Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

23.-27. sept – Spordinädal
30. sept – Teadlaste päev
4. okt – Õpetajate päev
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Algab suur juubeli viktoriin! 22.09
Pikapäevarühm 20.09
Toitlustamine 20.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
01.10 – Eha Keel
03.10 – Sirle Truu
04.10 – Maili Pallas
05.10 – Siiri Vilgats
05.10 – Olga Lillemaa
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2016 » Mai 2016

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Mai 2016

Liikuma kutsuv kool
Thursday, 07.07, lisas aivar

liikuma_kutsuv_kool_jul16.pngAastal 2016 toimub projekt "Liikuma kutsuv kool - laste ja noorte liikumisprogrammi arendamine", millest ka meie kool osa võtab. Peamine eesmärk on Eesti laste ja noorte istumisaja vähendamine ja liikumisaktiivsuse suurendamine koolipäeva jooksul.

Los Angeles Times ajakirjanik kirjutab Briti spordimeditsiini ajakirjas ilmunud artiklile tuginedes, et füüsiline aktiivsus koolipäeva eel, selle ajal ja pärast tunde parandab laste õpitulemusi ja suhtlemisoskusi nii omavanuste kui täiskasvanutega. Eriti kasulikud on sihiseadega harjutused, sest need aitavad kujuneda sotsiaalsel vastutustundel. Antud artikkel annab taaskord kinnitust, et taolised projektid on olulised meie kõigi jaoks.

Loe lähemalt http://liikumislabor.ut.ee/liikuma-kutsuv-kool-0

TKG 29. laulu- ja tantsupidu
Tuesday, 28.06, lisas kylli

IMG_5988__2_.JPG29 pole sugugi nii väärikas arv kui näiteks 50, kuid ühe armsa koolitraditsiooni jaoks piisav. 

6. juunil toimus Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 29. laulu- ja tantsupidu, millest võttis piltlikult osa kogu maailm. 
Eks pildistatud ja filmitud on kontserti varemgi, kuid esmakordselt kanti seda üle YouTube’is. Samuti võis laval toimuvat jälgida aulas, ise kooke ja jäätist nautides, õpilastööde näitust vaadates või õnneloosiga rinda pistes. Peo suurimad sõbrad said aga terve päeva vältel jälgida kohapeal toimuvat läbi sotsiaalmeedia. Kontserdipaigas tervitas külalisi ehtne paat, ju siis merekultuuriaasta tervituseks. 

Õppeaasta jooksul õpitud laule esitasid kooli kollektiivid: koorid, ansamblid, solistid ja bänd ning rahvatantsurühmad. Oma panuse andsid ka 8.a klassi tüdrukud, esitades poptantsu kava. Külalisi leidus nii väikseid kui suuri: Kivila lasteaed, Tallinna Merekalda Kool, Tallinna Läänemere Gümnaasium ning rull-iluuisuklubi Fox – suur aitäh teile!

Pidu poleks olnud nii vägev ilma toetajateta: Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Tallinna Haridusamet, Lasnamäe Linnaosa Valitsus, Haridus- ja Teadusministeerium, lapsevanemad, hoolekogu, OM Filmistuudio ning meie kooli õpetajad ja töötajad.

Kohtumiseni järgmisel aastal! 
Kristi Toomra
laulu- ja tantsupeo üldjuht

Lõimumislaager „Koos on huvitav ja vahva“
Tuesday, 14.06, lisas kylli

thumbnail_IMAG0313.jpg6. – 9. juunil 2016 toimus koostöös kolme kooliga lõimumislaager. Lõimumislaagris osalesid Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 1.c ja 2.c klassi õpilased, Tallinna Merekalda Kooli 1.a ja 2. klassi õpilased ning Tallinna Läänemere Gümnaasiumi 1. ja 2. keelekümblusklassi õpilased. Haridusliku lõimumise projekti „Koos on huvitav ja vahva“ põhitegevused olid jaotatud neljale järjestikusele päevale. 

Esimesel päeval jaotasime lastele laagri T-särgid, igal koolil oma värv. Kuristiku omad olid rohelised. Seejärel läksime Läänemere Gümnaasiumisse, kus toimus laagri avamine ja esimese päeva üritus. Päeva teema oli „Seltsis sportida on lõbus“, seega vahvad spordiüritused toimusid Läänemere Gümnaasiumi staadionil. Eesmärgiks oli sportlike ühistegevuste kaudu anda lastele võimalus üksteise tundma õppimiseks ja suhtlemiseks. Kõik lapsed jaotati laiali 7 gruppi, igas grupis oli lapsi erinevatest koolidest.
 
Teise päeva üritus oli meie kooli korraldada, teemaks „Liikluspäev“. Gruppidel oli vaja läbida 5 punkti: esmaabi, vigursõit, liiklusväljak, „Kalevi“ jalgrattakool ja mäng „Aga mina?“. Liikluspäev õnnestus suurepäraselt!

Kolmanda päeva teema oli „Looduse ja ajaloo rüpes“ ning matk Iru linnuse juurde. Kuna ilm oli väga vihmane, siis meie kooli 2.c klass selles ei osalenud – olime klassis ning tutvusime uue liiklusraamatuga ja mängisime Kuldvillakut. 1.c klass viibis sel päeval Käsmus ekskursioonil. 

Neljanda päeva teema oli „Põnev päev loomaaias“. Tellitud buss viis meid loomaaeda, kus lapsed jaotati jälle gruppidesse ning loomi vaadeldes asuti täitma töölehti. 
Laagri pidulik lõpetamine toimus Merekalda koolis. Lapsed said lõunat süüa ja toimus tublimate autasustamine.

Veinika Lemsalu
2.c klassi klassijuhtaja
Kertu Pildre
1.c klassi klassijuhtaja

Saime auhindu
Thursday, 09.06, lisas aivar

Tallinna Kuristiku Gümnaasium sai peaauhinna - Uuenev haridusasutus 2016: me õpime kõikjal, mille konkursi kuulutas välja Tallinna Haridusamet. Konkursi eesmärgiks oli motiveerida Tallinna haridusasutusi tegutsema uuendustega, mis muudaksid õppimise ja õpetamise huvitavaks. Meie kool esitas konkursile gümnaasiumi astmes toimunud „Kuristiku valimiste“ projekti. „Kuristiku valimised" hõlmas endas mitme aine sidumist ning kaasaegseid õpetamise meetodeid, loe lähemalt siit.

"Parim tervisemeeskond 2016" konkursil saavutas Tallinna Kuristiku gümnaasium II koha auhinna.
Konkursiga „Parim tervisemeeskond“ tunnustas Tallinna Haridusamet haridusasutuste tervisenõukogude tööd laste tervist toetava õpi- ja mängukeskkonna loomisel, et parandada üldist elukvaliteeti ja saavutada paremaid tulemusi hariduslike eesmärkide täitmisel.

"Turvaline kool 2016" konkursil saavutas meie kool II koha auhinna.
Konkursside „Turvaline kool“ ja „Turvaline lasteaed“ kaudu soovis Tallinna Haridusamet tunnustada koole ja lasteaedu, kelle eesmärgiks tagada personali ja õpilaste vaimne ja füüsiline turvalisus läbi mõistmise, et ohtude ennetamine on tulemuslikum, kui tagajärgedega tegelemine.

Palju õnne Kuristiku inimestele ja kõigile panustajatele!

Linnalaagrisse registreerumine on lõppenud
Wednesday, 01.06, lisas aivar

liinalaager.jpgMeie kooli linnalaager toimub sel aastal 13.-21. juunil
Külastame botaanikaaeda, loomaaeda, loodusparki, matkame ja spordime oma kooli staadionil. Läheme külla Presidendile. Linnalaagri päeva alustame hommikul kell 9.00 hommikusöögiga, seejärel toimuvad planeeritud tegevused. Linnalaagri päev lõpeb 14.00 lõunasöögiga. Söögikorrad on koolimaja sööklas, v.a piknik Keila-Joal.

Linnalaager on mõeldud 1.-4. klassi õpilastele. Kohti laagris on 30. Osalustasu 50 eurot palume tasuda arvele EE831010010145401010 SEB Liidia Kuusksalu nimele. Selgitusse märkida lapse nimi ja klass. Kes ees, see mees! 
Täpsem info: Liidia.Kuusksalu@kuristiku.ee.

Liidia Kuusksalu
linnalaagri korraldaja

Registreerunud:

Loe uudist edasi...

TKG ja TLG õpilasesindused teevad koostööd
Friday, 27.05, lisas mailis

TKG_TLG_2_mai16.jpgTallinna Kuristiku Gümnaasiumi ja Tallinna Läänemere Gümaasiumi õpilasesindused on otsustanud koostööd teha. Sel õppeaastal toimus esimene kohtumine sügisel - saadi omavahel tuttavaks ja pandi paika koostöö eesmärgid.
Kevadel sõideti üheskoos Kehtnasse, kus arutati läbi ideed järgmise õppeaasta tegevuskava koostamiseks ning ühiselt korraldatavad sündmused.

Brita Ennok
ÕE president 

Tublid karates
Friday, 27.05, lisas viia

Karate2016.jpgMeie kooli 7a klassi sportijad karates Albert Baranov ja Aleksandretta Naur-Šunkina olid sellel aastal liigavõistlustel väga tublid.
Albert saavutas Eesti Karate Liiga kokkuvõttes I koha ja Aleksandretta tubli II koha.
Albertil õnnestus viimasel etapil kindlustada oma esikoht võiduga Eesti Lahtistel võistlustel 21. mail, Tallinnas.
Soovime neile jõudu ka järgmisteks võistluste perioodiks!

 

 

 

 

 

 Klassijuhataja
Kirsti Vooglaid

Orienteerumispäevak Kadriorus
Tuesday, 24.05, lisas viia

Kadriorg2016.jpg19. mail toimus Kadrioru pargis 5.-11. klasside õpilaste orienteerumispäev.
Radasid ette valmistada aitasid kõrgushüppe olümpiavõitja Jüri Tarmak ja orienteerumise Eesti Team 2017 liige Lauri Tammemäe. Lisaks tavapärasele kiibiga kontrollpunktide läbimisele tuli õpilastel ka neljas punktis lahendada lisaülesandeid Kadrioru kohta. 5.-7. klassid orienteerusid paarides ning nende distantsi pikkus oli umbes 2,8 km, kui nad oskasid kaarti õigesti lugeda.
5. klasside parima tulemuse jooksid välja Urmas Rõuk ja Rasmus Parvei ajaga 46.46.
6. klasside parimad olid Helen Agu ja Kersti Kukk ajaga 35.57.
7. klasside parimad olid Vahur Kuu ja Gregor Ojaveer ajaga 31.50.

8.–11. klasside raja pikkus oli 4,1 km. Kõige raskemaks osutus üks kontrollpunkt, mille läbimisel kulus paljudel ligi 30 minutit. 

8. klasside kiireimaks oli Nuräli Kasõmov ajaga 53.42.
9. klasside parim orienteeruja oli Germo Ojala ajaga 44.19.
Gümnaasiumi arvestuse kolm parimat olid Markus Viitkar 11. klassist ajaga 39.48, Tambet Härma 10. klassist ajaga 40.32 ja Brita Ennok 11. klassist ajaga 42.10.

Lisaks ilusale kevadilmale said õpilased juurde ka midagi kasulikku ning õppisid tundma Kadrioru parki.

 

Tanel Renter
sporditöö koordineerija 

Lasteaialapsed Kuristiku liiklustunnis
Wednesday, 18.05, lisas kylli

thumbnail_IMAG6506.jpgTeisipäeval, 3. mail käisid Kuristiku gümnaasiumi liiklusväljakul külas Lasnamäe Paekaare lasteaia 3-4-aastased lapsed ja õpetajad. Neid võtsid vastu 2.c klassi õpilased koos õpetaja Veinikaga
Kõigepealt tutvustasime külalistele meie kooli staadionit, vigursõidurada, valgusfoori ja liiklusväljakut. Pärast seda sai iga 2.c klassi õpilane endale käekõrvale ühe väikese lasteaialapse ja koos hakati õppima, kuidas turvaliselt tänavat ületada. Ühiselt vaadati, kus on ülekäigurada ja jälgiti jalgrattureid. Veenduti, kas jalgratturid (need olid meie liiklusväljakul mängult autod) ikka annavad teed ülekäigurada ületavatele jalakäijatele. 2.c klassi lapsed olid tublid liiklusõpetajad.
Ootame edaspidigi külla Lasnamäe lasteaedade lapsi.

Tähelepanu! Kärberi tänava Selverisse minekuks palun ületage sõidutee selleks ettenähtud kohas, ülekäigurajal!
Turvalist liiklemist! 

Veinika Lemsalu
liikluskasvatuse õpetaja

Tulemas koosolek alustavale 1. klassi vanematele
Wednesday, 18.05, lisas aivar

2016. aasta 1. septembril kooliteed alustavate 1. klasside lastevanemate koosolek toimub 30. mail kell 18.00 kooli aulas.

Örrekese õpitoad
Tuesday, 17.05, lisas kylli

20160505_084914.jpgEnne emadepäeva oli 1.-4. klasside õpilastel võimalus osaleda siidimaali ja martsipanitrühvlite valmistamise õpitoas. Kõigil oli mõte valmistada emale tore kingitus. 

Siidi maalimiseks kasutati triikimisega kinnituvaid siidivärve ja põnevat maalimise tehnikat. Õpitoa lõpuks valmisid väikesed siidlinikud.

Martsipanitrühvlite valmistamiseks kasutati ehtsat mandlimartsipani ja erinevate marjade jahusid. Lapsed said teada martsipaniliikidest, ajaloost ja seostest Tallinna Raeapteegiga. Trühvlid pakiti kaunitesse kinkepakkidesse. 

Kõik osalejad said põneva kogemuse.

Ly Melesk

Kevadiselt värske Kresku
Thursday, 05.05, lisas priit

kresku_75.jpgEsmaspäeval, 9. mail ilmub Kresku uus number. Ajalehte saab osta valvelauast, ajaleht maksab 50 senti.

Selles numbris on mitu artiklit meie kooli õpilaste esitatud muusikalide kontserdi kohta, lisaks on põhjalik ülevaade Kuristiku valimistest. Ajalehes on värvikas artikkel sellest, kuidas meie kooli gümnasistid käisid inglise keele õpetajate eestvedamisel Londonit avastamas. Ka saab lugeda, kus ja kuidas on meie õpetajad end välismaal täiendamas käinud.

Lisaks saab lugeda intervjuud õpilasesinduse uue presidendi Brita Ennokiga ja ülevaadet nutikuu aprilli kohta. Ajalehes on Anna Soltsi karikatuur, sõna saavad pildid ja palju muud huvitavat.

Kui loed Kreskut, hoiad kätt Kuristiku pulsil! 

Lasnamäe LO aeroobikamiss ja -mister 2016
Wednesday, 04.05, lisas kylli

Viimasel märtsikuu päeval toimusid meie koolis järjekordsed Lasnamäe linnaosa koolide aeroobikavõistlused. Võistlustel osales 102 õpilast 2.-5. klassidest, neist 59 tüdrukut ja 43 poissi. Koolid oli esindatud igast vanusest nelja poisi ja nelja tüdrukuga. Kohtunike-hindajatena tegutsesid Kuristiku gümnaasiumi 9. klassi õpilased ja teiste koolide esindajad – õpilased ja õpetajad. Võistluste läbiviimise eest kandsid hoolt meie kooli õpilased Lauret, Kreete Karoliine, Katriin, Katrin, Lissell ja Kiira, kes said oma ülesandega hästi hakkama. Muusika edastamisega tegeles Rain.

Võistluste üldvõitjaks tuli Kuristiku gümnaasium, teise koha vääriliselt esinesid Merekalda Kooli võimlejad ja kolmanda koha saavutas Pae Gümnaasium. Võitjaid autasustati medali ning eriauhindadega ja võistlejad said kaasa parimad soovid edaspidiseks. Suur tänu Lasnamäe Linnaosa valitsusele, osalenud koolidele, meie kooli töötajatele, kohtunikele, võistlejatele, ettenäitajatele, fotograafile ja pealtvaatajatele oma panuse andmise eest võistluse heaks kordaminekuks!

2016. aasta aeroobikamissi ja -misteri tiitli võitjad meie koolist:
Mister 2016 - Alex Laskovnev, 2.b klass
Miss 2016 - Aleksa Malkova, 3.c klass
Mister 2016 - Jakob Jan Linnas, 3.a klass
Mister 2016 - Kevin Nurmbek, 4.b klass
Miss 2016 - Kristina Popovitš, 5. a klass
Mister 2016 - Färhad Mirijev, 5. a klass
Liidia Kuusksalu
peakohtunik, kehalise kasvatuse õpetaja

Shakespeare Lives
Tuesday, 03.05, lisas viia

IMG_0319.jpg18.jaanuaril 2016 algas Eestis Shakespeare'i aasta, mis on pühendatud maailmakuulsa Inglismaa luuletaja ja näitekirjaniku 400. surma-aastapäevale. Shakespeare Lives on üleilmne ürituste ja ettevõtmiste programm, mille eesmärk on tähistada ja tuua ühiskonnale lähemale Shakespeare'i elutööd. Meie kool tähistas seda kahe üritusega.

26. aprillil toimus Shakespeare'i sonettide ettelugemine. Üritusel osalesid õpilased mitmetest Tallinna koolidest. Kohal oli noori Shakespeare’i huvilisi Tallinna Ehte Humanitaargümnaasiumist, Prantsuse Lütseumist, Juudi koolist, Arte Gümnaasiumist ja meie kooli 10. ning 12. klassi õpilased. Sonette esitati mitmetes erinevates keeltes: eesti, inglise, vene, prantsuse ja heebrea. Üritust toetas Britsh Council Estonia, ESU Estonia ja kohal oli ka VIP külaline, Suurbritannia suursaatkonna esindaja DCM Kathryn Lindsay.

28. aprillil oli võimalik osaleda Shakespeare’i teemalistes õpitubades ingliskeelse haridusprogrammi Learning Without Borders eestvedamisel. Õpitoad viisid läbi karismaatiline Richie Mullaney Iirimalt ja andekas Kaidar Kivistik Muhult. 10. ja 11. klassi õpilastele räägiti pikemalt ning põhjalikumalt Shakespeare’i elust, tema teostest ja isiksusest, peale selle oli õpilastel endil võimalik läbi näidelda kuulsamaid stseene Williami loomingust. 9. klassi õpilased osalesid interaktiivses etenduses "The Ticket to Birmingham", mis meeldis neile väga. Kõik kolm üritust olid arendavad ja harivad.

Pildil on meie kooli 10. klassi õpilased Thomas Tõnisson ja Jevgeni Ulm.

Margarita Eero 

 Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii