Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

2. sept – Algab kool

Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tule noortekoori 25.08
Uue õppeaasta eelinfo 25.08
Koolinoorte suvemängud Meri ja Päike 25.08
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
02.09 – Kübe Tämmo
04.09 – Aire Luugus
04.09 – Riina Raaga
07.09 – Aare Vigla
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2014 » Jaanuar 2014

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Jaanuar 2014

Titanicuga tutvumas
Friday, 31.01, lisas kylli

Titanic_2014.jpgTallinna Lennusadamas on juba mitmendat kuud olnud huvilistel võimalus tutvuda rahvusvahelise rändnäitusega Titanicu teemal. Haridusprogramm, mis keskendub eelkõige müütide ja legendide murdmisele, on väga huvitav. Igale osalejale antakse konkreetse Titanicul reisinud isiku andmetega pardakaart ja näituse lõppedes saab nimekirjadest uurida, kas ta pääses laevalt või mitte.

Meie koolist on juba külastanud seda näitust vähemalt 8 erinevat klassi ja kõik on nähtu-kuulduga rahule jäänud. Lisaks tunniajalisele giidiga programmile on igal huvilisel veel võimalik tutvuda kogu ülejäänud ekspositsiooniga.

Mida uut ja huvitavat siis teada saime? Oma mõtteid jagasid 7ab ja 12ab õpilased.

Loe uudist edasi...

Ilmub Kresku värske number
Monday, 27.01, lisas priit

kresku_69.jpgNeljapäeval, 30. jaanuaril ilmub Kresku uus number.

Ajaleht maksab 0,5 eurot (50 senti) ja seda saab osta valvelauast.

Jaanuarikuu Kresku on 16-leheküljeline ja sellest leiab põnevat lugemist: tore puhvetitädi Liia ja kuristiklaste lemmiksöögid, ülevaade jalgpalliturniirist, intervjuud Ketlin Kivi ja 1. klassi põnnidega, reportaaž Tallinna Tööstushariduskeskusest ja palju muud.

Loomulikult on Kreskus ka viktoriin. 

Suusatamine Pirital ja tunniplaani muutus
Thursday, 23.01, lisas aivar

Seoses suusaveerandiga on käigus ajutiselt uus tunniplaan kõikidele klassidele. 

8.-12. klassidel toimub suusatamine Pirital ajavahemikul 27. jaanuar - 28. veebruarini. III veerandi viimasel nädalal saab veel järele vastata (haigusega puudunud jm põhjused). Suusatada tuleb vähemalt 1 tund korraga, mis sisaldab ka suuskade allapanemist ja äravõtmist. Osadel õpilastel on komme minna suuskadega rajale ja suusad kaenlas tagasi tulla ilma mõjuva põhjuseta, olles rajal ainult 20 minutit. Sellisel juhul ei lähe kord arvesse! Arvesse lähevad koolipäevadel toimunud  suusatamised. Eraldi kokkulepped tuleb teha oma kehalise kasvatuse õpetajaga eelnevalt, mitte tagasiulatuvalt – ainult juhul, kui õpetaja on ise näiteks laupäeval suusatamas või on õpilane osalenud mõnel suusavõistlusel ning matkal, kus on võimalik nimi protokollist fikseerida. Pere ja sõpradega nädalavahetuseti võib suusatada küll ja see on väga hea, kuid see ei lähe arvesse suusatunnina. Õpilastel on tunniplaanist välja võetud 1-2 õppetundi, seda tulebki kasutada suusatama õppimiseks, värskes õhus liikumiseks ja talverõõmude nautimiseks.

Loe uudist edasi...

Algklasside heategevusmüügi annetuste eest osteti raamatuid
Thursday, 23.01, lisas kylli

kriminaalne_koolipapa.jpgAlgklassidel on kujunenud toredaks tavaks sügisel toimuv omavalmistatud küpsetiste müük.
Sellel aastal valmistasid lapsed küpsetisi, milles oli kasutatud Eestis kasvanud puu- ja juurvilju. Iga laps annetas  oma müügitulust 20 senti raamatukogule raamatute ostmiseks. See on heategu, millega lapsed saavad kogeda kinkimisrõõmu ja pakkuda paljudele teistele lugemisrõõmu. Raha kogunes 25.40. Kõige suurema summa (7.80) annetas 1.c klass. 

Annetatud raha eest sai osta:
Aino Perviku „Presidendilood“, Mika Keräneni „Varastatud oranž jalgratas” (2 eksemplari), „Peidetud hõbedane aardelaegas“, „Vana roosa maja“ (2 eksemplari) ja Ilmar Tomuski „Kriminaalne koolipapa. Viienda A kriminalistid“.

Suur tänu kõigile, kes aitavad rikastada meie kooli raamatukogu!

Liana Lepik
raamatukoguhoidja

Külalised hispaania keele tundides
Sunday, 19.01, lisas aivar

Neljapäeval, 16. jaanuaril käisid hispaania keele tundides külalised – Tšiili noormees Emilio ja teda saatev eestlannast neiu Kaia, kes elab Rootsis. Emilio on 18-aastane ja õpib pianistiks. Ta rääkis endast ja oma kodumaast, õpilastel oli võimalik küsimusi esitada. Selgus näiteks, et Eestimaa lumine talv ei ole tšiillasest külalise jaoks mingi uudis, sest lund on ta ka oma kodumaal näinud. Emilio jutustas Tšiili jaotumisest regioonidesse, tähtsamatest linnadest, geograafiast, tüüpilistest söökidest-jookidest ja kultuurist. Tema juttu illustreerisid pildid ja videod. Saime Tšiili kohta palju huvitavat teada, muuhulgas ka seda, mida tähendab „õitsev kõrb“ – see on nähtus, kui teatud ajal aastas õitsevad Atacama kõrbes lilled.

hispaania keele õpetaja Liisi Kattago

16. jaanuaril käis meil külas ülikoolis muusikat õppiv 18-aastane Emilio Tšiilist, kes tuli oma suvevaheaega veetma Põhja-Euroopa kargesse talve. Temaga koos tuli ka Tšiilis ühte õppeaastat veetnud Kaia, kes on küll eestlane, aga viimased kolm aastat elanud Rootsis. Emilio tutvustas hispaania keele õppijaltele iseennast, riiki ja kultuuri. Lisaks pandi proovile hispaania keele õppijate võimeid, sest ta rääkis oma emakeeles. See oli tema esimene kogemus Euroopa koolis, samuti näitas oma emakeele oskuse kõrval ka eestikeele oskust, milleks olid numbrid ühest kümneni, käsklused koertele, tervitused ja mõned juurviljad, näiteks kõrvits.

Keidi Sagor, 11.a 

Vaata pilte.

Koolitarvete järelturg
Thursday, 16.01, lisas viia

Lp lapsevanemad!

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi kodulehel alustab tööd kooliasjade järelturg. Turg tegutseb iseseisva foorumina, mille  eesmärgiks on pakkuda peredele võimalust osta-müüa-vahetada väikseks jäänud koolivormi veste ja polosärke, spordirõivaid, vahetusjalatseid, suuski, kelke, jm kooliga seotut. Kahju oleks ju veel kandmiskõlbulikke esemeid lihtsalt ära visata. Enne ostmist-müümist-vahetamist veendu, et esemed oleksid puhtad ja terved.

Foorum on ainult sihtotstarbeline. Foorumi tööd haldab administraator, kes jälgib postituste vastavust teemale ning vajadusel korrigeerib või eemaldab sobimatud postitused. 

Foorum asub aadressil:
http://x.kuristiku.ee/turg/


Edukat kauplemist!

Siseorienteerumine
Wednesday, 15.01, lisas aivar

Pühapäeval, 19. jaanuaril kell 12.00 toimub meie koolimajas siseorienteerumine Sise-O 2014 sarja 4. osavõistlus. Pealtvaatajatele on sissepääs tasuta.

VÕISTLUSKORRALDUS:
Võistlus koosneb kahest osast – kvalifikatsioonijooksudest ja finaalidest.
1.jooks - Stardiprotokolli põhjal eraldistardist.
2.jooks – Stardiprotokolli põhjal eraldistardist.
3.jooks – Põhiklasside 12 paremale. Ühisstart.

Loe uudist edasi...

9.b klassi teistmoodi jõulud
Monday, 13.01, lisas priit

Äsja möödunud aasta jõuluüritus oli meie klassile  hoopis teistmoodi kui kõikidel eelnevatel õppeaastatel – see toimus kodudute kasside varjupaigas. Selline mõte tekkis meil sellest, et eelmisest õppeaastast oli meil kasutamata “viisakat kõnepruuki” jälgiv rahakassa – see raha oli vaja realiseerida ja me otsustasime selle anda heategevusse. Ja kuna me ei suutnud ka klassi loosipakkide osas üksmeelele jõuda, siis otsustasime, et jätame loosipakid ära ja kes soovivad üritusest osa võtta, teevad oma paki hoopis kassidele.

Nii läksimegi koos klassijuhtajaga 19. detsembril kassidele külla, kaasas suur ja raske kott toiduga ja mänguasjadega. Kohale jõudes ootas meid ees 38 õnnetut, aga väga armast kassi, kellest enamus olid sõbralikud. Oli ka neid, kes inimese suhtes usalduse olid kaotanud ja lähenemiskatse kohe oma küüntega tõrjusid. Igal kassil oli oma lugu, kõik kurvad, aga õnneks enamusele lootustandev, sest väga paljudele leitakse uus kodu.

Vabatahlikud, kes meid vastu võtsid, olid väga meeldivad inimesed ja väga hoolivad. Meid võeti vastu praksuva kaminatule, sooja tee ja küpsistega – saime tõeliselt hubase jõuluõhtu. Aeg kulus kiiresti kassidega mängides, neid toites ja praksuva kamina juures lugusid kuulates ning peagi oli aeg lahkuda.

Nii mõnigi meist lahkus sealt pisarad silmis ja lubas igal juhul vabatahtlikuna sinna appi minna – loodame, et nad pole seda siis unustanud! Meie üleskutse on: hea koolikaaslane, märka Sinagi neid, kes abi vajavad ja usu, kindlasti saad sellisest aitamisest hea emotsiooni!

Vaata pilte.

Kunstikonkursil läks hästi!
Monday, 06.01, lisas kylli

11.jpgHenkel Balti OÜ korraldab juba mitmendat aastat 3-10-aastastele lastele  Mr Pritti kunstikonkurssi. See on igal aastal erineval teemal ning selle eesmärk on innustada lapsi liimi ja erinevate materjalide abil looma oma "maailma". Premeeritakse tublimaid ning antakse välja hulgaliselt eriauhindu, et märkida ära võimalikult palju töid.
Seega kuulutame rõõmuga, et selgunud on Mr Pritti kunstikonkursi kõige tublimad meisterdajad! Esitatud 600 väga hea töö hulgast valis auhinnasaajad välja žürii, kuhu kuulusid kunstnik ja lasteraamatute illustraator Pille Tammela ning Vanemuise teatri peakunstnik Maarja Meeru. 

Peaauhinna - jalgratta - võitis 8-10-aastaste seas Mailis Amur 4.b klassist. Auhinna tõi võitjale kohale Mr Pritt isiklikult. 

Lisaks leidsid ära märkimist veel mitmed põnevad tööd, mille autoritele saadeti eripreemiad postiga. Eripreemiad said Henri Markus Takkis 1.c, Liina Moks 1.a, Silvia Šults 4.b ja Annabel Alaveer 2.a klassist.


Teeme suure kummarduse ja pai kõikidele konkursil osalenud noortele meisterdajatele ja eraldi tänu õpetajatele, kes lapsi toetasid ja aitasid. 

Vaata pilte

 
Veinika Lemsalu
4.a klassi õpetaja

Õpetajate tegemised vaheajal
Sunday, 05.01, lisas aivar

vorkpall_opetajad_jan14.jpg3.-4. jaanuaril 2014. aastal toimus Viimsis Eesti Koolispordi Liidu ja Haridustöötajate Liidu korraldatud võrkpalliturniir õpetajatele ja haridustöötajatele. Võistlustest võttis osa 37 võistkonda ehk kooli üle Eesti. Sealhulgas lisasid külalistena värvi kolm Läti kooli ja üks Soome kool. Võisteldi kolmes liigas.

Meie kooli tubli võistkond saavutas 2. liigas I koha. Finaalis võideti Läti Dundaga KK, kellele eelmisel aastal veel kaotasime. Võidukasse võistkonda kuulusid: Raino Liblik, Tanel Renter, Viljar Sinimeri, Evely Pajula, Sirje Vasmann-Perend, Kristi Toomra ning Elen Viikmann.Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii