Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

19. veeb - Spordipäev Kõrvemaal
22. veeb - EV aktused
25. veeb-3. märts - Koolivaheaeg


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Koolivaheaeg ja infokoosolek lastevanematele 20.02
Kirjanik külas 19.02
Toitlustamine 19.02
 
Viimased pildialbumid
Spordipäev Kõrvemaal 19....
Külas kirjanik Mika Kerä...
"Tagasi kooli" k...
Jõululõuna 21. detsembri...
Maailmaharidusnädal 3.-7....
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
17.02 – Liidia Kuusksalu
18.02 – Kati Lepp
24.02 – Siiri Aiaste
05.03 – Ülle Piibar
07.03 – Linda Veski
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus


Foxacademy

Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2018
Aasta 2018

Koolivaheaeg ja infokoosolek lastevanematele
Wednesday, 20.02, lisas aivar

Head lapsevanemad, 5. märtsil 2019 kell 17:30 toimub kooli aulas infokoosolek lapsevanematele koolielu teemadel ja andmekaitsetingimuste tutvustamise kohta. Peale seda on võimalus kohtuda klassijuhatajatega klassikoosoleku raames või arutleda teistel päevakavalistel teemadel.
Ootame teie aktiivset osavõttu.

Lisaks palume õpilastel enne saabuvat veebruarikuu vaheaega teha tühjaks klassi garderoob, et koolivaheajal saaks garderoobe koristada. Garderoobidesse jäetud jalanõud ja riided korjatakse kokku, et need ei segaks koristustegevust.

Peale vaheaega palun kindlasti tagasi tuua vahetusjalanõud, sest vahetusjalatsite nõue kehtib jätkuvalt.

Koolivaheajal on koolimaja avatud kell 9:00–16:00.

Kirjanik külas
Tuesday, 19.02, lisas aivar

Täna käis meie koolis 3.-5. klasside õpilastega kohtumas kirjanik Mika Keränen. Oli tore ja meeleolukas kohtumine, kus õpilased said vastused kirjaniku, kirjanduse ning ka paljude teiste küsimuste kohta.

Vaata pilte

Tagasi kooli
Friday, 15.02, lisas aivar

1.pngTäna toimus taas "Tagasi kooli" üritus. Kuristikus on saanud see vaieldamatult üheks oodatuimaks ja laste poolt armastatuimaks koolipäevaks.

Kõigile klassidele toimus teise tunni ajal põnev tund külalisõpetaja poolt, kelleks olid nii kaitseväelased, teadlased, tüürimees, reisikorraldaja, näitleja, haige- ja töötukassa, loomade varjupaiga ja teisi tegemisi tutvustavad inimesed. Külaliste seas astus üles 7 meie oma kooli vilistlast ja kaks lapsevanemat.

Tundide teemad olid erinevad vastavalt vanusele: oma praegune töö, õpingute aeg peale gümnaasiumi, reisimuljed, hobid, oma kooliaja mälestused jpm.

Tunni lõppedes said külalised kingituseks kooli logoga tassi ja kooli kommid ning võimaluse omavahel kohvilauas muljeid vahetada. Külalised olid elevil ja meie kooli õpilastest vaimustatud, lubasid edaspidigi tulla tundi andma. Tagasiside, mida klassijuhatajad õpilastelt kogusid, oli igati positiivne.

Vaata pilte.

Meie õpilasfirmad jäid laadal positiivselt silma
Friday, 15.02, lisas aivar

of_scoop_veeb19.pngSõbrapäeva eel, 9. veebruaril, toimus Tallinnas õpilasfirmade laat, kus osalesid väärikalt ka Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi kaks õpilasfirmat. ÕF Laguun pakkus laadal vanniteed ja lõhnakäbisid ning ÕF Scoop oma isikupäraste logodega T-särke. Mõlema firma väljapanek oli maitsekas, müügitöö ja suhtlemine klientidega asjalik ning tulemuslik. Vaatamata pikale tööpäevale, suutsid noored ettevõtjad ka laadamelu nautida. 

Olgugi et Kristiine keskuse laadal oli ca 130 õpilasfirmat, paistsid meie kooli õpilasfirmad teiste hulgast hästi välja. ÕF Scoop jäi žüriile silma pakendi innovatsiooniga – mitte just tihti ei ole näha moosipurki pakendatud T-särke. Pakendiks olid taaskasutatud klaaspurgid, mida pärast särgi kasutusele võtmist saab jälle moosi säilitamiseks kasutada. Niisugune jätkuv taaskasutus põimub hästi ka meie rohelise kooli ideega.

of_laguun_veeb19.jpg
ÕF Laguun tegi aga innovatsiooni lausa kahe tootega. Nende vannitee on Eesti turul hetkel ainuke niisugune toode ja seega unikaalne. Vannipomme ja -vahtu on poodides palju müüa, kuid 100% looduslik ja ilma sünteetiliste lisaaineteta puhtalt taimebaasil valmistatud vannitee on väga uuenduslik lähenemine kümblemises. Sama lugu on lõhnakäbiga. Lõhnakuuske teab igaüks, aga mitut lõhnakäbi te näinud olete? Ei olegi. Aga nüüd on sündinud õhuvärskendajana kasutatavad lõhnakäbid. Sellega suutsid noored ettevõtjad anda samblale kukkunud ja huumuseks saama määratud käbile lausa uue elu. Eeterlike õlidega immutatud Eesti männikäbi toob mõnusat hõngu nii autosse kui tuppa.
ÕF Laguun pälvis Ajujahi innovatsiooniauhinna parima terviklahenduse eest, mille nad olid auga välja teeninud.

Õpilasfirmade programm ei ole õpilaste jaoks siiski veel läbi. Tegevus jätkub ning kui sina ei ole veel vanniteed ja lõhnakäbi proovinud või omale T-särki saanud, siis on selleks viimane aeg. Võta ühendust ja esita oma tellimus!

ÕF Laguun www.facebook.com/oflaguun
ÕF Scoop www.facebook.com/ofscoop

Tulekul on Sõbrapäev!
Tuesday, 12.02, lisas triinu

sobrapaev_veeb15.pngTaas on kätte jõudnud SÕBRANÄDAL, mis toob kaasa endaga nii mõndagi huvitavat.

Nagu traditsiooniks on saanud, toimub ka sel aastal sõbratund, mille raames saavad eri vanuseastme õpilased teineteisega tutvuda. Sel korral toimub see 14. veebruaril ehk neljapäeval 2. tunni ajal ning sõbraklasside nimekiri on nähtav järgnevalt. Soovitame selleks tunniks head-paremat kaasa küpsetada, sest hea toidu juures jookseb jutt alati paremini. 

Lisaks sellele:
* Neljapäeva õhtul, kell 17:00 toimub filmiõhtu 1.-6. klassidele, kus vaadatakse filmi "Jääaeg: Kokkupõrge", ikka eesti keeles.
* Sõbrapäeval otsige kapist välja oma soojemates toonides (nt roosa ja punane) riided. Vahetundide ajal käib ringi ka fotograaf, kellelt on võimalik lasta paluda endast ja sõpradest koos pilti teha.
* E-K asub raamatukogu ees sõbrapostkast, kuhu kõik võivad tuua parimad soovid oma sõpradele ja tuttavatele. See kord on ka kõige armsama kaardi meisterdajale välja pandud magus auhind, nii et ära unusta märkida kaardile kelle poolt see on. Kaardid jagatakse laiali neljapäeval. 

Sõbraklassid:
1a ja 12a
1b ja 11b
1c ja 11a
2a ja 9c
2b ja 5b
2c ja 6b
3a ja 8c+8e
3b ja 6c
3c ja 8b
3d ja 5c
4a ja 10a
4b ja 8a
4c ja 10b
4d ja 7b
5a ja 7a
5d+5e ja 9c
6a ja 9b

Olgem sõbralikud!

Meie kooli Albert Baranov võitis juunioride EM-il pronksmedali
Monday, 11.02, lisas viia

karate2019.jpg8. – 10. veebruaril toimusid Taanis Aalborgis karate Euroopa meistrivõistlused. Osales ka Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 10A klassi õpilane Albert Baranov, kes võitis vanuseklassis U-18 ja kaalukategoorias +76 kg pronksmedali. Kogu võistlusel oli kohal 1092 võistlejat 51 riigist. Albert saavutas 3 eelringis võitu. Võitis 4-0 James Francis (Inglismaa), 0-0 Mikita Haiko (Valgevene), 7-0 Daniel Perez Martini ( Hispaania), siis finaali pääsuks kaotas 0-2 Crean Christopher Mc Cartyle (Iirimaa) ja võitis 7-1 pronksikohtumise Stanislav Littichiga (Saksamaa).

Lisaks sai Albert tänukirja ka 8.veebruaril toimunud Lasnamäe Linnaosa Valitsuse korraldatud üritusel, kus tunnustati linnaosa üldharidus- ja kutsekoolide õpilasi omistades neile „Lasnamäe tuleviku tegija“ tiitli.


Soovime Albertile palju õnne ja edu ka edaspidisteks tegudeks.

Vikerraadio Miniturniir
Thursday, 07.02, lisas viia

Miniturniir2018.jpgMeie kooli 5.d klassi võistkond, koosseisus Kadri Sepp, Juta Jõeäär, Kristin Salumets, Sten Name ja Henry Elmest, osalesid jaanuari kuus Vikerraadio Miniturniiril. Kokku oli saateid neli ja võistkond kogus 44 punkti. Saated lindistati ühel päeval (3. jaanuaril) ja eetrisse läksid saated laupäeviti kell 10.45. Saateid on võimalik järelvaadata ja kuulata lingi kaudu:
https://lastejaam.err.ee/saade/miniturniir/#miniturniir-tallinna-kuristiku-gumnaasium-4

Sooja kampsuni päev
Thursday, 07.02, lisas viia

34322700_illustration_of_warm_sweater_with_owls_and_hearts_blue_version.jpgBelgia Eco-schools programmi juhtiv organisatsioon Milieuzorg Op School korraldas 2005. aastal esimese üleriigilise „Sooja kampsuni päeva“, et pöörata tähelepanu kasvuhoonegaaside vähendamise vajadusele. Sellest alates on see päev levinud paljudes riikides ning juba paaril aastal on ka Eesti Rohelise Kooli programmis osalejad korraldanud veebruaris sooja kampsuni päeva.
12. veebruaril keerame klassides juba hommikul kraadi võrra kütet vähemaks ning kanname sooje kampsunid, klassijuhatajatundides räägime energiast ja selle säästmise vajadusest.
1.-4.klass saab energiateema käsitlusel kasutada Belgia Rohelise Kooli meeskonna poolt valminud õppematerjali „Hiiglane Hiid on pahane“. https://www.keskkonnaharidus.ee/wpcontent/uploads/2018/12/ Hiiglane_Hiid.pdf

Vabariiklik vene keele konkurss
Tuesday, 22.01, lisas kylli

DSC_0331.JPG12. jaanuaril toimus Audentese koolis juba traditsiooniks saanud üle-eestiline vene keele konkurss 7.-8. klasside õpilastele.
Selle aasta konkursi teema oli „Loomade maailmas“. Õpilased osalesid erinevates viktoriinides, määrasid loomi häälte ja jälgede järgi, said uusi teadmisi loomariigi esindajatest. Konkursi vaheajal võisid õpilased tutvuda ka troopikas elavate roomajatega. 
Sellised konkursid aitavad laiendada silmaringi, saada juurde uusi teadmisi erinevatest valdkondadest ning omandada kogemusi meeskonnatöös.

Meie kooli esindasid Mart Laurimaa 8.b klassist ja Gabriella Hirv 7.a klassist, kes oma võistkonna koosseisus saavutasid 4. ja 6.-7. koha
Õnnitleme eduka osalemise puhul!

Kuristiku V matemaatikakonverents
Sunday, 20.01, lisas kylli

DSC_0018.JPGReedel, 11. jaanuaril toimus meie koolis V matemaatikakonverents gümnasistidele ja üheksandikele. Konverentsi korraldasid Sofia Jürimäe, Raul Koolmann, Rain Eichhorn, Martin Horolski 12. klassist ja Triinu Orgmäe ning Paula Valdna 11. klassist

Ettekanded olid omavahel väga hästi seotud. Rasmus Soobik (12. kl) alustas ettekandega „Numbrite ajaloost“, Triinu Orgmäe ja Jako Keskküla (11. kl) jätkasid „Fibonacci arvudega“ ning Theodor Peeter Linnap (10. kl) lõpetas „Arvusüsteemidega“
Enne konverentsi teist osa toimus ergutusmäng robotmesilastega. TKG vilistlane TÜ matemaatikatudeng Indrek Pertman tutvustas oma eriala ning tõestas, miks 0 < 1. Teine meie vilistlane Kristina Kasvandik õpib TÜ geenitehnoloogiat. Tema julgustas õpilasi tulema tudengivarjuks enne eriala valikut. Konverentsi lõpetas Kahoot viktoriin, milles esitati küsimusi ettekannetes kuuldu kohta ja saadi tagasisidet ürituse kohta. 

Kohtumiseni järgmisel õppeaastal!
Annela Valdi
matemaatikaõpetaja

Reedel kantselei suletud
Thursday, 17.01, lisas aivar

Reedel, 18. jaanuaril on kooli kantselei suletud.

4.a ja 4.b loodusmuuseumis
Thursday, 17.01, lisas kylli

IMG_20190111_111314.jpgReedel, 11. jaanuaril külastasid 4.a ja 4.b Eesti Loodusmuuseumi, kus toimus loodushariduslik mikroskoobitund erinevate rakkude vaatlemiseks.
Esmalt tutvuti ainuraksete organismidega nagu amööb, viburlane ja kingloom. Seejärel valmistasid õpilased preparaadi sibulasoomuse kelmest.
Töölehele oli vaja joonistada seda, mida keegi mikroskoobis nägi. Üles tuli leida tuum, rakk, kude.

Huvitav oli õppida muuseumikeskkonnas. 

Detsembrikuu tegija
Monday, 14.01, lisas aivar

Detsembrikuu 2018 tegijad on...

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi mängujuhid – kes on kohusetundlikult ja julgelt ametis igal nädalal. Neile meeldib kaasõpilaste koolipäeva rikastada ning õpilasi suunata liikuma.

Hanna Laane 6.a, Mirtel Pedak 6.a, Daniel Vilenski 6.c, Marie-Luisa Lepasaar 8.a, Rasmus Sepp 8.c

Kuu tegu – Õpilasfirma Laguun 12. klassist. ÕF Laguun näitab üles väga head koostööd ja iga liige on seda tiitlit väärt. Meeskond on tõesti igati ettevõtlik ja sellega eeskujuks kõigile kooli õpilastele! Lisaks on osaletud mitmetel laatadel, kus neid on saatnud ka edu.

Martin Horolski, Crystella Sokk, Heily Voodla, Mart Dobrjakov (12. klass)

Õnnitlused kõikidele!

Ootame uute tegijate nimesid ja tegusid aadressile opilasesindus@kuristiku.ee.
Raino Liblik

11.b klass võttis tõsiselt üleskutset Miljon+
Wednesday, 09.01, lisas priit

miljon_jaan19.jpgSelle õppeaasta detsembris oli 11.b klassil eesti keele tundides teemaks artikli kirjutamine Vikipeediasse. Sellega vastasid meie kooli gümnasistid üleskutsele Miljon+, mille eesmärgiks on jõuda miljoni artiklini eestikeelses Vikipeedias (praegu on veidi alla 200 000 artikli). Sellise eesmärgi püstitasid Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval Tartu Ülikool ja MTÜ
MaryII_jaan19.jpg
 Wikimedia Eesti.

Kõigepealt tutvusid 11.b klassi õpilased Vikipeediasse artikli kirjutamise põhimõtete ja juhenditega, seejärel mõtiskleti selle üle, miks on oluline, et eestikeelne Vikipeedia üha täieneks ja täieneks ning võimalikult paljud vabatahtlikud selle üha jätkuvasse loomisse oma panuse annaksid. Eestikeelse Vikipeedia arendamine on oluline, et vastu seista ingliskeelsele infotulvale ja muuta eestikeelne teave veebis võimalikult laialdaselt kättesaadavaks. Eesti on vaatamata oma väiksusele omakeelsete Vikipeedia artiklite arvu poolest maailmas 50 suurema hulgas ja loodame, et see koht veelgi paraneb.

Esimene etapp artikli kirjutamisel oli teema (Vikipeedia uue märksõna) valimine ja veendumine, et sellist artiklit pole juba olemas. Sellele järgnes teema kohta materjali otsimine (põhiliselt veebist, aga kasutati ka raamatuid) ja lugemine. Kui head allikad olid olemas, võis nende põhjal asuda artiklit kavandama ja kirjutama (refereerima), unustamata allikatele viitamist. Seejärel tuli artikkel keeleliselt üle vaadata ja õpetajale saata, kes artiklit omakorda keeleliselt toimetas.

Nüüd oli lõpuks käes aeg hakata artiklit Vikipeediasse lisama – selleks oli lihtsam kasutada tavalist Vikipeedia toimetamisrežiimi (mitte HTML-i lähtekoodi muutmist), mis meenutab veidi Wordis teksti vormistamist. Lisaks tuli lisada tekstile foto või ka tabel – kõik see võttis aega ja nõudis Vikipeedia toimetamiskeskkonna tundmaõppimist. Lõpuks tutvusid 11.b klassi õpilased klassikaaslaste loodud artiklitega ja valisid välja parimad (põhjalikumad, hästi liigendatud ja kirja pandud, korrektsete viidetega).

Parimateks artikliteks osutusid: Hestia, Mary II, Snapchat ja Swings.

Loe edasi digiKreskust

Vanemad uudised samast kuust
> Vahetusõpilane 7.A klassis

Novembrikuu tegijad
Saturday, 15.12, lisas aivar

Novembrikuu 2018 tegijad on...

Et väärtustada meie ühte tähtsamat põhitegevust – õppimist, on kuutegijad põhikoolis kõik need õpilased, kes lõpetasid I trimestri ainult hinnetega „5“ .

1A – Maria Slivin, Robin Krämann 1B – Brita Bondartšuk, Ketlyn Aasmets, Artjom Saveljev 1C – Melissa Aselmaa, Deisi Voorel 2A – Ketrin Poolma, Mia Toomse, Heidi-Liis Laupa 2B - Helle Pallas, Aleksandr Ulm, Kendra Marjapuu 2C – Maribel Mets, Diana Hyyrönen, Victoria Keiu Katrina Prunn 3A – Raimond Prous, Taissia Karsakova, Kaia Peterson 3B – Elisabeth Tiks, Sandra-Mia Kuuskjalg 3C - Sander Slivin, Hanna Jaanimäe 3D – Elis Ristmäe 4A – Diana Adojaan, Sebastian Aselmaa, Eliise Einama, Jaroslav Kniga, Viktoria Naur-Šunkina, Teele Pallas 4B – Joosep Hendrikson 4C – Jette Marie Sikkar, Kaspar-Marcus Birnbaum 4D – Britta Kaare, Britta Kangro, Stiina Kreutzberg, Hannes Peebo 5A – Albina Baranova, Tomi Dubov, Sandriin Salenik, Merili Tuisk, Evelin Vares 5C – Sten Roos 5D – Stina Marii Mutso 6A – Kaur Kalevik, Uku Linnap, Mattias Meimre, Mirtel Pedak 6B – Claudia Järve, Ines Markus, Etheli Võssar 6C – Hanna Einama, Marta Pallas, Rico Romet Peterson 8A – Kristiina Popovitš, Färhad Mirijev 8B – Anastasia Fatejeva, Eliise Marleen Seljamäe 8C – Arina Jakovleva 9B – Silvia Šults 9C – Heleri Liis Hannilo, Juliana Kosmin

Kuu tegu on kooli hoolekogu poolt (Liina Pukk, Märt Tammisaar, Sirje Vasmann–Perend, Jüri Tali, Rita Maikov, Marko Kangust, Triinu Orgmäe, Anton Karavajev ja Eve Annus) koostöös koolitöötajatega (Eve Neito, Marju Jäe, Heli Malve, Triin Tibar ja osalenud klassijuhatajad) korraldatud PEREPÄEV. Perepäevast võttis osa üle 500 inimese ning oli igati meeleolukas ja tore õhtu kooliperele.

Õnnitlused kõikidele!

Ootame uute tegijate nimesid ja tegusid aadressile opilasesindus@kuristiku.ee.
Raino Liblik

Maailmaharidusnädal meie koolis
Sunday, 09.12, lisas aivar

Maailmahariduse teemad on õppekava pädevusi toetavad teemad paljudes ainevaldkondades. Seetõttu on meie koolis maailmahariduspäevi või nädalat mitmel korral läbi viidud. Sel aastal keskendusime ekstra lasteõiguste teemale ja laste olukorrale maailmas. Suured tänud kõigile klassijuhatajatele, kes viisid läbi teemakohase tutvustava tunni, kus puhkesid elavad arutelud teemal, kuidas on laste elu ja õigused mujal maailmas võrreldes Eestiga.

Koolimaja A-korpuse I korrusel olid väljas erinevate maade kooliolusid ja maailmaharidust tutvustavad infoplakatid ning fotod. Maailmahariduse nädala raames toimusid mitmesugused tegevused: sotsiaalainete tundides koostati inimõiguste puu, vaadati filme ja arutleti nähtu üle, osaleti MTÜ Mondo poolt läbiviidud töötubades ning kohtuti külalistega International Organization of Migration-ist. Kõige suuremaks ürituseks oli 11.ab klasside osavõtul toimunud ÜRO istungi simulatsioon, kus õpilased tutvustasid 14 erineva riigi laste võimalusi koolis käia ning lasteõigusi üldisemalt. Eelnevalt otsiti teemakohast infot, valmistati tutvustavaid plakateid ja koostati ettekanne. Osa õpilasi täitis ajakirjanike rolli ning nende asjakohastele küsimustele vastamine polnudki väga kerge.

logod_mondo_dets18.png

Loe uudist edasi...

Haridustöötajate võrkpalliturniir
Sunday, 09.12, lisas aivar

Tallinna koolide haridustöötajate võrkpalliturniir 2018 Tallinna Koolijuhtide Ühenduse karikale toimus juba neljandat korda laupäeval,1. detsembril 2018 Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi spordikompleksis. Tegemist on juba traditsiooniga, kus Tallinna koolide õpetajad ja töötajad saavad veeta sportlikult ja üheskoos aega. Tervituseks pidas kõne ja andis soojenduseks igale koolile kaasa omad nipid kauaaegne Eesti võrkpalli koondislane Sten Esna.

Mängude tasavägisus näitas osalejate head sportlikku taset ning motivatsiooni anda endast parim. Rändkarikas läks seekord Gustav Adolfi Gümnaasiumile. Neile järgnesid Tallinna Kuristiku Gümnaasium ja Tallinna Inglise Kolledž. Täname osalemise eest ja konkurentsi pakkumise eest Tallinna Laagna Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Kadrioru Saksa Gümnaasium, Tallinna Läänemere Gümnaasium, 32. Keskkool, Merivälja Kool, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium.

Täname Haridusametit toetuse eest! Vaata pilte.

Tulemas UV pidu 1.-6. klassidele
Sunday, 09.12, lisas aivar

joonistus_kollane_taht.gifTaaskord on tulemas UV-pidu, mida korraldab Õpilasesindus. Pidu toimub 13. detsembril kell 18.00 ning peole on oodatud kõik 1.- 6. klasside õpilased. Tuleb tore õhtu, kus on palju tantsimist, lahedaid mänge ja osavad näomaalijad. Lisaks on võimalus kohvikust ka morssi ning näksimist osta. Pilet maksab 1€, mis sisaldab ka näomaalingut.

Sportlikud tegevused 13. detsembril
Sunday, 09.12, lisas aivar

13. detsembril toimub meie kooli traditsiooniline sportvõimlemise võistlus 6.-12. klasside õpilastele algusega kell 10.00. Võistlejatele toimub 2 esimest ainetundi. Poiste/noormeeste kava - hüpe üle hobuse/kitse, harjutused kangil, rööbaspuudel ja akrobaatika kava, köielronimine ning tüdrukutel/neidudel – akrobaatika kava, hüpe üle kitse/hobuse ning harjutused poomil. Igast klassist võistleb vähemalt 3 poissi ja tüdrukut.

Loe uudist edasi...

Tule laupäeval õpilasfirmade laadale
Friday, 07.12, lisas aivar

Meie kooli õpilasfirmad “Laguun” ja “Scoop” kutsuvad kõiki õpetajaid, koolikaaslasi ja sõpru õpilasfirmade laadale "VÕLL"!
 
Laat toimub laupäeval, 8. detsembril 2018 kell 10:00-17:00 Viimsi keskuses (Sõpruse tee 15, Viimsi). NB! Viimsi keskus ei ole Viimsi kaubanduskeskus. Otsige meid ikka üles Viimsi keskuses - Sõpruse tee 15! Täpsem info laada kohta asub siin: https://www.facebook.com/events/503649133485454/
 
Laadal saab osta erilisi ja meeldejäävaid jõulukinke, mida tavapoest ei leia, ning millega saab meeldivalt üllatada oma kalleid sõpru, õpetajaid ja kolleege. 
 
Õpilasfirma Laguun esitleb laadal oma käsitööna valmistatud Eesti esimest Vanniteed! Tootega saab täpsemalt  tutvuda õpilasfirma Facebook’i lehel - https://www.facebook.com/oflaguun/ Ootame kõiki uudistama, ergutama ja kaasa elama!
 
Rõõmsa kohtumiseni laadal!

11.a ja kümme kümnendit Eesti ajaloos
Tuesday, 27.11, lisas aivar

"Kümme kümnendit Eesti ajaloos" on Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud ajalooteemaline rändnäitus, mis on käesoleval aastal okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu toimunud lõimumisprojekti tulemus. Selle projekti üks osaline oli ka 11.a klass meie koolist.

Projekti käigus uuriti eesti ja vene noortega, millised Eesti ajaloo teemad neid ja nende eakaaslasi kõige enam kõnetavad. Peale ajalooteemade arutlesid noored nii autoriõiguse, ajaloo uurimise, näituse kureerimise kui ka infootsingu üle, kasutades saadud teadmisi hiljem rühmatöös, kus eesti-vene segarühmad koostasid visuaalsete allikate põhjal näitusetekste.

Projekti toetasid Integratsiooni Sihtasutus ja Kultuuriministeerium. Näituse pidulik avamine toimub 29. novembril kell 15.00 okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu. Kõik huvilised on väga oodatud!

Täpsem info projekti ja näituse kohta asub siin.

Arheoloogiakeskus
Tuesday, 27.11, lisas kylli

arheol.jpgSellel õppeaastal olen võtnud eesmärgiks viia 5. ja 6. klasside õpilased erinevatesse ja erilistesse muuseumidesse, kuhu igaüks tavaliselt ei satu. Üks selline põnev muuseum on Arheoloogiakeskus Rüütli tn 10, kus asub Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogu. See keskus on igapäevaselt külastajatele suletud, külastada saab seda põnevat kogu ja väljapanekut ainult ette tellides ning giidi juhtimisel.  

Kellele see mõeldud on? Arheoloogianäituse väljapanek on ennekõike mõeldud ülikoolidele, koolidele ning lasteaedadele, täiendamaks Eesti ajaloo õppekava. Ekspositsioon on koostatud Eesti kõige suurema ja esinduslikuma arheoloogiakogu põhjal ja annab huvilistele võimaluse tutvuda Eesti ala varase asustusloo ja toona siin elanud inimeste eluoluga ajavahemikus 10 000 a eKr kuni 13. saj pKr. Ekspositsioon on jaotatud kahte kategooriasse: Eesti muinasaeg ja Eestist leitud peit- ja aardeleiud.

Oleme külastanud 5.abd ja 6.cd klassiga ning peagi 5.c klassiga Arheoloogiakeskust kokku viis korda. Põnev oli selles muuseumis see, et õpilased said ka ise katsuda muinasaja leidusid ning uurida neid luubiga. Vaadelda ja võrrelda venekirveid, kõõvitsat (nahakaabits), potikilde ning muid esemeid. Ahhaa-elamuseks oli see, kuidas teha kindlaks, kas leitud luud on naise või mehe omad. 
Boonusena astusime läbi ka Niguliste kirik-muuseumist, et imetleda kuulsat Bernt Notke maali „Surmatants“, Niguliste muuseumi kunstikogu ja hõbedakambrit. Giidi juhendamisel toimus huvitav ekskursioon, lõpuks saime ka külastada Niguliste orelit -  läksime tornitrepist üles, läbi oreli ja jõudsime orelirõdule, kus avanes suurepärane vaatepilt kogu Niguliste kiriku saalile. 

Usun, et olen 5. ja 6. klasside õpilased nakatanud ajaloopisikuga ning loodan, et edaspidigi tulevad nad rõõmuga põnevatesse kohtadesse ajalugu avastama!
Kes minevikku ei mäleta, elab tulevikuta. 

Veinika Lemsalu
ajalooõpetaja

Rahvastepallis 1. koht
Monday, 26.11, lisas viia

RahvastepallP2018.jpgRahvastepallT2018.jpg23. novenbril toimus Narvas piirkonna finaal 4.-5. klasside õpilastele rahvastepallis. Meie kooli tüdrukute ja poiste võistkond saavutas 1. koha.
Tüdrukute võistkonda kuulusid Carmen ja Carola Maikov, Kadri Sepp, Ainur Valijeva, Hanna Vernik, Liis Auväärt, Evelin Vares, Albina Baranova.
Poiste võistkonda kuulusid Arlin Võssar, Kristofer Jõginõlv, Marck Kolodshuk, Rasmus Baiba, Sten Roos, Karl-Martin Saul, Sten Väster, Fjodor Markelov.

Palju õnne tublidele rahvastepalluritele!

 

 

 

 

 

3.a tantsib
Monday, 26.11, lisas viia

3atants2018.jpg24.novembril toimus Kalevi Spordihallis võistlustantsu Maailma Karikaetapp Tallinn Open 2018. Suurvõistluste algul esitati tuntud Leevi Tantsuklubi treenerite Eve End ja Aleksander Makarovi käe all  projekti "Tants iga lapseni" raames laste esinemiskava kolme tantsuga. Ka meie kooli 3.a klass osales antud projektis. Lapsed olid õppinud innukalt, nad tundsid tantsulisest liikumisest ja esinemisest suurt rõõmu.
Ehk leiab nii mõnigi paar tulevikus tee suure tantsuni.

 3.a klassi klassijuhata
Riina Rotšan
 

HC Tallas tuli Eesti karikavõistlustel teiseks
Saturday, 24.11, lisas kylli

Tallas_D_2018.jpgMeie kooli poisid, kes moodustavad käsipalliklubi HC Tallase D-vanuseklassi võistkonna, saavutasid Eesti karikavõistlustel 2. koha

17.-18. novembril 2018 toimus Kehras noormeeste D-vanuseklassi (2006 ja hiljem sündinud) karikavõistluse finaalturniir käsipallis. Kolmeteistkümnest meeskonnast pääses pärast alagrupimänge edasi kuus paremat meeskonda, kes selgitasid turniirisüsteemis karikavõistluste 1.-6. koha. HC Tallase poisid kaotasid karikavõitja HC Pärnu/Ragerile ühe väravaga, ülejäänud mängud, sh tugevate HC Põlva ja HC Kehra vastu võideti. 

Võistkonda juhendab treener Kaspar Lees, võistkonda kuuluvad Karl-Marten Saar, Kristjan Oliver Saul, Andre Ansip, Markus Arik, Henri Markus Takkis, Rasmus Rute, Artur Haus (Laagna gümnaasium), Artur Ratassepp, Kaspar Nurmet, Daniel Vilenski, Pärviz Mirijev, Karl Martin Saul. Palju õnne poistele ja treenerile!

 Loe lähemalt Eesti Käsipalliliidu kodulehelt.

Põnevad kohtulahingud
Tuesday, 20.11, lisas aivar

1.jpg15. novembril pidasid 12. klassi õpilased maha kaks põnevat kohtulahingut, mis valmisid inglise keele ja ühiskonnaõpetuse lõiminguprojekti tulemusena. Protsessid olid väga kaasahaaravad ning õpilased tegid ära suure töö. Projekti käigus õpiti kuidas kohus töötab, milliseid asitõendeid oma väidete tõestamiseks esitada, kuidas veenvalt argumenteerida ning seda kõike inglise keeles.

Kõik 10. ja 11. klasside õpilased olid kutsutud vandekohtunikeks ning nende õlgadel oli vastutusrikas ülesanne - otsustada, kas kaebealune on süüdi või mitte. Mõlemal juhul leidsid vandekohtunikud, et kaebealuse süü pole tõestatud ning langetati õigeksmõistev otsus.

Vaata pilte.

Oktoobrikuu tegija
Saturday, 17.11, lisas aivar

Oktoobrikuu 2018 tegijad on...

Sirje Vasmann-Perend ja Külli Ratassepp – tunnustuse “Tallinna aasta õpetaja“ pälvinud pedagoogid.

Kõrvitsate lõikamise võistlus - võistluse eestvedaja Margarita Eero.

Rasmus Liisma – tuli U16 vanuseklassis Eesti meeskonnas meeskondlikuks Euroopa meistriks, lisaks saavutas Rasmus individuaalse hõbemedali U16 vanuseklassis - 95 kg noormeeste hulgas!

Õnnitlused kõikidele!

Ootame uute tegijate nimesid ja tegusid aadressile opilasesindus@kuristiku.ee.
Raino Liblik

Sel aastal tulevad jõulud teisiti
Saturday, 17.11, lisas aivar

30. november - Sel aastal tulevad jõulud teisiti ehk kogupereüritus Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis!

Vahetult enne taaskordselt algavat advendiaega kutsub TKG Hoolekogu, TKG Noortekoor, TKG Õpilasesindus ja kogu maja kollektiiv KÕIKI õpilasi ja lapsevanemaid ühiselt advendiaega ette valmistama!

Õhtu tuleb täis meeleolukat muusikat, käsitööd, ühist tegemist ehete valmistamise ja ruumide kaunistamise näol. Ei puudu ka glögi ja küpsetised! Kell 17.45 on töötoad jõuluehete valmistamiseks. Kell 18.00 aulas "Kuiinluse ehk kuulsuse ahelate" videosalvestuse esitlus. Kell 19.00 lastevanemate ja laste ühine ruumide kaunistamine.

Registreeru üritusele: https://goo.gl/forms/ZecQ1A9YSBmhZIuE3

Küsimuste korral võta ühendust huvijuht Triinuga (triin@kuristiku.ee) 

Varasemad uudised
> August 2018
> Mai 2018
> Aprill 2018
> Märts 2018
> Jaanuar 2018Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Astumas Tammsaare jälgedes ehk kuidas abituriendid poole päevaga Põhja-Eestile ringi peale tegid

* "Ma usun tegutsemisse!"

* Lahkuv USA suursaadik: "Kõige rohkem jään igatsema eestlasi."

* 8.a ja 8.b hariv vaheajareis PeterburiVaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii