pühendatud füüsikale, keemiale ja matemaatikale. Toimuvad loengud teadusteemadel ja füüsikalised katsed nii meie õpilaste kui ka külaliste poolt, lisaks peastarvutamise ja mõttemängude võistlused.

Tutipäev ja lõpukell

Tutipäev on võimalus igal abituriendil end jälle lapsena tunda ja koolimaja peal viimast korda ringi joosta. Lisaks erksavärvilistele riietele ja tunkedele on abiturientidel oma varustuses ka veepüstolid, viled ja mängukarud. See on gümnasistide seas üks oodatumaid päevi. Vahetult peale tutipäeva toimub ka lõpukella aktus, mille korraldavad üheteistkümnendikud ja  helistatakse viimast koolikella. Aktus pakub tavaliselt meenutuskilde abiturientide gümnaasiumiaastatest ja läheb paljudele hinge.

Võimlemispidu ja Lasnamäe rammumees

Terve teise veerandi valmistavad õpilased ja kehalise kasvatuse õpetajad ette võimlemispidu ja rammumehe võistlust. Võimlemispeo arendasid võimlemisõpetajad välja spordipäevast ning praeguseks on sellest kasvanud ülimalt populaarne tervet kooli kihama panev sündmus. Võimlemispeol võisteldakse akrobaatikanumbritega ja omaloominguliste kavadega, mis vahelduvad rammumeeste jõukatsumistega. Rammumehe võistlusele on oodatud võistlejad ka teistest Lasnamäe koolidest ja see võistlus on kiiresti populaarsust kogunud. Omaloominguliste kavadega tehakse terve detsembrikuu palju tööd, võistlus meeldib nii tantsude esitajatele kui rohkearvulisele publikule. Parimaid hetki ja kavasid läbi aastate näeb ka meie võimlemispeo Youtube kanalilt.

Kuristiku laulu- ja tantsupidu

tantsu_laulupidu.jpgTänu süstemaatilisele ja hästiorganiseeritud tegevusele on aastaid igakevadiseks tippsündmuseks kooli laulu- ja tantsupidu. Peol esinevad kõik lauljad, tantsijad ja võimlejad, tegemist on kui perepäevaga, kus peale esinemist saab vaadata õpilastööde näitust, avatud on heategevuslik kohvik, mille tulust osaga premeeritakse parimat koolilõpetajat. Sageli on osalemas esinejaid lähikoolidest ja -lasteaedadest, kellega meil on hea koostöö.

Peo korraldamine on hästi planeeritud meeskonnatöö, kuhu on haaratud õpilased, enamik õpetajaskonnast ja lapsevanemad. Vaatajate seas on lisaks lapsevanematele olnud ka kohalikke elanikke, külalisi Lasnamäe LOVst. Laulu- ja tantsupeo tase pidevalt kõrgemaks muutunud, tegu on populaarse õpilasüritusega, mis võimaldab vanematel tutvuda huviringides aasta jooksul õpituga.

TÖF-päev

Septembri viimasel nädalal toimub Eestis TÖF ehk Teadlaste Öö festival, mis on suurim teadust populariseerivate sündmuste sari. 2018. aastal toimus festival juba 13. korda. Meie kool on alates 1016. aastast korraldanud sel nädalal oma TÖF-päeva, mille käigus tehakse kõigis klassides mõni põnev eksperiment või katse, toimuvad harivad loengud või põnevad ühised katsed kooli õuealal. TÖF-päeva eesmärgiks on populariseerida loodusteadust ja mitmekesistada õpet eksperimentidega, milles õpilased ise kaasa saavad lüüa.

Liikumisnädal

Tallinna Kuristiku Gümnaasium on Liikuma kutsuv kool. Programmi eesmärk on laste ja noorte istumisaja vähendamine ja liikumisaktiivsuse suurendamine koolipäeva jooksul. Lisaks kollimajja ja kooliõuele rajatud liikumist soodustavatele aladele toimub alates 2016. aastast meie koolis septembri viimasel nädalal liikumisnädal. Selle raames võistlevad õpilased staadionil jooksu, hüppe ja viskealadel, toimub matkapäev ja tuletõrjevõistlus. Kooli on kutsutud esinema tuntud sportlased või lektorid, kelle ettekanded ning esinemised aitavad jalgsi või jalgrattal liikumist populariseerida. 

Tagasi kooli

Meie koolis on ettevõtmine "Tagasi kooli" toimunud juba palju aastaid. Ürituse põhiidee on, et ühe ja sama tunni ajal on kõikides klassides alates 1.-12. klassini tunnis külalisõpetaja. Tihti on külalisteks ka meie oma vilistlased, kes räägivad oma karjäärist, põnevatest väljakutsetest ja valikuvõimalustest elus. Peale tundi on kõik külalised olnud palutud ka pisikesele muljete vahetamisele kohvilauda. Õpilased on neis tundides enamasti aktiivsed ja küsivad julgesti küsimusi. Klassijuhataja tunnis saavad õpilased oma muljed kirja panna ning need saadetakse tagasisidena esinejatele.

Nobenäpp

Nutikuu raames on alates 2017. aastast aprillikuus meie koolis toimunud ülelinnaline kiirkirjutamise võistlus "Tallinna Nobenäpp". Osaletakse kahes kategoorias: nutitelefonidel ja arvutiklaviatuuril. Nutitelefonidel kirjutamises võisteldakse erinevates vanusekategooriates: kuni 14-aastased ja vanemad, et võistlus oleks aus. Nii nutitelefonil kui ka klaviatuuril kirjutajatel on ajapiiranguks 2,5 minutit. Võistlus on noorte seas populaarne, külalisvõistlejaid on tulnud mitmetest Tallinna koolidest. Auhindadega on toetanud ka Tallinna Haridusamet. Kindlasti on see üle linna parima tehnilise lahendusega üritus!

 

Kõik õppeaasta jooksul toimuvad sündmused:

September
Esimese koolikella aktus
Klasside pildistamine 
Koolirahu sõlmimine 
Liikumisnädal
TÖF-päev
Tervisepäev

Oktoober 
Õpetajate päev 
Mihklipäeva laat 
Rebaste ristimine 
Kooli sünnipäev

November 
Isadepäeva kontsert 
Halloweeni kõrvitsate lõikamine
Mardi- ja kadripäeva karneval algklassides

Detsember 
Jõulurahu välja kuulutamine 
Võimlemisvõistlus ja Lasnamäe rammumees 
Heategevuskampaania 
Päkapikunädal
Jõuluõhtu koolimajas 
Jõulukontsert kirikus 
Jõululõuna

Jaanuar 
Aabitsapidu
Reaalainete päevad 

Veebruar 
Talvine suusaspordipäev 
Sõbranädal 
Vabariigi aastapäeva nädal

Märts 
Projekt Tagasi kooli 
Emakeele nädal
Katsed 10. klassi
Avatud uste päev ja vanemate päev koolis

Aprill 
Stiilinädal ja stiilipidu 
Nobenäpu võistlus

Mai 
Kevadine spordipäev
Kuristiku laulu- ja tantsupidu 
Õpilastööde näitus 
Tutipidu ja lõpukell

Juuni 
Direktori vastuvõtt tublimatele
Õppeaasta lõpuaktused 
Linnalaager 
Põhikooli lõpuaktus 
Gümnaasiumi lõpuaktus


Seotud lehed:
Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii