Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

23.-27. sept – Spordinädal
30. sept – Teadlaste päev
4. okt – Õpetajate päev
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tööde vormistamine 16.09
Tulemas on teadlaste päev Kuristikus 13.09
Medaliga lõpetanud 13.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
01.10 – Eha Keel
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2018 » Mai 2018 » Erasmus+ projektitöö esimene õpilasvahetus

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Erasmus+ projektitöö esimene õpilasvahetus

erasmus_jun18.jpg13.-19. mail 2018 toimus rahvusvahelise koolidevahelise strateegilise koostöö Erasmus+ projekti „Digitaalne kirjaoskus ja kultuuripärand“ esimene õpilasvahetus. Avalöögi võttis enda peale Klaus-Groth-Schule kool Neumünsteris Saksamaal, kuhu tulid kokku 20 partnerkoolide õpilast ja 8 õpetajat Prantsusmaalt, Belgiast, Taanist ja loomulikult Eestist. Õpilased majutati saksa õpilaste peredesse, mis esialgu oli pisut ehmatav, aga  osutus kõigile väga meeldivaks kogemuseks. Meie kooli esindasid neli 11. klassi õpilast: Rasmus Teodor Niin, Karl-Olaf Olmann, Helen Heidemann ja Sofia Jürimäe ning 10.b klassi õpilane Triinu Orgmäe.

Koduse tööna tegid kõik riigid 3-minutilise filmi oma koolist, mida nad ka esimesel tööpäeval esitasid. Enne reisi pidid õpilased lisaks filmile uurima sihtkoha vaatamisväärsusi, koostama reisiplaani ja uurima välja kuidas sihtkohta jõuda. Kogu reis tuli kaardistada ja tee peal pidi jäädvustama kõik transportvahendid, mida nad kasutasid, millest on valmimas praktiline materjalide kogumik.

Õpilasvahetus kestis 5 päeva, selle ajaga tutvuti lähemalt Neumünstri- ja tema lähedal asuvate suuremate linnadega. Koguti juba konkreetset infot ühe vaatamisväärsuse kohta ja tehti sellest materjalist film. Töö toimus 4-liikmelistes rahvusvahelistes meeskondades ja see oli väga hea, sest suhtlemine ja kogu töö toimus inglise keeles. Kõige rohkem pidid pingutama belglased, sest nende inglise keele oskus oli kõige nõrgem. Aga see ei takistanud koostööd, mille tulemusena valmis 10 Neumünsteri vaatamisväärsusi tutvustavat filmi. 

Õpilased olid väga leidlikud ja loovad. Ei piirdutud lihtsalt objektide filmimisega, vaid intervjueeriti inimesi, uuriti mida internet nendest vaatamisväärsustest kirjutab ja leitud materjalide põhjal monteeriti kokku 5-minutilised filmid. Monteerimistöö ei olnud lihtne, sest sakslased on IT valdkonnas meist pisut maas. Nende koolis ei ole wifi't, arvutid on aeglased ja need on ainult arvutiklassis. Klassiruumides ei ole üldse mingeid IKT vahendeid ja klassipäevikud on ikka paberkandjal nagu meil umbes 10 aastat tagasi. Filme monteeriti pikalt ja oli väga kahju nendest, kelle mitme-tunnine töötulemus läks kaduma, sest arvuti lihtsalt jooksis kokku. Paljud õpilased ei olnud varem monteerimisega kokku puutunud ja nad said hea võimaluse õppida oma grupikaaslastelt ja laiendada oma digitaalseid oskusi.

Tagasiside õpilastelt oli enamjaol positiivne. Õpilased õppisid tundma selle piirkonna kultuuri ja tavasid. Isegi saksa õpilased tunnistasid, et nad said hästi positiivse kogemuse ja palju uut teada oma kodukandi vaatamisväärsuste kohta. Tore oli vaadata, et noored hakkasid kohe esimesel päeval aktiivselt omavahel suhtlema. Tihti oli kuulda ühislaulmist, spontaanset naeru, tantsuliigutuste ettenäitamist ja muidu vestlemist.

Koordinaatorid partnerkoolidest viisid läbi oma koosoleku, kus arutati läbi kõik siiani toimunu ja anti sellele hinnang. Arutleti mõningate tekkinud probleemide üle ja üheskoos leiti nendele lahendus. Sõlmiti uus lepingu lisa, kuhu pandi kirja uus kodune ülesanne ja selle täitmise tähtaeg.

„Digitaalne kirjaoskus ja kultuuripärand“ projektil on oma kodulehekülg e-Twinning keskkonnas, kust võib leida kõik projekti materjalid, õpilaste profiilid ja valminud videod. Belgia partnerkool tegi väga toreda projekti logo, mida me nüüd kasutame igal projektiga seostud dokumendil ja ka toodetel. Järgmine õpilasvahetus toimub Taanis, Aarhuse linnas 23.-29. septembril 2018.Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii