Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

23.-27. sept – Spordinädal
30. sept – Teadlaste päev
4. okt – Õpetajate päev
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tööde vormistamine 16.09
Tulemas on teadlaste päev Kuristikus 13.09
Medaliga lõpetanud 13.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
01.10 – Eha Keel
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2018 » November 2018

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

November 2018

Novembrikuu tegijad
Saturday, 15.12, lisas aivar

Novembrikuu 2018 tegijad on...

Et väärtustada meie ühte tähtsamat põhitegevust – õppimist, on kuutegijad põhikoolis kõik need õpilased, kes lõpetasid I trimestri ainult hinnetega „5“ .

1A – Maria Slivin, Robin Krämann 1B – Brita Bondartšuk, Ketlyn Aasmets, Artjom Saveljev 1C – Melissa Aselmaa, Deisi Voorel 2A – Ketrin Poolma, Mia Toomse, Heidi-Liis Laupa 2B - Helle Pallas, Aleksandr Ulm, Kendra Marjapuu 2C – Maribel Mets, Diana Hyyrönen, Victoria Keiu Katrina Prunn 3A – Raimond Prous, Taissia Karsakova, Kaia Peterson 3B – Elisabeth Tiks, Sandra-Mia Kuuskjalg 3C - Sander Slivin, Hanna Jaanimäe 3D – Elis Ristmäe 4A – Diana Adojaan, Sebastian Aselmaa, Eliise Einama, Jaroslav Kniga, Viktoria Naur-Šunkina, Teele Pallas 4B – Joosep Hendrikson 4C – Jette Marie Sikkar, Kaspar-Marcus Birnbaum 4D – Britta Kaare, Britta Kangro, Stiina Kreutzberg, Hannes Peebo 5A – Albina Baranova, Tomi Dubov, Sandriin Salenik, Merili Tuisk, Evelin Vares 5C – Sten Roos 5D – Stina Marii Mutso 6A – Kaur Kalevik, Uku Linnap, Mattias Meimre, Mirtel Pedak 6B – Claudia Järve, Ines Markus, Etheli Võssar 6C – Hanna Einama, Marta Pallas, Rico Romet Peterson 8A – Kristiina Popovitš, Färhad Mirijev 8B – Anastasia Fatejeva, Eliise Marleen Seljamäe 8C – Arina Jakovleva 9B – Silvia Šults 9C – Heleri Liis Hannilo, Juliana Kosmin

Kuu tegu on kooli hoolekogu poolt (Liina Pukk, Märt Tammisaar, Sirje Vasmann–Perend, Jüri Tali, Rita Maikov, Marko Kangust, Triinu Orgmäe, Anton Karavajev ja Eve Annus) koostöös koolitöötajatega (Eve Neito, Marju Jäe, Heli Malve, Triin Tibar ja osalenud klassijuhatajad) korraldatud PEREPÄEV. Perepäevast võttis osa üle 500 inimese ning oli igati meeleolukas ja tore õhtu kooliperele.

Õnnitlused kõikidele!

Ootame uute tegijate nimesid ja tegusid aadressile opilasesindus@kuristiku.ee.
Raino Liblik

Maailmaharidusnädal meie koolis
Sunday, 09.12, lisas aivar

Maailmahariduse teemad on õppekava pädevusi toetavad teemad paljudes ainevaldkondades. Seetõttu on meie koolis maailmahariduspäevi või nädalat mitmel korral läbi viidud. Sel aastal keskendusime ekstra lasteõiguste teemale ja laste olukorrale maailmas. Suured tänud kõigile klassijuhatajatele, kes viisid läbi teemakohase tutvustava tunni, kus puhkesid elavad arutelud teemal, kuidas on laste elu ja õigused mujal maailmas võrreldes Eestiga.

Koolimaja A-korpuse I korrusel olid väljas erinevate maade kooliolusid ja maailmaharidust tutvustavad infoplakatid ning fotod. Maailmahariduse nädala raames toimusid mitmesugused tegevused: sotsiaalainete tundides koostati inimõiguste puu, vaadati filme ja arutleti nähtu üle, osaleti MTÜ Mondo poolt läbiviidud töötubades ning kohtuti külalistega International Organization of Migration-ist. Kõige suuremaks ürituseks oli 11.ab klasside osavõtul toimunud ÜRO istungi simulatsioon, kus õpilased tutvustasid 14 erineva riigi laste võimalusi koolis käia ning lasteõigusi üldisemalt. Eelnevalt otsiti teemakohast infot, valmistati tutvustavaid plakateid ja koostati ettekanne. Osa õpilasi täitis ajakirjanike rolli ning nende asjakohastele küsimustele vastamine polnudki väga kerge.

logod_mondo_dets18.png

Loe uudist edasi...

Haridustöötajate võrkpalliturniir
Sunday, 09.12, lisas aivar

Tallinna koolide haridustöötajate võrkpalliturniir 2018 Tallinna Koolijuhtide Ühenduse karikale toimus juba neljandat korda laupäeval,1. detsembril 2018 Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi spordikompleksis. Tegemist on juba traditsiooniga, kus Tallinna koolide õpetajad ja töötajad saavad veeta sportlikult ja üheskoos aega. Tervituseks pidas kõne ja andis soojenduseks igale koolile kaasa omad nipid kauaaegne Eesti võrkpalli koondislane Sten Esna.

Mängude tasavägisus näitas osalejate head sportlikku taset ning motivatsiooni anda endast parim. Rändkarikas läks seekord Gustav Adolfi Gümnaasiumile. Neile järgnesid Tallinna Kuristiku Gümnaasium ja Tallinna Inglise Kolledž. Täname osalemise eest ja konkurentsi pakkumise eest Tallinna Laagna Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Kadrioru Saksa Gümnaasium, Tallinna Läänemere Gümnaasium, 32. Keskkool, Merivälja Kool, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium.

Täname Haridusametit toetuse eest! Vaata pilte.

Tulemas UV pidu 1.-6. klassidele
Sunday, 09.12, lisas aivar

joonistus_kollane_taht.gifTaaskord on tulemas UV-pidu, mida korraldab Õpilasesindus. Pidu toimub 13. detsembril kell 18.00 ning peole on oodatud kõik 1.- 6. klasside õpilased. Tuleb tore õhtu, kus on palju tantsimist, lahedaid mänge ja osavad näomaalijad. Lisaks on võimalus kohvikust ka morssi ning näksimist osta. Pilet maksab 1€, mis sisaldab ka näomaalingut.

Sportlikud tegevused 13. detsembril
Sunday, 09.12, lisas aivar

13. detsembril toimub meie kooli traditsiooniline sportvõimlemise võistlus 6.-12. klasside õpilastele algusega kell 10.00. Võistlejatele toimub 2 esimest ainetundi. Poiste/noormeeste kava - hüpe üle hobuse/kitse, harjutused kangil, rööbaspuudel ja akrobaatika kava, köielronimine ning tüdrukutel/neidudel – akrobaatika kava, hüpe üle kitse/hobuse ning harjutused poomil. Igast klassist võistleb vähemalt 3 poissi ja tüdrukut.

Loe uudist edasi...

Tule laupäeval õpilasfirmade laadale
Friday, 07.12, lisas aivar

Meie kooli õpilasfirmad “Laguun” ja “Scoop” kutsuvad kõiki õpetajaid, koolikaaslasi ja sõpru õpilasfirmade laadale "VÕLL"!
 
Laat toimub laupäeval, 8. detsembril 2018 kell 10:00-17:00 Viimsi keskuses (Sõpruse tee 15, Viimsi). NB! Viimsi keskus ei ole Viimsi kaubanduskeskus. Otsige meid ikka üles Viimsi keskuses - Sõpruse tee 15! Täpsem info laada kohta asub siin: https://www.facebook.com/events/503649133485454/
 
Laadal saab osta erilisi ja meeldejäävaid jõulukinke, mida tavapoest ei leia, ning millega saab meeldivalt üllatada oma kalleid sõpru, õpetajaid ja kolleege. 
 
Õpilasfirma Laguun esitleb laadal oma käsitööna valmistatud Eesti esimest Vanniteed! Tootega saab täpsemalt  tutvuda õpilasfirma Facebook’i lehel - https://www.facebook.com/oflaguun/ Ootame kõiki uudistama, ergutama ja kaasa elama!
 
Rõõmsa kohtumiseni laadal!

11.a ja kümme kümnendit Eesti ajaloos
Tuesday, 27.11, lisas aivar

"Kümme kümnendit Eesti ajaloos" on Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud ajalooteemaline rändnäitus, mis on käesoleval aastal okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu toimunud lõimumisprojekti tulemus. Selle projekti üks osaline oli ka 11.a klass meie koolist.

Projekti käigus uuriti eesti ja vene noortega, millised Eesti ajaloo teemad neid ja nende eakaaslasi kõige enam kõnetavad. Peale ajalooteemade arutlesid noored nii autoriõiguse, ajaloo uurimise, näituse kureerimise kui ka infootsingu üle, kasutades saadud teadmisi hiljem rühmatöös, kus eesti-vene segarühmad koostasid visuaalsete allikate põhjal näitusetekste.

Projekti toetasid Integratsiooni Sihtasutus ja Kultuuriministeerium. Näituse pidulik avamine toimub 29. novembril kell 15.00 okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu. Kõik huvilised on väga oodatud!

Täpsem info projekti ja näituse kohta asub siin.

Arheoloogiakeskus
Tuesday, 27.11, lisas kylli

arheol.jpgSellel õppeaastal olen võtnud eesmärgiks viia 5. ja 6. klasside õpilased erinevatesse ja erilistesse muuseumidesse, kuhu igaüks tavaliselt ei satu. Üks selline põnev muuseum on Arheoloogiakeskus Rüütli tn 10, kus asub Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogu. See keskus on igapäevaselt külastajatele suletud, külastada saab seda põnevat kogu ja väljapanekut ainult ette tellides ning giidi juhtimisel.  

Kellele see mõeldud on? Arheoloogianäituse väljapanek on ennekõike mõeldud ülikoolidele, koolidele ning lasteaedadele, täiendamaks Eesti ajaloo õppekava. Ekspositsioon on koostatud Eesti kõige suurema ja esinduslikuma arheoloogiakogu põhjal ja annab huvilistele võimaluse tutvuda Eesti ala varase asustusloo ja toona siin elanud inimeste eluoluga ajavahemikus 10 000 a eKr kuni 13. saj pKr. Ekspositsioon on jaotatud kahte kategooriasse: Eesti muinasaeg ja Eestist leitud peit- ja aardeleiud.

Oleme külastanud 5.abd ja 6.cd klassiga ning peagi 5.c klassiga Arheoloogiakeskust kokku viis korda. Põnev oli selles muuseumis see, et õpilased said ka ise katsuda muinasaja leidusid ning uurida neid luubiga. Vaadelda ja võrrelda venekirveid, kõõvitsat (nahakaabits), potikilde ning muid esemeid. Ahhaa-elamuseks oli see, kuidas teha kindlaks, kas leitud luud on naise või mehe omad. 
Boonusena astusime läbi ka Niguliste kirik-muuseumist, et imetleda kuulsat Bernt Notke maali „Surmatants“, Niguliste muuseumi kunstikogu ja hõbedakambrit. Giidi juhendamisel toimus huvitav ekskursioon, lõpuks saime ka külastada Niguliste orelit -  läksime tornitrepist üles, läbi oreli ja jõudsime orelirõdule, kus avanes suurepärane vaatepilt kogu Niguliste kiriku saalile. 

Usun, et olen 5. ja 6. klasside õpilased nakatanud ajaloopisikuga ning loodan, et edaspidigi tulevad nad rõõmuga põnevatesse kohtadesse ajalugu avastama!
Kes minevikku ei mäleta, elab tulevikuta. 

Veinika Lemsalu
ajalooõpetaja

Rahvastepallis 1. koht
Monday, 26.11, lisas viia

RahvastepallP2018.jpgRahvastepallT2018.jpg23. novenbril toimus Narvas piirkonna finaal 4.-5. klasside õpilastele rahvastepallis. Meie kooli tüdrukute ja poiste võistkond saavutas 1. koha.
Tüdrukute võistkonda kuulusid Carmen ja Carola Maikov, Kadri Sepp, Ainur Valijeva, Hanna Vernik, Liis Auväärt, Evelin Vares, Albina Baranova.
Poiste võistkonda kuulusid Arlin Võssar, Kristofer Jõginõlv, Marck Kolodshuk, Rasmus Baiba, Sten Roos, Karl-Martin Saul, Sten Väster, Fjodor Markelov.

Palju õnne tublidele rahvastepalluritele!

 

 

 

 

 

3.a tantsib
Monday, 26.11, lisas viia

3atants2018.jpg24.novembril toimus Kalevi Spordihallis võistlustantsu Maailma Karikaetapp Tallinn Open 2018. Suurvõistluste algul esitati tuntud Leevi Tantsuklubi treenerite Eve End ja Aleksander Makarovi käe all  projekti "Tants iga lapseni" raames laste esinemiskava kolme tantsuga. Ka meie kooli 3.a klass osales antud projektis. Lapsed olid õppinud innukalt, nad tundsid tantsulisest liikumisest ja esinemisest suurt rõõmu.
Ehk leiab nii mõnigi paar tulevikus tee suure tantsuni.

 3.a klassi klassijuhata
Riina Rotšan
 

HC Tallas tuli Eesti karikavõistlustel teiseks
Saturday, 24.11, lisas kylli

Tallas_D_2018.jpgMeie kooli poisid, kes moodustavad käsipalliklubi HC Tallase D-vanuseklassi võistkonna, saavutasid Eesti karikavõistlustel 2. koha

17.-18. novembril 2018 toimus Kehras noormeeste D-vanuseklassi (2006 ja hiljem sündinud) karikavõistluse finaalturniir käsipallis. Kolmeteistkümnest meeskonnast pääses pärast alagrupimänge edasi kuus paremat meeskonda, kes selgitasid turniirisüsteemis karikavõistluste 1.-6. koha. HC Tallase poisid kaotasid karikavõitja HC Pärnu/Ragerile ühe väravaga, ülejäänud mängud, sh tugevate HC Põlva ja HC Kehra vastu võideti. 

Võistkonda juhendab treener Kaspar Lees, võistkonda kuuluvad Karl-Marten Saar, Kristjan Oliver Saul, Andre Ansip, Markus Arik, Henri Markus Takkis, Rasmus Rute, Artur Haus (Laagna gümnaasium), Artur Ratassepp, Kaspar Nurmet, Daniel Vilenski, Pärviz Mirijev, Karl Martin Saul. Palju õnne poistele ja treenerile!

 Loe lähemalt Eesti Käsipalliliidu kodulehelt.

Põnevad kohtulahingud
Tuesday, 20.11, lisas aivar

1.jpg15. novembril pidasid 12. klassi õpilased maha kaks põnevat kohtulahingut, mis valmisid inglise keele ja ühiskonnaõpetuse lõiminguprojekti tulemusena. Protsessid olid väga kaasahaaravad ning õpilased tegid ära suure töö. Projekti käigus õpiti kuidas kohus töötab, milliseid asitõendeid oma väidete tõestamiseks esitada, kuidas veenvalt argumenteerida ning seda kõike inglise keeles.

Kõik 10. ja 11. klasside õpilased olid kutsutud vandekohtunikeks ning nende õlgadel oli vastutusrikas ülesanne - otsustada, kas kaebealune on süüdi või mitte. Mõlemal juhul leidsid vandekohtunikud, et kaebealuse süü pole tõestatud ning langetati õigeksmõistev otsus.

Vaata pilte.

Oktoobrikuu tegija
Saturday, 17.11, lisas aivar

Oktoobrikuu 2018 tegijad on...

Sirje Vasmann-Perend ja Külli Ratassepp – tunnustuse “Tallinna aasta õpetaja“ pälvinud pedagoogid.

Kõrvitsate lõikamise võistlus - võistluse eestvedaja Margarita Eero.

Rasmus Liisma – tuli U16 vanuseklassis Eesti meeskonnas meeskondlikuks Euroopa meistriks, lisaks saavutas Rasmus individuaalse hõbemedali U16 vanuseklassis - 95 kg noormeeste hulgas!

Õnnitlused kõikidele!

Ootame uute tegijate nimesid ja tegusid aadressile opilasesindus@kuristiku.ee.
Raino Liblik

Sel aastal tulevad jõulud teisiti
Saturday, 17.11, lisas aivar

30. november - Sel aastal tulevad jõulud teisiti ehk kogupereüritus Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis!

Vahetult enne taaskordselt algavat advendiaega kutsub TKG Hoolekogu, TKG Noortekoor, TKG Õpilasesindus ja kogu maja kollektiiv KÕIKI õpilasi ja lapsevanemaid ühiselt advendiaega ette valmistama!

Õhtu tuleb täis meeleolukat muusikat, käsitööd, ühist tegemist ehete valmistamise ja ruumide kaunistamise näol. Ei puudu ka glögi ja küpsetised! Kell 17.45 on töötoad jõuluehete valmistamiseks. Kell 18.00 aulas "Kuiinluse ehk kuulsuse ahelate" videosalvestuse esitlus. Kell 19.00 lastevanemate ja laste ühine ruumide kaunistamine.

Registreeru üritusele: https://goo.gl/forms/ZecQ1A9YSBmhZIuE3

Küsimuste korral võta ühendust huvijuht Triinuga (triin@kuristiku.ee) Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii