Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

23.-27. sept – Spordinädal
30. sept – Teadlaste päev
4. okt – Õpetajate päev
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Algab suur juubeli viktoriin! 22.09
Pikapäevarühm 20.09
Toitlustamine 20.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
01.10 – Eha Keel
03.10 – Sirle Truu
04.10 – Maili Pallas
05.10 – Siiri Vilgats
05.10 – Olga Lillemaa
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2017 » Jaanuar 2017

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Jaanuar 2017

2.c Kalevi kommivabrikus
Wednesday, 01.02, lisas kylli

2cKALEV__2_.jpg18. jaanuaril peale õppetööd ootasid kooli ees 2.c lapsevanemad autodega, et viia meid Kalevi kommivabrikusse. Kohale jõudnud, pidime selga panema kitli, pähe tõmbama juuksevõrgu, jalatsite otsa seadma tuttavad sinised sussid. 

Kohtusime härra Otto Kubboga, teaduriga, kes on Kalevis olnud juba 1955. aastast. Otto tutvustas meile kõige tähtsamat komponenti šokolaadi valmistamisel – kakaod. Seejärel nägime joonist šokolaadimassi valmistamisest. Tegime ära ka ühispildi, kuna edasi ei lubatud salvestusseadmeid kaasa võtta. 

Tsehhi suundudes nägime ladu, kuhu oli kogutud kõik pakkematerjal. Seejärel suurt kommiladu, kuhu oli ladustatud kastide viisi komme, šokolaade, küpsiseid, isegi pannkoogijahu. Seejärel suundusime juba järgmisesse kohta, kus nägime parajasti, kuidas pakendati Kalevi ja Ananassi komme. Järgmistel suurtel liinidel pakendati šokolaaditahvleid. 
Kõige huvitavam koht oli käsitöökommide tsehh. Nägime, kuidas šokolaadi voolas, kuidas trühvlikommid said paberisse, kuidas Linnupiima komme pakendati ja kuidas tehti juba ettevalmistusi peatselt saabuvaks sõbrapäevaks. 

Ekskursiooni lõppedes sai igaüks peotäie kommi. Oli vahva ja hariv retk šokolaadimaailma. 
Suured tänud Gerli isale ning emadele-isadele, kes meid sõidutasid!

Kertu Pildre
2.c klassi õpetaja

Üks jahimees läks metsa
Monday, 30.01, lisas kylli

karusnahad1.jpgJaanuaris osalesid 3.a, 3.b ja 3.c klass Keskkonnaameti õppeprogrammis „Üks jahimees läks metsa“. Õppetundi viis läbi keskkonnahariduse spetsialist Reet Kristian.

Tunni sissejuhatavas osas räägiti jahipidamisest ja ulukikahjudest. Seejärel laotati laudadele väikeloomade karusnahad ja õpilased pidid ära arvama, milliste loomanahkadega on tegu. Selgus, et lapsed tundsid ära pooled loomad. Eksimatult tundsid kõik lapsed ära halljänese naha. Välja olid pandud rebase, kähriku, tuhkru, mingi ehk Ameerika naaritsa, metsnugise, kivinugise, saarma, kopra, mägra, ilvese, hundi ja halljänese nahad.
Järgmises tunniosas tutvustas keskkonnahariduse spetsialist Eesti metsade väikeloomi. Meile näidati ka väikeloomade koljusid ja püüdsime arvata, kellele need kuuluvad. Nägime looduskaamera videoid loomade elupaikadest. Kuulasime huvitavaid loomalugusid. Õpilased said ise loomanahku katsuda, uurida ja võrrelda. Kõige suuremat põnevust pakkusid hundi ja ilvese nahad.

Tund lõppes kokkuvõtva ristsõna lahendamisega.
Õppeprogramm oli hariv ja üllatusterohke. 

Veinika Lemsalu
3.c klassi õpetaja

Alustab loodusteaduste töötuba Loonatark
Wednesday, 25.01, lisas aivar

Loodusteaduste töötoa nimetus “Loonatark” tuleb võru keelest ja tähendab looduseuurijat. Töötoa eesmärk on pakkuda loodushuvilistele õpilastele uurimuslikku õpet. Oma tegevustes kasutame erinevaid uurimismeetodeid: meedia vahendeid ja nii geograafilisi, hüdroloogilisi, bioloogilisi, keemilisi kui ka füüsikalisi uurmismeetodeid. Töötoa tegevused toetavad kooli õppekavasid ja läbivad kohati samu teemasid, kuid sügavamalt ja uurimuslikumalt. Töötoad toimuvad nii kooliruumides kui ka õues.

loonatark_a_jan17.jpgNäiteks uurime, miks lähevad puulehed sügisel värviliseks. Kooli lähedal on Pirita jõgi, kus saame uurida vee elustikku, kaldal olevat taimestikku, veeproovide koostist ning voolukiirust. Välitöödel saab kasutada Vernieri aparaate ja andureid. Samuti kasutame erinevaid mõõteriistu, mis on juhendajal endal olemas. Kooli keemia klassis saab teha põnevaid katseid jne.

Piltidel on kuivenduskraavide veeproovide Ph mõõtmine ja kasvama pandud oma enda kätel olevaid baktereid.

Osaleda saavad kõik Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi (TKG) ja Tallinna Merekalda Kooli (TMK) õpilased alates 5. klassist. Juhendaja on kooli keemiaõpetaja Iti-Kärt Kiivit.

loonatark_b_jan17.jpgEsmakogunemine toimub 30. jaanuaril kell 15.40 ruumi A-409 ning tutvume antud töötoa ning ruumiga. Samuti teeme väikse praktilise töö. Kaasa võtta hea tuju, kirjutusvahend ja vihik kuhu kirjutada. Oma osalemine tuleb registreerida SIIN. Kohtade arv on piiratud.

Loodusteaduste töötoa “Loonatarga” järgmised kohtumised toimuvad algusega kell 15.00 järgmistel päevadel:
8. veebruar (kohtume koolimaja ees), 22. veebruar, 8. märts, 22. märts, 12. aprill, 26. aprill, 10. mai, 24. mai

Kuristiku valimised sel neljapäeval
Wednesday, 25.01, lisas aivar

Sel neljapäeval, 26. jaanuaril toimub meie koolis juba teist aastat järjest "Kuristiku valimised 2017". Sündmus algab kell 9.00 aulas viie 12. klassi õpilaserakonna etteastega ja lõppeb 11.45 hääletamisega ja võitnud erakonna väljakuulutamisega. Hääletada saab terve publik ehk 9.-12. klass ja teised aulas viibijad.

Tänavu aasta erakonnad on:
TALI - Tuleviku Autoritaarne Liidetud Isamaa
ÜE - Ühtse Eesti Erakond 
LR - Lasnamäe Rohelised
VÕP - Vabameelne Õpilaspartei 
E.D.U - Eesti Demokraadid United

valimised_plakat_jaan17.png 

Edu swingtantsuvõistlustel
Wednesday, 25.01, lisas viia

egert1.jpgegert2.jpg20.–22.01.2017 toimus Tallinnas 10. rahvusvaheline tantsufestival LUMEPALLISWING.  11.klassi õpilane Egert Šarikov sai laureaadi tiitli grupitantsu kategoorias Tantsutrupi MODUS grupi koosseisus ning koos Kadrioru Saksa Gümnaasiumis õppiva tantsupartneri Anna-Liis Torm-Kriisiga eripreemia lindy hopi showtantsus. Kokkuvõttes pärjati paari vanema vanuseklassi teise tulemusega võrdsustatud auhinnaga „Lootuste auhind“.

I koht jäätantsus
Tuesday, 24.01, lisas kylli

arturvikt___Copy__2_.jpg

7. - 8. jaanuaril 2017 toimusid Tallinnas Eesti noorte meistrivõistlused iluuisutamises.

Meie kooli 11. klassi õpilane Artur Gruzdev võitis koos Viktoria Semenjukiga jäätantsus I koha

Palju õnne!
Edu noortele sportlastele ka edaspidiseks!

 

 

 

 


3.b käis jäätisetehases
Tuesday, 24.01, lisas kylli

premia.jpg3.b klass käis õppekäigul Premia jäätisetehases.
 
Saime selga valged kitlid, pähe mütsid ja ringkäik võis alata. Nägime, kuidas jäätis torust tuli, parajateks tükkideks lõigati, pulga otsa pisteti ning siis glasuuri sisse kasteti. Kõik see toimus ühel lindil. Inimest oli vaja ainult kontrollimiseks. Kogu tootmine on automatiseeritud. Järgmisel lindil pakiti suuri perejäätiseid. Jäätis voolas torust karpi. Töötajad kaalusid jäätisekarbid üle ning pakkisid kastidesse.

Meie ringkäik tehases lõppes õppeklassis. Seal saime süüa nii palju jäätist, kui sisse mahtus. 
Aitäh Krislini emale!

Kati Lepp
3.b klassi õpetaja

2. klassid õppisid, kuidas anda esmaabi
Wednesday, 18.01, lisas kylli

DSCN2489.JPGMeie kooli tervishoiutöötaja Katrin Kaev õpetas 2. klassi õpilastele esmaabi põhimõtteid. Õnnetusjuhtumid võivad ootamatult aset leida kõikjal, kus me liigume või viibime, olenemata kella- või aastaajast. 2. klasside õpilastel oli tore võimalus õppida esmaabi andmist suure nuku peal. Esmaabi on vigastatule või haigele õnnetuskohal osutatav abi.

Abivajajat ei tohi kunagi jätta tähelepanuta!
Enne mõtle, siis tegutse! Säilita rahu!
Ole tähelepanelik, hinda olukorda!
Hinda enda, kannatanu ja juuresolijate ohutust!
Ohu korral või kahtlusel helista 112!
112 helistamisel vasta küsimustele:
Mis juhtus?
Kus juhtus?
Millal juhtus?
Kellega õnnetus juhtus?
Mis seisundis on kannatanu?
Kes helistab?

Veel rääkis Katrin Kaev täpsemalt, kuidas toimida minestuse, kukkumise ja ninaverejooksu puhul. Vaadati koos slaide. Lapsed kuulasid huviga ja said kaasa rääkida oma kogemustest. 
See oli väga vajalik õppetund kõigile.

Ly Melesk

Märka kuu tegijat!
Sunday, 08.01, lisas aivar

Kuu tegijaHea Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi õpilane, lapsevanem, õpetaja, töötaja, juhtkonna liige!

Kõik me vajame märkamist ja tunnustust – just seepärast püüame alanud 2017. aastal oma majas üksteist rohkem tähele panna ja toetada. Hakkame igal kalendrikuul valima meie kooli kuu tegijat.

Kuu tegija ei pea olema ilmtingimata see inimene, kes on oma ülesannete või tegevuse tõttu niigi alati nähtaval. Märkame ka neid, kes on tagasihoidlikumad ja oma tegevusega seni varju jäänud, kuid kelle õnnestumistest võiksid ka teised teada saada. Märkame ka meie kooli aktiivseid lapsevanemaid!

Ootame teie tagasisidet (nime, lühikest ja võimalikult konkreetset kommentaari, miks just see õpilane, lapsevanem või õpetaja väärib tunnustamist kuu tegijana) iga kuu 3. kuupäevaks kooli õpilasesinduse (ÕE) e-posti aadressile oe@kuristiku.ee. Igal kuul teeb ettepanekutest kokkuvõtte meie kooli ÕE koostöös kooli juhtkonna ja õpetajate esindajaga. Kuu tegija nime (nimed) teeme teatavaks kooli Facebooki lehel, kooli kodulehel ja kuu tegija autahvlil.

Jääme ootame teie aktiivset toetust ja märkamist!

Lugupidamisega
ÕE president Brita Ennok,
õpetaja Valentina Tsirihhova,
direktor Raino Liblik
Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii