Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

Koolimaja suletud 16.-29. juuli.
   Kantselei suletud 16.07-6.08.

   Ülejäänud aegadel koolimaja
       avatud kell 9.00-16.00.


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Eelkool 2018/2019. õa 09.07
Uue õppeaasta eelinfo 05.07
Koolivormi tellimine 03.07
 
Viimased pildialbumid
11. klassi äriideede esit...
Tallinna Nobenäpp 3. mail...
Võistlusmäng Autobahn 16...
Rohelise kooli prügi sort...
Eesti Vabariik 100 aktused...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.07 – Kadri Käärd
21.07 – Ami Kalamets
22.07 – Priit Ratassepp
26.07 – Katrin Koit
27.07 – Kristi Pajur
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus


Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2017 » Juuni 2017 » Käed mullaseks

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Käed mullaseks

Tallinna Keskkonnaamet koostöös teiste linna ametite ja Lasnamäe linnaosavalitsusega korraldasid lastekaitsepäeval 1. juunil 2017 Lasnamäel Laagna teel Tallinna laste ja noorte lillepeo 2017. Aktsiooni eesmärk oli Rohelise pealinna raamistikus väljatöötatud kontseptsiooni „Rohelise tuiksoone“ rakendamine. Kuristiku kool oli väga tubli! Suured tänud tublidele klassijuhatajatele Karmen Kiselile, Valentina Tsirihhovale, Kirsti Vooglaiule ning nende klassidele 7.a, 7.b, 8a! Samuti suured tänusõnad Aire Luugusele, Andres-Aare Toomingale ja Liidia Kuusksalule, kes lastega kaasas olid ja taimede istutamisest osa võtsid!

Lisaks istutasid 4.a, 4.b ja 12. klassid koos Külli Ratassepa, Viia Hangi, Sirje Vasmann-Perendi ja Siiri Aiastega kooli territooriumil ümber tamme istikud, et vääriliselt anda panus EV100 õnnestumisesse.

Ettevalmistused toimunud lillepeoks algasid juba aprillis, kui õpetajatele toimus Tallinna Haridusametis infotund ja kohtumine Keskkonnaameti esindajatega. Ühel maikuu reedel kutsuti kõik projektis osalevad õpilased aulasse ja Keskkonnaameti koolitaja tutvustas neile Tallinna linna haljastuse ajalugu, parke ja loomulikult ees ootavat suurt lillepeo üritust. Lapsed said praktilise koolituse, kuidas istutada püsililli ja roose. 

Peagi saabusid kooli infomaterjalid ja täpsed skeemid, kuidas lilled peenardel paiknema peaks. Meie Kuristiku Gümnaasiumist osales lillepeo istutustalgutel kolm klassitäit 7.-8. klassi õpilasi ja viis õpetajat. 1. juuni hommik oli päikseline, aga väga külm ja tuuline. Kõik olid sellest hoolimata rõõmsad ja õhinal asuti teele oma peenarde juurde. Kuna need paiknesid meie koolimajale üsna lähedal, jalutasime suure rühmana Laagna teele. Omaette elamus ja vaatamisväärsus laste jaoks oli liiklusele suletud vaikne ja välja surnud suur magistraal. Päris huvitav oli ette kujutada, kui turvaline ja vaikne oleks elu sellises autovabas linnas. 

Peenarde juures ootasid meid Keskkonnaameti esindajad, kastitäite viisi lilletaimi, head tugevad isutuskühvlid, kindad, helkurvestid lillepeo logoga ja joogivesi. Vihmakeepe sel päeval õnneks vaja ei läinudki. Lapsed varustati töövahenditega ja peale pasunasignaali kõlamist täpselt kell 11 asuti tööle. Meeleolu hoidis üleval pidevalt mööda Laagna teed liikunud „muusika- ja naljaekipaaž“, kes lastega intervjuusid tegi ja vahvate kommentaaride ning naljadega meeleolu üleval hoidis. Töö eeldas äärmist täpsust, pidevat mõõtmist ja tugevat vastutustunnet, kuna mustrid, mis tarkusetera-kujulise peenardele lilledest sündisid, olid keerukad, noored taimehakatised õrnad ja laste kogemus lillede istutamisel pea olematu. Enamus lapsi saigi lillepeol oma elu esimese kogemuse taimede istutamisel pannes pikkade ridade viisi roose, naistenõgest, kurereha ja kukeharja taimi mulda. 

Istutamiseks planeeritud poolteist tundi möödus ruttu, viimane taimeke sai mulda kümmekond minutit enne talgute planeeritud lõppu ja peenar seega kenasti valmis. Suurt elevust tekitas ka hetk, kui meie direktor saabus keskkonnasõbralikul viisil jalgrattaga õpilasi innustama ja istutas ka ise meie peenrasse ühe roosi.  Kohal käinud spetsialistid hindasid laste istutustöö ilusaks ja kvaliteetseks. 

Vanasõna ütleb, et kuidas töö, nõnda palk ja sedasi suundusimegi peale töö lõppu Tondiloo parki, kus õpilastele ja õpetajatele jagati toidupakid, jäätist ja õpilaste suureks rõõmuks preemiaks tehtud töö eest kenad värvilised Lillepidu 2017 logoga akupangad. Iga kool sai tänukirja kena roosistiku, mis edaspidi meie kooli lillepeenras möödunud vahvat sündmust meenutab. Lastele esines ka bänd ja neid olid tervitama tulnud linnaosa vanem ning abilinnapea.

Usun, et meie õpilased, nende pered ja kogu linnarahvas tunnevad Laagna kanalis liikudes veel pikki aastaid laste koostöö tulemusel sündinud värvilistest lillepeenardest suurt rõõmu.Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* "Ma usun tegutsemisse!"

* Lahkuv USA suursaadik: "Kõige rohkem jään igatsema eestlasi."

* 8.a ja 8.b hariv vaheajareis Peterburi

* Kanal 2 ja Postimees kaks kärbest ühe hoobigaVaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii