Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

23.-27. sept – Spordinädal
30. sept – Teadlaste päev
4. okt – Õpetajate päev
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tööde vormistamine 16.09
Tulemas on teadlaste päev Kuristikus 13.09
Medaliga lõpetanud 13.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
01.10 – Eha Keel
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2018 » Märts 2018

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Märts 2018

Suursaadiku külaskäik
Monday, 26.03, lisas viia

usa_suursaadik_mar18.jpg13. märtsil külastas meie kooli Ameerika Ühendriikide suursaadik hr James D. Melville, kelle visiidi eesmärgiks oli kohtuda õpilastega ning vastata nende küsimustele. Hr Melville rääkis USA-Eesti suhetest ning oma elust diplomaadina. Muuhulgas meenutas suursaadik oma karjääri meeldejäävamaid hetki - näiteks õnnestus tal viibida sellel kohtumisel, kus president Ronald Reagan pidas oma kuulsa kõne, milles kutsus Gorbatšovi üles lammutama Berliini müüri. Samuti kiitis ta Eestit e-riigina, tõi välja, et vaid Eestis on võimalik kohtuda toidupoes peaministrit ning kiitis Eesti presidenti Kersti Kaljulaidi.

USA1.jpgKa õpilastel avanes võimalus suursaadikule küsimusi esitada. Küsimused olid erinevatest valdkondadest, õpilasi huvitas poliitika, ta arvamus Eestist ja ka isiklik elu. Selgus, et kõige meeldejäävam kogemus Eestist, mille suursaadik endaga kaasa viib, on jääteel sõitmine. Olla jääteel ja vaadata, et GPS näitab, et oled autoga hoopis keset merd oli tema jaoks väga eriline kogemus. Pärast kohtumist andis suursaadik intervjuu Kreskule, mida saab peatselt lugeda täies ulatuses digiajalehest http://kresku.kuristiku.ee/.

"Mida te Eestist igatsema jääte?" - "Privaatsust ehk võimalust üksi olla. See on siin väga eriline. Eriti kui oled suurema osa elust veetnud paikades, kus on väga palju inimesi."

Õigekirjavõistlus ja kohtumine Aidi Vallikuga
Friday, 23.03, lisas priit

aidi_vallik_mar18.jpgEmakeelepäeval, 14. märtsil (ja ka sellele järgneval päeval) osalesid kõik meie kooli 5.-12. klassi õpilased emakeelepäeva õigekirjavõistlusel. Võistlus toimus kolmes vanuserühmas: 5.-6. klass, 7.-9. klass ja 10.-12. klass. Kõigi vanuseastmete õpilased pidid etteütluse vormis kirja panema 25 sõnapaari (kokku 50 sõna), sõnade kirjutamisel tuli arvestada erinevate õigekirjareeglitega. Eri vanuserühmades oli erineva raskusastmega töö.

Avaldame iga vanuseastme tublimad õigekirjatundjad, kes said maksimumtulemuse või kellel jäi sellest pisut puudu.
5.-6. klass
Claudia Järve, Ines Markus, Etheli Võssar, Kaur Kalevik, Uku Linnap, Andreas Hamburg, Marilyn Viiask, Kaidi Kurg, Getter Võerahansu.

7.-9. klass
Janika Teldre, Alex Raudsepp, Heleri Liis Hannilo, Berit Rahe, Helen Agu, Silvia Šults, Kirke Sild, Anastasia Fatejeva, Theodor Peeter Linnap, Annabel Võerahansu, Maria Kapanen.

10.-12. klass
Rihard Peder, Jan-Eric Pihtjõe, Helen Heidemann, Isabel-Andria Robles Pacheco, Triinu Orgmäe, Arvi Evard, Ramiliä Sadikov, Aveli Leola, Jessica Carita Tepper, Martin Horolski, Lauret Uustalu.

Kaks päeva varem, esmaspäeval, 12. märtsil käis meie koolis külas kirjanik Aidi Vallik ("Kuidas elad, Ann?", "Mis teha, Ann", "Mis sinuga juhtus, Ann?" ja paljude teiste raamatute autor). Kirjanikuga kohtusid  7.-9. klassi ja 12. klassi õpilased. Kirjanik rääkis vabakutselise kirjaniku elust ja oma teoste sünnilugudest ning probleemistikust, õpilased said esitada küsimusi. Aidi Vallik kinkis meie koolile hiljuti uuesti trükivalgust näinud raamatu "Kuidas elad, Ann?" eksemplari. 

Edukas noor pianist
Friday, 23.03, lisas kylli

Eliise_Einama.jpg3.a klassi õpilane Eliise Einama, kes  õpib ka Lasnamäe muusikakooli II klaveriklassis, esines 10. märtsil edukalt rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil Riias. Konkurss oli pühendatud Läti heliloojatele vendadele Medinšitele ning Eliise konkursikavas pidi seetõttu olema ka üks teos Medinšite loomingust. Veel esitas ta Beethoveni „Sonatiini“ ja Arvo Pärdi pala „Pardipoegade tants“.  
Eliise võitis oma vanusegrupis II koha ning sai eripreemia Medinši teose parima esituse eest.

Sel  õppeaastal on Eliise suurepäraselt esinenud teistelgi konkurssidel - rahvusvahelisel konkursil „Draakon“ sai ta I koha Aasia muusika parima esituse eest ning II koha vabakava eest. Vabariiklikul konkursil „Parim noor instrumentalist 2017“ saavutas Eliise regioonivoorus I koha ning vabariiklikus voorus sai diplomi. Rahvusvahelisel konkursil „Lustlik klaver“ I koht. Üleriigilisel konkursil „Eesti kõla“ II koht.

Palju õnne noorele andekale pianistile!

Rahvastepallis jätkub kullasadu
Friday, 23.03, lisas viia

rahvastepall.jpgLasnamäe ja Pirita linnaosa koolide vahelistel rahvastepalli finaalvõistlustel saavutasid 5.klassi poisid ja ka 4. klassi tüdrukud I koha. Mängud olid võitluslikud ja täis pinget.

5. klassi poiste võistkonnas mängisid: Rico Romet Peterson, Kenneth Uuetoa, Andre Ansip, Aksel Kerem, Sten Täheväli, Rasmus Rute, Artur Ratassepp, Nikita Smirnov, Markus Arik.

4. klassi tüdrukute võidukasse võistkona kuulusid: Liis Auväärt, Kadri Sepp, Sonia Tobler, rahvastepall2.jpgCarmen Maikov, Carola Maikov, Albina Baranova,Hanna Vernik, Evelin Vares, Merili Tuisk.

Palju õnne!

 

 

Inglise keele ainevõistlusel I koht!
Tuesday, 20.03, lisas viia

IK.jpg15. märtsil toimus Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis iga-aastane 9. klasside inglise keele ainevõistlus Our Capital Tallinn, mille teema sel aastal oli Tallinn: the capital of a 100-year-old state. Meie kooli esindasid 9b klassi õpilased Theodor Peeter Linnap ja Silver Saatväli. Kuueteistkümne võistkonna seas tulid Theodor Peeter ja Silver võistluse võitjaiks. Võistkonna valmistas ette õp. Helen Saarts.
Õnnitleme võitjaid!

Õpilased mängisid Kiirteel
Monday, 19.03, lisas aivar

Reedel, 16. märtsil võis ennelõunal märgata meie majas tavapärasest suuremat sagimist ja elevust. 99 õpilast Kuristiku Gümnaasiumi 5. klassidest ja külalised Loo koolist mängisid ühtekokku kolmel korrusel võistluslikku interaktiivset mängu „Autobahn“ (tõlkes: kiirtee). Tegu on suurepärase mänguga, mis motiveerib õpilasi teise võõrkeelena saksa keelt valima ja pakub pinget ning uusi teadmisi ka neile, kes valivad vene keele, sest erinevates jaamades toimuv võistlus annab õpilastele teadmisi saksakeelsete maade, nende kultuuri ja erinevate toodete kohta ning ei eelda veel üldse saksa keele oskust. Küll aga said lapsed mängu käigus selgeks esimesed lihtsad sõnad ja väljendid. Palju sai ka liikuda. Kuna mäng käis aja peale, siis enamik võistkondadest läbis raja lausa joostes.

Õpilased reisisid läbi saksa linnade, iga linn oli üks kontrollpunkt. Igas punktis said nad templi oma vastuste lehele. Kokku oli koolimajas üles ehitatud 15 linna-kontrollpunkti, kus õpilased lahendasid mõistatusi, tegid erinevaid tegevusi ja omandasid teadmisi. Sai palju näha, tegutseda, naerda ja rääkida saksa keelt.

Mäng kestis koos sissejuhatuse ja autasustamisega 2,5 tundi. Pinge oli kogu aeg üleval, sest aulas seinale kuvatud tabelist said võistkonnad pidevalt näha oma aktuaalset punktiseisu. Lõpliku seisu otsustas aga läbitud vahemaa pikkus, sest lisakilomeetrid andsid ka lisapunkte ja kasulik oli punkte mitte järjestikku läbida, vaid valida kaardilt linnad, mis paiknevad üksteisest võimalikult kaugel. Rekordtiim läbis Saksamaal üle 7900 kilomeetri! Võitjaks tuli meie kooli 5.c võistkond koosseisus: Marta Pallas, Hanna Einama, Lisette Õun, Elisabeth-Mary Vainrauh-Piilik ja Reelika Ader. Teine ja kolmas koht läksid Loo koolile. Kokkuvõttes võitis aga hea tuju, sportlik tegutsemine ja uued teadmised!

Vaata pilte.

Rahvastepallis I koht
Friday, 16.03, lisas viia

Lasnamäe LO ja Pirita koolide vahelistel meistrivõistlustel rahvastepallis 4.klasside poiste arvestuses tulid meie kooli poisid I kohale. Võistkonda kuulusid Marck Kolodchuk, Rasmus Paiba, Ken-Martin Jaanus, Kermo Miller, Renar Velav, Arlin Võssar, Kristofer Jõginõlv, Sten Roos, Kristen Pähkelmann. Võistkonna valmistasid ette Hanna Pajula ja Liidia Kuusksalu. 
Palju õnne!

 

Neljapäeval hüppavad kängurud
Wednesday, 14.03, lisas aivar

15. märtsil toimub maailma populaarseim matemaatikavõistlus Känguru, mille eesmärgiks on mänguliste ülesannete kaudu populariseerida matemaatikat. Võistlusel osalevad õpilased kuues vanuserühmas 1.-12. klassini erinevates koolides. Meie koolis algab võistlus kell 8.15, õpilased peavad kohal olema kell 8.00. Ülesandeid lahendatakse ruumides: 1.-3.kl B-310, 2.kl B-203, 4.-6.kl auditoorium, 7.-12.kl A-108. Ülesannete lahendamiseks on aega 1 tund ja 15 min. Tulemuste arvestust peetakse õpilaste kohta individuaalselt. Vaata kaardilt, millised Eesti koolid osalevad.

Rahvastepallis II koht!
Wednesday, 14.03, lisas viia

8. märtsil toimus Jõhvis 1.-3.klassi rahvastepalli finaalturniir. Meie kooli poisid saavutasid väga tubli II koha. Võistkonda kuulusid: Aleksei Kikas, Siim Dobrjakov, Jaroslav Kniga, Karl Martin Saul, Stanislav Pavlov, Joseph Laaniste, Marken Hurm, Raimond Prous. Võistkonna parimaks mängijaks valiti Karl Martin Saul. Võistkonna valmistasid ette Aare Vigla ja Tanel Renter.
Palju õnne!

Veebruarikuu tegijad
Monday, 12.03, lisas aivar

Täname kõiki, kes esitasid ja märkasid veebruarikuu tegijaid ja tegusid! 

Veebruarikuu 2018 tegijad on:

Kõik, kes andsid meie riigi sünnipäeva tähistamisele oma panuse!

Söökla juhataja Anu Karavajeva ja 1. kooliastme õpilased, kes „Eesti Vabariik 100“ raames kaunistasid temaatiliselt kooli söökla.

Siiri Aiaste, Marilis Kirotar, Ülle Piibar, Sirje Vasmann–Perend, Aivar Metsaveer, Andres-Aare Tooming, Priit Ratassepp jt. koos väikeste ning suurte abilistega korraldasid väga hea ajaloolise ülevaatega kontsert-aktuse kooliperele ning viisid läbi temaatilise nädala meie riigi tähtpäeva puhul.

Ootame märtsikuu nimesid ja tegusid aadressile opilasesindus@kuristiku.ee.
Raino Liblik

Klassidevaheline võrkpalliturniir 2018
Monday, 12.03, lisas aivar

vorkpall_mar18.png

Vanemate päev 2018
Thursday, 01.03, lisas aivar

Head lapsevanemad!

Teisipäeval, 6. märtsil 2018 toimub meie koolis vanemate päev. Sellega seoses ootame Teid soovi korral osa saama meie igapäevastest tegemistest ning koolielust. Külastajatele on uksed avatud alates kella 8.00 hommikul kuni kella 17.30 õhtul.

Kell 9.35 ja 10.40 on kooli aulas võimalik näha tantsuvahetundi ja võimlas liikumisvahetundi! Lisaks pakume võimalust tulla maitsma koolilõunat (lapsevanemale maksab see küll 1,34 €), teha aktiivselt kaasa töö- ja tehnoloogiaõpetuse, liikumise ja muusikatunnis või olla lihtsalt mõnes tunnis vaatleja, kohtuda teiste kooli töötajatega!

Meil on heameel, kui tunnete sügavamat huvi oma lapse koolipäeva tegemiste vastu ning kasutate võimalust näha oma silmaga seda, mis on muutunud koolielus!

Raino Liblik
Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi direktor

vastuvott_mar18.png Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii