Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

2. sept – Algab kool

Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tule noortekoori 25.08
Uue õppeaasta eelinfo 25.08
Koolinoorte suvemängud Meri ja Päike 25.08
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
02.09 – Kübe Tämmo
04.09 – Aire Luugus
04.09 – Riina Raaga
07.09 – Aare Vigla
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2014 » Mai 2014

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Mai 2014

Linnalaager on tulemas
Wednesday, 28.05, lisas aivar

aegviidus_sept11.jpg

Meie kooli linnalaager toimub sel aastal 9.-20. juunil ehk 10 päeva. Lapsi toitlustatakse 2 korda - hommiku- ja lõunasöök ning sisustatakse päev. Külastame muuseume, botaanika aeda, Politseimaja, KUMU, Jägala Juga. Matkame, spordime oma kooli ja jalgpallistaadionil.

Kohti laagris 40 õpilasele 1.-5. klassist. Osalustasu 50 eurot. Tasuda arvele EE831010010145401010 SEB, Liidia Kuusksalu. Selgituses märkida lapse nimi ja klass. Nimekiri koostatakse raha laekumise järjekorras. Täpsem info Liidia.Kuusksalu@kuristiku.ee

Registreerunud ja maksnud (5.06.2014) ning laagri kava:

Loe uudist edasi...

Kuristiku laulu- ja tantsupidu puudutas publikut
Monday, 26.05, lisas kylli

laulupidu_toimus_kooli_sisehoovis.jpgTallinna Kuristiku gümnaasiumi laulu- ja tantsupidu, mis toimub traditsiooniliselt maikuu teisel poolel, annab hea ülevaate õppeaasta jooksul muusika, tantsu, kunsti käsitöö ja muu huvitegevuse vallas tehtust. See on nagu laulu ja tantsu saatel peetav eksam kooliaasta lõpus. Kuristiku laulu- ja tantsupidu toimus sel aastal juba 27. korda!

2014. aastal toimus Kuristiku laulu- ja tantsupidu 15. mail kooli sisehoovis, õpilastööde näitus ja kila-kola laat olid avatud sisehoovi kõrval asuvas kooli aulas.

Laulu- ja tantsupeol osalesid põhiliselt oma kooli lauljad ja tantsijad, nii suured kui ka väikesed – kokku oli kavas peaaegu 30 numbrit. Külalisteks oli peol sel aastal Ümera lasteaia õpetajate rühm, kes peo algusosas oma hoogsa tantsuga publiku kohe kaasa elama pani.

Loe uudist edasi...

Hei, Kuristiku T.O.R.E-meelne!
Saturday, 24.05, lisas kylli

Kutsun Sind üles TORE pildipanka täiendama ja augustis toimuvasse T.O.R.E. suvekooli registreerima!
TORE ON ELUSTIIL!!! :)

Tule ja küsi juurde:
Annika Nikonov
TKG sotsiaalpedagoog

Aktused-aktused ja teised olulised kuupäevad
Saturday, 24.05, lisas aivar

1.-8. ja 10.-11. klasside aktused toimuvad võimlas reedel, 6. juunil kell 9.00. Klassijuhatajatund toimub enne või peale aktust, olenevalt klassijuhataja töökorraldusest.
Kell 10.00 algab 9. klassidele matemaatika eksam.

Uuel õppeaastal 1. klassi tulevate õpilaste lastevanemate koosolek on 12. juunil kell 18.00 meie kooli aulas. 

Lõpuaktused toimuvad 20. juunil - 9. klassid kell 14.00 ja 12.klassid kell 17.00. 

25. juunil kell 10.00 võetakse vastu dokumente 10. klassi astujatelt.

Tallinna noorte meistrivõistlused kergejõustikus
Friday, 23.05, lisas kylli

087.jpg
20.-21. mail 2014 toimusid Kadrioru staadionil Tallinna koolinoorte meistrivõistlused kergejõustikus. Kuristiku Gümnaasium oli esindatud oma parimate jõududega. Puudus ainult tüdrukute parim kergejõustiklane Ketlin Kivi, kes oli kahjuks haige. 
Tallinna koolinoorte kahekordseks meistriks tuli Sander Ivarinen teivashüppes ja 110 m tõkkejooksus. III koha võitles välja Jan Imre Reimo 110 m tõkkejooksus. 
Lisaks serveeris viimase võistluspäeva lõpuks meeldiva üllatuse gümnaasiumi poiste 4x100 m teatejooks, kus kuristiklased koosseisus Karen Mhitarjan, Sander Ivarinen, Kaur Jasson ning Jan Imre Reimo saavutasid väga tubli III koha. See läks õpetaja Tanelile maksma 2 kg jäätist jooksuvõistkonnale. 
Lisaks auhinnalistele kohtadele jõudsid finaali ehk 8 parema hulka oma aladel Markus Viitkar kuulitõukes, Karen Mhitarjan 100 m jooksus ja Harli Marten Aas kaugushüppes.

Liiklustark 2014 LaitseRallyPargis
Friday, 23.05, lisas kylli

P5220423.JPGNeljapäeval, 22. mail kogunesid LaitseRallyPargi liikluslinnakusse ja mängudemajja kokku Tallinna ja Harju maakonna koolide 3.-4. klasside õpilastest koosnevad võistkonnad, kelle seast selgitati välja kõige osavamad liiklejad.
Ka meie kooli võistkond oli esindatud koosseisus Emili Jürgenson, Helen Agu ja Mark Bondar 4.a klassist ning Markus Nõmmik 4. b klassist.

Liiklusvõistlus „Liiklustark 2014" on hariv üritus, kus lapsed vanuses 10-12 eluaastat saavad proovile panna oma liiklusalased teadmised ja oskused ning näidata üles nutikust lahendades erinevaid ülesandeid. 
Võistlus koosnes kolmest etapist. Esimene oli teoreetiline, liiklusalastele küsimustele vastamise voor ehk kuldvillak. Teine ja kolmas etapp olid praktilist laadi – jalgratta vigursõit ja liiklemine liikluslinnakus. 
Hinnati nii teoreetilist kui ka praktiliste etappide läbimist, parimad selgitati välja suurima punktisumma tulemusena.
Kontrollpunktides olid kohtunikud, kes jälgisid ülesande täitmist. 
Kontrollpunkte viisid läbi Maanteeamet, Politsei- ja Piirivalveameti Põhja Prefektuur, OLE (Operation Lifesaver Estonia) ja LaitseRallyPargi liikluslinnak ja mängudemaja.

Veinika Lemsalu
liikluskasvatuse õpetaja
Vaata pilte.

Tulevastele esimeste klasside lastevanematele
Wednesday, 21.05, lisas viia

1. septembril 2014 1. klassi tulevate õpilaste lastevanemate koosolek on 12. juunil kell 18.00 Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi aulas.

Tean tulest
Wednesday, 21.05, lisas viia

pilt_2.jpg6. mail käisid 3.abc klassi õpilased Pirita tuletõrjemajas. Me kõik läbisime programmi, milles õppisime tundma võimalikke ohuolukordi kodus, omandasime teadmisi  esmasest käitumisest õnnetuse korral. Saime juurde uusi kogemusi. Lisaks lahendasime praktilisi ülesandeid. Vaatasime üle tuletõrjeauto varustuse. Meil  kõigil õnnestus ka punasesse autosse sisse istuda. 
Kindel soovitus: hädaabi numbrile 112 helistades räägi rahulikult, mis juhtus. Kirjelda, kus juhtus. Ütle, kas keegi on viga saanud. Ütle oma nimi ja telefoninumber. Ära katkesta kõnet enne, kui oled selleks loa saanud.
Oli väga huvitav õppus.

Beti Katerina, Evelin, Berit 

Orienteerumine vanalinnas
Tuesday, 20.05, lisas kylli

orienteerumine.jpgAlates 2008.a on MTÜ Jutulind korraldanud meie pealinnas orienteerumisvõistlust. Ürituse teeb huvitavaks korraga kahe kooli koososalus ja moodsate IT-vahendite kasutamisvõimalus objektide leidmisel. 
Reedel, 2. mail osales meie kooli 11.ab võistkond juba neljandat korda sellisel üritusel ja seekord koos Mustamäe Humanitaargümnaasiumi õpilastega. Üllatuseks oli organiseerijate hulgas meie vilistlane Kristi, kes oli taolise võistluse läbi teinud mitu aastat tagasi.

Õpilased jagati pärast oma kooli tutvustust kahe kooli segameeskondadesse. Seejärel pidid nad I-podidest kuulama juhiseid ja kaarti ning GPSi kasutades õiged kohad üles leidma. Kontrollpunktides pidid nad tegema mobiili kasutades pilte ja küsitlema kaaslinlasi. Finišis said nad meeldiva lõunasöögi Peppersackis ning algas viktoriin kõige varemnähtu ja –kuuldu peale. Lisaks olid loogikaülesanded. Nõnda selgitati välja tähelepanelikem võistkond. Preemia osalemise eest said aga kõik. Vaatamata pisut vilule ja tuulisele ilmale olid õpilased teistmoodi õppepäevaga rahul.


Õpilaste käest saadud tagasiside: üritus oli hästi organiseeritud ja väga toredad inimesed eesotsas; sai palju nalja; kõik olid sõbralikud; söök oli väga hea; saime uusi tuttavaid; orienteerumisel näitasid meeskonnaliikmed üles suhtlemisvalmidust ja julgust inimeste küsitlemisel; keskaegses atmosfääris viibimine; lahe oli venekeelsete õpilastega koos tegutseda, mis kummutas nii mõnegi eelarvamuse teiste rahvuste suhtes; orienteerumine iseenesest oleks võinud isegi keerulisem olla ja kauem kesta jne.

Vaata pilte

Pikapäevarühma lapsed Kivila pargis lilli istutamas
Monday, 19.05, lisas kylli

IMG_20140515_144229.jpgNeljapäeval, 15. mail, kui pikapäevarühma õpilastel sai lõunasöök söödud, seadsid lapsed ennast valmis, et minna Kivila parki lilli istutama. Õnneks kaugele ei pidanud minema – ainult üle meie ilusa staadioni, väravast välja ja olimegi kenasti kohal. 
Ilm oli suurepärane. Päike paistis ja linnud laulsid oma kevadist lauluviit. 
Lastele jagati kätte valged kindad, juhatati peenra juurde ja siis läks lilleistutamine lahti. Esmalt näidati ette, mida tegema peab ja siis sai igaüks istutada nii palju lilli kui süda lustis. Õpilased ootasid põnevusega, millal käed uuesti mullaseks saaks. Käis väike võistlus, kes on kõige tublim lilleistutaja.
Kui lilled istutatud, siis oli palju tegemist, et viimne kui üks saaks ka kenasti kastetud. Töö tegid lõbusamaks toredad tädid, kes lahkelt kommi ja muud põnevat lastele jagasid.
Pikapäevarühma õpilased said kõik selle tööga suurepäraselt hakkama. Koolimajja tagasi jõudes ütlesid kõik lapsed ühel meelel, et istutavad lilli ka tulevikus, sest nüüd on see tegevus neil juba selge.

Pilte vaata galeriist.

Kirsti Vooglaid
pikapäevarühma õpetaja

Kevadised algklasside kergejõustiku võistlused
Wednesday, 14.05, lisas aivar

Teisipäeval, 13. mail toimusid meie kooli staadionil Lasnamäe LOV ja Pirita koolide algklasside kergejõustiku võistlused. Võistlesid 3.-5. klassi õpilased 13st koolist. 3.-4. klass võistlesid 60m jooksus ja kaugushüppes, 5. klass lisaks veel palliviskes. Vaatamata väga halbadele ilmastikuoludele – sadas kogu aeg vihma ja oli külm - joosti ning hüpati innukalt. Ainult märg pall ei tahtnud lennata eriti kaugele.

Loe uudist edasi...

Värske kevadine Kresku
Monday, 12.05, lisas priit

kresku_70.jpgNeljapäeval, 15. mail ilmub meie kooli ajalehe Kresku värske number. Tegemist on juubelinumbriga ehk järjekorras 70. Kreskuga - kokku on leht järjepidevalt ilmunud 19 aastat. Nii et varsti on tulemas järgmine juubel!

Sellest numbrist saab lugeda meie söökla kokkade igapäevase kiire elutempo kohta, lehes on intervjuu 10. klassi tublide maadlajatega ja õpetaja Anette Puusemp'iga. Kreskus on seekord reportaaž põneva eksperimendi kohta ja tutvustatakse IT Kolledžit ja üht Eesti riigigümnaasiumi - Nõo Reaalkooli. Lehes on kaks ristsõna ja viktoriin ning matemaatikahuvilistele uus rubriik Nupsu. Ristsõnade ja matemaatika ülesannete vastused tuleb viia valvelauda. Lehes on veel palju muudki põnevat.

Ajaleht maksab 0.50 eurot ja seda saab osta valvelauast ja meie kooli laulu- ja tantsupeol. 

Jagamise rõõm on parim!
Monday, 12.05, lisas aivar

manguasjad.pngKuristiku gaidid kutsuvad kõiki üles osalema mänguasjakampaanias. Gaidid üle Eesti koguvad lastekaitsepäevaks lasterikastele peredele mänguasju. Tuua võib korralikke, oma peres enam mittevajalikke mänguloomi, lauamänge jpm.

Suurepärane võimalus saada lahti oma vanadest, kuid korralikest leludest ning anda need neile, kes neid vajavad. Kogumisega teeme algust meie kooli laulu- ja tantsupeol 15. mail ning edaspidi jääb kogumiskast kuni mai lõpuni garderoobi.

Kuristiku gaidid
Üks heategu päevas!
www.gaidid.ee

Tulemas on kila-kola laat!
Sunday, 11.05, lisas viia

Hea lapsevanem, õpetaja ja õpilane!
Käes on kevadise suurpuhastuse aeg!  
Kui Teie kappidesse või panipaikadesse on seisma jäänud riideid, spordidresse, jalanõusid, uiske, suuski, reketeid, palle, raamatuid, ehteid  - asju, mida Te ise ei vaja, siis tooge  need julgelt kooli. Kindlasti on mõnel teisel vaja just seda raamatut või selliseid jalatseid, mis Teie kapinurgas on seisma jäänud.
Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi Hoolekogu korraldab 15. mail kila-kola laada, mille tulust osa läheb heategevusse.  
5. maist alates palume tuua müüdav kaup klassijuhataja kätte. Kaubale märkige peale soovitud hind.
Laat toimub paralleelselt kooli laulu- ja tantsupeoga aulas kell 17.00 – 20.30.

Ootame aktiivset kauplemist!

TKG Hoolekogu 

Vanemad uudised samast kuust
> Kevadine matkapäev
> Parim kink on raamat
> Südamenädal läks korda
> Tulemas laulu- ja tantsupiduUued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii