Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

2. sept – Algab kool

Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tule noortekoori 25.08
Uue õppeaasta eelinfo 25.08
Koolinoorte suvemängud Meri ja Päike 25.08
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
02.09 – Kübe Tämmo
04.09 – Aire Luugus
04.09 – Riina Raaga
07.09 – Aare Vigla
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2015 » Jaanuar 2015

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Jaanuar 2015

Teistmoodi vene keele tund
Monday, 26.01, lisas kylli

vene_keel.jpg7.a ja 7.b klassil toimus 18. detsembril eriline vene keele tund. 

Pool klassi tegi tunnitööd ja teine pool hakkas koolimaja peal venekeelseid ülesandeid lahendama. Õpetaja andis meile esimese ümbriku, kus oli ülesanne sees. Läksime valvelaua juurde ja sealt saime uue ümbriku. Selles oli järgmine ülesanne. Ja nii me lahendasime need kõik ära. 

Mõne ülesandega oli ka raskusi, sest kõik oli ju vene keeles, aga üldiselt olid need kerged. Viimase ülesande juures pidime šokolaadist pusle kokku panema ning siis saime selle ka ära süüa. 
Niisuguseid tunde võiks rohkem olla. See oli väga lõbus!

Marleen Aas
7.a klassi õpilane

Haigestumised
Sunday, 25.01, lisas aivar

Hea lapsevanem!

Gripilaadsetesse viirusnakkustesse haigestumiste arv hakkas kasvama ja sellest tulenevalt on oluline laste hügieen. Puudumine ja haigestumine mõjutab õppetööd ja seetõttu tuleb ennast hoida.

Terviseamet soovitab nakatumisest hoidumiseks:
• Kuidas hoiduda gripist?
Väldi lähedast kontakti haige inimesega. Kui oled ise haige, hoia teistest inimestest kaugemale, et nemad ei haigestuks.

• Jää haiguse ajal töölt või koolist koju. Palun ärge saatke haiget last kooli. Sellega hoidud nakatamast teisi.
Kata oma suu ja nina. Aevastades või köhides kata oma suu ja nina pabertaskurätiga ja pane see kohe pärast kasutamist prügikasti. Häda korral sobib suu ja nina katmiseks varrukas. Sellega hoidud nakatamast teisi enda ümber.

• Pese käsi. Sage kätepesu kaitseb sind ja sinu lähedasi viiruste eest.
• Väldi oma silmade, nina ja suu puudutamist. Pisikud levivad sageli siis, kui puudutatakse pisikutega kaetud esemeid ning seejärel oma silmi, nina või suud.
• Ela tervislikult. Maga piisavalt, ole füüsiliselt aktiivne, väldi stressi, joo piisavalt vedelikke ja söö täisväärtuslikku toitu.

Terviseamet soovitab viirusnakkuse põdejatel:
• koju jääda ja ennast terveks ravida kuna haigestunu võib teisi nakatada kuni seitse päeva. Haigena tööl/koolis/lasteaias käimine kurnab ka organismi;
• köhides ja aevastades tuleks nina ja suu salvrätikuga katta,
• vältida silmade puudutamist,
• pesta tihti käsi

Vaata lisaks: 
Soovitused gripihaige koduseks raviks
Terviseamet

Eestis on hea elada!
Sunday, 18.01, lisas kylli

avatud_vabariik_oige_260x125.jpgNoorteühingu Avatud Vabariik Lõuna-Eesti klubi kuulutas projekti raames välja esseekonkursi, kuhu olid oodatud osalema kõik Eesti koolide 5.-12. klasside õpilased.

Teemadevalik oli järgmine: "Eestis on hea elada!", "Eesti tulevik", "Noorte probleemid tänases Eestis", "Ühiskond kui väärtuste kujundaja". Maksimaalne sõnade arv oli 600, alampiir ei olnud sätestatud. Töid hindas žürii ning parimad said autasustatud 12. detsembril toimunud tänuüritusel Tartus.

Meie kooli 5. a klassi õpilastest osalesid konkursil Helen Agu, Mark Bondar, Filipp Šesterikov, Cristina Rits, Emili Jürgenson, Eliis Liset Tammela, Lily Truu, Elisabet Bartoš, Sandra-Liis Urvak, Karl Andreas Kiivit, Kersti Kukk ja Merit Metsalu. 
Kõige populaarsem teema oli „Eestis on hea elada!“. 

Kokkuvõttes tulime kollektiivselt 1.-3. kohale! Palju õnne!


Veinika Lemsalu
5.a klassi kirjanduse õpetaja

8.-12. klass - kõik suusatama
Thursday, 15.01, lisas aivar

Suusatamine kehalise kasvatuse aine raames toimub Pirital ajavahemikul 19. jaanuar – 27. veebruar 2015.a. Kahel viimasel 3. veerandi nädalal saab veel järele vastata kindlatel päevadel (ainult õpilased, kes on haigusega puudunud jm põhjendatud põhjused). Suusatamise aeg VÕIB muutuda sõltuvalt ilmastikust. Suusatada tuleb vähemalt 1 tund korraga, mis sisaldab ka suuskade alla panemist ja ära võtmist. Osadel õpilastel on komme minna suuskadega rajale ja suusad kaenlas tagasi tulla ilma mõjuva põhjuseta olles rajal ainult 20 minutit. Sellisel juhul ei lähe kord arvesse!

Arvesse lähevad koolipäevadel suusatamised. Eraldi kokkulepped teha oma kehalise kasvatuse õpetajaga eelnevalt, mitte tagasiulatuvalt – ainult juhul, kui õpetaja on ise näiteks laupäeval suusatamas või on õpilane osalenud mõnel suusavõistlusel ning matkal, kus on võimalik nimi protokollist või diplomilt fikseerida. Pere ja sõpradega nädalavahetuseti võib suusatada küll ja see on väga hea, kuid see ei lähe arvesse suusatundidena! Õpilastel on tunniplaanist välja võetud kehalise kasvatuse tunnid. Selle eesmärk on, et õpilane kasutab aega suusatama õppimiseks, värskes õhus liikumiseks ja talverõõmude nautimiseks.

Loe uudist edasi...

Tunnikellade muutused
Thursday, 08.01, lisas aivar

Alates esmaspäevast, 12. jaanuarist toimuvad väikesed muudatused meie koolikellas seoses sööjate arvu suurenemisega ja õigeaegselt koolitundi jõudmisega.

Kui seni kestis esimene vahetund 10 minutit, siis nüüd hakkab see olema 5 minutit. Seega algab teine tund nüüd kell 8.50. Tänu sellele hakkab ka meie esimene söögivahetund kestma 20 minutit - kell 9.35-9.55.

Lisaks kaovad ära kaks minutit varem kõlavad eelkellad. Jäävad alles ainult tundi alustav ja lõpetav kell. Tundi alustav kell heliseb 1 minut enne tunni algust.

Tundi alustab ja lõpetab õpetaja, jätkuvalt vastavalt 45-minutilisele tunnile kohaselt. Kooli kella funktsioon on toetav ning abistavaks meeldetuletuseks. Eesmärk on, et õpilased hindaks enam isiklikku vastutust tunni algusega seoses ning õpiks tundma kella, mis on neil kõigil olemas.

Õpetajad saavutasid võrkpallis tubli 4. koha!
Monday, 05.01, lisas aivar

vorkpall_jan15.jpg2.-3. jaanuaril 2015. aastal toimus Valgas Eesti Koolispordi Liidu ja Haridustöötajate Liidu korraldatud võrkpalliturniir õpetajatele ja haridustöötajatele. Võistlustest võttis osa 37 võistkonda ehk koolid üle Eesti. Sealhulgas osalesid külalistena ka mõned Läti ja Soome koolid. Võisteldi kolmes tugevusliigas.

Meie kooli tubli võistkond võistles sel aastal esimest korda kõige tugevamas liigas – 1. liigas, tänu eelmise aasta 2. liiga võidule. Võistlus oli väga pingeline ja tasavägine. Kuna meie võistkond tuli 2. liigast, siis loositi nad tugevasse alagruppi. Reedel algas esimene mäng kohe tugeva Elva võistkonnaga, kus esimese geimiga näitas Kuristiku võistkond ilusat mängu ja see võideti, teine geim anti vastastele ning ka kolmandas geimis oma vigade tõttu tuli vastu võtta napp 14:16 kaotus. Kuna mäng kaotati 1:2, siis korraldajate võistlussüsteemi järgi oli meie võistkond kaotanud võimaluse mängida 1.-3. koha peale ning pidi järgmisel päeval automaatselt mängima 4.-6. koha peale. Laupäeval võideti mõlemad mängud ning Kuristiku Gümnaasiumi võistkond võttis vastu tubli 4. koha 1. liigas!

Võistkonna kapten Tanel Renteri suured (naljaga öeldud) sõnad: „Õige mees ei vabanda!“ Meie kooli vägevad õpetajatest võrkpallurid on: Raino Liblik, Tanel Renter, Viljar Sinimeri, Triin Tibar, Evely Pajula ja Kristi Toomra.Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii