Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

2. sept – Algab kool

Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tule noortekoori 25.08
Uue õppeaasta eelinfo 25.08
Koolinoorte suvemängud Meri ja Päike 25.08
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
02.09 – Kübe Tämmo
04.09 – Aire Luugus
04.09 – Riina Raaga
07.09 – Aare Vigla
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2015 » Oktoober 2015

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Oktoober 2015

Abituriendid Riigikogu tööga tutvumas
Tuesday, 03.11, lisas priit

riigikogus.jpgKolmapäeval, 28. oktoobril loojus Tallinnas päike kell 16.39 ja 15 abiturienti koos klassijuhatajaga viibisid sellel ajal Pika Hermanni tornis, vaadates meie riigilipu langetamist. Hea ilma tõttu oli vaade imekaunis.

Edasi liiguti istungite saali, kus riigikogulaste küsimustele vastas sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna.

Seejärel tutvusime riigikogulaste igapäevase tööga ning lossi ajalooga.

Halloweenikas
Tuesday, 03.11, lisas priit

halloween_okt15.jpg28. oktoobril tähistas meie kool inglise keele õpetajate eestvedamisel Halloweeni. Toimus traditsiooniline kõrvitsate lõikamise võistlus. Meie oma koolist osales 11 tiimi, külla tulid õpilased Tallinna Läänemere, Lasnamäe, Tallinna Laagna Gümnaasiumist, Tallinna Juudi Koolist ning esindatud oli ka Merekalda kool.

Juss 9.a klassist kirjutab: „Ma pole varem kõrvitsat lõiganud ja see oli mulle esmakordne kogemus. Oli lõbus kõrvitsale nägu sisse lõigata koos sõpradega. Kahjuks me ei võitnud midagi, kuna kõrvitsa lõikamine ei tulnud hästi välja, sest aega jäi väheseks.
Pärast lõikamist läksime auditooriumisse ja vastasime viktoriinil olevatele küsimustele. Ma õppisin väga palju Halloweeni kohta.
Mulle väga meeldis see päev, sest sai palju nalja ja midagi uut sõpradega proovida.“

Tulemused:

Põhikool
I KOHT - TKG 8.klassi tiim Kõrvikud ’Õudus ruudus’
II KOHT – TKG 7.klassi tiim Tsikkid ’Scary B’
III KOHT – Tallinna Merekalda Kooli tiim Flawlessid Lasnamäelt ’Pumpkin Kardashian’

SPECIAL AWARD - TKG 7. klassi tiim Bloody Krüger ’Marshmallow Masha’

Gümnaasium
I KOHT – TKG 10.klassi tiim Spice Girls ’Spice Pumpkin’
II KOHT – TKG 11.klassi tiim Flöödimängijad ’Flöödimängija’
III KOHT – TKG 11.klassi tiim Joosepid ’Cookie Monster’

SPECIAL AWARD – Lasnamäe Gümnaasiumi tiim Katastroof ’Cat’

BEST COSTUMES - TKG 8.klassi tiim Kõrvikud

Viktoriinis saavutas suurepärase tulemuse Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 8. klass, teine koht läks Tallinna Läänemere Gümnaasiumile ja kolmas koht Tallinna Juudi Koolile.

Aitäh kõigile korraldajatele ja osalejatele!
Järgmise korrani!

9. klassid Kadrioru kunstimuuseumis
Friday, 30.10, lisas aivar

14. oktoobril käisid 9. klassid Kadrioru kunstimuuseumis, kus toimus vene keele tund. Mõlemad klassid said endale giidi. A-klassi giid tutvustas meile kõigepealt muuseumi ukse kõrval asuvat plaati, kuhu oli kirjutatud, millal Peeter I selle hoone lasi ehitada.

Edasi liikusime teisele korrusele, kus giid tutvustas meile Peeter I tütre Jelizaveta maali. Lisaks pidime täitma töölehti. Siis viidi meid suurde saali, kus oli ilus laemaal. Giid rääkis meile sellest saalist. Saal oli jagatud pooleks; üks pool kuulus Peeter I ja teine Jekaterinale. Nad sisenesid saali erinevatest ustest ja sisenedes pidid nad nägema oma nime algustähte. Giidi käes olid erinevad kaardid sõnadega ja me pidime need ära tõlkima. Sõnad iseloomustasid saali ja laemaali. Hiljem pidime moodustama kaheliikmelised tiimid ja iga tiim sai ühe sõna. Pidime ütlema selle sõnaga ühe lause, mis iseloomustas seda saali või laemaali.

Lõpuks viidi meid Peeter I portee juurde. Giid rääkis, et Peeter I oli 204 cm pikk, aga tema jalanumber oli 37. Edasi saime muuseumis juba ise liikuda ja vaadata erinevaid maale. Muuseumis oli väga huvitav. Õppisime uusi venekeelseid sõnu ja nende tähendusi. Vene keele tund muuseumis oli põnevam, kui tund koolimajas. Õpilased arvasid, et selliseid tunde võiks rohkem olla.

Helen Heidemann 9.a


Kuristiku Pumpkin Carving 2015
Tuesday, 13.10, lisas aivar

korvits_okt15.jpgTrick or Treat! Give me something good to eat. Give me candy. Give me cake. Give me something sweet to take!
I wanted to be a witch for Halloween but my mother-in-law wouldn’t loan me a dress.

Our traditional Halloween Pumpkin Carving contest is held on October 28th. It starts at 12.05 in Kuristiku Assembly Hall.

1. Teams of 4 or 5 students from forms 8-12 are welcome to participate. 
2. Halloween costumes and other appropriate decorations will give you extra points.
3. Bring your own pumpkin and carving tools. 

Register your team with teacher Margarita Eero (margarita.eero@kuristiku.ee), room A225 by October 27th. Good luck!

Toimus Saksamaa taasühinemise 25. aastapäevale pühendatud viktoriin
Friday, 09.10, lisas aivar

viktoriin_saksa_okt15.jpg1.-2. oktoobril said kõik meie koolis saksa keelt õppivad õpilased võimaluse end proovile panna põneval Saksamaa-teemalisel viktoriinil. Jõukatsumine toimus kolme- ja neljaliikmelistes rühmades, kokku osales viktoriinil veidi üle 160 õpilase. Võistkonnad tohtisid kasutada kõiki infoallikaid, mida pakkus meie rikkaliku valikuga raamatukogu. Küsimused olid koostatud nii, et võita oli võimalik vaid siis, kui interneti ja Google otsingu asemel kasutati ka saksa keele riiulil olevaid teavikuid ja raamatuid. Küsimused olid üldharivad (näiteks: Nimeta Saksamaa suurim järv ja võrdle selle suurust Eesti suurima järvega), lõbusad (millist Saksamaal toodetud asja reklaamib lause „…teeb lapsed rõõmsaks, emad-isad lõbusaks“) ja uut põnevat infot pakkuvad (Kuidas sai automark Audi endale nime?).

Õpilased jäid viktoriiniga rahule ja mitmedki küsisid, kas selliseid jõukatsumisi võiks sagedamini korraldada. Tulemused olid üsna tasavägised, siiski selgusid parimad nii põhikooli kui gümnaasiumi arvestuses. Põhikoolis sai esikoha 8. klassi võistkond koosseisus Regina Vähman, Aveli Leola ja Kristel Süda. Gümnaasiumis olid parimad 12. klassi õpilased Ksenja Poletajeva, Jan-Imre Reimo ja Kaur Jasson.

Põhikooliklasside üldarvestuses võitis parima keskmise punktitulemusega klassi kohta 8AB ühendrühm, gümnaasiumi arvestuses oli parim tulemus 12. klassil.

saksa keele õpetaja Karmen Kisel

Meie kooli õpetajad Sirje ja Marilis teenisid ära tunnustuse
Thursday, 08.10, lisas aivar

Tallinna linn tänas ja tunnustas õpetajaid galaõhtuga Nordea kontserdimajas reedel 2.oktoobril. Heameel on tõdeda, et Kuristiku gümnaasiumist on igal aastal leidunud häid õpetajaid, kes ei ole jäänud märakamatuks. Nii ka sellel aastal, kus tunnustuse said Sirje Vasmann-Perend (Aasta gümnaasiumi õpetaja auhind) ja Marilis Kirotar (Noor õpetaja 2015). Palju õnne neile, jõudu ning positiivset meelt!

Galaõhtule oli palutud tuhat haridustöötajat. Oma õpetajaid said tunnustamiseks esitada kõik Tallinna haridusasutused.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul soovib linn õpetajate päeva eel tunnustada ja väärtustada õpetajate panust ühiskonnale. „See õhtu on kolleegide, linna, õpilaste ja lapsevanemate austusavaldus kõigile õpetajatele tehtud töö eest,“ märkis Kõlvart. 

Konkurssidele esitasid nii õpilased, lapsevanemad kui ka direktorid kokku 186 kandidaati. Tallinna Haridusameti, alusharidusjuhtide ja koolijuhtide ühenduste ning haridustöötajate ametiühingu esindajatest koosnenud komisjon valis välja pedagoogid, kes esitati tunnustamiseks riigi tasandil. Lisaks riikliku tasandi kategooriatele tunnustab Tallinn ka innovaatilisi ja noori õpetajaid ning Tallinna aasta õpetajaid.

Nordea kontserdimaja laval astusid üles Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester, kellega koos esinesid Siiri Sisask ja Mart Müürisepp. Õhtut juhtis samuti Mart Müürisepp.

Jalgpall kooli!
Friday, 02.10, lisas viia

Kuristiku.jpgKuristiku Gümnaasium osales Eesti Jalgpalli Liidu kooliprojektis "Jalgpall kooli", kus kahel päeval treenerite juhendamisel osales 250 õpilast 1.-3. klassist. Näidistunnid olid toredad, harjutusvara rikkalik ning treenerid noored ja entusiastlikud.
Projekti raames saime teada palju uut ja põnevat jalgpalli kohta ning kool sai 10 uut Nike`i jalgpalli ja eraldusvesti.
Tanel Renter
sporditöö koordineerija

Tähistame muusikapäeva suure kontserdiga
Thursday, 01.10, lisas viia

Lennon.jpg

Kuristiku gümnaasiumis pole kunagi varem olnud korraga nii palju Eesti tippmuusikuid, kui on tulemas 7. oktoobril. Tähtis on, et ühe Lasnamäe kooli õpilased saavad oma koolis kohtuda professionaalsete muusikute ning tunnustatud inimestega. Kui oma unistuste nimel tööd teha ja nende poole püüelda, on kõik võimalik.

Igal aastal on meid külastanud kümned tuntud ja tunnustatud tegusad ning edukad inimesed nii Eestist kui välismaalt. Mõned viimased näited sellest sügisest ja kevadest on Andres Raja, Ott Lepland, BC Kalev Cramo korvpallurid, kümned üliõpilased üle maailma, Briti suursaadik Chris Holby, Karl-Erik Taukar jpt.

Positiivsete eeskujude kaasamine ning õpikäsituse muutmise tulemused ei ole lasknud ennast kaua oodata ning õpilaste õpimotivatsioon, tulemused, positiivne suhtumine ning tahe midagi korda saata on tõusuteel.  

9. oktoobril oleks John Lennon saanud 75-aastaseks. Tähistamaks suure muusiku sünniaastapäeva, on kokku pandud kontsertkava Lennoni tuntud lauludega.

Solistid Kristel Aaslaid, Airi Allvee, Kristjan Kasearu, Meelis Punder, Mikk Tammepõld ja Koit Toome laulavad lugusid nii biitlite kui Lennoni soolokarjääri aegadest.

All Star bänd koosseisus Andres Põldroo (ex Rock Hotel) - kitarr, Tiit Kõrvits (Rock Hotel) - kitarr, Meelis Punder (ex Karavan) - bass, Andres Oja (Kolumbus Kris) - trummid ja Avo Ulvik (ex Singer Vinger) - klahvpillid, on The Beatlesi lugudega üles kasvanud. Esitusele tulevad "Imagine", "Jealous Guy", "Help!", "A Hard Days Night" ja paljud teised tuntud lood.

Kontsert toimub  Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi  6.-10.  klassi õpilastele ning kõikidele õpetajatele 7. oktoobril algusega kell 13.00 ning kestab orienteeruvalt 1,5 tundi.

1.-4. klassi õpilastele toimub kontsert 1. oktoobril „Kas tunned maad?". Esinevad Ants Nuut, Allan Jakobi ja Teet Veskus.Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii