Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

2. sept – Algab kool

Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tule noortekoori 25.08
Uue õppeaasta eelinfo 25.08
Koolinoorte suvemängud Meri ja Päike 25.08
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
02.09 – Kübe Tämmo
04.09 – Aire Luugus
04.09 – Riina Raaga
07.09 – Aare Vigla
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2014 » Märts 2014

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Märts 2014

Kombineeritud teatevõistluste Tallinna finaal
Thursday, 27.03, lisas aivar

25. märtsil toimus kombineeritud teatevõistluste „Tähelepanu,start!“ Tallinna koolide finaalvõistlus. Esmakordselt pääses meie kooli algklasside võistkond finaali. Kokku osales võistlusel kuus kooli kõikidest Tallinna linnaosadest.

Peale meie kooli võistlesid veel Nõmme Gümnaasium, Arte Gümnaasium, Vanalinna HK, Lilleküla Gümnaasium ja Järveotsa Gümnaasium. Võistluse võitis Vanalinna Hariduskollegium. Meie kooli võistkond saavutas tubli IV koha (punktide arv sama III kohaga) ja kaotades teisele kohale ainult ühe punktiga. Kõik võistlejad said auhinnaks Limpa limonaadi. Meie kooli esindasid alljärgnevad õpilased: 2. klassist – Merian Rööpson, Anna Krikuhhina, Annabel Mustasaar, Sten Patrik Prunn, Sander Tiks, 3. klassist – Kristina Popovitš, Liisa Konovalova, Kristo Aus, Oskar Hendrikson, 4. klassist – Evelin Budza, Kirke Sild, Danel žigadlo, Richard Lehismets, 5. klassist – Laura Mehine, Inga Kaup, Cärolin Saluste, Edvin Luiska, Egert Saar, Sten Penzev.

Kehalise kasvatuse õpetaja Liidia Kuusksalu

Meie kooli PISA tulemused
Wednesday, 26.03, lisas aivar

pisa_12_v.pngVaata meie kooli viimaseid PISA testi tulemusi. PISA 2012 põhiuuringus osales meie koolist juhuslikkuse alusel 32 õpilast. Allpool on esitatud ülevaade kooli õpilaste testisoorituse tulemustest. Võrdluseks on ära toodud vastavad näitajad Eestis ning OECD riikides keskmiselt.

Vaata graafikuid

Känguru juba neljapäeval
Tuesday, 25.03, lisas aivar

Neljapäeval, 27. märtsil toimub meie koolis rahvusvaheline matemaatikavõistlus Känguru. Kell 8.00 kogunemine ruumides A106 - benjaminid, kadetid, juuniorid ja auditooriumis - pre-ekolierid, ekolierid. Kell 8.15-9.30 toimub ülesannete lahendamine.

Registreerunud on 377 kooli üle terve Eestimaa, kokku 18 355 õpilast.
Vanuserühmade kaupa:  pre-ekolierid (1.-2. klass)  4107, ekolierid (3.-4. klass) 4704, benjaminid (5.-6. klass) 4120, kadetid (7.-8. klass)  3213, juuniorid (9.-10.klass) 2208.

Loe uudist edasi...

Rahvusvahelised projektid meie koolis
Thursday, 20.03, lisas aivar

Lisaks meie majas traditsiooniks saanud Comeniuse projektide tegevustele, toimus sel veerandil kaks rahvusvahelist projekti "Youth Preneur" ja "Under the Same Sky". Kahe projekti sarnasuseks oli asjaolu, et meie majas andsid tunde ja toimetasid erinevatest riikidest pärit vabatahtlikud üliõpilased.

Youth Preneuri projekt kestis 5 nädalat ja selles osalesid aktiivselt meie 10.b ja 11.b. Projekti raames õpiti ja vahetati teadmisi ettevõtluse, infotehnoloogia, keskkonna, turunduse ning äriplaani koostamise teemadel. Meie õpilastele andsid tunde neiud Bernarda Horvaatiast, Jekaterina Ukrainast ja noormehed Dalom Indoneesiast ja Daniel Brasiiliast.

Kuna meie 11. klassi õpilased majandusõpetuse kursuste raames juba aktiivselt tegutsevad õpilasfirmade loomisel, siis ei olnud neil vajadust uuesti hakata oma äriideed ja -plaani looma. Õpilastele, kel on juba oma firmad olemas, pakuti ka võimalust minna finantskoolitusele, mida viib läbi Citadele Pank ja mis oli korraldatud just selle programmi raames ning õpilastele suunatud. Paraku ei sobinud need kellaajad meie tunniplaaniga. Küll külastasid nad pakendikeskust ja jäid seal nähtuga väga rahule.

Loe uudist edasi...

Kuuendike vene keele ühistund
Wednesday, 12.03, lisas viia

6ab.jpgTeisipäeval, 11. märtsil toimus kuuendate klasside vene keele ühistund. 
Enne kuuenda tunni algust kogunesid kolm rühma õpetaja Dekelbaumi klassi. Peale koolikella, kui kõik olid leidnud enda võistkonnakaaslased ja sobiva istekoha, alustas vene keelt paremini valdavate õpilaste rühm laululuga. Peale laulu lõppu valis iga meeskond endale nime ja kapteni. Seejärel said kõik esimese viktoriini küsimuse. Selles tuli märkida puuduv täht. Kui kõigi vastused olid jõudnud õpetajate kätte, oli laulmise kord 6.b klassi käes. Seejärel jagati välja teine viktoriini osa, kus tuli jällegi märkida puuduv täht, kuid asetus oli ristsõna moodi. Nüüd oli kord 6.a klassi laulu käes. Peale laulu jagati viimane viktoriini osa, milleks oli ristsõna. Vastused kogutud, laulis jällegi tugevam rühm, kuid seekord teise lauluga. 
Kuna rohkem ülesandeid polnud ja punktid oli vaja kokku lugeda, siis vaatasime "Mašat ja Karu". 
Kui osa oli läbi, tulid õpetajad teatama võitjaid. Võitjaks osutus esimene grupp, kelle nimi oli tõlkes Jänkukesed. Nad said auhinnaks teistest erinevad kommid. Nii ka teine ja kolmas koht. Ülejäänud ka ilma ei jäänud ning igaüks läks maiustades kas järgmisse tundi või koju.
Triinu Orgmäe

6.B klass

Vaata pilte. 

Osalesime Euroopa Liidu mängul
Wednesday, 12.03, lisas aivar

Kolmapäeval, 5. märtsil toimus Sakala Eragümnaasiumis inglise keele nädala puhul Euroopa Liidu mäng. Osalesid Tallinna Humanitaargümnaasium, Tallinna Tõnismäe Reaalkool ja meie kool. Igast koolist osales kuus 8. klassi õpilast, kes omakorda jagati neljaks grupiks, kus igas grupis oli kaks õppurit samast koolist.

Meie kooli 8. klassist olid mängu mängimas Elizabeth-Elisheva Vaino, Anna Nikolajeva, Viktor Ustitš, Mark Vilenski, Andrea Margó Rotenberg ja Mikk Lahesalu.

Tegu oli nagu viktoriiniga, mis meenutas Kuldvillakut – oli 4 kategooriat 10-60 punktiliste küsimustega (valikuvõimalus). Küsimused ja üldse terve üritus toimus inglise keeles.
I koha sai grupp nimega Pink Flamingos, kuhu meie koolist kuulusid: Elizabeth-Elisheva Vaino ja Anna Nikolajeva ning teistest koolidest veel 3 vene poissi ja 1 tüdruk. Auhinnaks saime pastakaid ning maiused. Peale seda oli etendus Sakala Eragümnaasiumi 8. klassi poolt, mis oli omaette vahva. Kui show vaadatud, jagasime kõik omavahel muljeid, mis olid kõigil positiivsed – saime teadmisi juurde ja olime väga tublid. Võisime kõik „kapist küpsist võtta“ – see oli kindlasti välja teenitud.

Elizabeth Vaino, 8.a klass

Siseorienteerumine meie koolimajas
Thursday, 06.03, lisas aivar

Neljapäeval, 13. märtsil 2014, kell 15:00 toimub meie kooli õpilastele meie koolimajas siseorienteerumine.

Võistlus koosneb kahest jooksust:
1. jooks - Stardiprotokolli põhjal eraldistardist.
2. jooks – Stardiprotokolli põhjal eraldistardist.

Kaardiks on suuremõõtkavaline (1:750). Kasutusel on sise-O jaoks välja töötatud tingmärgid. Võistlejatel on keelatud takistusi ületada, läbida või alt läbi joosta. Eraldi arvestus põhikoolide ja gümnaasiumite poistele ja tüdrukutele. Iga rada on ligikaudse võitja ajaga 4-7 minutit. Autasustatakse kõigi vanuseklasside kolme paremat. Eelregistreerumine tanel@kuristiku.ee,kohapeal registreerumine vabadele kohtadele kell 14.00–14.45. Kõigil osavõtjatel kohal olla hiljemalt 14.45.

Võistlejatel on keelatud kasutada igasuguseid jalanõusid, millel on all naelad või naastud. Soovitame kasutada tavalisi jooksutosse.

KORRALDAJAD:
SK Tallinna Kompass
Rajameister: Tomi-Andre Piirmets

PEALTVAATAJATELE SISSEPÄÄS TASUTA

LLO Aeroobika missi ja mister võistlused
Thursday, 06.03, lisas aivar

Veebruari kuu viimasel päeval toimusid meie koolis järjekordsed Lasnamäe linnaosa koolidele korraldatavad aeroobikavõistlused. Võistlustel osalesid 1.-5. klassi õpilased, kokku 104 võimlejat, neist 60 tüdrukut ja 44 poissi. Koolid oli esindatud igast vanusest 3-4 poisi ja nelja tüdrukuga. Kohtunike-hindajatena tegutsesid meie kooli abituriendid ja teiste koolide esindajad – õpilased ja õpetajad. Seekord oli palutud võistluse ettenäitajaks, lisaks meie kooli parimatele, professionaalne aeroobika treener Olga Grabovskaja. Kogu võistluste läbiviimise eest vastutasid meie kooli abituriendid, kes said oma ülesandega hästi hakkama.

Ilusat vaheldust võistluste vaheaegadel pakkus oma esinemiskavaga „Välk ja Pauk“ 8.a klassi õpilased Lauret Uustalu ja Kreete-Karoline Pleiats. Võistluste võitjaks tuli Kuristiku gümnaasium, teiseks koha vääriliselt esinesid Lasnamäe Üldgümnaasium ja kolmanda koha saavutas Sikupilli Keskkool. Võistlustel osales Laagna Gümnaasium 3. ja 4. klassi õpilastega. Kahjuks päev enne võistlusi haigestusid enamus Läänemere Gümnaasiumi võistlejaid ja ei saanud võistelda. Võitjaid autasustati medali ning eriauhinnaga ja võistlejad said kaasa parimad soovid edaspidiseks. Suur tänu Lasnamäe Linnaosa valitsusele, osalejatele koolidele, meie kooli töötajatele, kohtunikele, võistlejatele, ettenäitajatele ja pealtvaatajatele oma panuse andmise eest võistluse heaks kordaminekuks.

Vaata pilte.

Aeroobika Miss ja Mister 2014“ tiitli võitsid vanuseklasside kaupa järgnevad õpilased: 

Loe uudist edasi...

Meie kooli gümnasist kõnevõistlusel teine
Wednesday, 05.03, lisas aivar

indrek_mar14.jpgLaupäeval, 1. märtsil toimus Tallinna Inglise Kolledžis vabariiklik inglisekeelne kõnevõistlus „Public Speaking Competition“. Võistlusel osales 45 õpilast kokku 32 koolist üle Eesti. Meie kooli esindas 11.b klassi õpilane Indrek Pertman.

Päev algas üpris vara - kell 11:45 pidi juba kohal olema ja kell 12:05 toimus avamine. Võistluse avas Briti suursaadik Chris Holtby isiklikult. Kui võistlus oli avatud, hakkasid kõnede eelvoorud, kus iga osaleja pidi kolmeliikmelisele žüriile esitama oma kodus ettevalmistatud kõne, mille pikkus maksimaalselt oli 5 minutit ja 30 sekundit. Ette olid antud ka seitse teemat, mille hulgast tuli valida endale sobiv. Kokku oli eelvoorudes neli erinevat gruppi, kus igast grupist pääses poolfinaali kolm parimat. Peale žürii ja võistlejate said kõnesid kuulata ka kohale tulnud pealtvaatajad. Pärast väikest lõunapausi avalikustati edasipääsejad, kelle hulgas oli ka Indrek.

Loe uudist edasi...Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii