Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

23.-27. sept – Spordinädal
30. sept – Teadlaste päev
4. okt – Õpetajate päev
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Algab suur juubeli viktoriin! 22.09
Pikapäevarühm 20.09
Toitlustamine 20.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
01.10 – Eha Keel
03.10 – Sirle Truu
04.10 – Maili Pallas
05.10 – Siiri Vilgats
05.10 – Olga Lillemaa
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2019 » Mai 2019

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Mai 2019

Suveaeg
Wednesday, 26.06, lisas aivar

Kooli kantselei on avatud tööpäeviti kell 9:00–15:00. Suletud on 15. juuli - 4. august. Telefon 634 0212 ja e-post kuristiku@kuristiku.ee.

Kuristiku linnalaager 2019
Monday, 24.06, lisas kylli

linnalaager3.jpgAlgklasside lõppenud õppeaasta viimaseks ürituseks oli Kuristiku linnalaager. Õpilastel oli võimalus huvitavalt, õpetlikult ja lõbusalt oma koolivaheaja algust sisustada. 

Kogu laagri aja paistis meile päike. Traditsiooniliselt alustasime botaanikaaia külastamisega. Jägala joale piknikule sõit kulges rõõmsas elevuses. Vahepeatuse tegime Rebala kivikalmetel ja Kostivere karstialal. Juga oli sel kevadel veevaene – ainult kolmandik astangust oli vee all. Uurisime joa tekkimise lugu, vaatlesime jõesängi ja tekkinud koopaid. Päeva lõpetas piknik vabas looduses.
Loomaaias vaatasime üle kõik tuttavad loomad. Elevust tekitas jääkarude uus kodu. Palaval päeval oli mõnus katsuda jääd.
Paljud lapsed ootasid kinokülastust. „Salajane loomade elu“ pakkus põnevust kogu filmi jooksul.
Tutvusime Lasnamäe lähiümbrusega. Pirita jõe ürgorus on palju salajasi kohti. Iru Linnamägi oli paljudele lastele uudiseks.
Kogu laagriaja jooksul külastasime erinevaid mänguväljakuid, mida Lasnamäe linnaosasse on ohtrasti juurde tekkinud.
Linnalaagri jooksul toimusid ka erinevad võistlused, näiteks noolevise, rõngavise, „teletorni“ jooks.
Enne laagri pidulikku lõpetamist külastasime Kadrioru kunstimuuseumi. Seejärel tegime pika jalutuskäigu renoveeritud Kadrioru pargis, kus üllatusi pakkus taastatud Jaapani aed.

Linnalaagrit viisid läbi kehalise kasvatuse õpetaja Liidia Kuusksalu ja klassiõpetaja Kati Lepp. Neid abistasid ka õpetajad Marge Visnapuu, Siiri Vilgats, Veinika Lemsalu ja Märt Tammisaar. Laagri edukaks läbiviimiseks aitasid kaasa Lasnamäe LOV ja lapsevanemad, kes võimaldasid oma lastele sisukat tegevust. 
Suur tänu kõigile! 

Liidia Kuusksalu

Mai- ja juunikuu tegijad
Sunday, 23.06, lisas aivar

Mai- ja juunikuu 2019 ...

tegijad on:
* Alari Põlm ja Veinika Lemsalu - Jalgratturi juhiloa koolitajad, kes on väga tublit tööd teinud 3. klassidele. See on väga töömahukas ülesanne: õppesõidud, rajaeksam ja sõit liikluses. Esimest korda käivad õpilased õppesõitu tegemas linnaliikluses. Jalgratturi juhilube taotleb 100 õpilast. Tubli ettevõtmine!
* Rohelise kooli töörühm koos 17. mail koristustalgudel osalenud õpilastega.

Kuu üritus on - koostöös kooli bändiga korraldatud vene keele üritus “Bänd Bravo”. Täname vene keele ürituse osalejad, läbiviijaid ja abilisi!

Õnnitlused kõikidele!

Ootame uute tegijate nimesid ja tegusid aadressile opilasesindus@kuristiku.ee.
Raino Liblik

Meie kooli õues toimus Baltimaade suurim käsipallivõistlus
Thursday, 20.06, lisas priit

kasipall_2019.jpgMeie kooli suurel ja ilusal õuealal toimus 7.-10. juunil juba kümnendat korda Baltimaade suurim noorte käsipallivõistlus Tallinn Handball Cup. Käsipall on meie koolile tuntust toonud ajast, mil meie kooli asus 1990. aastate alguses treenerina tööle Eesti legendaarne käsipallitreener Jüri Lepp, ning veidi hiljem sündis meie koolis noorte treenimisega tegelev käsipalliklubi HC Tallas. HC Tallas ongi korraldanud rahvusvahelist käsipallivõistlust noortele, kus osalevad noored käsipallurid Eestist, Lätist, Soomest, Rootsist, Venemaalt ja Valgevenest. Kokku osales rahvusvahelisel turniiril üle 1500 noore sportlase. Osa mänge toimus lisaks meie kooli toredale ja sportimist soodustavale territooriumile ka meie kooli spordisaalis ja Tondiraba hallis.

Meie koolist osales turniiril eri vanuseklassides ligi poolsada õpilast. Kõige paremini läks D-vanuseklassis (2006. aastal sündinud) osalenud poistel, kes tulid 22 võistkonna konkurentsis auhinnalisele kolmandale kohale. Sama võistkond, mis koosneb peaasjalikult meie kooli 6. klassi poistest, saavutas maikuus Eesti meistrivõistlustel teise koha. Võistkonna treener on Kaspar Lees. Turniiril osales ka HC Tallase 2. võistkond.

2004. aastal sündinud poiste vanuseklassis saavutas meie kooli poistest koosnev HC Tallase võistkond 18 võistkonna konkurentsis hea 6. koha. Kahjuks olid mõned selle võistkonna liikmed samal ajal klassiekskursioonil ega saanud oma võistkonda toetada. 

2009. aastal sündinud poiste arvestuses sai 17 võistkonna konkurentsis 7. koha HC Tallase 1. võistkond. Turniiril osales ka HC Tallase 2. võistkond. 

Turniir oli hästi korraldatud ja tekitas huvi ümbruskonnas elavates inimesteski. Tegemist on Lasnamäe ühe suurema noortele mõeldud spordivõistlusega. 

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustelt kaks medalit
Monday, 03.06, lisas viia

soprt2019mai.jpg28.-29.mail toimusid Kadrioru staadionil Tallinna koolinoorte meistrivõistlused 2019 kergejõustikus. Ka Tallinna Kuristiku Gümnaasium oli meistrivõistlustel esindatud. 29.mail oli võistlustules meie oma Kuristiku 10A klassi õpilane, Jelizaveta Mišina.

Jelizaveta võistles kahel alal – kaugushüpe ja kettaheide. Kaugushüppes saavutas Jelizaveta teiste Tallinna koolide võistlejate seas tubli III koha, tulemusega 5.24 m. Kettaheites läks isegi paremini ja tulemusega 28.88 m saavutas ta II koha.

Jelizaveta on kergejõustikuga tegelenud juba mitmeid aastaid. Soovime meie tublile sprotlasele palju õnne ja edu järgnevatel võistlustel kogu koolipere poolt!

Meie HC Tallase poisid tulid käsipalli Eesti meistrivõistlustel teiseks
Wednesday, 29.05, lisas priit

kasipall_mai_2019.jpgKehras 24.-26. mail toimunud noormeeste D-vanuseklassi käsipalli Eesti meistrivõistluste viimasel etapil selgusid 2018/2019. hooaja parimad klubid ja mängijad. Peamiselt meie kooli 6. klasside poistest (lisaks kolm poissi noorematest klassidest) koosnev HC Tallase käsipalliklubi tuli käsipalli Eesti meistrivõistlustel HC Põlva järel teiseks. Esikohale tulnud HC Põlvaga jäi meie poiste viimane mäng viiki, aga meistrivõistlustel aasta jooksul kogutud punktide arvestuses oli HC Põlva meie positest veidi ees. Meistrivõistluste parimaks mängijaks valiti Markus Arik.

HC Tallase D-vanuseklassi treener on Kaspar Lees. HC Tallase võistkonda kuuluvad: Andre Ansip, Karl-Martin Saar, Kristjan Oliver Saul, Markus Arik, Rasmus Rute, Henri Markus Takkis, Artur Ratassepp, Artur Haus, Daniel Vilenski, Kaspar Nurmet, Pärviz Mirijev, Kristofer Jõginõlv, Karl Martin Saul ja Erik Maidla.

Palju õnne poistele ja treenerile!  

Medal jalgpallis
Wednesday, 29.05, lisas viia

Jalgpall2019.jpgMeie poisid mängisid end tihedas konkurentsis medalile!
Alagrupiturniiril 9.mail pääseti teisena edasi. Võites 1:0 Merivälja kooli ja 3:0 Laagna Gümnaasiumit, mängides 1:1 viiki Lasnamäe Gümnaasiumiga ning ainuke kaotus tuli vastu võtta hilisemalt turniiri finalistilt Tallinna Vene Lütseumilt 0:4.
Finaalturniiril 23.mail Pae Staadionil tuli poolfinaalis vastu võtta korralik saun hilisemalt turniiri võitjalt Pirita Majandusgümnaasiumilt 0:6. Õnneks suutsid meie poisid kolmanda koha mänguks ennast piisavalt koguda ning võitlus Läänemere Gümnaasiumi vastu medalite eest oli võrdsete heitlus, kus meie omadel õnnestus mängu viimasel minutil lüüa 1:1 viigivärav, millega läks mäng penaltitele. Nende löömisel saavutas Kuristiku Gümnaasium 3:2 võidu.
Turniiri edu peitub eelkõige võistkonna heal sisekliimal ning üksteise positiivsel toetamisel.

Medalid said kaela:
Markus Arik 6a
Moris Vider 7b
Robin Väljak, Rico Romet Peterson 6c
Patrick Prunn, Ervin Peder, Martin Paiba, Sten Ott, Sander Tiks, Kristo Erik Raad, Jan Marten Sikkar Mathias Oeselg 7a

Palju õnne!

Kehalise kasvatuse õpetaja
Alari Põlm
 

Kolmandat aastat toimus Tallinna Nobenäpp 2019
Sunday, 26.05, lisas aivar

15. mail toimus meie koolimajas taaskord ülelinnaline kiirkirjutamise võistlus „Tallinna Nobenäpp 2019“.

Osaleti kahes kategoorias: nutitelefonidel ja arvutiklaviatuuril. Arvutiklaviatuuril kirjutamises olid vanusekategooriad: kuni 14-aastased ja vanemad, et võistlus oleks aus. Nii nutitelefonil kui ka klaviatuuril kirjutajatel oli ajapiiranguks 2,5 minutit.

Parimad nutitelefonil kirjutajad olid: I koht Robi Pinta (11.b), II koht Annabel Lozin (10.a) ja III koht Gregor Ojaveer (10.a).

Parimad klaviatuuril kirjutajad kuni 14-aastased: I koht Greg Ojasalu (192 tähemärki minutis, Tallinna Südalinna Kool), II koht Kevin Nurmbek (Tallinna Kuristiku Gümnaasium), III koht Edwin Shayan Zoorani Gholamy (Ehte Humanitaargümnaasium). Vanemas vanusekategoorias olid parimad: I koht Peacecop Kalmer: (414 tähemärki minutis, Tallinna Kunstigümnaasiumi töötaja), II koht Robi Pinta (11.b), III koht Kristi Viires (töötaja).
 
Sündmust toetas Tallinna Haridusamet ja OM filmiStuudio. Kindlasti oli see üle linna parima tehnilise lahendusega üritus! Vaata pilte.
Täname sündmuse korraldajaid Viia Kurski, Hanna Kivilat ja Aivar Metsaveeri.

Aprillikuu tegijad
Friday, 24.05, lisas aivar

Aprillikuu 2019 ...

tegijad on Põhikooli tütarlaste võrkpalli võistkond – kes saavutasid Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel III koha: Heleri Liis Hannilo, Evelin Budza, Liisa Laanemets, Merely Laast, Carmen ja Carola Maikov, Annabel Mustasaar, Liis Auväärt, Liis Pajuste. Juhendas kehalise kasvatuse õpetaja Tanel Renter.

tegu on laulu- ja tantsupeole pääsenud rühmad–kollektiivid:
* Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 2.-3. klassi rahvatantsurühm Priisle. Juhendaja Andres-Aare Tooming.
* Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi lastekoor. Juhendajad Kristi Toomra & Lisann Aljaste.
* Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi noortekoor. Juhendajad Sirje Vasmann Perend & Sirle Truu.

Õnnitlused kõikidele!

Ootame uute tegijate nimesid ja tegusid aadressile opilasesindus@kuristiku.ee.
Raino Liblik

Kohad linnalaagrisse on täis
Monday, 20.05, lisas viia

liinalaager.jpgMeie kooli linnalaager toimub sel aastal 12.-21. juunil.

Külastame muuseume, botaanikaaeda, loomaaeda, KUMU, Linnalähedast loodusparki, matkame Jägala Joal ja spordime oma kooli staadionil. Linnalaagri päeva alustame hommikul kell 9.00 (pakume hommikuputru), seejärel toimuvad planeeritud tegevused. Linnalaagri päev lõpeb 14.00 lõunasöögiga. Söögikorrad on koolimaja sööklas, v.a piknik, mis toimub Jägala Joal.

Linnalaager on mõeldud 1.- 5. klassi õpilastele. Kohti laagris on 30. Osalustasu 70.- eurot palume tasuda arvele EE831010010145401010 SEB Liidia Kuusksalu nimele. Selgitusse märkida lapse nimi ja klass. Kes ees, see mees!

Täpsem info: Liidia.Kuusksalu@kuristiku.ee.

Registreerunute nimekiri

Loe uudist edasi...

Tublid jalgratturid
Monday, 20.05, lisas viia

EstonianCup2019.jpgLaupäeval, 19.mail osalesid 3.a klassi tublid jalgratturid Raimond Prous ja Georg-Kaarel Tingas Estonian Cupi 2019 2. etapil - 5. Valgehobusemäe rattamaratonil ja sõitsid 21,8 km ajaga 1h 55min 50sek. See on väga tubli tulemus, liiatigi olid poisid ühed nooremad, kui mitte kõige nooremad poolmaratonist osavõtjad.
Oma hea sõiduga suudeti paarile rattakoolile muljet avaldada ja peale finišeerimist käidi kohe poisse kooli meelitamas, kuid nii Raimond kui Georg peavad oma lemmikspordialaks maadlust, kus on samuti saavutatud suurepäraseid tulemusi. 

 

 

 

 

Kuristiku õpilased olid käpad!
Thursday, 16.05, lisas kylli

Mesikapp.jpgNeljapäeval, 9. mail toimus üle-eestiline heategevuslik teatejooks liikumispuudega laste toetuseks. Juba 13. korda toimuval Mesikäpa jooksul osales üle riigi enam kui 10000 noort. 

Ka meie kooli õpilased andsid oma osalemisega panuse. Ühisest liikumisest tundsid rõõmu 5.d, 6.a, 7.a, 7.b ja 9.a klassi noored, kokku 41 õpilast. 8-liikmeliste võistkondade iga liige läbis Presidendi lossi juures 400-meetrise ringi.
 
Heategevuslikust teatejooksust on aastatega kujunenud Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning kindlasti ka suurim heategevusüritus, kus lapsed ise otseselt annavad oma panuse heategevusse. Tänavune teatejooks kogub annetusi Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juurde ainulaadse mängu- ja treeningpargi rajamiseks.

Lapsevanemad saavad toetada õnnetuse või haiguse läbi liikumisvõime kaotanud laste ravi siin.

3. klasside õpilased taotlevad jalgratturi juhiluba
Thursday, 16.05, lisas kylli

EKSAM.jpgTeisipäeval, 7. mail tegid meie kooli 3. klasside õpilased jalgratturi juhiloa teooriaeksamit. Esimest korda toimus see elektrooniliselt. Eksamit aitasid ette valmistada ja läbi viia õpetajad Veinika Lemsalu ja Alari Põlm.

Teooriaeksami küsimuste sisu on suunatud liiklusolukorra hindamisele, ohu ennetamisele ning teisi liiklejaid arvestava sõidustiili arendamisele. Iga küsimuse juures on 2 - 4 vastusevarianti, millest vaid üks on õige. Teooriaeksami sooritamiseks on aega 30 minutit. Eksam on edukalt sooritatud, kui 15-st küsimusest on õigesti vastatud vähemalt 13 küsimust.

Teooriaeksamile järgneb sõidueksam. Enne eksami algust peab juhiloa taotleja panema pähe kiivri ja kandma helkurvesti. Eksam toimub isikliku jalgrattaga. Eksamineeritav teostab enne harjutuste sooritamist iseseisvalt jalgrattakontrolli.
Sõidueksami I osas kontrollitakse jalgrattasõiduoskust, tuleb läbida erinevad sõiduharjutused nagu slaalom, rajavahetus (ümberpõige takistusest), pidurdamine, kaheksa. II osas kontrollitakse jalgratturi liiklusreeglite tundmist ja teiste liiklejatega arvestamist. 

Jalgrattur võib sõiduteel üksi sõita alates 10. eluaastast, kui ta tunneb liiklusreegleid ja omab jalgratturi juhiluba. Jalgratturi juhiluba peab olema kõigil 10-15-aastastel sõiduteel sõitvatel jalgratturitel. 

Tulemas digihommik tüdrukutele
Thursday, 09.05, lisas aivar

Neljapäeval, 23. mail kell 9.00-12.00 jõuab Tallinna Kuristiku Gümnaasiumisse "IKT on kõikjal" üritus, mis tutvustab 15- kuni 19-aastastele tüdrukutele IT-maailma. Koos toitlustusega töötoad kestavad lõunani ning osalejaid ootavad kingitused JOIK Eestilt ja Apollo Kinolt. Oma tööst räägivad ja õpitube viivad läbi ägedad tehnoloogiaettevõtetes töötavad naised. Inspiratsioonikõne sotsiaalmeedia turundusest peab Modash (rahvusvaheline turunduskampaaniate platvorm, mis viib kokku brändid ja sotsiaalmeedia sisuloojad). Vaata ka ürituse Facebooki lehte.

Registreerimine kuni 21. maini: https://forms.gle/HMykZ9t93G1HQ37u6

Vanemad uudised samast kuust
> Pöördumine meie kooli õpilasfirmalt Laguun
> Keskkonnateemaline viktoriin algklassideleUued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii