Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

Koolimaja suletud 16.-29. juuli.
   Kantselei suletud 16.07-6.08.

   Ülejäänud aegadel koolimaja
       avatud kell 9.00-16.00.


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Eelkool 2018/2019. õa 09.07
Uue õppeaasta eelinfo 05.07
Koolivormi tellimine 03.07
 
Viimased pildialbumid
11. klassi äriideede esit...
Tallinna Nobenäpp 3. mail...
Võistlusmäng Autobahn 16...
Rohelise kooli prügi sort...
Eesti Vabariik 100 aktused...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.07 – Kadri Käärd
21.07 – Ami Kalamets
22.07 – Priit Ratassepp
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus


Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Koolielu » Huvitegevusest

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Huvitegevusest

Vaata ka huvitegevuse ringiaegasid

Päripidi tantsurühm

Päripidi rühm alustas oma tegevust 2009. aasta sügisel, kui Kuristiku gümnaasiumi tuli tantsuõpetajaks Kalev Järvela. Mõne aasta jooksul on Kalev suutnud nakatada kooli rahvakultuuri pisikuga, mille tulemusena on igal aastal juurde tekkinud üks või kaks rahvatantsurühma. Hetkel kuulub „Päripidisse“ 5 rühma. Seoses kasvava rahvatantsu huviga on rühmal ka teine õpetaja Kaie Kuut.

Päripidi tantsurühma repertuaaris on nii folkloorseid kui autoritantse. Lisaks tantsuoskusele õpitakse tantsutundides laulumänge ja eesti kultuuriga seonduvat kombestikku. Osaletud on mitmetes tantsulaagrites nii oma koolis kui Märjamaal ja Haapsalus. Nauditud on osalemist filmis „Kust see laps need laulud saanud“ ja Kultuuripealinna projekti ootussarjas „52 üllatust ja ideed“ tantsuõppematerjali võtetel.

Esimene suurem tantsupeo kogemus oli 2010. aastal Rakveres Meeste tantsupeol, kus osalesid 2. klassi poisid. Enne seda oldi suure publiku ees esinetud kooli laulu- ja tantsupidudel. 2011. aasta meeldejäävamad hetked on seotud koolinoorte tantsupeoga „Maa ja ilm“. Tiheda tantsusõela läbisid „Päripidi“ 1. ja 3. klassi tantsijad. Veel on osaletud VI Vabariiklikul Koolinoorte Rahvatantsufestivalil Tartus, kus rahvatantsurõõmu käis nautimas noorterühm. Teatetantsu teatepulka aitasid mööda Raplamaa teesid edasi kanda õpetajate segarühma tantsijad.

Eelmisel õppeaastal loodi Päripidi tantsurühma juurde õpetajate segarühm. Kuigi meie koolis on aula ja kaks spordisaali, käib enne tantsurühmade piirkondlikke ülevaatusi äge rebimine prooviaegade pärast – kes hiljaks jääb, peab koridoris tantsu lööma. Igast koolimaja otsast kostab sellistel päevadel rahvalikku tantsumuusikat ning kõikjal kohtab õnnelike nägudega krapsakaid tantsijaid.

Liiklusring

Ringi töös osalevad algklassiõpilased 1.-3. klassini. Esimesel kahel aastal õpitakse selgeks liiklusreeglid ja -märgid. Õpitu kordamiseks vaadatakse õppefilme ja mängitakse liiklusmänge. Kõigil soovijatel on võimalus 3. klassis sooritada jalgratturi juhiloa eksam. Vaata õppekava.

2011/2012. õppeaastal osaleti konkursil „Meie oma liiklusraamat“, mille raames valmis kaks ise tehtud liiklusraamatut. Preemiaks saadi kolmele klassile kinopiletid. Igal aastal osaletakse Merivälja ülelinnalisel liikluspäeval, kus 2012. aastal saavutati 1. koht. 2011. a oli aga tulemuseks 3. koht. Osaletud on ka Vigurivända võistlusel – aastatel 2011 ja 2012 on Tallinn-Harjumaa-Raplamaa arvestuses tagasi kooli tuldud 4. ja 7. kohaga. Liikluskasvatusega on meie koolis juba aastad tegelenud õpetaja Veinika Lemsalu. Tänu pikaajalisele tööle kutsuti meie kool osalema 2012. aastal projekti „Ohutu koolitee”. Projekti eestvedajaks on MTÜ Linnalabor.

Vaata veel liikluskasvatusest Kuristiku gümnaasiumis.

Maadlusring

Alates 2012/2013. õppeaastast saavad nii poisid kui ka tüdrukud käia kreeka-rooma maadlustrennis. Tublimad ja osavamad on selgeks õppinud lühikese aja jooksul mõned maadlusvõtted ja juba on ka esimestel võistlustel osaletud. Naljatledes võib öelda, et see on ainus tund koolis, kus kaasõpilase põrandale seljatamine on lubatud. Maadlustreener Tanel Renter on ühes intervjuus iseloomustanud maadlust selliste omadustega: maadlus on väga mitmekülgne ala, tööd saavad kõik lihased, laps saab hea koordinatsiooni.

Multimeediaring

Tehnika – nii saab ühesõnaliselt kokku võtta selle ringi mõtte. Ringi ajaloo jooksul on tegeletud igasuguste ülesannetega. Läbi aastate on kooli sündmusi foto- ja videokaameratega jäädvustatud. Klassiruumidesse on aidatud paigaldada projektoreid ja arvuteid. Kooli kolimisel 2011. aastal aidati asenduskoolimajas üles ehitada ajutist arvutivõrku. Koolisündmusteks aula efektsemaks kujundamiseks on üles pandud ja alla võetud prožektoreid ning muud lavatehnikat. Lisaks on monteeritud videoid ja tehtud kõike, et korraldatav sündmus tehniliselt õnnestuks.

Kooli ürituste korraldamisel nimetatakse ringis osalevaid õpilasi tehnikameeskonnaks, kuhu kuuluvad nii poisid kui ka tüdrukud alates 8. klassist. Ringi juhendaja on Aivar Metsaveer.
Kooliväliselt on osaletud Robotexil, kampaanias „Tegin pätti“ kahe videoga, teadusvideo kampaanias, mille raames loodi füüsikaklassi lakke tähistaevas. 2011. aastal osaleti Prügihundi videokampaanias, kus saavutati kaks 2. koha.

Kunstiring

Alates  2011/2012. õppeaastast on ringi juhendajaks Eve Neito. Tema juhendamisel saab õppida erinevaid kunsti tegemise tehnikaid. Materjalidena kasutatakse nii traditsioonilisi guaššvärve, paberit  kui ka igasuguseid mittetraditsioonilisi materjale. Teist aastat järjest on kunstiringi õpilased valmistanud jõulukaarte, mis saadetakse teistele koolidele ja asutustele. Lisaks on koolimaja alati kaunistatud huvitavate kunstitöödega.

Lühikese aja jooksul uue juhendaja käe all  on osaletud  konkursil „Mina ja linn“, kus märgiti ära Marleen Aasa töö. Auhinna kategoorias „Kõige optimistlikum töö“  tunnustati Brigitta Nombergi.  Lisaks võeti osa ka Tallinna õpilastööde näitusest „Taimest tulnud“. Heldin Noole töö oli parimate tööde seas ka Kullo Lastegaleriis.

Meediaring

Kooli ajalehe Kresku ja meediaringi vahele võib panna võrdusmärgi. Loe Kresku kohta siit kresku.html

Rahvusvahelised suhted

Ringi  töös osalevad õpilased, kes on seotud Comeniuse projektidega. Täpsem info kooli koduleheküljel – projektid.
"Maa ja linn – muutused eluviisis ja elutingimustes noorte pilgu läbi" (2000-2003)
"Taevas ja põrgu Euroopas“ (2003-2007)
„Through The Looking Glass: What You See Is What You Are“ (2008-2010)
„The Value of Living Green“ (2011-2013)

Õpetajate naisrühm

Kooli kõige staažikam rahvatantsu viljeleja on naisrühm, kes on koos käinud juba üle 20 aasta. Tantsijate seas on läbi aastate olnud nii õpetajaid, lapsevanemaid kui vilistlasi. Rühma juhendajaks on olnud algusaastatest alates Ivi Talimäe.
Naisrühma iga-aastaseks traditsiooniks on saanud õpetajate rahvatantsurühmade festivalil osalemine. Seoses nimetatud sündmusega on käidud nii Pärnus, Kärdlas kui Karksi-Nuias. Ise oldi selle festivali korraldajad 2005. aastal. Mainimata ei saa jätta ka naisrühma osalemist suurtel tantsupidudel ning koolinoorte tantsupidudel õpetajate rühmade seas.

Käsipallitrennid

Käsipall Spordiklubi HC Tallas (peamiselt Lasnamäel tegutsev käsipalliklubi) on asutatud 1997. aastal endise spordiklubi ETK baasil. HC Tallase eestvedaja ja peatreener Jüri Lepp asutas klubi eesmärgiga luua noortele poistele ja tüdrukutele võimalus tegeleda spordiga.

HC Tallas on klubiliikmete arvukuselt suurim käsipalliklubi Eestis – 2005. aasta 1. jaanuari seisuga oli klubis 225 liiget, kes on sündinud ajavahemikus aastatel 1980.-2000. Enamik noortest mängijatest omandab haridust Kuristiku Gümnaasiumis, aga treeningutel käib ka poisse erinevatest Tallinna linna koolidest. Treeneriteks on peatreener Jüri Lepp, Risto Lepp, Toivo Järv, Eddy Leitsar, Julia Netsajeva, Valentin Beljaev ning Martin Lillepea. Kõik HC Tallase treeningud on tasuta!

NB! HC Tallas ootab treeningutele uusi poisse (info: Jüri Lepp, tel. 50 93 118, www.hctallas.ee).


Seotud lehed:
Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* "Ma usun tegutsemisse!"

* Lahkuv USA suursaadik: "Kõige rohkem jään igatsema eestlasi."

* 8.a ja 8.b hariv vaheajareis Peterburi

* Kanal 2 ja Postimees kaks kärbest ühe hoobigaVaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii