Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

23.-27. sept – Spordinädal
30. sept – Teadlaste päev
4. okt – Õpetajate päev
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tööde vormistamine 16.09
Tulemas on teadlaste päev Kuristikus 13.09
Medaliga lõpetanud 13.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
01.10 – Eha Keel
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2018 » Mai 2018

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Mai 2018

Tule linnalaagrisse!
Monday, 20.05, lisas viia

liinalaager.jpgMeie kooli linnalaager toimub sel aastal 12.-21. juunil.

Külastame muuseume, botaanikaaeda, loomaaeda, KUMU, Linnalähedast loodusparki, matkame Jägala Joal ja spordime oma kooli staadionil. Linnalaagri päeva alustame hommikul kell 9.00 (pakume hommikuputru), seejärel toimuvad planeeritud tegevused. Linnalaagri päev lõpeb 14.00 lõunasöögiga. Söögikorrad on koolimaja sööklas, v.a piknik, mis toimub Jägala Joal.

Linnalaager on mõeldud 1.- 5. klassi õpilastele. Kohti laagris on 30. Osalustasu 70.- eurot palume tasuda arvele EE831010010145401010 SEB Liidia Kuusksalu nimele. Selgitusse märkida lapse nimi ja klass. Kes ees, see mees!

Täpsem info: Liidia.Kuusksalu@kuristiku.ee.

Liidia Kuusksalu

Maikuu tegijad
Friday, 29.06, lisas aivar

Täname kõiki, kes esitasid ja märkasid maikuu tegijaid ja tegusid!

Maikuu 2018 tegijad on:

1. Hanna Pajula - olles esimest aastat õpetaja ja treener, viis meeskonna võitudeni. Hanna on noor särtsakas treener, kes toetab lapsi ja innustab neid veelgi enam pingutama. Tema optimism ja elurõõm on ühed põhjused, miks lapsed võrkpallitrenni väga ootavad. Rõõm on näha, et Hanna uhkelt oma ema jälgedes astub ja Evely Pajula alustatud tublit tööd meeskonnaga edasi teeb!

2. Õpilased, kes 11. mail 2018 Linnamäe tee koristustalgutel meie kodulinnaosa puhtamaks ja ilusamaks muutsid:

Kris Aasmäe
Milena Beloussova
Laura Lote Dobrjakova
Anastasia Fatejeva
Angeliina Gerberson
Gabriella Hirv
Claudia Järve
Marleen Kadak
Karola Kalda
Marco Kask
Andrei Kisseljov
Darja Kisseljova
Rain Leini
Aiki Leola
Carola Leppik
Lisette Lind
Mona Ly Maidla
Carmen Maikov
Emma Henelin Mandli
Ines Markus
Merit Matsalu
Teele Pallas
Mirtel Pedak

Annabel Penza
Lisett Piht
Robi Pinta
Gerda Lizett Puju
Patricia Puusepp
Jarko Rööpson
Silver Saatväli
Keitlin Saul
Eliise Marleen Seljamäe
Karmen Silm
Lydia Skrabutenas
Marleen Susi
Laura Sussi
Janika Teldre
Laura Tuuleveski
Lauri Törmikoski
Marco Vahter
Lilian Vehk
Hanna Vernik
Jan Anders Võisula
Regina Vähman
Rasmus Õunap

3. Rohelise kooli töörühma liikmed, kes on aasta vältel töörühmas tublisti initsiatiivi näidanud, algatanud prügi sorteerimise koolimajas ja korraldanud viktoriini "Maa päev" ning aidanud keskkonnaülevaatust läbi viia.

Ootame uute tegijate nimesid ja tegusid aadressile opilasesindus@kuristiku.ee.
Raino Liblik

Kuristiku linnalaager 2018
Saturday, 23.06, lisas kylli

linnalaager.jpgAlgklasside viimaseks ürituseks lõppenud õppeaastal oli Kuristiku Gümnaasiumi linnalaager.
Päevad olid sisukad: botaanikaaed ja mänguväljak, Kumu ja Michel Sittowi näitus koos õpitoaga, vanalinna ekskursioon ja Eesti Loodusmuuseum, loomaaed, käeline tegevus koolis, väljasõit Keila-Joale koos piknikuga, kinokülastus ning erinevad sportlikud tegevused koolis. Laagri lõpetas viktoriin kuuldu-nähtu kohta, palju auhindu ja diplom tublile laagrilapsele.

Linnalaagrit viisid läbi kehalise kasvatuse õpetaja Liidia Kuusksalu ja klassiõpetaja Kati Lepp. Neid abistasid õpetajad Eve Neito, Heli Malve ja Märt Tammisaar ning vabatahtlik Ungarist Richard Kiss. Laagri edukaks läbiviimiseks aitasid kaasa Lasnamäe LOV ja lapsevanemad, kes võimaldasid oma lastele sisukat tegevust.

Suur tänu ja head suve kõigile!

Äriideede esitlus
Monday, 18.06, lisas aivar

8. juunil 2018 toimus 11. klassi äriideede esitlus. Ideid oli kokku üheksa – igaüks erisugune ja iga väljapanek omanäoline. Vaatajad-kuulajad said 45 minuti jooksul lühiülevaate sellest, millega 11. klass on õppeaasta jooksul tegelenud. Üheskoos vaadati ära 2-minutilised äriideid tutvustavad videoklipid, uuriti stendidel väljapandut ning esitati meeskondadele täiendavaid küsimusi. Seejärel tuli publikul otsustada, milline neist on parim äriidee.

Kui suures plaanis olid hääletustulemused küllaltki tasavägised, siis populaarseim äriidee edestas siiski kõiki teisi märkimisväärselt. Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi lemmikäriideeks valiti kahepoolne söögilusikas „SPOOPS“. Tiimiliikmed Jekaterina Dmitrijeva, Lissell Kangur, Rain Eichhorn ja Rasmus Soobik olid teinud suurepärast tööd. Palju õnne!

Kooliperele meeldisid väga ka loomekodade keskkond AMEUS ja matemaatika piibel. Kokkuvõtteks saame tõdeda, et ideedest noortel puudu ei tule. Seega ootame järgmisel aastal juba uusi põnevaid äriideid.

Vaata pilte

Tule linnalaagrisse!
Monday, 11.06, lisas viia

liinalaager.jpgMeie kooli linnalaager toimub sel aastal 13.-22. juunil.
Külastame muuseume, botaanikaaeda, loomaaeda, KUMU, Linnalähedast loodusparki, matkame Keila Joal ja spordime oma kooli staadionil. Linnalaagri päeva alustame hommikul kell 9.00 (pakume hommikuputru), seejärel toimuvad planeeritud tegevused. Linnalaagri päev lõpeb 14.00 lõunasöögiga. Söögikorrad on koolimaja sööklas, v.a piknik, mis toimub Keila Joal.
Linnalaager on mõeldud 1.- 5. klassi õpilastele. Kohti laagris on 30. Osalustasu 64.- eurot palume tasuda arvele EE831010010145401010 SEB Liidia Kuusksalu nimele. Selgitusse märkida lapse nimi ja klass. Kes ees, see mees!
Täpsem info: Liidia.Kuusksalu@kuristiku.ee.

Liidia Kuusksalu linnalaagri juht

Registreeritud õpilased:

Loe uudist edasi...

Erasmus+ projektitöö esimene õpilasvahetus
Wednesday, 06.06, lisas aivar

erasmus_jun18.jpg13.-19. mail 2018 toimus rahvusvahelise koolidevahelise strateegilise koostöö Erasmus+ projekti „Digitaalne kirjaoskus ja kultuuripärand“ esimene õpilasvahetus. Avalöögi võttis enda peale Klaus-Groth-Schule kool Neumünsteris Saksamaal, kuhu tulid kokku 20 partnerkoolide õpilast ja 8 õpetajat Prantsusmaalt, Belgiast, Taanist ja loomulikult Eestist. Õpilased majutati saksa õpilaste peredesse, mis esialgu oli pisut ehmatav, aga  osutus kõigile väga meeldivaks kogemuseks. Meie kooli esindasid neli 11. klassi õpilast: Rasmus Teodor Niin, Karl-Olaf Olmann, Helen Heidemann ja Sofia Jürimäe ning 10.b klassi õpilane Triinu Orgmäe.

Koduse tööna tegid kõik riigid 3-minutilise filmi oma koolist, mida nad ka esimesel tööpäeval esitasid. Enne reisi pidid õpilased lisaks filmile uurima sihtkoha vaatamisväärsusi, koostama reisiplaani ja uurima välja kuidas sihtkohta jõuda. Kogu reis tuli kaardistada ja tee peal pidi jäädvustama kõik transportvahendid, mida nad kasutasid, millest on valmimas praktiline materjalide kogumik.

Loe uudist edasi...

Juba teist aastat toimus Tallinna Nobenäpp 2018
Monday, 04.06, lisas aivar

3. mail kogunesid meie koolimaja aulasse Tallinna koolide esindusmeeskonnad. Nutikuu raames toimus ülelinnaline kiirkirjutamise võistlus „Tallinna Nobenäpp 2018“. Taas osaleti kahes kategoorias: nutitelefonidel ja arvutiklaviatuuril.
 
Uuendusena olid sel aastal nutitelefonidel kirjutamises vanusekategooriad: kuni 14-aastased ja vanemad, et võistlus oleks aus. Nii nutitelefonil kui ka klaviatuuril kirjutajatel oli ajapiiranguks 2,5 minutit.
 
Kui eelmisel aastal võitis mitmeid auhindu Tallinna Inglise Kolledž, siis sel korral tuli enamik võite meie koolile. Parimad nutitelefonil kirjutajad olid: I koht Hendrik Tali (vilistlane), II koht Robi Pinta (10.b) ja III koht Annabel Lozin (9.b).
Parimad klaviatuuril kirjutajad kuni 14-aastased: I koht Joonas Jukk (126 tähemärki minutis, Tallinna Südalinna Kool), II koht Kaur Kallas (Tallinna Ühisgümnaasium), III koht Lotta Perillus (Tallinna Ühisgümnaasium). Vanemas vanusekategoorias olid parimad: I koht Robi Pinta (321 tähemärki minutis, 10.b), II koht Hendrik Tali (vilistlane), III koht Triin Tibar (töötaja).
 
Auhindadega toetas Tallinna Haridusamet. Kindlasti oli see üle linna parima tehnilise lahendusega üritus! Vaata pilte.
Täname sündmuse korraldajaid Viia Hangi, Hanna Kivilat ja Aivar Metsaveeri.

Meie kool sai tunnustused
Sunday, 03.06, lisas aivar

Kolmapäeval, 30. mail toimus Lillepaviljonis pidulik vastuvõtt, kus Tallinn tänas ja tunnustas hariduskonkursside võitjaid.

"Haridusuuendus 2018" tunnustuse saaja on just meie kool ja seda kahes valdkonnas. Esimeseks valdkonnaks oli “Õpetajate koostöisuse arendamine”, kus kool oma “Maailmaränduri ainega” on astunud suure sammu edasi ainetevahelsies lõimingus ja õpetajate koostöö osas. Teiseks valdkonnaks oli “Õppija päeva disain” ja siin sai määravaks just kooli mitmeaastane panus liikumistegevuse propageerimisel ja integreerimisel igapäevaste kooli tegevustega.

Lisaks tunnustati kooli tervisemeeskonda konkursil "Tervise tegu 2018" ja seda pikaaegse süsteemse ja järjepideva töö eest.

Palju õnne meile kõigile ja eelkõige Teile, kes Te olete olnud alati avatud ning uuendusmeelesed!

Kuristiku kooli hoovi koguneti ÜHESKOOS laulma ja tantsima
Tuesday, 29.05, lisas viia

laulupidu2018.jpg24. mail 2018 kogunes suur osa Lasnamäe rahvast Kuristiku koolimaja ette üheskoos laulma ja tantsima. Tallinna Kuristiku gümnaasiumi laulu- ja tantsupidu, mis toimub traditsiooniliselt maikuu teisel poolel, annab hea ülevaate õppeaasta jooksul muusika, tantsu, kunsti, käsitöö ja muu huvitegevuse vallas tehtust. Kuristiku laulu- ja tantsupidu toimus sel aastal juba 31. korda!
Laulu- ja tantsupeol osalesid põhiliselt Kuristiku kooli lauljad ja tantsijad, nii suured kui ka väikesed – kokku oli kavas 26 numbrit. Külalisteks oli peol sel aastal Kivila lasteaia Merekivi rühm, Pae Gümnaasiumi mudilaskoor ja 1. klassi tantsurühm, JJ-Street House ja Locking grupp ning Rae Huvialakooli ansambel.
Tänavune laulu- ja tantsupidu oli seotud ka kevadise perepäevaga, mille raames tulid külla Ida-Harju politseijaoskond, kes tegid lastele erinevaid ristsõnu, nuputamisülesandeid, rääkisid küberturvalisusest ning tutvustasid liiklusreegleid. Kaitseliidu külalised tutvustasid oma varustust, rääkisid „kodutütre“ ja „noored kotkad“ grupiga liitumisest, tegid erinevaid mängulisi tegevusi ja lennutasid ka suitsugranaati. Kuristiku hoolekogu eestvedamisel sai osta loteriid, õuekohvikus küpsetisi ning 8. klassi tüdrukute loovtöö raames valmistatud Karjala pirukaid, mille kõige tulu läheb lõpuklassi parima eksamite sooritaja stipendiumiks.
Pidu poleks olnud nii vägev ilma toetajateta: Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Lasnamäe Linnaosa Valitsus, Kuristiku Söökla ja perekond Karavajevad, Hoolekogu ja Eventech. Erilised tänud on ära teeninud peo peakorraldaja Triin Tibar, õhtujuht Erin Promet, Aivar Metsaveer koos multimeediaringiga, juhendajad ning kõik lapsevanemad/sõbrad/tuttavad, kes tulid kohale ja andsid oma panuse peo edenemisele.
Kohtumiseni järgmisel aastal!

Juba sel kolmapäeval viimane võimalus tulla vaatama suurt kontertetendust Alexela Kontserdimajja!
Tuesday, 29.05, lisas aivar

Kontsertetendus "Kuiinluse ehk kuulsuse ahelad" toimub 30. mail kell 19.00 Alexela Kontserdimajas (endine Nordea Kontserdimaja).

Viimased piletid müügil Piletilevis.

Märtsikuu kontsertetendused Lindakivi Kultuurikeskuses olid väga menukad ja kuna publiku tungiv soov oli seda veel kord näha, siis otsustasime teha veel ühe kontserdi.

Et viimane ja veel vingem show õnnestuks, siis vajasime teie kõigi toetust Hooandja.ee lehel. Iga väiksemgi toetus oli abiks. Aitäh Sulle, et saime Hooandja eesmärgi täidetud :)

 

 

 

 

Kuristiku nutivaba päev
Monday, 28.05, lisas kylli

talk_to_each_other_sign_k_0735.png1. juunil on lastekaitsepäev, mille üheks eesmärgiks on juhtida tähelepanu laste heaolule. 
Seega soovime sel aastal siduda lastekaitsepäeva Kuristiku nutivaba päevaga, et lastel oleks ikka rohkem aega üksteisega suhelda. Nutivaba päeva eesmärk on juhtida tähelepanu nutiseadmete liigse kasutamisega kaasnevatele ohtudele. Nutisõltuvus on üks suuremaid tänapäeva ohte, mida noored sageli ise ei tunneta. Palume klassijuhatajatel sellest klassile rääkida ja lühidalt selgitada.

Üks päev ilma nutiseadmeta koolis - me suudame seda! 
Palume ka õpetajatel sel päeval nutiseadmeid minimaalselt kasutada.

Tervisenõukogu nimel
Ly Melesk

Külalised Põhja-Carolina Riiklikust Ülikoolist
Monday, 28.05, lisas kylli

IMG_20180523_112435.jpg23. mail käisid meil külas 3 professorit ja 11 üliõpilast Põhja-Carolina ülikoolist USA-st. Nad olid Euroopa ringreisil, et tutvuda erinevate haridussüsteemide ja koolidega. 

Esialgu vestlesid nad juhtkonnaga ja siis kohtusid 11. klassi õpilastega. Meie kool meeldis neile väga ja kokkuvõttes meeldis Eesti neile palju rohkem kui näiteks Soome. Nad kahetsesid, et neil ei olnud planeeritud rohkem aega kohtumisele, sest nii õpilased kui ka külalised oleksid soovinud jätkata huvitavat vestlust ja grupitööd. Väga menukaks osutus Erasmus+ koolidevahelise strateegilise koostöö programmi raames valminud film meie koolist, mida 11. klass neile esitas, sest külalistel ei jätkunud aega isegi korraliku ringkäigu jaoks.
 
Õppejõud John Nietfeld ja Margarita Eero leppisid kokku, et sellised kohtumised hakkavad toimuma edaspidi igal kevadel.

Kirjandusfestival HeadRead ka Kuristikus
Monday, 28.05, lisas kylli

Janis_Mackay.jpgHeadRead festivali raames külastas Eestit Šoti kirjanik ja jutuvestja Janis Mackay. Meie kooli õpilastel vedas, sest Briti Nõukogu abiga oli meil 23. mail au näha ja kuulda tema esinemist Kuristiku gümnaasiumi aulas. 

Janis Mackay jutud olid lihtsad, aga väga intrigeerivad ja kaasahaaravad. Kogu esinemine oli nagu interaktiivne teatrietendus, sest õpilased laulsid suure innuga kaasa Šoti viise ja kordasid Robert Burns`i luuletust.

Rohkem infot kirjaniku kohta leiad siit.

Neljapäeval mõttetalgud ja lauluga tantsupidu
Thursday, 24.05, lisas aivar

Sel neljapäeval, 24. mail kell 18.00 toimub Kuristiku laulu- ja tantsupidu koolimaja ees. Avatud on erinevad müügiletid. Pilet-kava maksab 1 euro.

Enne laulu- ja tantsupidu on lapsevanemad oodatud mõttetalgutele! Mõttetalgud "Üheskoos" toimuvad algusega kell 17.00 koolimajas A-106 klassis.

Mõttetalgud on arutelu, kus kool ootab mõtteid ja ideid, millised võiks olla kooli järgmiste aastate tegevused. Ootame vastuseid küsimustele: Millised on vanemate ootused ja kooli ootused kogukondadele? Mis on hästi ja mida teha tulevikus teisiti?

Vanemad uudised samast kuust
> Aprillikuu tegijad
> Võit jalgpalluritele
> Fotokonkurss ja rändnäitus „Loetud hetked“ raamatukogus
> Anna meile hääl!
> 8.a ja 8.b hariv vaheajareis Peterburi
> Veebipõhine füüsikaviktoriin Spekter 2018
> Euroopa noorte muusikafestival Neerpeltis
> Stiilselt suvele vastuUued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii