Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

19. veeb - Spordipäev Kõrvemaal
22. veeb - EV aktused
25. veeb-3. märts - Koolivaheaeg


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Koolivaheaeg ja infokoosolek lastevanematele 20.02
Kirjanik külas 19.02
Toitlustamine 19.02
 
Viimased pildialbumid
Spordipäev Kõrvemaal 19....
Külas kirjanik Mika Kerä...
"Tagasi kooli" k...
Jõululõuna 21. detsembri...
Maailmaharidusnädal 3.-7....
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
17.02 – Liidia Kuusksalu
18.02 – Kati Lepp
24.02 – Siiri Aiaste
05.03 – Ülle Piibar
07.03 – Linda Veski
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus


Foxacademy

Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2018 » Mai 2018 » Erasmus+ projektitöö esimene õpilasvahetus
Erasmus+ projektitöö esimene õpilasvahetus

erasmus_jun18.jpg13.-19. mail 2018 toimus rahvusvahelise koolidevahelise strateegilise koostöö Erasmus+ projekti „Digitaalne kirjaoskus ja kultuuripärand“ esimene õpilasvahetus. Avalöögi võttis enda peale Klaus-Groth-Schule kool Neumünsteris Saksamaal, kuhu tulid kokku 20 partnerkoolide õpilast ja 8 õpetajat Prantsusmaalt, Belgiast, Taanist ja loomulikult Eestist. Õpilased majutati saksa õpilaste peredesse, mis esialgu oli pisut ehmatav, aga  osutus kõigile väga meeldivaks kogemuseks. Meie kooli esindasid neli 11. klassi õpilast: Rasmus Teodor Niin, Karl-Olaf Olmann, Helen Heidemann ja Sofia Jürimäe ning 10.b klassi õpilane Triinu Orgmäe.

Koduse tööna tegid kõik riigid 3-minutilise filmi oma koolist, mida nad ka esimesel tööpäeval esitasid. Enne reisi pidid õpilased lisaks filmile uurima sihtkoha vaatamisväärsusi, koostama reisiplaani ja uurima välja kuidas sihtkohta jõuda. Kogu reis tuli kaardistada ja tee peal pidi jäädvustama kõik transportvahendid, mida nad kasutasid, millest on valmimas praktiline materjalide kogumik.

Õpilasvahetus kestis 5 päeva, selle ajaga tutvuti lähemalt Neumünstri- ja tema lähedal asuvate suuremate linnadega. Koguti juba konkreetset infot ühe vaatamisväärsuse kohta ja tehti sellest materjalist film. Töö toimus 4-liikmelistes rahvusvahelistes meeskondades ja see oli väga hea, sest suhtlemine ja kogu töö toimus inglise keeles. Kõige rohkem pidid pingutama belglased, sest nende inglise keele oskus oli kõige nõrgem. Aga see ei takistanud koostööd, mille tulemusena valmis 10 Neumünsteri vaatamisväärsusi tutvustavat filmi. 

Õpilased olid väga leidlikud ja loovad. Ei piirdutud lihtsalt objektide filmimisega, vaid intervjueeriti inimesi, uuriti mida internet nendest vaatamisväärsustest kirjutab ja leitud materjalide põhjal monteeriti kokku 5-minutilised filmid. Monteerimistöö ei olnud lihtne, sest sakslased on IT valdkonnas meist pisut maas. Nende koolis ei ole wifi't, arvutid on aeglased ja need on ainult arvutiklassis. Klassiruumides ei ole üldse mingeid IKT vahendeid ja klassipäevikud on ikka paberkandjal nagu meil umbes 10 aastat tagasi. Filme monteeriti pikalt ja oli väga kahju nendest, kelle mitme-tunnine töötulemus läks kaduma, sest arvuti lihtsalt jooksis kokku. Paljud õpilased ei olnud varem monteerimisega kokku puutunud ja nad said hea võimaluse õppida oma grupikaaslastelt ja laiendada oma digitaalseid oskusi.

Tagasiside õpilastelt oli enamjaol positiivne. Õpilased õppisid tundma selle piirkonna kultuuri ja tavasid. Isegi saksa õpilased tunnistasid, et nad said hästi positiivse kogemuse ja palju uut teada oma kodukandi vaatamisväärsuste kohta. Tore oli vaadata, et noored hakkasid kohe esimesel päeval aktiivselt omavahel suhtlema. Tihti oli kuulda ühislaulmist, spontaanset naeru, tantsuliigutuste ettenäitamist ja muidu vestlemist.

Koordinaatorid partnerkoolidest viisid läbi oma koosoleku, kus arutati läbi kõik siiani toimunu ja anti sellele hinnang. Arutleti mõningate tekkinud probleemide üle ja üheskoos leiti nendele lahendus. Sõlmiti uus lepingu lisa, kuhu pandi kirja uus kodune ülesanne ja selle täitmise tähtaeg.

„Digitaalne kirjaoskus ja kultuuripärand“ projektil on oma kodulehekülg e-Twinning keskkonnas, kust võib leida kõik projekti materjalid, õpilaste profiilid ja valminud videod. Belgia partnerkool tegi väga toreda projekti logo, mida me nüüd kasutame igal projektiga seostud dokumendil ja ka toodetel. Järgmine õpilasvahetus toimub Taanis, Aarhuse linnas 23.-29. septembril 2018.Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Astumas Tammsaare jälgedes ehk kuidas abituriendid poole päevaga Põhja-Eestile ringi peale tegid

* "Ma usun tegutsemisse!"

* Lahkuv USA suursaadik: "Kõige rohkem jään igatsema eestlasi."

* 8.a ja 8.b hariv vaheajareis PeterburiVaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii