Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

2. sept – Algab kool

Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Koolilaps sätib ranitsat 23.08
Uue õppeaasta eelinfo 23.08
August 2019 16.08
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
02.09 – Kübe Tämmo
04.09 – Aire Luugus
04.09 – Riina Raaga
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2018 » Jaanuar 2018

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Jaanuar 2018

Tulemas suur kontsert-lavastus
Wednesday, 28.02, lisas aivar

kontsert_queen_veeb18.png8.-10. märts toimub Lindakivi Kultuurikeskuses noorte algatusel valminud kontsert-lavastus „Kuiinluse ehk kuulsuse ahelad“.

Lugu räägib kuulsusega kaasnevatest ahelatest läbi ühe popp-artisti elu ja seda lugu illustreerivad surematud ansambel Queeni hitid Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi solistide, bändi ja noortekoori esituses. Queen oli 1970. ja 1980. aastate rokkmuusika üks legendaarsemaid bände. Esitamisele tulevad Queeni surematud hitid “We Will Rock You”, “I Want To Break Free”, “Under Pressure”, “Bohemian Rhapsody”, “We Are The Champions” ja paljud teised.

Projektis osaleb aktiivsete 13.-23. aastaste noorte grupp erinevatest Tallinna koolidest, Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi noortekoori ja bändi liikmed, samuti multimeediaringi õpilased. Antud kontsert-lavastus on valminud algusest lõpuni just noorte endi poolt.

Noored annavad kontserte Lindakivi kultuurikeskuses kokku neli, millest esimesele ootame kõiki naistepäeva tähistama (08. märts kell 19:00), kahel järgmisel on uksed avatud eelkõige meie kooli noortele (9. märts) ning laupäevane kontsert, mõeldes eelkõige lapsevanematele ja vilistlastele toimub 10. märtsil kell 14:00.

Tee juba täna märge oma kalendris! Et tagada sulle saalis koht, siis teata oma kindlast osalemissoovist koos kuupäevaga: queen@kuristiku.ee

Kontsert ise on tasuta, kava ostuga on võimalus toetada noorte projekti elluviimist! Lähimal ajal saadame teile ka tutvustava video sellest, mis teid on ees ootamas!
Tõotab tulla tõesti vägev kontsertelamus! Näeb kõike – valgust, näitlemist, laulu, tantsu – tõeline show! Ootame kõiki huvilisi seda kogema!

Jälgi meid ka Facebookis https://www.facebook.com/events/561320840889637

Kuristiku sorteerib prügi
Saturday, 24.02, lisas aivar

12. veebruaril toimus Rohelise Kooli töötuba, kus õpilased rühmatööna disainisid usinasti kolme liiki prügikastide silte. Prügikastid paigaldati A- ja B-korpuse kõigile korrustele.

Eraldi sorteerime paberit ja pappi, pandipakendit ning olmejäätmeid. Pandipakendite äraviimise eest vastutab ja saab tulu kooli Õpilasesindus. Oleme keskkonnasõbralikud!

Vaata pilte

Eesti Vabariigi nädal
Friday, 23.02, lisas aivar

Eesti Vabariigi sünnipäeva menukas ja teguderohke nädal sai läbi.

Teisipäeval, 20. veebruaril nautisid õpilased ja õpetajad koolitunni välist tegevust aktiivõppepäeva raames, kogudes teadmisi teatrites, muuseumides, riigikogus, metsakalmistul ja mujal.

Kolmapäeval, 21. veebruaril said kõik klassid, seal hulgas õpetajate ning vilistlaste võistkonnad panna end proovile Eesti ajaloo teadmistes erinevates valdkondades "Eesti mängus".

Täna, reedel ehk 23. veebruaril sai kogu koolipere aga nautida ajarännakut Eesti ajaloos. Toimusid aktused Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks, mis sisaldasid laule, tantse ja videoklippe 10 erinevast aastakümnest meenutamaks Eestit saja aasta jooksul. Täname kõiki esinejaid, juhendajaid, tehnilist meeskonda ja korraldajaid.

Soovime kõigile kooli poolt meeleolukat sünnipäeva nädalavahetust ja kaunist koolivaheaega!

Vaata aktuste pilte.

Jaanuarikuu tegijad
Thursday, 22.02, lisas aivar

Täname kõiki, kes esitasid ja märkasid jaanuarikuu tegijaid ja tegusid! 

Jaanuarikuu 2018 tegijad on:

4.b klassi õpilane Keiri Semre, kes saavutas 27.01.2018 toimunud Eesti Meistrivõistlustel standardtantsudes lasteklassis 1. koha – suurepärane tulemus!

4. klassi õpetaja Anne Soolepp. "Iga kord, kui mul mingi mure on, aitab Anne Soolepp alati esimesel võimalusel. Kolleegina on ta ülimalt abivalmis, vastutulelik  ja heatahtlik. Isegi kui tal on väga kiire hetk, leiab ta alati momendi, et mind aidata ja abiks olla. Väikeklassi õpetajana on tema tööpäevad väga pingelised ja väljakutsete rohked, kuid sellest hoolimata on ta ikka ka pika tööpäeva lõpus alati abivalmis ja toetav. Väga imetlusväärne kolleeg!" 

Ootame veebruarikuu nimesid ja tegusid aadressile opilasesindus@kuristiku.ee.
Raino Liblik

Tagasi kooli 2018
Tuesday, 20.02, lisas aivar

Reedel, 16. veebruari hommikul toimus traditsiooniks saanud projekt "Tagasi kooli", mille raames andsid ligemale 40 külalisõpetajat väga erinevatelt elualadelt külalistunni Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis. Külaliste hulgas oli palju meie endisi vilistlasi ja mitmed lapsevanemad, lisaks tuntud ja huvitavate elualade esindajad väljaspoolt. Näiteks 10. ja 11. klasside õpilastele andis tunni peaminister Jüri Ratas, kes rääkis kodanikuühiskonnast, meie Eestist ja loomulikult riigi sajandast sünnipäevast. Peaministrile tegi suurt rõõmu õpilaste aktiivne osalemine ja nende huvitavad küsimused. 12. klassile andis tunni kindralmajor Meelis Kiili, kelle sõnul jäi kõlama mõte riigi kaitsmisest ja heaolust ning et tuleb olla tänulik selle üle, mida me oleme saavutanud.

Suur tunnustus ja tänu kõigile, kes leidsid aega ning võimalust jagada oma teadmisi-kogemusi meie õpilastega. Oli väga huvitav!

Vaata kõiki pilte.

Allpool mõned mõtted õpilastepoolsest tagasisidest toimunud tunnile:

Loe uudist edasi...

Õpilaste luuletused Eesti 100. sünnipäevaks
Sunday, 18.02, lisas priit

logo.jpgKõik meie kooli õpilased kirjutasid eesti keele ja kirjanduse tundides (ja kodus, sageli olid abiks ka vanemad) luuletusi, mis on pühendatud Eestile. Neid luuletusi sai ligi 1000 ehk mitme mahuka luulekogu jagu: praegu saab paljusid neist näha klassiruumide (algklasside ja eesti keele klassiruumid) seintel ja kooli raamatukogus on luulenäitus, kus on üleval valik eri klasside õpilaste kaunilt illustreeritud töödest. Lisaks ilmus 20-luuletusest koosnev trükitud kogumik (tõsi küll, selle trükiarv piirdus mõne eksemplariga), mille on kingiks saanud juba seoses projektiga "Tagasi kooli" meie kooli külastanud peaminister Jüri Ratas!

Nüüd ilmub kooli kodulehel veebiluulekogu (vajuta uudise alaservas olevale lingile), kus on samuti eri klasside õpilaste luuletused. Valikut oli väga raske teha, sest häid luuletusi oli palju! Täname kõiki õpilasi, lapsevanemaid ja õpetajaid, kes üheskoos ligi 1000 luuletust kirjutasid! 

Veebiluulekogu avaluuletuseks on 1.a klassi õpilase Anni Kravinski luuletus.

Sina, kallis Eestimaa,
oled mulle armas.
Siin on minu vanemad, 
kodu, päike, taevas!

Ja teiseks luuletuseks on 5.a klassi õpilase Kaur Kaleviku luuletus "Eesti on vaba".

Eesti on vaba,
tähtis on see,
sest muidu oleks
Eesti NSV!

Aeg on möödunud,
Eesti on vaba.
Tore on see, sest
käes on EV 100!

Loe uudist edasi...

Õpetajate luuletused Eesti sünnipäevaks
Sunday, 18.02, lisas priit

logo2.jpgSelleks et saada Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks kokku 1000 luuletust, asusid ka meie kooli õpetajad luuletama. Mõni õpetaja kirjutas isegi kaks või rohkemgi luuletust.

Nüüd, Eesti Vabariigi sünnipäevanädalal, saab neid luuletusi lugeda kooli kodulehel olevas luulekogus.

Loe uudist edasi...

Tubli noor sumomaadleja
Friday, 16.02, lisas viia

sumo.png11. veebruaril toimunud Eesti laste sumomaadluse meistrivõistlustel saavutas meie kooli 2.a klassi poiss Raimond Prous nii vanuseklassis U10 kui ka vanuseklassis U11 esikoha.

Õnnitleme suurepärast noort maadlejat!

 

Meie kooli käsipallipoisid Eestis parimate seas
Tuesday, 13.02, lisas priit

Tallas_2005.jpgMeie kooli 5. klasside poisid (võistkondadesse kuuluvad ka mõned 4. ja 6. klassi poisid), kes moodustavad meie koolis tegutseva käsipalliklubi HC Tallase võistkonna, on treener Kaspar Lees'i käe all sel hooajal väga hästi esinenud D- ja D2-vanuseklassis Eesti meistrivõistlustel ja Eesti karikavõistlustel

2006. a sündinud poisid (vanusegrupp D2) saavutasid oktoobris käsipalliklubi HC Tallase koosseisus Eesti karikavõistlustel 3. koha. Võistkonna parimaks mängijaks valiti Andre Ansip. Võistkonda kuulusid: Kristjan Oliver Saul, Karl Martin Saul, Henri Markus Takkis, Rasmus Rute, Daniel Vilenski, Karl-Marten Saar, Artur Ratassepp, Markus Arik, Artur Haus (Laagna gümnaasiumist) ja Andre Ansip.

2005. a sündinud poisid (vanusegrupp D) saavutasid Eesti karikavõistlustel 2. koha. Kogu turniiri parimaks mängijaks valiti meie kooli poiss Kenneth Uuetoa. Võistkonna parimaks mängijaks valiti Andre Ansip. Osa 2006. a sündinud poisse kuulub ka 2005. a sündinud poistest koosnevasse võistkonda HC Tallas. Võistkonda kuulusid: Kenneth Uuetoa, Kaspar Padjus, Rico Romet Peterson, Karl-Marten Saar, Kristjan Oliver Saul, Henri Markus Takkis, Markus Arik, Ervin Peder, Jan Marten Sikkar, William Aruvee, Andreas Arder, Marcus Martson, Nikita Smirnov ja Andre Ansip

Tallas_2006.jpgPärast Eesti meistrivõistluste esimest etappi (kokku on hooajal 2 etappi) on HC Tallase ridades trenni tegevad meie kooli poisid nii 2005. kui ja 2006. a sündinud poiste arvestuses kõrgel 2. kohal!

2005. a sündinud poiste koosseis Eesti meistrivõistlustel: Kenneth Uuetoa, Kaspar Padjus, Rico Romet Peterson, Karl-Marten Saar, Kristjan Oliver Saul, Markus Arik, Rasmus Rute, William Aruvee, Jan Marten SIkkar, Ervin Peder, Marcus Martson, Nikita Smirnov.

2005. a sündinud poiste koosseis Eesti meistrivõistlustel: Kristjan Oliver Saul, Karl-Marten Saar, Andre Ansip, Henri Markus Takkis, Artur Ratassepp, Artur Haus, Markus Arik, Rasmus Rute, Daniel Vilenski, Kaspar Nurmet ja Karl Martin Saul.

Need samad poisid on meie kooli edukalt esindanud ka koolidevahelistel rahvastepalli võistlustel nii Tallinnas kui ka Põhja-Eestis. Ja Eestit on nad edukalt esindanud rahvusvahelisel käsipalliturniiril Rootsis, kust on alati tagasi tuldud medalitega. 

Palju õnne HC Tallase ridades Eesti absoluutsesse tippu kuuluvatele käsipallipoistele, nende vanematele ja treener Kaspar Lees'ile! 

Eesti meister rooma-kreeka maadluses
Thursday, 08.02, lisas viia

1.jpg3. veebruaril Tapal toimunud Eesti õpilaste meistrivõistlustel  kreeka - rooma maadluses kehakaalus 85 kg tuli Eesti meistriks 7.a klassi õpilane Rasmus Liisma.
Palju õnne, Rasmus!

2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1000 luuletust Eesti 100. sünnipäevaks!
Wednesday, 07.02, lisas priit

luuletused_EV100.jpgKõik meie kooli õpilased, paljud lapsevanemad, kes on oma lapsi aidanud, ja ka koolitöötajad (õpetajad, õppejuhid, garderoobitädi, IT-mehed Aivar ja Jevgeni, direktor) on viimasel paaril nädalal tegelenud aktiivselt luuletamisega ja valminud luuletuste illustreerimisega. Kõike ikka selleks, et saaks Eesti vabariigile 100. sünnipäevaks kinkida ei rohkem ega vähem kui 1000 luuletust, mis räägivad Eestimaast, Eesti loodusest, Eesti inimestest, vabadusest!

Miks just 1000? Sest meie koolis toimetab iga päev ümmarguselt 1000 inimest: õpilased, õpetajad, juhtkond, IT-inimesed, koristajad, kokad, garderoobitädi, valvurid jt. Iga inimene on ju võimeline ühe luuletuse kirjutama, kui ta selleks veidi aega võtab. 

Kirjanduse tundides esitatakse ja kuulatakse luuletusi, mõtiskletakse meie toreda väikese VABA riigi üle. Luuletustest tehakse näitused klassiruumides ja kooli raamatukogus (avatakse 16. veebruaril). Sadakond luuletust ilmuvad peagi kooli kodulehele, kus neid saavad lugeda Eestimaa sõbrad, kes asuvad kodukamaral või laias maailmas. 

Nii et viimane aeg on oma luuletus paberile panna! Korraldavad seda kõike klassiõpetajad ja eesti keele õpetajad.

Ülelinnaline matemaatika olümpiaad
Monday, 05.02, lisas aivar

Kolmapäeval, 7. veebruaril toimub meie koolis matemaatikaolümpiaadi Tallinna piirkonnavoor.

Võistlusele kutsutud õpilaste nimekiri olympiaadid.haridus.ee.

Aadress Kärberi 9. Kohale saab tulla bussidega 51, 58 ja 68, peatus "K. Kärberi".
Vaata kaarti.

Detsembrikuu tegijad
Wednesday, 31.01, lisas aivar

Täname kõiki, kes esitasid ja märkasid detsembrikuu tegijaid ja tegusid! 

Detsembrikuu 2017 tegijad on:

Õpetajate võrkpallivõistkond, kuhu kuulusid Sirje Vasmann–Perend, Kristi Toomra, Triin Tibar, Hanna Pajula, Tanel Renter, Aivar Suursaar ja Raino Liblik. Võistkond oli parim Tallinna koolide töötajate võrkpalli võistlustel detsembris 2017 ja lisaks osaleti edukalt EKSL rahvusvahelistel võistlustel, kus saavutati 4. koht 36 kooli konkurentsis. 

11. klass, kes korraldas perfektse jõululõuna koolis! Selle taga on väga palju tööd ja pühendumist.

Meie kooli KÕIGE tugevam õpilane Rasmus Teodor Niin 11. klassist, kes tegi tegusid koolide rammumehe konkursil.

Kiidame 11. klassi klassijuhatajat Anu Kurikut õpilaste toetamise ja suunamise eest!

Ootame jaanuarikuu nimesid ja tegusid aadressile opilasesindus@kuristiku.ee
Raino Liblik

Valimised taaskord tulemas
Friday, 26.01, lisas aivar

Kuristiku Valimised toimuvad taas juba reedel, 2. veebruaril algusega kell 9.00 aulas. Oodatud on kõik 9., 10. ja 11. klassi õpilased. 12. klassi poolt loodud erakonnad võtavad sel aastal sõna Eesti iibe, hariduse ja globaalse tähtsusega probleemidel. Kohal ajakirjanikud. Sinu hääl loeb, sest igaüks saab hääletada - ole kohal!

valimised_plakat_jan18.png 

Vanemad uudised samast kuust
> EV100 jooks - Kingime Eestile sportlikud 100km
> Tulge riietele järele!
> Head koera-aastat kõigile!Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii