Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

7. veeb - Spordipäev
16. veeb - Tagasi kooli
20. veeb - Aktiivõppe päev
21. veeb - Eesti mäng
23. veeb - EV aktused

Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tagasi kooli 2018 20.02
Õpilaste luuletused Eesti 100. sünnipäevaks 19.02
Õpetajate luuletused Eesti sünnipäevaks 18.02
 
Viimased pildialbumid
Sõbrapäeva fotonurk 13.-...
Tagasi kooli 16. veebruari...
Sõbrapäev 14. veebruaril...
Algklasside spordipäev 22...
Reaalainetenädala konvere...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

 
Õpetajate sünnipäevad
17.02 – Liidia Kuusksalu
18.02 – Kati Lepp
24.02 – Siiri Aiaste
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus


Noorte Kotkaste Tallinna Maleva Ida rühm
Noorte Kotkaste Tallinna Maleva Ida rühm


Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2017 » Mai 2017 » Euroopa päev meie koolis
Euroopa päev meie koolis

Euroopa2.jpgTähistamaks Euroopa päeva korraldasime meie, Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 10. klass, 10. mail huvitava ning hariva päeva oma kooli viiendatele ja kuuendatele klassidele. Tahtsime ennast proovile panna ja teada saada, kuidas tuleme klassiga toime sellise suure ürituse korraldamisega. Ürituse korraldamiseks tegime rohkem kui kuu aega ettevalmistusi ning uurisime ja kogusime palju informatsiooni Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide kohta.

Üritus algas kooli aulast, kus tutvustasime kõiki 28 ELi riiki ning rääkisime sellest, miks seda päeva üldse Euroopas tähistatakse. Seejärel jagasime viiendikud ja kuuendikud rühmadesse ning ise suundusime töötubadesse, mis me olime neile ette valmistanud. Rühmadele anti ülesanne 60 minuti jooksul võimalikult paljudes töötubades osaleda. Töötube oli kuus ning nendeks olid: Tantsud, Keeled, Hümnid, Lipud, Reis Ümber Maailma ning Mina Küsin, Sina Vasta. Mängijad olid tublid ja võtsid töötubadest aktiivselt osa. Kõik töötoad olid erinevalt üles ehitatud ning nende eesmärk oli tutvustada Euroopa Liidu liikmesriike, nende vaatamisväärsusi ja pakkuda kaasõpilastele uusi ja huvitavaid teadmisi liikmesriikide ajaloost ja kultuurist. Tore oli näha, kuidas meie noored koolikaaslased õhinaga ühest töötoast teise jooksid ja rõõmsa näoga töötubades tegutsesid.

Peale töötubades osalemist kogunesime kõik uuesti aulasse, kus iga rühma esindaja kutstuti kokku panema suurt Euroopa kaarti, mille olime neile puslena ette valmistanud. See sujus kenasti ja varsti oligi aula põrandal 3x5 meetrine kaart koos. Kõikidel võistkondadel õnnestus läbida kõik töötoad ja ürituse lõpetuseks mängisime Kahooti, kus olid erinevad küsimused ELi kohta, mis omakorda kontrollisid töötubades omandatud teadmisi. Kahooti mängimine tekitas palju elevust, sest sai teiste võistkondadega mõõtu võtta ja nutiseadet kasutada. Parimaid võistkondi autasustasime Euroopa Liidu infokeskusest saadud meenetega.

Üritusel osalenud õpilaste ja nendega kaasas olnud õpetajate tagasiside oli väga positiivne. Jäime ka ise oma tööga rahule ja saime hea elamuse. Järgnevalt meie klassi arvamused tehtust:
Õppisin tundma Euroopa Liitu. Erinevate riikide kombeid, keeli ja ka huvitavaid fakte nende riikide kohta.
Õppisin Euroopa ajaloost, huvitavaid fakte iga Euroopa Liidu riigi kohta ja missuguses järjekorras nad EL-ga liitusid.
Et taoliste ürituste korraldamine on väga aeganõudev, kuid on lahe ning samal ajal õpid ise palju uusi asju. Näiteks minu osa üritusest oli tantsu õpetamine, aga tänu sellele pidin ise tantsu selgeks õppima ja sain väga toreda tantsu selgeks.
Tööjaotust, vastutust, kuidas paremini asju planeerida, et need õnnestuksid esimesel korral ja võimalikult hästi, erinevate lahenduste katsetamine.
See tekitas põnevust, oli väga tore ja huvitav ning alguses suur inspiratsioon sellega tegeleda, tekkis palju ideid, kuidas midagi teha ja kuidas võiks see välja näha.
Jäin väga rahule. Loodan, et ka tulevikus saame teha taolisi asju, mis seostuvad mingi ürituse korraldamisega, sest see on eluline.

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi10. klassUued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii