Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  
Vastuvtt 2017. aastal

Sündmused

Kooli kantselei on avatud
   kell 9.00-15.00.

   Suletud on 10. juuli - 4. august.

   Info: 634 0212

Viimati muudetud
Järelkajad toimunud laulu- ja tantsupeost 04.07
KIK-i loodusõppeprogrammid 30.06
Maikuu tegijad 29.06
 
Viimased pildialbumid
12. klassi lõpuaktus 20. ...
9. klasside lõpuaktus 20....
XII noorte laulu- ja tants...
Kuristiku 30. laulu- ja ta...
Kirjanik Indrek Hargla kü...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

 
Õpetajate sünnipäevad
20.07 – Kadri Käärd
21.07 – Ami Kalamets
22.07 – Priit Ratassepp
26.07 – Katrin Koit
27.07 – Kristi Pajur
30.07 – Ott Rovgeiša
01.08 – Heli Malve
02.08 – Margarita Eero
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku
Noorte Kotkaste Tallinna Maleva Ida rühm
Noorte Kotkaste Tallinna Maleva Ida rühm


Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav koolEsileht » Uudised » Aasta 2017

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Aasta 2017

Järelkajad toimunud laulu- ja tantsupeost
Tuesday, 04.07, lisas aivar

XII noorte laulu- ja tantsupidu "Mina jään", mis toimus 30. juuni - 2. juuli oli väga meeleolukas kõikidele lauljatele, tantsijatele, õpetajatele-juhendajatele ja publikule. Täname meie kooli tublisid õpilasi, õpetajaid ja lapsevanemaid, kes tantsu- ja lauluproovid vastu pidasid ja andsid esinemisel endast parima. Laulu- ja tantsupidu annab super emotsiooni! Ilusat suve!

Vaata pilte.

Maikuu tegijad
Thursday, 29.06, lisas aivar

Täname kõiki, kes esitasid ja märkasid maikuu tegijaid ja tegusid! 

Maikuu 2017 tegijad on:

Muusikaõpetaja Kristi Toomra
Kooli 30. laulu- ja tantsupeo „Meil on…“ korraldaja ja üldjuht

Helen Heidemann ja 10. klass
Omal initsiatiivil Euroopa päeva korraldamine 5. ja 6. klasside õpilastele. Vaata ka videot.

Uusi nimesid ja tegusid ootame aadressile opilasesindus@kuristiku.ee

Tule meie Tallase poistele kaasa elama!
Sunday, 11.06, lisas priit

tallinn_cup1.jpgMeie kooli ilusal suurel territooriumil toimub 10.-12. juunini Baltimaade suurim noorte käsipalliturniir Tallinn Handball Cup. Kohal on võistkonnad Lätist, Leedust, Soomest, Venemaalt, Valgevenest ja loomulikult Eestist. Turniiri korraldab meie koolis tegutsev käsipalliklubi Tallas Jüri Lepa juhtimisel.

Meie kooli poistest koosnevad käsipalliklubi Tallase võistkonnad (kokku osaleb turniiril mitukümmend meie kooli poissi) osalevad mitmes vanuseklassis. Esmaspäeval, 12. juunil on otsustavad mängud, kus selgitatakse iga vanuseklassi võitjad. Tulge meie kooli poistele kaasa elama! Meie poisid tunneb ära rohelise vormi järgi. Täpsema info turniiri kohta leiab siit.

Juba 8. korda toimuv noorteturniir algas laupäeval alagrupimängudega. Laupäeva õhtul toimus suur rongkäik, mis algas Kivila pargist. Pärast rongkäiku said turniirist osavõtjad meie kooli spordiväljakul kaasa elada Artjom Savitski kontserdile. Tegemist on ühe suurema Lasnamäel toimuva noorte spordiüritusega!

 

30. Kuristiku laulu- ja tantsupidu: Meil on…
Friday, 09.06, lisas aivar

Neljapäev, 25. mai 2017. Ühe tavalise kodaniku jaoks üks täiesti tavaline päev. Kuid mitte siin, Lasnamäel. Juba hommikust saati käis Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi juures askeldamine ja oli ka põhjust – 30. korda toimus Kuristiku laulu- ja tantsupidu, kandes seekord alapealkirja „Meil on…“  Ning tõesti, meil oli pakkuda nii mõndagi:
• meil olid suurepärased laulukoorid Sirje Vasmann-Perendi, Kristi Toomra ja Sirle Truu juhendamisel. Kuulda võis laule nii laulupeo repertuaarist kui ka tänapäeva uusi ja vanu hitte;
• meil oli bänd, kes neid kollektiive Sirje Vasmann-Perendi juhendamisel väsimatult saatis;
• meil olid rahvatantsurühmad, kelle triibulised seelikud moodustasid kooliõuele vahvaid mustreid ning poiste uhke jalalöök, mis maa mütsuma pani. Nende juhendajad Andres-Aare Tooming ja Kalev Järvela;
• meil oli liiklusring ja eeskujulikud jalgratturid, kes Veinika Lemsalu hoolsa pilgu all liikluseeskirju ka pealtvaatajatele tutvustasid;
• meil oli robootika ja robootikud, keda juhendas Kertu Pildre. Arvatavasti polnud teil aimugi, et ka puuviljadega on võimalik muusikat teha; 
• meil olid võrkpallurid, käsipallurid ja maadlejad, keda treenivad Evely Pajula, Mihkel-Matteus Luik ja Tanel Renter, et üheskoos saada osavamaks, tervemaks ja tugevamaks;
• meil olid külas sõbrad Tallinna Kivila Lasteaiast, Tallinna Merekalda Koolist, Tallinna Laagna Gümnaasiumist, Tallinna Läänemere Gümnaasiumist ning Esteetika- ja Tantsukoolist, sest koos on toredam;
• meie õhtut juhtis 10. klassi õpilane Kenet Paurmann, lugedes Priit Ratassepa tekste;
• meil olid tublid õpilased multimeediaringist, et kogu üritus oleks meenutamiseks olemas ka 100 aasta pärast. Nende juhendaja on Aivar Metsaveer;
• meie peol oli reklaam ja see kajastus meedias tänu Piret Eerole;
• meil oli õpilastööde näitus, mille eest hoolitsesid Heli Malve, Agnes Kruusmägi ja algklasside õpetajad;
• meil oli loterii, mida korraldas hoolekogu;
• meil oli laat, et kosutada meeli maitsvate küpsetiste ja kuuma joogiga. Selle eest tänu õpilasesindusele, Kuristiku Sööklale ja loomulikult tublidele lastevanematele;
• meil olid toetajad, et muuta pidu veel paremaks – aitäh, Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Tallinna Haridusamet, Lasnamäe Linnaosa Valitsus, Kuristiku Söökla ja Lahe Roos;
• ning meie pidu lõi rekordeid, sest mitte kunagi varem pole olnud nii palju pealtvaatajaid.

Kuristiku kevadine traditsioon kestab edasi. Meil on selleks soodne pinnas ning seda näitab ka meie koolimajast XII noorte laulu- ja tantsupeole pääsenud kollektiivide arv – 12. Kõik nad on valmis pakkuma teile uusi elamusi järgmisel, 31. Kuristiku laulu- ja tantsupeol. Kohtumiseni!

Vaata pilte


Culture week in Kuristiku
Thursday, 08.06, lisas aivar

From 15th to 19th of May 2017, In Tallinna Kuristiku Gümnaasium, EstYES EVS volunteer – Nana Burtchuladze, from Georgia, has carried out the initiative project - “Culture week in Kuristiku”. The project aimed to raise the awareness about Eramsus+, about EVS, about cultures and diversities by presenting traditional food and workshops for students. All of the presenters were current EVS volunteers in Estonia.

Monday started with Czech culture day. Volunteer, Lucka, presented her country and did a workshop about Geography – talked about employment possibilities and attractive sides of being a geography major.

On Tuesday, two cultures – Germany and Bosnia visited the school. Alex presented Germany, shared his EVS experiences with students and introduced exciting ways of looking at Chemistry. His workshop inspired the students. Amar, on the other hand, presented Bosnian culture with humor and full of interesting information. He demonstrated many physics experiments and explained – why things happen in a language of physics.

On Wednesday school welcomed – Julia from Russia. She talked about the EVS, her life in Tallinn, Presented Russia and facts about Siberia to students and talked about the stereotypes in Estonia and Europe.

Thursday started with two culture days – Poland and France visited Kuristiku. Kuba did a cooking workshop and introduced traditional Polish recipes. After, the class continued with a presentation about Poland and interactive, fun quiz. Jelena presented French culture, talked about main differences of French people, from other cultures and held a cooking workshop, presenting traditional Serbian dishes.

The last day, the project hosted – Tutku from Ankara, Turkey. She spoke about EVS and her country. Later students cooked traditional Turkish food with her. Tutku was named the most smiley presenter. As a result, all volunteers and students, who participated in the culture week, gained new knowledge and competences. The week had been inspiring for participants and overall, successful. The project was funded by Erasmus+.

Reporter Nana Burtchuladze

Käed mullaseks
Thursday, 08.06, lisas aivar

Tallinna Keskkonnaamet koostöös teiste linna ametite ja Lasnamäe linnaosavalitsusega korraldasid lastekaitsepäeval 1. juunil 2017 Lasnamäel Laagna teel Tallinna laste ja noorte lillepeo 2017. Aktsiooni eesmärk oli Rohelise pealinna raamistikus väljatöötatud kontseptsiooni „Rohelise tuiksoone“ rakendamine. Kuristiku kool oli väga tubli! Suured tänud tublidele klassijuhatajatele Karmen Kiselile, Valentina Tsirihhovale, Kirsti Vooglaiule ning nende klassidele 7.a, 7.b, 8a! Samuti suured tänusõnad Aire Luugusele, Andres-Aare Toomingale ja Liidia Kuusksalule, kes lastega kaasas olid ja taimede istutamisest osa võtsid!

Lisaks istutasid 4.a, 4.b ja 12. klassid koos Külli Ratassepa, Viia Hangi, Sirje Vasmann-Perendi ja Siiri Aiastega kooli territooriumil ümber tamme istikud, et vääriliselt anda panus EV100 õnnestumisesse.

Loe uudist edasi...

Tulge linnalaagrisse!
Wednesday, 07.06, lisas viia

liinalaager.jpgMeie kooli linnalaager toimub sel aastal 14.-22. juunil.
Külastame muuseume, botaanikaaeda, loomaaeda, KUMU, linnalähedast loodusparki, matkame ja spordime oma kooli staadionil. Linnalaagri päeva alustame hommikul kell 9.00 hommikusöögiga, seejärel toimuvad planeeritud tegevused. Linnalaagri päev lõpeb 14.00 lõunasöögiga. Söögikorrad on koolimaja sööklas, v.a piknik.
Linnalaager on mõeldud 1.- 5. klassi õpilastele. Kohti laagris on 30.
Osalustasu 50 eurot palume tasuda arvele EE831010010145401010 SEB Liidia Kuusksalu nimele. Selgitusse märkida lapse nimi ja klass.
Kes ees, see mees!
Täpsem info: Liidia.Kuusksalu@kuristiku.ee.

Liidia Kuusksalu linnalaagri juht

Juba registreerunud:

Loe uudist edasi...

Juurviljapidu sel kolmapäeval!
Sunday, 04.06, lisas aivar

Juba sel kolmapäeval, 7. juunil toimub kooliaastat lõpetav JUURVILJAPIDU.

Pidu toimub kõigile:
- 1.-5. klass 17.00-18.30
- 6.-12. klass 19.00-20.30

Teemaks on tervislik toitumine, riietuda vastavalt sellele. Kostüümiga sissepääs 0,50€, ilma 1,00€. Kohapeal pakutakse tervislikke snäkke ja võimalus soetada endale ka ÕE tehtud head-paremat ja morssi. Toimuvad erinevad tegevused/mängud ja kohal on ka fotograaf.

Koosolek 1. klassi astuvate laste vanematele
Tuesday, 30.05, lisas viia

Tulevaste 1. klasside lastevanemate koosolek toimub kolmapäeval, 31. mail kell 18.00 Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi aulas.

Euroopa päev meie koolis
Monday, 29.05, lisas viia

Euroopa2.jpgTähistamaks Euroopa päeva korraldasime meie, Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 10. klass, 10. mail huvitava ning hariva päeva oma kooli viiendatele ja kuuendatele klassidele. Tahtsime ennast proovile panna ja teada saada, kuidas tuleme klassiga toime sellise suure ürituse korraldamisega. Ürituse korraldamiseks tegime rohkem kui kuu aega ettevalmistusi ning uurisime ja kogusime palju informatsiooni Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide kohta.

Loe uudist edasi...

Jalgrattaga kooli
Wednesday, 17.05, lisas aivar

Jalgrattaga sõitmine pole füüsiliselt kõige kurnavam tegevus, ent ometi aitab see palju kaloreid põletada. Jalgrattaga sõitmine võib aidata ennetada haigusi. Jalgrattaga sõites saab edasi oluliselt kiiremini kui jala. Jalgrattaga sõita on odavam kui autoga.

 

Seega: 
REEDEL KOOLI RATTAGA!
Oled suur või oled väike,
ratas kiirendab su käike.
Pähe kiiver, selga vest,
rattasõit on puhas lust!

Õppeaasta lõpuni!

Aprillikuu tegijad
Wednesday, 17.05, lisas aivar

Täname kõiki, kes esitasid ja märkasid aprillikuu tegijaid ja tegusid!

Aprillikuu tegijad on Tallinna koolide kiirkirjutamise võistluse „Nobenäpp 2017“ korraldajad Viia Hang, Hanna Kivila, Jevgeni Grigorjev ja Aivar Metsaveer.

Lisaks aitasid sündmust korraldada ka Hendrik Tali, Rebekka Rehe, Natalia Homenko ja Mari-Ann Tammiste.

Ja loomulikult multimeedia meeskond, kuhu kuuluvad: Roland Lehismets, Raido Leilop, Triinu Orgmäe, Annabel Lozin, Sofia Jürimäe, Grete Nikker, Dmitri Barõšpol, Edvin Tirmaste, Lilian Vehk, Rasmus Saame (Merekalda kool).

Aprilli lõpuks ootame uusi nimesid ja tegusid opilasesindus@kuristiku.ee

KIK-i loodusõppeprogrammid
Monday, 15.05, lisas kylli

KIK_logo_RGB.jpgAlates 12. aprillist kuni 8. maini osalesid meie kooli I ja II kooliastme klassid Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) poolt rahastatud projektides "Mereprogramm". Loodusõppeprogrammi "Mereprogramm" viis läbi Muraste Looduskool. Kõikidele klassidele viidi programm läbi erinevate retkejuhtide poolt ja vastavalt õpitud tasemele. 
Programmi raames toimus  tutvumismäng, eesseisva retke tutvustus, loodusesõbra meelespea. 

Teema käsitlusena oli praktiline loodusretk kestusega 2,5-3,5 tundi, kus räägiti mereäärsetest kooslustest, rändrahnudest, vastasime küsimustele "Mis on rand?", "Kuidas tekib liiv?". Kuulsime Läänemere soolsusest ja kujunemisest, võõrliikidest, liiva- ja paekiviastangutest meres. Mõtisklesime keskkonnaprobleemide üle seoses Läänemere, selle imetajate ja kaladega. Retke ajal toimus ka piknik ning retke lõpetasime mänguga.
Oli väga hariv viia tavapärane õppetund mere äärde ja kuulata ning õppida märkama ja kaasa rääkima. 

Projekt sai teoks tänu KIK´le. 
Täname ka Täitsamehe Busse, kes kõik loodushuvilised kooli juurest peale võttis, Murastesse viis ja ka kooli tagasi tõi. 

Kertu Pildre
projektijuht

7.a klass Saladuslikul saarel
Thursday, 11.05, lisas aivar

10. mail oli 7.a klassil teistmoodi koolipäev. Õpilased said end sel päeval juba pisut tudengina tunda, sest veetsime terve päeva Tallinna Ülikooli haridusinnovatsiooni keskuses põneval ja harival projektipäeval „Saladuslik saar“.

“Saladuslik saar” koosnes mitmetest eri moodulitest, mille sees oli lõimitud mitu ainet. Õpilastest moodustati rühmad ja eraldi rühma moodustasid ka kaasas olnud õpetajad. Projektipäeva käigus oli õpilastel võimalik kasutada keskuses olevat tehnoloogiat, samas oli ka piisavalt loomingulise eneseväljenduse võimalusi. “Saladuslik saar” oli seikluslik projektipäev, mis inspireerituna Jules Verne’i loomingust ühendas loodusteaduste, keelte, kunsti ja kirjanduse valdkonnad.

Loe uudist edasi...

Koolivormi tellimine 1.-6. klassidel
Sunday, 07.05, lisas aivar

Koolivormi tellimiskeskkond on avatud 27. aprill - 26. juuni. Kauba saab kätte alates 22. augustist pakiautomaadist. Teade saadetakse sõnumina mobiilile. Toote hinnale lisandub 3,20. Tasuta tarne on üle 60 eurosel ostul.

E-poest on võimalik osta ainult ette toodetud koolivormi elemente kiirkorras ehk neid tooteid, mis on hetkel laos. E-poest ostetud kauba saab kätte WW-Passaazist või pakiautomaadist (lisandub transpordi tasu või üle 60 eurosel ostul on tasuta).

Vaata ka koolivormi infolehte

7.c klass õpilaste teadusfestivalil
Sunday, 07.05, lisas aivar

7c_apr17.jpgMeie klassil oli üks tore õppepäev koolivaheajal. Neljapäeval, 27. aprillil võtsime osa Lauluväljakul õpilaste teadusfestivalist. Festivalil nägime palju huvitavat. Stendiettekannetega esinesid õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimad. Sai vaadata, mida põnevat teavad ja on uurinud algklasside lapsed, sai näha teadusteatrite etendusi.

Me saime osaleda ka teadustöötoas - ehitasime ja programmeerisime roboteid. Tund töötoas möödus märkamatult. Saime palju uut ja huvitavat teada robootikast ning jäime festivali külastamisega väga rahule. Festival toimub kord aastas aprillikuus, seega soovitame järgmisel aastal külastada seda kõigil.

Juliana Kosmin, 7.c

Varasemad uudised
> Aprill 2017
> Veebruar 2017
> Jaanuar 2017Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated


Söökla menüü


Spordiedetabel

Võta osa
> Noorte meedialaager Rakveres
> Prantsuse päev 32. Keskkoolis
> Tasuta nutilaager!
> Tasuta klassikalise muusika kontsert!
> Energiasäästuvalgusti konkurss


Vanemad uudised
Kuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii