Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

23.-27. sept – Spordinädal
30. sept – Teadlaste päev
4. okt – Õpetajate päev
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Algab suur juubeli viktoriin! 22.09
Pikapäevarühm 20.09
Toitlustamine 20.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
01.10 – Eha Keel
03.10 – Sirle Truu
04.10 – Maili Pallas
05.10 – Siiri Vilgats
05.10 – Olga Lillemaa
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2013 » Aprill 2013

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Aprill 2013

Hispaanlane Rafael käis külas
Monday, 06.05, lisas aivar

Esmaspäeval, 22. aprillil külastas kahte hispaania keele tundi Hispaaniast pärit, kuid hetkel Eestis elav hispaanlane Rafael M. Calvo Díaz. Eestis töötab ta praegu klassikalise kitarri õpetajana Toilas ja Tallinnas. Rafaeliga kohtusid üks 10.a hispaania keele rühmadest, 10.b, 11.a ja 11.b hispaania keele õppijad. Kõigepealt külaline tutvustas ennast ja vastas õpilaste küsimustele tema huvialade, Eestis elamise muljete jms kohta. Lisaks rääkis ta stereotüüpidest, mida arvavad Põhja-Hispaaniast pärit inimesed Lõuna-Hispaania elanike kohta ja vastupidi. Kuna ta ise on pärit Astuuriast Gijóni linnast, peatus ta pikemalt ka selle piirkonna eripäradel. Samuti kirjeldas ta Hispaania erinevate piirkondade majade välisilmet ja seal kasutatavaid ehitusmaterjale.

Muuhulgas tuli õpilastel teha harjutus, mille abil selgus, mis nähtusi või sõnu nad Hispaaniaga seostavad ja mida mitte. Rafael on ise kaua aega kitarrimänguga tegelenud. Niisiis andis ta ka lühiülevaate kitarri ajaloost ja kitarri erinevatest osadest. Külaline rääkis hispaania keeles, õpetaja Liisi Kattago vajadusel tõlkis. Lõpetuseks mängis Rafael kaks kitarrilugu, millest üks oli Eesti, teine Hispaania heliloojalt. Õpilaste muljed tema külaskäigust olid väga positiivsed.

hispaania keele õpeaja Liisi Kattago

Kuristiku gaidid Jüripäeval
Tuesday, 30.04, lisas aivar

Eesti Gaidide Liidu Jüripäev toimus Estonia Kontserdimaja Kammersaalis. Jüripäev kuulutab gaididele sisehooaja lõppu ja välitegevuste algust. Jüripäeval antakse liikmetele üle edutusi-tänukirju ning hellakesed saavad anda lubadusi ja gaidid tõotusi. Oma esimesed edutused said ka Kuristiku lipkonna liikmed hellake Karol Törmikoski ja gaid Janne Mägi. Kuristiku lipkonnast andis hellakese lubaduse 7 hellakest. Lubaduse võttis vastu kõige noorem salgajuht vabariigis Karol Törmikoski.

Leho Jõeorg

Vaata pilte.

Meie kooli külastab briti suursaadik
Tuesday, 30.04, lisas aivar

PRESSITEADE
2. mail kell 10:15-11:45 külastab Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriigi suursaadik härra Christopher Bruce Holtby Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi. Külastuse eesmärk on rääkida Lasnamäe koolide õpilastega teemal European integration.

Ürituse organisaator, kooli inglise keele õpetaja Margarita Eero: „Suursaadik tutvustab saatkonna funktsiooni Eestis ja räägib ka oma kohustustest. Chris on vastutulelik ja suhtlemisaldis noor inimene ja talle pakub huvi tema ja õpilaste vaheline diskussioon Euroopa Liidu teemal. Selle üritusega tähistatakse Euroopa päeva ning suurendatakse õpilaste teadlikkust EL-ist.”

Härra Chris Holtby on olnud Briti suursaadik Eestis alates 2012. aasta jaanuarist. Varem on ta töötanud NATOs ja Euroopa Liidus. Kuristiku Gümnaasiumi direktor Raino Liblik: „Esmakordselt külastab meie kooli nii kõrge ametiisik.“

Tallinna Kuristiku Gümnaasium osaleb aktiivselt rahvusvahelistes projektides, näiteks Comeniuse projektid, E-math. Samuti on kool silma paistnud käsipallis ning tervist edendava koolina. Õpilased ise hindavad oma koolis enim rahulikku ja üksteisest lugupidavat õhkkonda.

Kuna Lasnämäe koolides õpib kõrvuti paljudest rahvustest noori, on integratsiooniteema siin ülimalt aktuaalne.
Briti suursaadiku külastus Kuristiku Gümnaasiumi on seotud Euroopa päeva tähistamisega. 9. mail 1950 kutsus Prantsusmaa välisminister Robert Schuman  Prantsusmaad, Saksamaad ja teisi Euroopa riike üles koondama oma söe-ja terasetootmine. See oli esimene samm Euroopa Liidu loomise suunas. Tänaseks ühendab see juba 27 riiki, kus austatakse vabadust ja õigusriigi põhimõtet ning hinnatakse ELi kodanike mitmekesisust. Schumani deklaratsiooni aastapäeva tähistatakse Euroopa päevana. Euroopa päev kuulub koos Euroopa Liidu lipu, hümni, moto ning ühisrahaga Euroopa Liidu sümbolite hulka.

Informatsiooni suursaadik Christopher Bruce Holtby ja Kuristiku Gümnaasiumi kohta:
https://www.gov.uk/government/world/estonia ja www.kuristiku.ee

Esmaspäeva tegemised
Sunday, 28.04, lisas aivar

Tavaline koolipäev on 1.-5. klasside õpilastele.

Auditooriumis toimub emakeele riigieksam, läbipääs A ja B-korpuse vahel on garderoobi kaudu.

Kõik õpilased 6.-11. klassidest on kooli oodatud kella 9.00 aulasse, kus vanglateenistus tutvustab gümnaasiumiõpilastele:
- enesekaitsetreeninguid, millest gümnaasiumiõpilastel on võimalik osa võtta alates 2013 sügisest – tegemist eksklusiivse demonstratsioonesinemisega, näidatakse enesekaitsevõtteid ja olukordi, mil neid oskusi vaja võib minna.
- õppimisvõimalusi Sisekaitseakadeemias ehk soodsaid võimalusi õpingute ja töö ühendamiseks valides karjääriteeks sisejulgeoleku valdkond ja riigitöö
Kohal Tallinna vangla direktor Rait Kuuse, juhtkonna nõunik Evelin Stamm ja Sisekaitseakadeemia Justiitskolledzi tasemeõppe juhtivspetsialist Hannes Liivak.

Kell 10.00 kogunevad kooli staadionile 6ab, 7ab ja 8bc koos oma klassijuhatajate ja vabade aineõpetajatega, kus algab orienteerumine.

Kell 10.00-11.15 on loengud:
9a - HIV, Agne Tamm
9b - Tutvustav loeng - noorte õigusrikkumised ja selle tagajärg. Töötamine avalikus teenistuses ja vanglas. Tallinna vangla juhtkonna nõunik Evelin Stamm ja peaspetsialist, üksuse just Remo Tänav.
10a - Internetiohutusest, Raido Orumets
11ab - Liiklusohutuse teemal

Peale loengut lähevad 9ab, 10a ja 11ab orienteeruma.

8.a klass kaitseb loovtöid.

Rebased käisid Nõva metsas luusimas
Thursday, 25.04, lisas priit

Kümnendate klasside õpilased käisid neljapäeval, 19. aprillil Nõval õppepäeval. Reis sai alguse juba hommikul kell 8. Kogunesime kõik kooli ette, soojalt riides ning reisiks valmis. Istusime meile tellitud bussi ning algas tore 2-tunnine sõit. Sinna jõudes jaotati meid kaheks rühmaks ning mõlemad rühmad said giidid, kes olid mõnusa jutuga ning viskasid nalja. Meie grupi juht Meigo rääkis maapinna tõusust ja langusest, luidetest, ajaloost, Nõva metsa tulekahjust ja kõigest muust, mis pähe tuli. 

Pärast mõnusat jalutuskäiku viidi meid mere äärde, sadamasse, kus räägiti palju huvitavat kivimitest ning meteoriidist, mis kukkus Nõvast natuke eemale merre. Mere ääres anti meile liikumisvabadus ning hakkasime usinasti otsima huvitava kujuga kivimeid, kassikulda ning meteoriiditükke. Leidsime merekarpe, kivistunud molluskeid kui ka lihtsalt ilusaid kive. Pidevalt käisime giidi juures ning küsisime kivimite kohta. Kui taskud kive täis topitud, jalutasime mööda rannaäärt edasi ning jõudsime suurte meteoriidikamakateni. Noored rõõmust hullumas, ronisid kivide otsa ning vaatasid mõtlikult mere poole. Varsti aga teatas giid, et hakkame liikuma. Lonkisime raskete sammudega bussi tagasi. Bussis rääkis teine grupp, et nemad nägid ussi ja oleksid peaaegu talle peale astunud.

Loe uudist edasi...

1.b ja 1.c Tädu matkarajal
Monday, 22.04, lisas kylli

Neljapäeva, 18.aprilli hommikul kogunesid 1.klassi usinad õppurid kooli, et minna koos metsa - RMK loodusrajale Tädu metsas, Viimsisse.  sinilill.jpg
Ilmaga meil vedas, päike oli taevas, vihmapilvi polnud näha. Isegi tuuleiilid oli mõõdukad. Viimsisse jõudes, ootasid meid ees 4 toredat noort giidi. Kohe jagati meid kahte gruppi, tuletasime meelde metsareeglid ja kuidas metsas käituda.
 
Metsas nägime suurt kirjurähni, rändrahnu, paiselehte, kollast liblikat, sinililli, ilvese jälge lumel jm toredat. Kõige vahvam ja kosutavam oli muidugi söögipaus.
 
Matka lõpuks olime kõik väsinud ja tänulikud, et olime saanud veeta mõnusa päeva klassikaaslastega värskes õhus.

Kertu Pildre, 1.b klassi õpetaja

Käekõne Kumus
Sunday, 21.04, lisas kylli

3.a ja 4.b käisid KUMUS näitusel "Jaan Koort. Modernismiaja klassikud".k__ekone.jpg
Giid Jane ootas meid juba fuajees. Esimesena pööras ta meie tähelepanu KUMU fuajee põrandale, et millest see on tehtud. Paekivi, leidsid lapsed. Veel leidsid lapsed põrandamustritest paljude fossiilide jäljendeid. Ekskursiooni käigus pöörati tähelepanu kujudele ja vormidele, võtsime ise skulptuuride asendeid, vaatasime portreede näoilmeid, tajusime emotsioone ning mängisime kivikuju mängu. Näitusel oli välja pandud ka loomaskulptuure - lastele tuttav „Metskits”.

Muuseumitunnis saime teada, millised põnevad ja eksootilised loomad veel kunstniku ateljees elasid ning jutustati lugusid loomadest. Samuti oli näituse kuraator Juta Kivimäe valinud välja graniidist ja basaldist skulptuurid, mida oli võimalik kaetud käega puudutada. Meil olid valged kindad käes! Selline tajumisviis andis läbi käe teada, kas skulptuur on sile, krobeline, sametine, külm, kare, sügavate vagudega, lainetav jne. Õpiti tundma erinevate materjalide iseloomu ning tutvuti skulptuuritehnikatega.

Näitusesaali osale järgnes loominguline tegevus ateljees, mis kinnistas saadud uue informatsiooni ja aitas muuseumitunni sisu kokku võtta. Igaüks sai endale voolida plastiliinist pildi. Täname, oli tore tund!

Veinika Lemsalu, 3.a klassi õpetaja

Vaata pilte siit.

Klaasvitraaži töötuba
Sunday, 21.04, lisas kylli

Teisipäeval ja kolmapäeval, 16. ja 17. aprillil oli algklasside õpilastel huvitav võimalus meisterdada klaasvitraaži.klaas.jpg
Iga tunni alguses kogunes pikapäevarühma klassi ukse taha seltskond meisterdamishuvilisi lapsi, et sealt 45 minuti pärast väljuda, nägudel salapärased ilmed, kaelas isetehtud ehted.

Meister Jüri Soo, kes oli tulnud Pärnu Maarja Magdaleena Gildi (http://maarjamagdaleenagild.ee/Avaleht.html) klaasikojast, näitas esmalt ette kõik töö etapid ja lapsed said kõike ise oma kätega järgi teha. Kõigepealt tuli valida ehtetoorik, seda teemantkäial lihvida ja ääristada vaskteibiga. Klaasi serv tuli seejärel kolvi abil tinaga kokku joota. Siis tuli raami külge rõngas tinutada, sellest pael või kett läbi pista ja oligi isikupärane ehe valmis. 

Kõik osapooled jäid tehtuga rahule.

Pilte vaata siit.

Kollased juuksed, rohekas kleidike - perepäev kõikidele sel laupäeval
Thursday, 18.04, lisas aivar

grimm_enne_parast.jpg

• Oled Sa kunagi näinud, kuidas noorest inimesest saab 100-aastane ätike või rahakassa?
• Kas oled Sinagi kaunil kevadel huvitatud uuest trendikast välimusest?
• Soovid ehk stiilset soengut?
• Tahad endale ägedaid riideid või põnevat meiki?

 

Siis tule terve perega 20. aprillil kell 10.00 Kuristiku perepäevale, kus külalisteks on Mare Bachmann ETV-st, Ivi Smeljanski teatrist „Endla“, juuksur ja modellid. Tutvustatakse soengumoodi, tehakse grimm ja toimub moedemonstratsioon taaskasutusmaterjalidest. Tublimatele auhinnad!

Moedemonstratsioonile on oodatud esinema kõik meie kooli õpilased oma kollektsiooniga. Registreerimine 12. aprilliks, aadressil oe@kuristiku.ee.

Loomulikult on perepäevale oodatud ka kõik Kuristiku kooli töötajad oma perega.

korraldab Tallinna kuristiku Gümnaasiumi Hoolekogu

Taavi ja Birgith Tallinnas kolme parema seas!
Tuesday, 16.04, lisas priit

liivi_luule.jpgEsmaspäeval, 15. aprillil toimus Õpetajate Majas XXV Juhan ja Jakob Liivile ning Juhan Liivi luuleauhinna laureaatidele pühendatud koolinoorte etlusvõistluse Tallinna eelvoor. Žürii koosseisus Triin Soomets, Külli Teetamm ja Tui Hirv kuulutas välja kolm laureaati: Frida Laigu Gustav Adolfi gümnaasiumist, Taavi Pleiats Kuristiku gümnaasiumist ja Birgit Zupping Kuristiku gümnaasiumist. Palju õnne ka juhendajatele Annely Raudsepale ja Heli Pajule!

Meie kooli õpilased Taavi Pleiats ja Birgith Zupping esindavad Tallinna linna 20. aprillil Alatskivil toimuvas vabariiklikus etlejate lõppvoorus.

Tule Leigarite peole Kalevi spordihalli
Tuesday, 16.04, lisas priit

leigarid.jpgLeigarite lasterühma 25. sünnipäevale pühendatud laste ja noorte sisetantsupidu „Sõmeralt Sõrmikule“. Etendus toimub Kalevi spordihallis pühapäeval, 28. aprillil kell 17.00. Meie kooli Päripidi tantsurühm on sellel peol esindatud mitme rühmaga. 
 
Peo idee sai alguse mõttest näidata ka nendele lastele, kes päris tantsupeol pole veel käinud, mida endast kujutab olla väike osa suurest joonisest väljakul, ja üldse, mis asi see maagiline tantsupidu on. Kuna idee teostamiseks oli tarvis rohkem tantsijaid, siis kutsusid Leigarid osalema ka oma sõbrad.
 
Ligi 600 tantsijat Rakverest, Tabasalust ja Tallinnast rändavad lavastuse käigus läbi kogu Eestimaa, tantsides igas kandis antud kohast pärit tantse. Enamasti on repertuaaris pärimuslikud tantsud, kuid tantsitakse ka Leigarite tantsuõpetajate autoriloomingut. Kontserdi lavastusgruppi juhib Leigarite kunstiline juht Kalev Järvela.
 
Täpsema infoga tutvu siin

Südamenädal
Sunday, 14.04, lisas kylli

healthy_heart1.jpg15.-19. aprillil toimub koolis südamenädal.
Ka sel aastal on meie õpilastel ja töötajatel võimalus teha endale "Minu tervise kaart", kus on peal järgmised näitajad: pikkus, kaal, pulss, vööümbermõõt, vererõhk, kehamassi indeks (KMI). Töötajad saavad lisaks mõõta veresuhkru (maksab 20 senti) ja hemoglobiini sisaldust veres. Kahte viimast mõõtmist tuleb teha tühja kõhuga.

Ajakava:
Õpilastele: E ja K 9.40, 10.40, 11.45 A-korpuse 1. korruse koridoris.
Töötajatele: N samadel kellaaegadel samas kohas.

Üritust aitavad läbi viia ÕE, huvijuht Kristi, meditsiinikooli 3. kursuse tudeng ja tervisenõukogu liikmed.

Head tervisekontrolli!

Vaata pilte.

Märka ja aita!
Friday, 12.04, lisas kylli

Heategevusprogrammi „Märka ja aita!“ eesmärk on toetada raskustes perede lapsi ning õpilasi materiaalselt. Oluline on veel ka, et täiskasvanud märkavad varasemast enam väikeste inimeste muresid ning hoolivad neist.

Programmist toetatakse 5-10 aastaseid lasteaialapsi ja õpilasi, kes on kaotanud oma vanema või kes on muul põhjusel tõsistesse raskustesse sattunud. Lastele osutatakse abi lasteaias/koolis käimiseks ning koolis õppetööks vajalike esemete muretsemisel, näiteks soojad rõivad, spordirõivad, jalanõud, kunstitarbed vms.
Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi fuajees asuvasse kogumiskasti kogunes üle 50 euro, mis kanti Tallinna Alushariduse Juhtide Ühenduse (TAHJÜ) erikontole SEB 10220109320011. Aitäh kaasa märkamast ja aitamast!

Kogutud annetuste summa seisuga: 09.04.2013 on 6 659.49 eurot

Sportima Valtusse
Thursday, 11.04, lisas aivar

Lugupeetud algklasside lapsevanemad, pakume Teie lapsele võimaluse tulla 19.-20. aprillil 2013.a spordi– ja puhkelaagrisse, mis toimub Rapla maakonnas Valtu spordibaasis. Tuusiku maksumus 25.- eurot. Hinna sisse kuulub ööbimine, toitlustamine (õhtu- ja hommikusöök), spordibaaside rent (võimla ja ujula), sõit tellitud bussiga Tallinn – Valtu - Tallinn.

Väljasõit 19. aprill kell 15.00 kooli juurest, saabumine tagasi kooli 20. aprill orienteeruvalt kell 13.00. Raha maksta hiljemalt 18. aprilliks. Lisainfo telefonil 52 62 949

Kehalise kasvatuse õpetaja Riina Priimägi

Vanemad uudised samast kuust
> Meie edukad püramiidipüstitajad
> Loomade varjupaigas kassidel külas
> Luulevormis kirjad kirjanikele
> Tugiõpilaste organisatsiooni TORE sünnipäeval
> Ilmar Tomusk käis külasUued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii