Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

23.-27. sept – Spordinädal
30. sept – Teadlaste päev
4. okt – Õpetajate päev
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Algab suur juubeli viktoriin! 22.09
Pikapäevarühm 20.09
Toitlustamine 20.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
01.10 – Eha Keel
03.10 – Sirle Truu
04.10 – Maili Pallas
05.10 – Siiri Vilgats
05.10 – Olga Lillemaa
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2013 » Mai 2013

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Mai 2013

Algklassid liiklusvõistlusel Vigurivänt 2013
Friday, 24.05, lisas kylli

viguriv__nt.jpgNeljapäeval, 23.mail toimus Maanteeameti põhja regiooni ja Laste Liiklusklubi tihedas koostöös traditsiooniline laste liiklusvõistlus VIGURIVÄNT Nõmme seikluspargis.
Lastel oli võimalus võistelda liiklusalaste testide lahendamises ja vigursõidus jalgrattaga. Võistlus toimus nii võistkondlikus kui ka individuaalses arvestuses. Pärast võistlust said lapsed lõbusalt aega veeta Nõmme seikluspargi seiklusrajal, harjutada jalgratta aeglustussõitu, lahendada liiklusalast viktoriini.

Meie kooli esindas tubli võistkond koosseisus: Triinu Orgmäe 5.b klass, Paula Valdna 5.b klass, Sten Kaskman 4.a klass ja Vahur Kuu 4.a klass. Eestvedajaks muidugi õpetaja Veinika Lemsalu.
Õpilased saavutasid 8. koha (23 võistkonda osavõtjaid). Kiitus! Palju õnne!

Auhinnaloosis võitsid meie õpilased erinevaid auhindu: päikeseprillid, jalgrattapumba ja jalgratturikindad. Kõik osalejad said diplomi, helkurvesti, liiklusraamatu, kleepekaid ja puhvi (rätiku, mis käib kiivri all).
Järgmisel aastal jälle!
 
Vaata pilte.

Ilmub värske kevadine Kresku!
Tuesday, 21.05, lisas priit

Teisipäeval, 21. mail ilmub Kresku 67. number. Selles numbris saab lugeda arvamuslugu nutitelefonide ja hoolekogu töö kohta. Kreskust saab lugeda, et meie kooli sööklas pakutakse taimetoitu ja et riigikaitset õppivad 11. klassi õpilased saavad metsas iga ilmaga hakkama. Lehes on intervjuu muusikaõpetaja Kristi Toomraga ja laulva sekretäri Sirle Truuga ning tublide sportlaste Vladislav Žarovi ja Sander Ivarineniga. Kreskus on lugu seoses Comeniuse projektiga Rumeenias reisimisest. Ajalehes on artikkel aula uutest valgustitest ja Kuristiku algklasside õpilaste papude TIPP 5. Ja palju muud!

Kreskut saab osta valvelauas. Hind on ikka 50 senti (0,5 eurot).

Martsipani töötuba
Tuesday, 21.05, lisas kylli

martsipan_13.JPGNeljapäeval, 9. mail sai koolis teoks vahva ettevõtmine. 1.-5.klasside  õpilased valmistasid emadepäevaks magusaid kingitusi. Selle võimaluse andis meile Tallinna vanalinnas asuv Martsipanigalerii. Igaüks sai voolida endale meelepärase martsipanikujukese. Martsipanigalerii pakub palju erinevaid tegevusi: martsipanist kujukeste voolimise ja värvimise tunde lastele, sünnipäevade ja pidude korraldamist.

Huvi asja vastu oli laste hulgas väga suur. Töötoas osales 191 algklassiõpilast. Kujukesed pakiti karbikestesse ja pandi ootele kuni emadepäeva hommikuni.

Tehtuga jäid rahule nii õpilased, õpetajad kui loodetavasti ka emad.

Vaata pilte.

Juba sel teisipäeval on käes laulu- ja tantsupeoaeg!
Monday, 20.05, lisas priit

Kuristiku gümnaasiumi 26. laulu- ja tantsupidu toimub 21. mail kell 17.30 meie kooli sisehoovis. Peol astuvad üles meie kooli laulukoorid, Päripidi rahvatantsurühma tantsurühmad ja paljud teised.

Koolimajas saab imetleda meie kooli õpilaste kunstitöid ja tööõpetuse tunnis valminud esemeid. Nina saab pista ka alles avatud kooli muuseumi.

Laulu- ja tantsupidu tulevad vaatama ka meie koolis külas olevad Comeniuse projekti osalelised mitmest välisriigist. Lapsevanemad, tulge oma laste esinemisele kaasa elama! Pilet maksab 1 euro.

Töötuba KUMUS: Ära satu paanikasse
Monday, 20.05, lisas aivar

Toimub 21.-23. mail. Tegemist on töötoaga, mille käigus õpivad osalejad mänguliselt selgeks mõned programmeerimise põhireeglid. Töötuba kestab 90 minutit ning selle käigus luuakse lihtne animatsioon, võttes aluseks graafilised originaalelemendid arvutimängust "Pudingi paanika/Panic Pudding".

Vaata täpsemalt.

3.a klass Tallinna päeva tähistamas
Sunday, 19.05, lisas kylli

Koopia___ksusest_Tallinna_P__ev_1_.PNGTallinna päev on 15. mail tähistatav tähtpäev, mis mälestab Tallinnale Lübecki linnaõiguse andmist 1248. aastal. Sellega võeti Tallinn vastu Euroopa linnade liitu. Esimest korda peeti Tallinna päeva 2002. aastal. Päeva korraldamise peaeesmärk on tõsta tallinlastes oma kodulinna tunnet.
*
15. mail käis 3.a klass vanalinnas ekskursioonil, tähistamaks Tallinna päeva.
Kell 14.00 päeval ootasid meid Raekoja palatsil GAG-i õpilastest "noorgiidid" Merily Viita, Kenneth Norden ja Kristo Tamm. Noorgiidid jutustasid meile Raekoja platsil legendi Vana Toomasest ja näitasid kaevukohta ning Raeapteeki. Nad jutustasid, et omal ajal sai apteegist osta isegi martsipani arstirohuks, kuid millise haiguse vastu, seda me teada ei saanud.

Järgnevalt jalutasime ka Vene tänaval, Katariina käigus ja Tallinna müüri ääres. Pugesime müüriorva sisse ja kogu klass mahtus sinna sisse ära. Edasi jalutasime Viru tänaval ja vaatasime Viru väravat. Lõpuks jõudsime Niguliste kiriku juurde, kus giidid jutustasid meile loo „Surmatantsust” (pildist, mis asub kirikus). Läbisime ka kogu klassiga kõige väiksema tänava Nõelasilma. 

Siis tuli meie juurde ajalehe "Pealinn" ajakirjanik ja fotograaf ning palus luba teha meist pilti.
Tagasiteel kooli poole astusime ka läbi Lastegaleriist, kus jalutasime keskaegses majas ja imetlesime selles olevat kena kunstinäitust.
Oli väga tore tund vanalinnas!

Vaata pilte.

5.b klass õpioskuste olümpiaadil
Sunday, 19.05, lisas kylli

opioskuste_olympiaad.jpgÜhel päeval teatas õpetaja, et osaleme õpioskuste olümpiaadil. Terve meie klass jagati 5-liikmelisteks rühmadeks. Saime lehed, kus pidime täitma ülesandeid. Samuti pidime tegema Prezis esitlused.
Töö tehtud, andsime selle õpetajale ja õpetaja andis töö hindamisele. Meie rühma kuulusid veel peale minu Agnete Markus, Grete Nikker, Martti Viitkar ja Robi Pinta. Meie töö sai koolide voorus edasi ja pääsesime edasi võistlema.
Tulemusi oodates oli suur ärevus sees. Kui need lõpuks tulid, olid need väga üllatavad. Me olime 132 kooli hulgast saavutanud edasipääsu finaali! Rõõm oli väga suur. Meie ja veel 19 kooli hakkasime valmistuma Tallinna piirkonnavooruks.
Võistluspäeva hommikul suundusime Tallinna Saksa Gümnaasiumisse. Kell kümme avati võistlus ja meile anti teabelehed, kus ja millal peab olema.
Esimene töötuba oli Loodus. Sisenedes oli meil taimi nähes üsna hea tunne. Kuid tuli välja, et seal oli ka palju selliseid küsimusi, millele kohe kuidagi raamatutest ei tahtnud vastused välja tulla.
Peale Looduse töötuba oli väike paus. Tõmbasime hinge ja valmistusime järgmiseks, Varia töötoaks.
Varias läks meil juba paremini. Seal olid huvitavad küsimused nii muusika, usu, keskaja, spordi kui ka mingit moodi looduse kohta. Seal läks meil meie arvates hästi.
Peale Variat tuli Reaali töötuba. Õpetaja ütles meile avamisel, et seal on palju matemaatikat. Läksime väga enesekindlalt sisse, sest oleme kõik väga head matemaatikud. Kuid tuli välja, et seal läks vaja ka kunstioskust. Nimelt pidime valmistama Möbiuse lehe, mis on tuntud ka taaskasutusmärgina. Nuputasime seda päris kaua, kuid suutsime välja mõelda sarnase lindi.
Siis läksime sööma õunu ja saiakesi ning peale rüüpasime mahla. Söögilauas arutasime tehud ülesandeid ja proovisime mõelda, mis ülesandeid on Arvutitöötoas.
Kui söödud, läksime reipal sammul arvutiklassi poole. Meile öeldi, et me rühma peale on kolm arvutit. Jagasime kohad ära ja hakkasime usinalt tööle. Leidsime vastused päris kiiresti üles.
Pärast Tallinna piirkonnavooru ootasime ainult häid tulemusi. Tulemused saime teada 18. aprillil. Me saime 12. koha, mis on väga hea. Tulemusega jäime väga rahule.

Triinu Orgmäe
5. b klassi õpilane

Linnalaager on tulemas
Monday, 13.05, lisas aivar

Nimekiri on täis, registreerimine on lõppenud.aegviidus_sept11.jpg

Meie kooli linnalaager toimub sel aastal 5.-14. juunil ehk 8 päeva. Lapsi toitlustatakse 2 korda - hommiku- ja lõunasöök ning sisustatakse päev. Külastame muuseume, botaanika aeda, Politseimaja, KUMU, Keila-Juga. Matkame, spordime oma kooli ja jalgpallistaadionil. Kohti laagris 40 õpilasele 1.-5. klassist. Osalustasu 45 eurot. Tasuda arvele 10010145401010 Liidia Kuusksalu. Selgituses märkida lapse nimi ja klass. Nimekiri koostatakse raha laekumise järjekorras. Täpsem info Liidia.Kuusksalu@kuristiku.ee

Vabu kohti veel on. Seni registreerunud:

Loe uudist edasi...

Heategevuslik teatejooks
Monday, 13.05, lisas aivar

9. mail toimus 21 Eesti linnas teatejooks, kus 5.-9. klasside õpilased jooksid nende laste heaks, kes on kaotanud liikumisvõime. Sel aastal oli osalejaid üle Eesti 9178.
Tallinnas toimus teatejooks Vabaduse platsil ning kõige rohkem võistkondi oli registreerunud 6. klasside arvestuses, seega toimus kaks jooksu. Enne jooksude algust tervitas lapsi president Toomas Hendrik Ilves ning soovis kõigile rõõmsat tuju ja kerget jalga.

Meie kooli esindas 6.a klassi tüdrukute ja poiste teatevõistkonnad. Teatejooksul on oluline osavõtt ja kaasamõtlemine, sest võitjaid välja ei selgitada. Siin õpivad meie noored maast madalast hoolima inimestest enda ümber ja ühiskonnas ning hindama heategemise tähtsust. Ning loodetavasti oskavad noored sellevõrra rohkem väärtustada ka oma võimalusi liikuda ja sporti teha.

See on ühelt poolt võimalus tunda rõõmu liikumisest ning teiselt poolt anda oma panus liikumisvõime kaotanud laste raviks.

Parooliga galerii
Monday, 13.05, lisas aivar

Seoses Andmekaitse Inspektsiooni soovidega on alates 1. maist meie kooli galerii ligipääsetav ainult kasutajanime ja parooliga. Kasutajanime ja parooli võivad teada ainult Kuristikuga seotud inimesed – töötajad, õpilased, lapsevanemad.

Kasutajanime ja parooli saate küsida oma klassijuhatajalt, palun avalikult seda mitte jagada.

Õpilased käsid õppepäeval metsas
Thursday, 09.05, lisas aivar

Alljärgnevalt lood ja pildid erinevate klasside õpilastelt, kuidas nägi välja nende õppereis metsa.

Loe uudist edasi...

BC Kalev Cramo salatreeningud
Thursday, 09.05, lisas aivar

Teisipäeval, 7. mail käisid meie koolis finaalseeria eel õpilastega kohtumas ja salatreeninguid tegemas BC Kalev/Cramo mängijad. Bamba Fall, Indrek Kajupank ja Toomas Raadik pidasid maha mängu Kuristiku korvpalli meeskonna vastu. Treeneri pingil oli Martin Müürsepp ühelt poolt, kooli võistkonda juhendasid Üllar Kerde ning Tanel Renter. Bamba visete blokeerimised ja kõigi mängijate oskused pakkusid õpilastele imestust ja andsid innustust tegelemaks spordiga. Finaalseeriaks on nüüd Kalevil juures üks koolitäis fänne.

Loe ka Delfist.

Vaata pilte.

Orienteerumine Lasnamäel
Thursday, 09.05, lisas aivar

29. aprillil toimus meie kooli 6.-11. klasside orienteerumine Kivila pargis, stardi ja finišiga meie kooli staadionil. Osales üle 170 võistleja, kes olid jaotatud paaridesse või kolmikutesse. Võistlustel oli kaks vanuseklassi. 6.–8. klassid läbisid 11 kontrollpunkti ja 9.-11. klassid läbisid 12 kontrollpunkti. Iga võistkond sai rajale kaasa kaardi ja kiibi, millega tuli rada võimalikult kiiresti ja ilma vigadeta läbida. Võistluste peakohtunik ja peakorraldaja oli olümpiavõitja Jüri Tarmak.

6.–8. klasside arvestuse kolm parimat võistkonda:
1. koht Tambet Härma ja Mart Hendrik Saar 7.a kl ajaga 18.54
2. koht Thomas Trumm 6.b kl ajaga 21.05
3. koht Hendri Kivi ja Kristjan Havam 6.a kl ajaga 24.30

9.-11. klasside arvestuse kolm parimat võistkonda:
1. koht Sander Ivarinen ja Olari Kaljuste 11.b kl ajaga 21.01
2. koht Ruto Volmre ja Sergei Fatejev 11.b kl ajaga 23.37
3. koht Tanel Müür, Rainer Elhi ja Kerstin Saame 11.a kl ajaga 25.23

Vaata pilte

kehalise kasvatuse õpetaja Tanel Renter 


Jalgratturi eksam
Wednesday, 08.05, lisas aivar

9. mail toimuvad jalgratta eksamid - teooriaeksam kell 14.00 ja sõit kell 15.00. Vajalik ratas ja kiiver, lapsevanema taotlus, foto 3x4cm. 16. mail on järeleksam.

Reeglid http://jalgratturitestid.edu.ee/flash/liiklusmargid.html
Harjutustestid http://www.liikleja.ee/jalgratas/index.php?link=testid ja http://liikleja.ee/jalgratas/test.htm
Eksamistestid http://www.mnt.ee/failid/pdf/Eksamikysimused_ek.pdf
Jalgrattaga liikluses http://www.mnt.ee/public/Jalgrattagaliikluses.pdf

Vaata ka esitlust "Jalgratturite koolitus 2013"

Vanemad uudised samast kuust
> Teeme ära sel reedel
> Eesti korvpalli demo meie koolis
> Tule Kuristiku muuseumikese avamisele!
> Tulge Kuristiku liikuvuskava arutelule!Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii