Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

23.-27. sept – Spordinädal
30. sept – Teadlaste päev
4. okt – Õpetajate päev
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Algab suur juubeli viktoriin! 22.09
Pikapäevarühm 20.09
Toitlustamine 20.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
01.10 – Eha Keel
03.10 – Sirle Truu
04.10 – Maili Pallas
05.10 – Siiri Vilgats
05.10 – Olga Lillemaa
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2019 » Jaanuar 2019

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Jaanuar 2019

Koolivaheaeg ja infokoosolek lastevanematele
Thursday, 28.02, lisas aivar

Head lapsevanemad, 5. märtsil 2019 kell 17:30 toimub kooli aulas infokoosolek lapsevanematele koolielu teemadel ja andmekaitsetingimuste tutvustamise kohta. Peale seda on võimalus kohtuda klassijuhatajatega klassikoosoleku raames või arutleda teistel päevakavalistel teemadel.
Ootame teie aktiivset osavõttu.

Lisaks palume õpilastel enne saabuvat veebruarikuu vaheaega teha tühjaks klassi garderoob, et koolivaheajal saaks garderoobe koristada. Garderoobidesse jäetud jalanõud ja riided korjatakse kokku, et need ei segaks koristustegevust.

Peale vaheaega palun kindlasti tagasi tuua vahetusjalanõud, sest vahetusjalatsite nõue kehtib jätkuvalt.

Koolivaheajal on koolimaja avatud kell 9:00–16:00.

Eelkool 2019-2020 õppeaastal
Wednesday, 27.02, lisas aivar

2019/2020. õppeaasta eelkooli on alanud registreerimine. Õppetöö toimub kahes grupis üks korda nädalas - teisipäeviti ja kolmapäeviti. Esimesed tunnid toimuvad vastavalt 1. oktoobril kell 15.00 ja 2. oktoobril kell 15.00.

Eelkooli ei võeta 5-aastaseid lapsi, eelkoolis käiv laps peab olema 1. oktoobriks 6-aastane. 

Eelkool on tasuline (28 eurot), lapsi võetakse vastu avalduse alusel (lae avaldus alla).

Eelkooli lastevanemate koosolek toimub kooli auditooriumis kolmapäeval, 25. septembril algusega 18.30. Vaata ka eelkooli kirjeldust.

Lasnamäe tuleviku tegijad
Sunday, 24.02, lisas aivar

lov_tegijad_veeb19.jpg8. veebruaril osalesid meie kooli õpilased Margaret Juhkam (10.b), Triinu Orgmäe (11.b) ja Helen Heidemann (12. klass) Lasnamäe linnaosavalitsuse poolt korraldatud üritusel "Lasnamäe tuleviku tegija 2019". Kutsutud oli ka Albert Baranov (10.a), kes samal ajal oli juba Taanis võistlusteks valmistumas.

Üritus toimus Tallinna Teeninduskoolis ning seal jagati kutsututele meeneid ja tunnistus. Meelelahutust pakkus mustkunstik ja linnaosavanem pidas kõne, kuidas tänased noored kujundavad tulevikku ning nende oskused ja teadmised on kasulikud kogu maailmale.


Palju õnne ja edu tuleviku tegudeks.

Kirjanik külas
Tuesday, 19.02, lisas aivar

Täna käis meie koolis 3.-5. klasside õpilastega kohtumas kirjanik Mika Keränen. Oli tore ja meeleolukas kohtumine, kus õpilased said vastused kirjaniku, kirjanduse ning ka paljude teiste küsimuste kohta.

Vaata pilte

Tagasi kooli
Friday, 15.02, lisas aivar

1.pngTäna toimus taas "Tagasi kooli" üritus. Kuristikus on saanud see vaieldamatult üheks oodatuimaks ja laste poolt armastatuimaks koolipäevaks.

Kõigile klassidele toimus teise tunni ajal põnev tund külalisõpetaja poolt, kelleks olid nii kaitseväelased, teadlased, tüürimees, reisikorraldaja, näitleja, haige- ja töötukassa, loomade varjupaiga ja teisi tegemisi tutvustavad inimesed. Külaliste seas astus üles 7 meie oma kooli vilistlast ja kaks lapsevanemat.

Tundide teemad olid erinevad vastavalt vanusele: oma praegune töö, õpingute aeg peale gümnaasiumi, reisimuljed, hobid, oma kooliaja mälestused jpm.

Tunni lõppedes said külalised kingituseks kooli logoga tassi ja kooli kommid ning võimaluse omavahel kohvilauas muljeid vahetada. Külalised olid elevil ja meie kooli õpilastest vaimustatud, lubasid edaspidigi tulla tundi andma. Tagasiside, mida klassijuhatajad õpilastelt kogusid, oli igati positiivne.

Vaata pilte.

Meie õpilasfirmad jäid laadal positiivselt silma
Friday, 15.02, lisas aivar

of_scoop_veeb19.pngSõbrapäeva eel, 9. veebruaril, toimus Tallinnas õpilasfirmade laat, kus osalesid väärikalt ka Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi kaks õpilasfirmat. ÕF Laguun pakkus laadal vanniteed ja lõhnakäbisid ning ÕF Scoop oma isikupäraste logodega T-särke. Mõlema firma väljapanek oli maitsekas, müügitöö ja suhtlemine klientidega asjalik ning tulemuslik. Vaatamata pikale tööpäevale, suutsid noored ettevõtjad ka laadamelu nautida. 

Olgugi et Kristiine keskuse laadal oli ca 130 õpilasfirmat, paistsid meie kooli õpilasfirmad teiste hulgast hästi välja. ÕF Scoop jäi žüriile silma pakendi innovatsiooniga – mitte just tihti ei ole näha moosipurki pakendatud T-särke. Pakendiks olid taaskasutatud klaaspurgid, mida pärast särgi kasutusele võtmist saab jälle moosi säilitamiseks kasutada. Niisugune jätkuv taaskasutus põimub hästi ka meie rohelise kooli ideega.

of_laguun_veeb19.jpg
ÕF Laguun tegi aga innovatsiooni lausa kahe tootega. Nende vannitee on Eesti turul hetkel ainuke niisugune toode ja seega unikaalne. Vannipomme ja -vahtu on poodides palju müüa, kuid 100% looduslik ja ilma sünteetiliste lisaaineteta puhtalt taimebaasil valmistatud vannitee on väga uuenduslik lähenemine kümblemises. Sama lugu on lõhnakäbiga. Lõhnakuuske teab igaüks, aga mitut lõhnakäbi te näinud olete? Ei olegi. Aga nüüd on sündinud õhuvärskendajana kasutatavad lõhnakäbid. Sellega suutsid noored ettevõtjad anda samblale kukkunud ja huumuseks saama määratud käbile lausa uue elu. Eeterlike õlidega immutatud Eesti männikäbi toob mõnusat hõngu nii autosse kui tuppa.
ÕF Laguun pälvis Ajujahi innovatsiooniauhinna parima terviklahenduse eest, mille nad olid auga välja teeninud.

Õpilasfirmade programm ei ole õpilaste jaoks siiski veel läbi. Tegevus jätkub ning kui sina ei ole veel vanniteed ja lõhnakäbi proovinud või omale T-särki saanud, siis on selleks viimane aeg. Võta ühendust ja esita oma tellimus!

ÕF Laguun www.facebook.com/oflaguun
ÕF Scoop www.facebook.com/ofscoop

Tulekul on Sõbrapäev!
Tuesday, 12.02, lisas triinu

sobrapaev_veeb15.pngTaas on kätte jõudnud SÕBRANÄDAL, mis toob kaasa endaga nii mõndagi huvitavat.

Nagu traditsiooniks on saanud, toimub ka sel aastal sõbratund, mille raames saavad eri vanuseastme õpilased teineteisega tutvuda. Sel korral toimub see 14. veebruaril ehk neljapäeval 2. tunni ajal ning sõbraklasside nimekiri on nähtav järgnevalt. Soovitame selleks tunniks head-paremat kaasa küpsetada, sest hea toidu juures jookseb jutt alati paremini. 

Lisaks sellele:
* Neljapäeva õhtul, kell 17:00 toimub filmiõhtu 1.-6. klassidele, kus vaadatakse filmi "Jääaeg: Kokkupõrge", ikka eesti keeles.
* Sõbrapäeval otsige kapist välja oma soojemates toonides (nt roosa ja punane) riided. Vahetundide ajal käib ringi ka fotograaf, kellelt on võimalik lasta paluda endast ja sõpradest koos pilti teha.
* E-K asub raamatukogu ees sõbrapostkast, kuhu kõik võivad tuua parimad soovid oma sõpradele ja tuttavatele. See kord on ka kõige armsama kaardi meisterdajale välja pandud magus auhind, nii et ära unusta märkida kaardile kelle poolt see on. Kaardid jagatakse laiali neljapäeval. 

Sõbraklassid:
1a ja 12a
1b ja 11b
1c ja 11a
2a ja 9c
2b ja 5b
2c ja 6b
3a ja 8c+8e
3b ja 6c
3c ja 8b
3d ja 5c
4a ja 10a
4b ja 8a
4c ja 10b
4d ja 7b
5a ja 7a
5d+5e ja 9c
6a ja 9b

Olgem sõbralikud!

Meie kooli Albert Baranov võitis juunioride EM-il pronksmedali
Monday, 11.02, lisas viia

karate2019.jpg8. – 10. veebruaril toimusid Taanis Aalborgis karate Euroopa meistrivõistlused. Osales ka Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 10A klassi õpilane Albert Baranov, kes võitis vanuseklassis U-18 ja kaalukategoorias +76 kg pronksmedali. Kogu võistlusel oli kohal 1092 võistlejat 51 riigist. Albert saavutas 3 eelringis võitu. Võitis 4-0 James Francis (Inglismaa), 0-0 Mikita Haiko (Valgevene), 7-0 Daniel Perez Martini ( Hispaania), siis finaali pääsuks kaotas 0-2 Crean Christopher Mc Cartyle (Iirimaa) ja võitis 7-1 pronksikohtumise Stanislav Littichiga (Saksamaa).

Lisaks sai Albert tänukirja ka 8.veebruaril toimunud Lasnamäe Linnaosa Valitsuse korraldatud üritusel, kus tunnustati linnaosa üldharidus- ja kutsekoolide õpilasi omistades neile „Lasnamäe tuleviku tegija“ tiitli.


Soovime Albertile palju õnne ja edu ka edaspidisteks tegudeks.

Vikerraadio Miniturniir
Thursday, 07.02, lisas viia

Miniturniir2018.jpgMeie kooli 5.d klassi võistkond, koosseisus Kadri Sepp, Juta Jõeäär, Kristin Salumets, Sten Name ja Henry Elmest, osalesid jaanuari kuus Vikerraadio Miniturniiril. Kokku oli saateid neli ja võistkond kogus 44 punkti. Saated lindistati ühel päeval (3. jaanuaril) ja eetrisse läksid saated laupäeviti kell 10.45. Saateid on võimalik järelvaadata ja kuulata lingi kaudu:
https://lastejaam.err.ee/saade/miniturniir/#miniturniir-tallinna-kuristiku-gumnaasium-4

Sooja kampsuni päev
Thursday, 07.02, lisas viia

34322700_illustration_of_warm_sweater_with_owls_and_hearts_blue_version.jpgBelgia Eco-schools programmi juhtiv organisatsioon Milieuzorg Op School korraldas 2005. aastal esimese üleriigilise „Sooja kampsuni päeva“, et pöörata tähelepanu kasvuhoonegaaside vähendamise vajadusele. Sellest alates on see päev levinud paljudes riikides ning juba paaril aastal on ka Eesti Rohelise Kooli programmis osalejad korraldanud veebruaris sooja kampsuni päeva.
12. veebruaril keerame klassides juba hommikul kraadi võrra kütet vähemaks ning kanname sooje kampsunid, klassijuhatajatundides räägime energiast ja selle säästmise vajadusest.
1.-4.klass saab energiateema käsitlusel kasutada Belgia Rohelise Kooli meeskonna poolt valminud õppematerjali „Hiiglane Hiid on pahane“. https://www.keskkonnaharidus.ee/wpcontent/uploads/2018/12/ Hiiglane_Hiid.pdf

Vabariiklik vene keele konkurss
Tuesday, 22.01, lisas kylli

DSC_0331.JPG12. jaanuaril toimus Audentese koolis juba traditsiooniks saanud üle-eestiline vene keele konkurss 7.-8. klasside õpilastele.
Selle aasta konkursi teema oli „Loomade maailmas“. Õpilased osalesid erinevates viktoriinides, määrasid loomi häälte ja jälgede järgi, said uusi teadmisi loomariigi esindajatest. Konkursi vaheajal võisid õpilased tutvuda ka troopikas elavate roomajatega. 
Sellised konkursid aitavad laiendada silmaringi, saada juurde uusi teadmisi erinevatest valdkondadest ning omandada kogemusi meeskonnatöös.

Meie kooli esindasid Mart Laurimaa 8.b klassist ja Gabriella Hirv 7.a klassist, kes oma võistkonna koosseisus saavutasid 4. ja 6.-7. koha
Õnnitleme eduka osalemise puhul!

Kuristiku V matemaatikakonverents
Sunday, 20.01, lisas kylli

DSC_0018.JPGReedel, 11. jaanuaril toimus meie koolis V matemaatikakonverents gümnasistidele ja üheksandikele. Konverentsi korraldasid Sofia Jürimäe, Raul Koolmann, Rain Eichhorn, Martin Horolski 12. klassist ja Triinu Orgmäe ning Paula Valdna 11. klassist

Ettekanded olid omavahel väga hästi seotud. Rasmus Soobik (12. kl) alustas ettekandega „Numbrite ajaloost“, Triinu Orgmäe ja Jako Keskküla (11. kl) jätkasid „Fibonacci arvudega“ ning Theodor Peeter Linnap (10. kl) lõpetas „Arvusüsteemidega“
Enne konverentsi teist osa toimus ergutusmäng robotmesilastega. TKG vilistlane TÜ matemaatikatudeng Indrek Pertman tutvustas oma eriala ning tõestas, miks 0 < 1. Teine meie vilistlane Kristina Kasvandik õpib TÜ geenitehnoloogiat. Tema julgustas õpilasi tulema tudengivarjuks enne eriala valikut. Konverentsi lõpetas Kahoot viktoriin, milles esitati küsimusi ettekannetes kuuldu kohta ja saadi tagasisidet ürituse kohta. 

Kohtumiseni järgmisel õppeaastal!
Annela Valdi
matemaatikaõpetaja

Reedel kantselei suletud
Thursday, 17.01, lisas aivar

Reedel, 18. jaanuaril on kooli kantselei suletud.

4.a ja 4.b loodusmuuseumis
Thursday, 17.01, lisas kylli

IMG_20190111_111314.jpgReedel, 11. jaanuaril külastasid 4.a ja 4.b Eesti Loodusmuuseumi, kus toimus loodushariduslik mikroskoobitund erinevate rakkude vaatlemiseks.
Esmalt tutvuti ainuraksete organismidega nagu amööb, viburlane ja kingloom. Seejärel valmistasid õpilased preparaadi sibulasoomuse kelmest.
Töölehele oli vaja joonistada seda, mida keegi mikroskoobis nägi. Üles tuli leida tuum, rakk, kude.

Huvitav oli õppida muuseumikeskkonnas. 

Vanemad uudised samast kuust
> Detsembrikuu tegija
> 11.b klass võttis tõsiselt üleskutset Miljon+
> Vahetusõpilane 7.A klassisUued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii