Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

2. sept – Algab kool

Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tule noortekoori 25.08
Uue õppeaasta eelinfo 25.08
Koolinoorte suvemängud Meri ja Päike 25.08
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
02.09 – Kübe Tämmo
04.09 – Aire Luugus
04.09 – Riina Raaga
07.09 – Aare Vigla
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2015 » Mai 2015

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Mai 2015

Ilmub suviselt kuum Kresku
Sunday, 31.05, lisas priit

kresku_mai_2015.jpgTeisipäeval, 2. juunil ilmub selle õppeaasta viimane Kresku. Kresku maksab 50 senti (0,5 eurot) ja seda saab osta valvelauast.

Ajalehes on palju põnevat lugemist: lõpukella lavastuse arvustus, reportaaž riigikaitselaagrist, põnevad arvamuslood, arvamused uurimistöö kohta 11. klassis, intervjuud meie kooli tublide sulgpalluritega ja võistlustantsija Alan Antriaineniga, tutvustame spordiala freestyle-jalgpall ja lehest leiab veel palju muud.

Kes loeb Kreskut, hoiab kätt meie kooli pulsil! 

Tunnustus kunstis
Tuesday, 26.05, lisas viia

5ndad klassid osalesid sellel kevadel joonistusvõistlusel "Eesti looduse sümbolid". Tallinna Looduskaitse selts ja joonistusvõistluse žürii tunnustas meie kooli 5A klassi õpilast Merit Matsalu konkursil osalemise eest. Tunnustati 10 parimat tööd. Autasustamine toimus 22.mail Eesti Litograafiakeskuses, kus ühistööna valmis ka litograafia tehnikas trükitöö.

Eve Neito 
kunstiõpetaja

Tulge linnalaagrisse!
Sunday, 24.05, lisas viia

liinalaager.jpgMeie kooli linnalaager toimub sel aastal 8.-19. juunil
Külastame muuseume, botaanikaaeda, loomaaeda, politseimaja, KUMU, Keila-Joa loodusparki, matkame ja spordime oma kooli staadionil. Linnalaagri päeva alustame hommikul kell 9.00 hommikusöögiga, seejärel toimuvad planeeritud tegevused. Linnalaagri päev lõpeb 14.00 lõunasöögiga. Söögikorrad on koolimaja sööklas, v.a piknik Keila-Joal.

Linnalaager on mõeldud 1.- 5. klassi õpilastele. Kohti laagris on 30. Osalustasu 60 eurot palume tasuda arvele EE831010010145401010 SEB Liidia Kuusksalu nimele. Selgitusse märkida lapse nimi ja klass. Kes ees, see mees! 
Täpsem info: Liidia.Kuusksalu@kuristiku.ee.

Liidia Kuusksalu
linnalaagri korraldaja

Juba registreerunud:

Loe uudist edasi...

Medalisadu judos jätkub
Friday, 22.05, lisas kylli

Mina_treeneriga1.jpgLaupäeval, 25. aprillil toimusid Rakveres C-vanuseklassi Eesti meistrivõistlused judos.
Võistlustel saavutas Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 6.a klassi õpilane Sten Kaskman tubli kolmanda koha. Sten tegeleb judoga alates 2010. aastast ja on Budolini Judokooli liige aastast 2011. Lisaks käib ta ka erinevatel Tartu maratonidel juba mitu aastat.

Palju õnne Stenile meie kõigi poolt ja soovime talle edukat sportlaskarjääri jätkumist!

Pildil on Sten oma treeneri Aleksandr Tšerednitšenkoga.

Kirsti Vooglaid
6.a klassijuhataja

Võidukas 3.a klass!
Friday, 22.05, lisas viia

2c.jpgEesti Meremuuseumi poolt välja kuulutatud loovtööde konkursile “Meri on minu, sinu, meie!” laekus kooliõpilastelt kokku üle 250 töö, mille hulgast tuli peaauhind: Tore päev merel ja meremuuseumis (Lennusadama külastus ja merereis Kajsamooril Tallinna lahel) I kooliastmes Kuristiku Gümnaasiumi 3A klassile (juhendaja õpetaja Kertu Pildre) asjaliku ja õpetliku e-raamatu eest “3A kaitseb Läänemerd”
Võidukas raamat on leitav siit: https://www.mystorybook.com/books/33258/

Lisaks sai eripreemia: Eesti Meremuuseumi “meretäis põnevust” kinkekoti Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 2C klass (juhendaja õpetaja Riina Raaga), visuaal “Läänemere kalad”eest. Õpilasi tunnustati põhjaliku lähenemise eest ökoloogilistes küsimustes.

3.a klass osales ka Mauruse Kirjastuse poolt välja kuulutatud lauamängude loomise võistlusel, kus 32 vahva mängu seast sai peaauhinna, klassikülastuse Lottemaale.  Eriti meeldisid žüriile Kevini ja Martini mängud.
Mänge hindasid Kirjastuse Maurus juht Kaarel Oja ning Lotte aabitsa autorid Janno Põldma ja Heiki Ernits. Imestati leidlikkuse ja nutikate lahenduste üle ning võibolla jõuab mõni mängudest koostöös autoritega isegi tootmisse.

Lauamängud jõuavad tagasi kooli ning meie kooli tulevased 1. klassi õpilastel on kindlasti põnevat õppevara, mille abil tähed kiiremini selgeks saavad.  
Pildil on 2.c klass oma tööga.

Kertu Pildre
3.a klassijuhataja 

21. mail suur matkapäev
Wednesday, 20.05, lisas aivar

Matk toimub kolmel viisil:
• Rattamatk - vastutavad õpetaja Tanel Renter tel 52 979 79 (tugevam grupp) ning Priit Ratassepp (nõrgem grupp) KIIVER KOHUSTULIK!
• Rulluisumatk - vastutav õpetaja Evely Pajula KIIVER KOHUSTUSLIK!
• Kepikõnd - vastutav õpetaja Liidia Kuusksalu

Matkade algus 9.30 väljumisega kooli eest. Kohal olla 9.15 varustuse kontrolliks. Matka orienteeruv lõpp 12.00.

Loe uudist edasi...

Külastamas Leedu suurimaid linnu
Wednesday, 20.05, lisas aivar

4.-6. mail toimus 8.-9. klasside ekskursioon Leetu. Sõit kulges läbi Eesti ja Läti. Esimese peatuse tegime Lätis Bauska kindluse juures, mis asub maalilise vaatega Musa ja Meme jõe vahelisel seljandikul. Loss koosneb kahest osast: 15.saj ehitatud Liivi ordu lossist ja 16. saj ehitatud Kurzeme hertsogi residentsist. Põnev oli ronida iidse kindluse varemetel torni tippu ja vaadata neljas suunas silmapiiri poole. Õhtupoolikul jõudsime Vilniusesse, kus tegime õhtuse linnaekskursiooni: vaatasime Peeter-Pauli katedraali ja kõndisime katedraali väljakul, jalutasime mööda ajaloolist vanalinna ning meile tutvustati raekoda, Gediminase torni, Püha Anna kirikut, Bernardiinide kloostrit. Eriti põnev oli külastada Vilniuse Ülikooli ajaloolist kvartalit - ülikooli teaduskondade sisehoove, raamatukogu, ülikooli kirikut. Saime teada vana aja üliõpilaste ja õppejõudude õpingute ning töö omapärast.

Teise päeva hommikul algas sõit Trakaisse, kus uudistasime Galve järve saarele ehitatud keskaegset kindluslossi. Seejärel jalutasime Trakai linnakeses, kus on kitsad tänavad toredate puumajakeste ja hoolitsetud aedadega. Karaimu tänaval nägime pisut erilaadset arhitektuuri - seal elasid karaiimid, türgi juurtega rahvakild, kelle esivanemad kuningas Vytautase käsul asustati Musta mere rannikult Trakaisse juba 14.saj. lõpul. Pealelõuna veetsime veemõnude nautimisega Vichy veepargis. 

8_9_ekskursioon_mai15.jpg

Õhtupoolikul jõudsime Kaunasesse – Leedu teise ajaloolisesse pealinna. Ööbisime Kaunase jalakäijate tänava äärses hotellis ning enne uinumist jalutasime pikalt soojal õhtul – kirsid ja sirelid õitsesid täies ilus. Kahjuks kolmanda päeva hommik üllatas meid tugeva vihmaga ning tutvumine Kaunasega toimus läbi bussiakna: nägime Kaunase lossi ning iidse linnuse varemeid, raekoda, erinevaid kirikuid. Seejärel alustasime tagasitee koju ja õhtul olime turvaliselt jõudnud kodulinna Tallinna.

Liidia Kuusksalu, 8a klassijuhataja

Gaidide tunnustamine
Tuesday, 19.05, lisas viia

gaidid.jpgÜle kolme aasta otsustasid gaidid ja skaudid jällegi ühiselt organiseeritud jüripäeva kasuks. Gaide ja skaute kogunes Pärnu Vabakooli üle viiesaja. 
Reede õhtul lauldi ja mängiti. 
Laupäev oli matkapäev. Tegemist oli Pärnu linnamatkaga.  Teatud kohtades tuli üles leida kontrollpunktid, kus kontrolliti gaidide teadmisi. 
Pühapäev oli paraadipäev. Mindi kesklinna lippude lehvides, puhkpilliorkestri saatel. Ka Kuristiku gaidid olid esindatud oma lipkonna lipuga. Peale hümnide laulmist autasustati parimaid. Aasta gaiditurniiri võitjaks kuulutati Kuristiku lipkonna vanemgaid Katrin Helen Kasvandik. Ta oli eelmise aasta kõige aktiivsem gaid ja saab osa võtta kõikidest gaidide üritustest tasuta.
Märgi „Eeskujulik gaid“ omanikuks sai vanemgaid Kadi Sagor.
Leho Jõeorg

Õnnitleme Leho Jõeorgu
Tuesday, 19.05, lisas viia

tammetaht1.jpgTallinna Kuristiku Gümnaasium ühineb Eesti Gaidide Liiduga ja õnnitleb Leho Jõeorgu Tammetähe I järgu tunnustuse märgi puhul. Leho on juba aastakümneid vedanud meie kooli gaidide ja nende nooremate õdede hellakeste tegevust.
Palju õnne!

Hellakesed õppisid pimekirja
Tuesday, 19.05, lisas viia

Hellakesed2.jpgNeljanda klassi tüdrukud omandasid selle aastal pimekirja kirjutamise oskuse ehk kümnesõrmesüsteemi. Kõik saavutasid tippimiskiiruse üle 120 märgi minutis.

Kaira: 
Pimekirja kirjutad klaviatuuril ilma tähti vaatamata. Algus oli raske ja kirjutamisel tekkis palju vigu, käed hakkasid valutama. Mõnikord pidin aina uuesti ühte ja sama harjutust kordama, kuni läks hästi. Pikkamööda tõusis kirjutamise kiirus ja vigu tuli vähem. Käed ei valutanud enam ning lõpuks sain kõik valmis. Olin oma töö üle uhke ja rahul. Kuigi oli raske, sain hakkama! 

Angeelika:
Pimekirjas õpetatakse silmad kinni kirjutamist ja arvuti klaviatuuril on tähed kinni teibitud. Pimekiri on väga hea asi, siin vaadatakse kiirust ja vigade arvu. Olen endaga väga rahul ja suudan nüüd palju kiiremini kirjutada.

Mia-Caroly:
Mul on läinud hästi, aga mõnikord on palju vigu olnud. Pimekiri mulle väga meeldis. Nüüd on see selleks aastaks läbi. Alguses võisime ekraani pealt näha spikrit, mis näitas, kas vasak või parem käsi ja milline sõrm peab seda tähte kirjutama, aga kui tähed olid klaviatuuri peal selgeks saanud, siis võeti spikker ära. Lõpuks sain kirjutamise kiiruseks 124 märki minutis. 

Leho Jõeorg

Kuristiku laulu- ja tantsupidu tõi publikule suuri ja väikeseid tegusid
Saturday, 16.05, lisas aivar

Meie kooli laulu- ja tantsupidu, mis toimub traditsiooniliselt maikuus, annab hea ülevaate õppeaasta jooksul muusika, tantsu, kunsti, käsitöö ja muu huvitegevuse vallas tehtust. See on nagu laulu ja tantsu saatel peetav eksam kooliaasta lõpus. Kuristiku laulu- ja tantsupidu toimus 13. mail 2015 järjekorras juba 28. korda ning käesoleva aasta teemaks oli „Suured ja väikesed teod“. Vilu ja vihmase ilma tõttu toimus seekord kooli aulas, kuhu kogunes meeldivalt palju lapsevanemaid ja teisi kaasaelajaid.

Peol osalesid suures osas meie kooli lauljad ja tantsijad, nii suured kui ka väikesed – kokku oli kavas 30 numbrit. Külalisteks oli peol sel aastal Konstantin Pätsi nimelise Vabaõhukooli õpetajate rahvatantsurühm, juhendajaks Paul Bobkov; Läänemere Gümnaasiumi ansambel Marianna Pisarevskaja juhendamisel ning Tallinna Laagna Gümnaasiumi 7. klassi ansambel ja mudilaskoor koos juhendaja Lii Leitmaaga. Üllatusena lisas kavasse vürtsi Laagna gümnaasiumi õpetajate segarahvatantsurühm koos direktori Mait Tõitojaga. Nii et tegemist oli lausa Lasnamäe laulu- ja tantsupeoga.

Loe uudist edasi...

Meie koorid ERMi tutvustavas videos
Wednesday, 13.05, lisas kylli

WP_20141206_011.jpgMudilas- ja lastekooril on see õppeaasta olnud vägagi teistmoodi. Ja eriliseks, mida just iga kooriga ei juhtu, oli osalemine filmivõtetel. Eelmise aasta lõpus tehti meie lauljatele ettepanek osaleda filmis, etendamaks stseeni laste jõulupeost. Laulu, mida esitada, saime viimasel minutil ning ainsaks tingimuseks seati esinemise siirus ja jõulurõõm. Võttepäev oli väga pikk, kõige vapramad said koju alles kell 11 õhtul.

Kõigest sellest on nüüd möödas 5 kuud ning lõpuks on võimalus näha tulemust. 12. mai õhtupoolikul esitleti kinos "Sõprus" filmi "Eesti Rahva Muuseumi verdtarretav saladus". Kohe alguses näeb meie kooli tublisid laululapsi ning varju ei jää ka mõni meie kooli õpetaja ja lapsevanem. Kuidas lugu sellest jõuluõhtust edasi hargneb ja mis saladusi peidab endas Eesti Rahva Muuseum, tuleb huvilistel ise järele vaadata.  

Filmi tutvustav muusikavideo: https://www.youtube.com/watch?v=o1lThs49pjg

Projektõppe päev
Sunday, 10.05, lisas kylli

IMG_4787.JPG22. aprillil ei olnud algklassides kellelgi tavapäraseid ainetunde. Tervet seekordset õppepäeva läbivaks teemaks oli MERI.
Iga klass leidis huvitava mooduse, kuidas merega tutvuda - kas minna mere äärde, vaadata, kuulata, katsuda, maitsta, maalida, meisterdada, referaati kirjutada, plakatit teha, kompositsioone valmistada, mängida, laulda või tantsida. 
Päeva jooksul kogutud informatsioon ja tunded-mõtted pandi loomingusse, mis seati üles näituseks, mida sai imetleda kogu koolipere. 
Parimad valmistatud tööd esitasime ka konkursile "Meri on minu, sinu, meie".

Jalgpalliuudised
Monday, 04.05, lisas viia

jalgpall1.jpg04.05.2015.a toimus Lasnamäe ja Pirita linnaosa koolide vaheline finaalturniir jalgpallis Lasnamäe Vene Lütseumi staadionil. Meie kooli 3.kl - 5.kl võistkond saavutas III koha. Võistkonda kuulusid: Richard Lehismets, Danel Zigadlo, Kristofer Kommer, Alexander Jaaniste, Oskar Hendrikson, Sten - Patrick Prunn, Sander Tiks, Ervin Peder, Ants Pajuste

 

jalgpall2.jpg6.kl - 7.kl poiste arvestuses saavutas meie kooli võistkond II koha. Võistkonda kuulusid: Jan - Eric Pihtjõe, Rihard Peder, Christopher - Mario Kalmesto, Freddy Varo, Arvi Evard, Rainer Lehismets, Martin Märs, Roland Lehismets, Armis Priskus.

 

 

 

 

 

Tanel Renter
sporditöö koordineerija 

 Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii