Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

23.-27. sept – Spordinädal
30. sept – Teadlaste päev
4. okt – Õpetajate päev
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Algab suur juubeli viktoriin! 22.09
Pikapäevarühm 20.09
Toitlustamine 20.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
01.10 – Eha Keel
03.10 – Sirle Truu
04.10 – Maili Pallas
05.10 – Siiri Vilgats
05.10 – Olga Lillemaa
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2016 » Märts 2016

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Märts 2016

Head lahtiste uste päevalised
Sunday, 27.03, lisas aivar

Käesoleva aasta kolmapäeval, 30. märtsil 2016 toimuvad meie koolis „Lahtiste uste päevad“.

Seoses sellega ootame ka Teid saama osa meie tegemistest ning koolielust. Alates kell 8 hommikul on oodatud kõik lapsevanemad ja tulevased õpilased osalema või vaatama meie koolitunde. Tule sööma koolilõunat (see küll maksab 1,34 €), tee kaasa kehalise kasvatuse tunnis ja mängi pilli muusikatunnis või ole lihtsalt vaatleja.

Lapsevanem - kasuta võimalust tunnetada oma lapse koolipäeva ning läbi selle mõista paremini oma last!
Uus õpilane - tule vaata, kuidas meie koolis õppimine käib.

Raino Liblik
Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi direktor

II koht teatevõistlustelt
Wednesday, 23.03, lisas viia

1_2.jpg15. märtsil osales meie kool Tallinna koolide teatevõistluste finaalvõistlustel "Tähelepanu, start!". Võistkonna moodustasid 2.-5. klasside õpilased, kus igast klassist võistles 2 poissi ja 2 tüdrukut. Kuristiku Gümnaasiumi võistkond tuli väga tublile II kohale, mis tagas pääsu vabariiklikku poolfinaali, mis toimub 1. aprillil Paides. Sellest üritusest teeb kokkuvõtva saate ka Eesti Televisioon. 

II koha võistkonda kuulusid Albina Baranova, Merili Tuisk, Kristofer Jõginõlv, Marck Kolodchuk, Andre Ansip, Ann Marii Võisula, Karl Marten Saar, Sten Patrick Prunn, Kenneth Uuetoa, Nastja Võsa, Hanna Einamaa, Kertu Raadel, Liis Pajuste, Anna Krikuhhina, Kristo Aus, Kert Aaver, Kristiina Popovitš, Anastassia Fatejeva.

 

Tanel Renter
sporditöö koordineerija 

St Patrick’s Day
Wednesday, 23.03, lisas kylli

Patrick.jpg17. märtsil toimus 6.–7. klassidele mõeldud Iirimaa-teemaline mälumäng Kuldvillak. Püha Patricku päeva puhuks kogunesid kõik 6.–7. klasside õpilased aulasse, kus elati kaasa oma klassi võistkondadele. 

Kuldvillakus panid ennast proovile kaheksa võistkonda. Ära tuli tunda kuulsaid iirlasi, nimetada Iirimaa vaatamisväärsusi ja palju muud. Esikoha väljaselgitamiseks läks vaja lisaküsimusi ning parimaks võistkonnaks osutus 7.b klassi esimene võistkond. Teine koht kuulus 7.b klassi teisele võistkonnale ja tublile kolmandale kohale tuli 7.a klassi esimene võistkond.

Suur aitäh kõikidele võistlejatele ja palju õnne võitjatele!

Anu Kurik
inglise keele õpetaja

Meie kooli käsipallurid on Eesti parimad!
Sunday, 20.03, lisas priit

kasipall.jpg
Meie kooli esimene võistkond võitis 2016. aasta Mr Pritti koolikäsi-pallivõistluse. Finaalis osales 12 paremat koolide võistkonda üle Eesti.

17. märtsil 2016. a toimus Viljandi spordihoones Eesti koolikäsipalli finaalturniir 1.-3. klassi õpilastele. Mr. Pritt oli isiklikult kohal ja tervitas kõiki osalejaid. Eelturniiridel osales kokku 54 koolide võistkonda. Võistlustel mängisid tüdrukud ja poisid koos ühes võistkonnas.

Meie kooli võistkonda kuulusid Ann Marii Võisula, Markus Arik, Nikita Smirnov, Karl-Marten Saar, Rico Romet Peterson, Kristjan Oliver Saul, Henri Markus Takkis ja Artur Ratassepp. Võistkonna juhendaja on Kaspar Lees.

Teise koha sai Tapa gümnaasiumi esimene võistkond, kolmandaks tuli Kehra gümnaasiumi esimene võiskond ja neljanda koha sai Põlva gümnaasiumi esimene võiskond.

Mr Pritti turniiril ei osale käsipalliklubide võiskonnad, vaid koolide võistkonnad. Meie kooli võistkonna liikmed kuuluvad käsipalliklubi Tallas ridadesse, kus neid juhendab treener Kaspar Lees. Meie kooli edukalt esindanud käsipallurid on korduvalt hästi esinenud ka Tere miniliiga etappidel.

Gümnasistide kultuurireis Londonisse
Sunday, 20.03, lisas priit

londonis.jpgSel aastal toimus traditsiooniline gümnasistide kultuurireis Londonisse 26. veebruarist kuni 2. märtsini. Reisiseltskonda kuulus meie koolist 16 õpilast (11. ja 12. klassist) ning inglise keele õpetajad Margarita Eero ja Helen Saarts.

Reisi esimest päeva alustasime Tallinna lennujaamas, kust pärast väikseid sekeldusi meie alaealiste õpilaste lennukile pääsemisega startisime Ryanairi lennukiga Londoni suunas. Lennuk maandus üsna muljetavaldava prantsatusega ja kohal me olimegi. Bussifirma, mis meid lennujaamast linna pidi toimetama, oli vahepeal küll pankrotti läinud, kuid õnneks piletid kehtisid ja lõpuks me Londonisse ka jõudsime. Viisime oma asjad hotelli ja sõitsime kesklinna, et teha esimene tutvus Londoniga. Päike oli juba loojunud, nii et meile avanes vaade tuledesäras Londonile. Jalutasime Buckinghami palee juurest parlamendihoone ja Big Beni juurde, sealt edasi Trafalgari väljakule ja Piccadilly Circus’ile Erose kujuni.

Reisi teisel päeval läksime kohe hommikul Towerisse. Teel sinna vaatasime jupikest võimsast Rooma-aegsest linnamüürist, mis on peaaegu 2000 aastat vana. Tower ise nii vana pole, ehitamist alustati 1078. aastal. Tower on kindlus, mida ajaloo jooksul on kasutatud väga erineval otstarbel – see on olnud nii kindlus, monarhide elupaik, varakamber, relvaladu, vangla, kroonijuveelide hoiupaik, aga ka loomaaed. Kuulasime kuninganna kaardiväelase, Yeoman Warder’i ehk Beefeater’i ekskursiooni Toweris, vaatasime kuulsaid Toweri ronki, monarhide kroone ja kroonijuveele. Peale Towerit läksime lähedalasuva Tower Bridge sillale, mille galeriid on kõrgel silla kohal ja mille klaaspõrandast avaneb pisut kõhedusttekitav vaade alla liiklusele ja Thames’i jõele. Pärast lõunapausi saime jälle kokku Shakespeare’i Globe’i teatri juures, mida kahjuks saime vaadata vaid väljaspoolt, sest teatri töökorraldust oli muudetud. Õhtu lõpetuseks läksime Tate Modern kaasaegse kunsti muuseumi, mis asub sealsamas lähedal Thames’i kaldal.

Loe uudist edasi...

Tore lavastus Vene teatris
Sunday, 20.03, lisas priit

9. märtsil külastasid 9. klasside õpilased Vene teatrit ja vaatasid etendust „Jõuluvaimud“.  Etendus oli väga emotsionaalne ja pani kaasa elama.

Etendus rääkis sellest, kuidas kõik inimesed nautisid jõulumeeleolu, aga üks vanamees istus ja valvas üksinda oma vara. Lõpuks tuli tema juurde jõuluvaim. Koos läksid nad ajas tagasi vana maailma vaatama. Selline seiklus muutis vanamehe käitumist – ta ei olnud enam nii nukker, vaid rõõmustas koos teiste inimestega ja oli rõõmus jõulude üle.

See etendus aitas aru saada, kui tähtsad on sõbrad, lähedased ja vanemad. Pärast teatrikülastust oli nii õpilastel kui ka õpetajatel hea meeleolu. Etendus oli väga südamlik ja meeldis kõigile 9. õpilastele väga.

Valeria Pronevits 

Känguru matemaatikavõistlus neljapäeval
Tuesday, 15.03, lisas kylli

logo2016.gifNeljapäeval, 17. märtsil toimub taas matemaatikavõistlus Känguru. Võistlus algab kell 8.00 ja ülesannete lahendamiseks on aega 1 tund 15 min.
1.-4. klassid kogunevad auditooriumisse, 5.-12. klassid ruumi A337.

Üle Eesti registreerus 402 kooli  ja ~23250 õpilast (vanuserühmiti: pre-ekoliere 5618, ekoliere 5759, benjamine 4593, kadette 4546, juuniore 2527, studente 1212).
Kogu Eestimaa on kaetud koolidega, kus 17. märtsil Känguru ülesandeid lahendatakse. Vaata siit.

Õpilasesindusel uus president!
Wednesday, 09.03, lisas mailis

Brita_Nestor_veeb16.jpgEnne vaheajale minekut sai ametikõrgendust õpilasesinduse (endine) asepresident Brita Ennok 11. klassist. Otsus tehti ühehäälselt, kuna Brita on suur aktivist ja sobib sellele ametikohale hästi.

Ta on tegus ka Eesti Õpilasesinduste Liidus, aseesimehena toimetab Tallinna Õpilasesinduses ning on muidu lahe kuju. Brita on ÕE liige olnud juba 4 aastat ning teab seega hästi, kuidas asjad toimivad.

ÕE asepresidendiks sai Robi Pinta, 8.b klassist. 

Jõudu uutele juhtidele!

Triinu Orgmäe, ÕE liige

Suur edu rahvastepallis
Tuesday, 08.03, lisas kylli

Dumle_rahvastepall__2_.jpgReedel, 4.märtsil toimus Jõhvis „Dumle“ piirkonnavõistluse finaalturniir rahvastepallis. Meie kooli 1.-3. klasside poiste ja tüdrukute võistkonnad läbisid edukalt Tallinna vooru ja pääsesid piirkonna finaalturniirile esmakordselt kahe võistkonnaga. Finaalis mängis 10 kooli, kes olid jaotatud kahte alagruppi. 

Kuristiku poisid võitsid alagrupis Kohtla-Järve Tammiku Põhikooli, Vinni-Pajusti Gümnaasiumi, Iisaku Gümnaasiumi ja Narva Pähklimäe Gümnaasiumi õpilasi ning tagasid sellega endale koha poolfinaalis. Poolfinaalis tuli võit Narva Eesti Gümnaasiumi üle ning finaalis tuli vastaseks Haljala Gümnaasium. Kõik mängud olid tasavägised ning võistluslikud. Finaalis mängisid meie poisid väga hea mängu ja tulemuseks oli üldarvestuses I koht.

Võidukasse tiimi kuulusid Andre Ansip, Rico Romet Peterson, Artur Ratassepp, Nikita Smirnov, Aksel Kerem, Karl-Marten Saar ja Kristjan Oliver Saul. Võistkonna parimaks mängijaks tunnistati Andre Ansip

Tüdrukud võitsid alagrupimängudes Kohtla-Järve Slaavi Põhikooli, Vinni-Pajusti Gümnaasiumi, Jõhvi Põhikooli ning Narva Eesti Gümnaasiumi. Sarnaselt poistele olid mängud pingelised ning alagrupi mängus õnnestus meil võita ka hilisemat turniirivõitjat Jõhvi Põhikooli. Poolfinaalis tuli vastu võtta kaotus Kadrina Keskkoolilt, kuid tüdrukud olid tublid ja võtsid ennast kokku 3. koha mängus, kus saavutati võit Kohtla-Järve Tammiku kooli üle. 

Võidukasse 3. koha võistkonda kuulusid Claudia Järve, Angeelika Kolk, Hanna Laane, Ann Marii Võisula, Maarja-Lii Erm, Elisabeth Kurvits, Elisabeth-Mary Piilik ja Hanna Einama. Parimaks mängijaks tunnistati Claudia Järve.

Võistkonnad valmistasid ette õpetajad Evely Pajula ja Tanel Renter.
 
Tanel Renter
sporditöö koordineerijaUued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii