Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

23.-27. sept – Spordinädal
30. sept – Teadlaste päev
4. okt – Õpetajate päev
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Algab suur juubeli viktoriin! 22.09
Pikapäevarühm 20.09
Toitlustamine 20.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
01.10 – Eha Keel
03.10 – Sirle Truu
04.10 – Maili Pallas
05.10 – Siiri Vilgats
05.10 – Olga Lillemaa
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2013 » Märts 2013

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Märts 2013

Kresku tuleb teisipäeval
Tuesday, 26.03, lisas priit

Teisipäeval, 2. aprillil ilmub Kresku 66. number. Selles numbris saab lugeda arvamuslugu ÕE kohta ja ka vastust sellele arvamusloole. Loomulikult on juttu suusaveerandist ja sellest, mida tehakse suusatrennis. Lehes on pikk intervjuu maailmaavastajast õpetaja Veinika Lemsaluga, küsimustele koolielu kohta vastavad ka 1. klassi õpilased. Kreskus on paar lugu välismaal reisimisest ja projektiööst ning saab lugeda õppimisvõimalustest Tallinna Tehnikaülikoolis. Ajalehes on kehalise kasvatuse õpetajate eksperimendi teine osa ja Kuristiku mütside TIPP 5 ning loomulikult viktoriin ja ristsõnad. Ja palju muud!

Kreskut saab osta valvelauas. Hind on ikka 50 senti (0,5 eurot).

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Känguru
Tuesday, 26.03, lisas aivar

Võistlus toimub 28. märtsil kell 8.15 ning kestab 1 tund ja 15 min.
3.a, 3.b ja 4.a kabinetis B-204 õp Puusemp
4.b, 5.a, 5.b, 6.a, 6.b 7.a, 8.a, 9.r, 10.b auditooriumis õp Pajur

ekolierid (3.-4. klass)
benjaminid (5.-6. klass)
kadetid (7.-8. klass)
juuniorid (9.-10. klass)

Loe uudist edasi...

Liikle turvaliselt
Sunday, 24.03, lisas aivar

Viimastel päevadel on ereda päikese tõttu juhtunud mitmeid liiklusõnnetusi, kus inimesed on ka viga saanud. Seetõttu palub Politsei ja Piirivalveamet kõigil autojuhtidel ja jalakäijatel olla äärmiselt ettevaatlikud. Juhid peaksid kasutama päikeseprille, valima sõiduoludele vastava kiiruse ning puhastama autoklaasid nii seest kui väljast. Samuti manitseb Politsei ja Piirivalveamet sõiduteed ületavaid jalakäijaid veenduma, et autojuht neid näeb ning teed annab.

Vastavalt kehtivale liiklusseadusele tuleb jalakäijatel teeületusel eelistada ülekäiguradasid ja ristmikke. Väljaspool ristmikke ja ülekäiguradu tohib jalakäija teed ületada vaid juhul, kui lähim ristmik või ülekäigurada asub kaugemal kui 100 meetrit. Reaalsetes linnaoludes leidub tänapäeval selliseid kohti väga vähe. Paraku näitab aga liiklusstatistika, et ligi kolmandik jalakäijaõnnetustest juhtuvad just tänavatel väljaspool ristmikke ja ülekäiguradasid.
 
Kärberi tänaval on juhtunud surmaga lõppenud õnnetus kooliteel sõiduteed ületanud õpilasega. Palun tule iga päev õigest kohast üle tee ja veendu, et autojuht Sulle teed annab!
 
Ilusat kevadet ja turvalist kooliteed Sulle ka selle õppeaasta viimasel veerandil!

Vaata videoid: Nõuded jalakäijale ja Koolitee

Tulemas võrkpalliturniir
Wednesday, 20.03, lisas aivar

Tulemas on Kuristiku kooli võrkpalliturniir, kus saab taas jõudu katsuda oma kaasõpilaste ja õpetajatega. Mängud toimuvad meie kooli võimlas peale tunde ning algavad aprillikuust. Registreerida saab 31. märtsini, mille järel avalikustatakse ajakavad.

Väljakul on korraga 4 mängijat (võib olla ka vahetusmängijaid). Mängitakse 2 geimivõiduni, geimis mängitakse 25 punktini.

Registreerumiseks saata e-mail aadressile kristjang43@hotmail.com, mängijate (vähemalt neli liiget) ja meeskonna nimedega.

Kõik võrkpalli mängima!

Veebruarikuu viktoriin
Wednesday, 20.03, lisas aivar

Taaskord toimus meie kodukal Eesti temaatiline viktoriin. 1.-21. veebruar esitati kodulehel üks uus küsimus. Vastamise tähtaeg oli samal päeval kell 23:59. Üldse oli kokku 40 vastajat, päevas oli keskmiselt 18-20 vastajat. Osaleda said kõik, esikolmikud said auhinnad.

Edetabel

Käesoleva viktoriini edetabel, maksimaalselt võis saada 35 punkti:

Õpilased
I-II koht Gabriel Voll 12.a - 35 punkti
I-II koht Helen Aaver 12.a - 35 punkti
III koht Taavi Pleiats 8.a - 29 punkti

Lapsevanemad

Loe uudist edasi...

Emakeelenädala sündmused
Sunday, 10.03, lisas priit

juhan_liiv.jpgTeisipäeval, 12. märtsil kell 9.00 esitavad Rakvere teatri näitlejad Eduard Salmistu ja Toivo Arnover aulas etenduse eesti ühe armastatuma luuletaja Juhan Liivi elust ja loomingust. Näidend  annab võimaluse kohtuda silmast silma luuletaja Juhan Liiviga, kes saab ometi kord võimaluse kaitsta ja määrata ise oma luulet ja isikut väljapool kirjandus- ja haiguslugusid. Etendusele on oodatud 8. kuni 12. klasside õpilased.

Neljapäeval, 14. märtsil, emakeelepäeval saab teise, kolmanda ja neljanda vahetunni ajal kolmanda korruse koridoris kuulata gümnasistide kõnesid teemadel "Arvuti koolitunnis", "Nutitelefon - moodne nakkushaigus" ja "Kui sind pole Facebook'is...". Tulge kuulama! 

Kõned:

kell 9.40
Reelika Raidsalu, 10.a
Sander Rebane, 10.b
Sylvia Kress, 11.a
Anna Volodina, 12.a 

kell 10.40
Kevin Kaido Kallikorn, 12.a
Mihkel Jõeveer, 11.b
Janek Kossinski, 11.b
Viktoria Tihhina, 9.a  

 

14. märtsil, emakeelepäeval kohtuvad 2.-5. klassi õpilased lastekirjanik Ilmar Tomuskiga. Kohtumine toimub aulas kell 12.

Tule dokumentaalfilmikluppi!
Saturday, 09.03, lisas priit

Kolmapäeval, 13.märtsil kell 18.00 on esimene dokumentaalfilmiklubi üritus - dokumentaalfilmid UFO-dest.

Pika eeltöö tulemusena alustab meie koolis tegevust dokumentaalfilmiklubi. Sihtgrupina näeksime eelkõige põhikooli vanema astme ja gümnaasiumiastme õpilasi. Eesmärk on laiendada õpilaste silmaringi, arendada analüüsi- ja arutlusoskust, lõimida erinevaid teemasid kooli õppekavaga ja kohtuda huvitavate inimestega. Vaadates filme  ja teadvustades erinevaid probleeme ning elu-olu  valdkondi nii siin Eestis kui ka mujal maailmas, suudame ehk muuta suhtumist ja seejärel ka maailma meie ümber. 

Plaanime üritusi esialgu 1 kord kuus tunnivälisel ajal kell 18.00 kooli auditooriumis. Õpilaste hulgas läbi viidud küsitluse tulemusena tulid välja nende eelistused: loodus, kosmos ja UFO-d jms. Tasapisi hakkame neid harjutama tutvuma  ka igasuguste muude teemadega. Kuna tulemas on aprill - kosmose avastamise kuu, siis nn avalöök tuleb UFO-dest ja sarnastest paranähtustest ning esinema on tulemas Igor Volke.

Dokumentaalfilmiklubisse kuulub hetkel kümmekond õpilast: Annika Tammik (10.a), Raigo Pennula (9.r), Enrico Anton (9.a), Ekaterina Sulima (11.a), Marko Sams (11.a), Polina Latõseva (11.a), Maris Laut (11.a), Carl-Joosep Takkis (10.a), Kerstin Saame (11.a), Rainer Elhi (11.a) ja õpetaja Siiri Aiaste

Hetkel ei ole veel meie klubil toredat nime. Iga hea ettepanek on teretulnud!

Suusapäeavad Kõrvemaal ja Pirital
Saturday, 09.03, lisas priit

korvemaal.jpgIlusat talve ja häid suusaradu kasutasid Kuristiku õpilased  12. ja 13. veebruaril  spordipäevadel osalemisega. Osavõtjaid oli ohtralt ja kes ei saanud suusatada, see nautis loodust, mis on sel talvel erakordselt  maaliline.

Põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased käisid spordipäeval taas kord Kõrvemaal. Hommikune rongisõit Aegviitu ja siis suuskadele! Parimad suusatajad olid gümnaasiumis Tiina Teder 11.a ja Andris Treimanis 10.b klassist. Põhikooli parimad olid Jaanika Põderson 6.a ja Germo Ojala  6.b, Janne Mägi 7.b ja Tambet Härma 7.a, Mailis Härma 8.a ja Markus Viitkar 8.a, Katrin Eek 9.a ja Jan Imre Reimo 9.r klassist. 

Enne ja pärast suusatamist sõitsid klassid veel teatesõitu, kus võistlesid paralleelklassid. Suusatamine, ukerdamine ja kukkumine pakkus pealtvaatajatele palju lõbu. Oli võimlaus kelgutada ja laskuda mäest snowtube`iga. Koolieineks, mis oli termostega kaasa võetud, oli vastlapäevale  vastavalt hernesupp ja kukli asemel lihapirukas. Küll maitses hästi!

13. veebruaril  tegutsesid algklassid spordipäeval Pirita spordikeskuses. Kui suusad said laenutatud, siis toimus suusavõistlus ja parimateks osutusid: Emili Jürgenson 3.a ja Danel Zigadlo 3.b klassist, Laura Mehine  ja Sten Penzev 4.a klassist ning Aveli Leola ja Jan-Jordan Voll 5.a klassist. Kelgutamine mäe peal ja uisujääl olid tegevused, mida sai teha enne ja pärast suusatamist.

Kuristiku aeroobikud ikka esirinnas
Saturday, 09.03, lisas priit

aeroobika_13.jpg.jpgVeebruarikuu viimasel päeval toimusid meie koolis järjekordsed Lasnamäe linnaosa koolide aeroobikavõistlused. Soojade sõnadega pidas avakõne Lasnamäe linnaosa valitsuse esindaja Jaanus Riibe. Võistlustel osalesid 1.-5. klassi õpilased: kokku 123 võimlejat, neist 74 tüdrukut ja 49 poissi. Iga kool oli esindatud igast vanusest kahe poisi ja kahe tüdrukuga ning võimalusel ühe kohtunik-hindajaga. 

Võistlused toimusid meie uues ja ilusas aulas, mis oma suurepärase akustikaga ja tasemel ettenäitajatega kohe kõigi tähelepanu köitis. Kogu võistluste läbiviimise eest vastutasid meie kooli 12. klassi õpilased, kes said oma ülesandega suurepäraselt hakkama. Ilusat vaheldust võistluste vaheaegadel pakkus oma esinemiskavaga meie kooli 8.b klassi õpilane Jaana Savisko

Võistluste võitjaks tuli Kuristiku gümnaasium, teiseks jäi Sikupilli keskkool ja kolmandat ning neljandat kohta jäid jagama Lasnamäe üldgümnaasium ja Läänemere gümnaasium. Lisaks uhketele auhindadele sai iga võistleja kommi ja kaasa parimad soovid edaspidiseks. Suur tänu Lasnamäe linnaosa valitsusele, osalenud koolidele, meie kooli töötajatele, kohtunikele, võistlejatele, ettenäitajatele ja pealtvaatajatele.Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii