Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

23.-27. sept – Spordinädal
30. sept – Teadlaste päev
4. okt – Õpetajate päev
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Algab suur juubeli viktoriin! 22.09
Pikapäevarühm 20.09
Toitlustamine 20.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
01.10 – Eha Keel
03.10 – Sirle Truu
04.10 – Maili Pallas
05.10 – Siiri Vilgats
05.10 – Olga Lillemaa
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2013 » Jaanuar 2013

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Jaanuar 2013

Tahad ellu jääda?
Thursday, 31.01, lisas aivar

Seoses juba juhtunud liiklusohtlike olukordadega koolimaja sissepääsu värava vastas üle sõidutee lippavate kooliõpilastega palun lapsevanematel õpilastele meelde tuletada, et sõidutee ületamine on ainult lubatud selleks ettenähtud ülekäigurajal.

Sõidutee võib olla ilmastikuoludest tingitult libe, nähtavus halb ning busside ja autode pidurdusteekond pikem. Kool on sõiduteel liiklejate pöördumiste peale, õnnetuste ärahoidmiseks ning õpilaste turvalisuse tagamiseks edastanud info ennetustegevuseks kohalikule noorsoopolitseile.

Ja veel - helkur on kohustuslik just Teie lapse turvalisuse tagamiseks!

Meie tubli koolipere
Monday, 28.01, lisas aivar

Jaanuari viimasel nädalavahetusel sai 11.a klassi õpilane Ketlin Kivi Tartus Eesti Meistriks 800m jooksus ja võitis hõbeda 1500m distantsil naisjuunioride klassis.

Lisaks said 25. jaanuaril meie kaks ringijuhti üleriigilise tunnustuse - oma valdkonnas tehtud hea töö eest Eesti kultuurkapitali aastapreemia 2013. Nendeks olid Kuristiku rahvatantsu õpetaja Kalev Järvela (rahvakultuuri sihtkapitali preemia) ja käsipalli treener Jüri Lepp (kehakultuuri ja spordi sihtkapitali preemia).
Välja anti viiskümmend preemiat, neist kolm elutööpreemiat. Auhinnagalal jagati kokku välja 172 350 eurot.

Palju õnne kõikidele!

Leitud asjad
Monday, 28.01, lisas aivar

Õppeaasta algusest meie uues majas pole väga palju aega möödunud, aga juba on kogunenud üsna suur kogus särke-pükse-pusasid-kindaid-jalanõusid, mis ootavad omanikke. Vaata pilte ja äkki tunned enda omad ära. Kui leidsid piltidel endale kuuluva riideeseme üles, siis pöördu kooli garderoobitädi poole.

Vaata pilte.

Tuletõrje kaitsepühaku Antoniuse päeval 7.b päästeametis
Friday, 25.01, lisas aivar

17. jaanuaril käis 7.b klass õppekäigul Põhja-Eesti Päästeametis. Kohe, kui tuletõrjemajja sisse astusime nägime hoiatavat mehe kujulist plakatit  ''Ära lase purjus sõpra vette''. Seejärel liikusime edasi 2. korrusele, kus asusid köök, peatoimetaja tuba, õppeklass ja mõned magamistoad.

Kõige avaram oli õppeklass. Seal oli näha mitmeid karikaid ning akvaariumis ühte kala. Samuti oli tuletõrjujate elu tehtud väga mugavaks: õppides said nad istuda mugaval diivanil, vaadata televiisorit ning vajadusel arvutisse minna. Kuid, kui tuleb väljakutse, joosti õppeklassis asuvale torule, ning libistati sealt alla. Edasi pandi ruttu riidesse ja joosti autodesse. See protsess ei tohtinud võtta rohkem aega, kui 1 minut. Kui minut sai täis, pidi auto juba välja sõitma.

See korrus läbi vaadatud suundusime edasi garaaži. Seal tutvustati meile mitmeid tuletõrjeautosid. Kaasa arvatud autode põhjalikele ülevaatusele, lasti meile tuletõrje signaali, mis on kuulda väljakutsetel. Samuti saime teada huvitava fakti, et tuletõrjeauto koos kogu varustusega maksis kroonide ajal 20 miljonit. Kuid üle kõige oli ikka autodel turnimine, auto rooli taga istumine ning tuletõrje hoone ajalugu. Nägime torni, milles mõnikümmend aastat tagasi otsiti binokliga tulekahjusid. Kui ajalugu kuulatud, suundusime garaaži tagasi, tegime grupipildi tuletõrjeauto taustal ning läksime kõik oma teed.

Merit ja Janne 7.b klass

Vaata pilte.

Märka ja Aita jätkub
Sunday, 20.01, lisas aivar

20. detsembril 2012 täitus heategevusprogrammil „Märka ja aita!“ kolmas tegevusaasta. Programmi eesmärk on toetada raskustes perede lapsi ning õpilasi materiaalselt, kuid veelgi olulisem on, et täiskasvanud märkavad varasemast enam väikeste inimeste muresid ning hoolivad neist. Programmist toetatakse 5-10aastaseid lasteaialapsi ja õpilasi, kes on kaotanud oma vanema või kes on muul põhjusel tõsistesse raskustesse sattunud. Lastele osutatakse abi lasteaias/koolis käimiseks ning koolis õppetööks vajalike esemete muretsemisel, näiteks soojad rõivad, spordirõivad, jalanõud, kunstitarbed vms. 2012. aastal koguti kontole ligi 12 560 eurot ning koostööd programmiga teevad Skechers, Fifaa ja Minitex (Huppa).

Programmiga on liitunud paljud haridusasutused ja haridusametnikud ning Tallinna Haridustöötajate Ametiühing. Oma olulise panuse on andnud ka eraisikud ning ettevõtted väljastpoolt haridusvaldkonda. Abi on saanud juba ligi 400 last ja pere.
Abi saamiseks esitab haridusasutus taotluse. Kellele abi küsida, otsustatakse esmalt iga haridusasutuse siseselt. Komisjonile laekus 2012. aastal ligi 160 taotlust. Lapsed said endale uhiuued talveriided ja jalanõud ning palju muud vajalikku (sh kooli- ja sporditarbed jpm). Kõik nad said veel heategevusliku kingikogumise kampaania raames tehtud jõulukingituse ning mitmed raskustes pered ka toidupaki.


Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi märkamise ja aitamise tulemusena said kaks meie kooli õpilast jõuludeks kingiks koolitarbeid ja talveriided.

Annetusi saab jätkuvalt teha Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi fuajees asuvasse kogumiskasti või Tallinna Alushariduse Juhtide Ühenduse (TAHJÜ) erikontole SEB 10220109320011

Annika Nikonov, sotsiaalpedagoog

Suusatundide toimumise ajad Pirital
Friday, 11.01, lisas aivar

Suusatunnid toimuvad 7.-12. klassidele Pirital ajavahemikus 14. jaanuar - 11. veebruar.

  • Esmaspäeviti kell 15.00-17.00, vastutav õpetaja Toivo Susi.
  • Teisipäeviti kell 15.00-17.00, vastutav õpetaja Raino Liblik.
  • Kolmapäeviti kell 15.00-17.00, vastutav õpetaja Liidia Kuusksalu.
  • Neljapäeviti kell 15.00-17.00, vastutav õpetaja Riina Priimägi.
  • Reede kell 15.00-17.00, vastutav õpetaja Tanel Renter.

Õpilane peab ennast registreerima õpetaja juures hiljemalt kell 16.00.

Suuskade laenutus maksab õpilaspileti esitamisel 2.20 eurot, mis annab õiguse suusatada 1 tund. Kui seda aega ületatakse rohkem kui 10 minutit, tuleb maksta teise tunni eest veel. Kui lapsel pole õpilaspiletit kaasas, maksab ta täishinna. Igal lapsel tuleb antud perioodi jooksul käia suusatamas 4 korda.

Meie tubli tervishoiutöötaja
Thursday, 10.01, lisas aivar

Meie kooli tervishoiutöötaja Katrin Kaev on oma pikaajalise aktiivse tervist edendava tööga pälvinud kogu kooli kollektiivi austuse ja lugupidamise. Tänutäheks sai ta on Tallinna Haridusameti tunnustuse Tubli tervisedendaja 2012.

Radissoni kombekoolitus
Tuesday, 08.01, lisas aivar

Valmistamaks vaimu ette järgmisel päeval aset leidva traditsioonilise abiturientide ja õpetajate ühiseks jõululõunaks, käisid meie kooli 12 klassi õpilased 19. detsembril Tallinnas Radisson BLU hotellis, ainult neile korraldatud etiketikoolitusel.

Koolitusel, mille viis läbi hotelli toitlustus- ja teenindusjuht Kristel Mäeots, tutvustati lauakombeid, mida restorani teenindajad oma klientidega kasutavad. Näidati, kuidas katta pidulik laud, kuhu paigutada laual klaasid, mustriga taldrikud ja serveerimisrätikud. Õpilased said kuulda, et teenindaja viib lauale toidu esimesena ette lastele, siis naistele ja siis meesterahvale, seda üle kliendi parema õla. Räägiti kehakeele olulisusest ja pilkkontaktist ning hääletämbri valikust kliendiga suhtlemisel. Õpilased sai veel teada kuidas serveeritakse toidu kõrvale vein, kuidas paigutatakse lauale laevataldrik, pipar, sool, kuhu peab jääma taldrikul salat, kuhu põhiroog, kuidas viia laualt nõud ära nii, et need kätte mahuks ja maha ei kukuks.

Loe uudist edasi...

Värskele Kreskule!
Monday, 07.01, lisas priit

Neljapäeval, 10. jaanuaril ilmub Kresku 65. number. Selles numbris on pikad intervjuud raamatukogutöötaja Liana Lepikuga ja Eesti käsipallikoondise peatreeneri Jüri Lepaga, lisaks saab teada, kuidas läheb Rocca al Mare koolis füüsikaõpetaja Kristi Juusel. Kreskus on paar lugu välismaal õppimisest ja projektiööst ning saab lugeda õppimisvõimalustest Tallinna Ülikoolis. Ajalehes on kaks eksperimenti ja Kuristiku soengute TOP 4 ning loomulikult viktoriin. Ja palju muud!

Kreskut saab osta valvelauas. Hind on ikka 50 senti (0,5 eurot).

  

Õpetajad võrkpallivõistlusel edukad
Monday, 07.01, lisas aivar

4.-5. jaanuaril 2013 toimusid Viimsis Eesti Haridustöötajate Liidu ja Eesti Koolispordi Liidu poolt korraldatud võrkpallivõistlused õpetajatele. Kokku osales 32 kooli, muuhulgas külalisõpetajad Soomest ja Lätist. Võisteldi 3 liigas. Kuristiku gümnaasiumi õpetajate võistkond saavutas III liigas tubli II koha. Võistkonda kuulusid Raino Liblik, Sirje Vasmann-Perend, Liidia Kuusksalu, Viljar Sinimeri, Tanel Renter ja külalisõpetajana Triin Maller.

 

 

 

 

 

 Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii