Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

7. veeb - Spordipäev
16. veeb - Tagasi kooli
20. veeb - Aktiivõppe päev
21. veeb - Eesti mäng
23. veeb - EV aktused

Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tubli noor sumomaadleja 17.02
Toitlustamine 16.02
Märtsikuu pikapäevarühma toiduraha 16.02
 
Viimased pildialbumid
Tagasi kooli 16. veebruari...
Sõbrapäev 14. veebruaril...
Algklasside spordipäev 22...
Reaalainetenädala konvere...
Jõulurahu 4. detsembril 2...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

 
Õpetajate sünnipäevad
17.02 – Liidia Kuusksalu
18.02 – Kati Lepp
24.02 – Siiri Aiaste
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus


Noorte Kotkaste Tallinna Maleva Ida rühm
Noorte Kotkaste Tallinna Maleva Ida rühm


Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2012 » Detsember 2012 » Õppekäik Hispaania Majja
Õppekäik Hispaania Majja

10. detsembril käisid 10. klasside hispaania keele õppijad koos hispaania keele õpetaja Liisi Kattagoga õppekäigul Hispaania Majas. See on Tallinna vanalinnas asuv hispaania keele ja kultuuri keskus. Kõigepealt tutvustas sealne assistent Nelli keskust ja selle tegemisi.

Seejärel esitlesid õpilased rühmatööna valminud plakateid hispaaniakeelsete riikide jõulusöökide ja –traditsioonide teemal. Õpilased said oma teadmisi proovile panna ning täiendada Hispaania Maja juhataja ja õpetaja Neftalí Perali tunnis. Lõpetuseks said kõik keha kinnitada hispaaniapäraste suupistetega, mille kohta jagati ka selgitusi. Prooviti, kuidas maitsevad oliivid, tortilla de patatas, alioli, chorizo, salchichón ja muud Hispaaniale omased söögid.

Õpilastele Hispaania Maja õppekäik väga meeldis. Neile jätsid positiivse mulje sõbralikud inimesed ja hubane atmosfäär. Tänu õppekäigule saadi uusi teadmisi jõulusöökide ja –traditsioonide kohta ning saadi kuulda ja õppida hispaania keelt. Hispaaniapäraste söökide kohta arvati, et need on küll teistsugused kui meil, kuid siiski mitte liiga võõrad maitsed ja nendest saadi meeldiv maitseelamus. Plaanis on Hispaania Maja külastada ka 11. ja 12. klasside hispaania keele õppijatega.

hispaania keele õpetaja Liisi Kattago

Õpilaste muljed:

Kõik olid väga sõbralikud, söök oli hea, eriti küüslaugu kaste saiaga. Maja oli ilus ja korras. Lauad seisid väga huvitavalt, see aitab inimestel rohkem suhelda omavahel.
Jekaterina Tsaklidi, 10.a

Hispaania Maja külastus oli väga põnev. Õpetaja oli samuti väga tore ja seletas sõnu niimoodi, et kerge oli aru saada. Sõnad jäid väga kergelt meelde. Inimesed olid kõik väga toredad ja sõbralikud. Huvitav oli kuulata sellist õiget hispaania keelt ja just nimelt selliselt inimeselt, kelle emakeel on hispaania keel. Söögid olid teistsugused kui meil ja väga maitsvad. Need mõned tunnid seal olid vägagi toredad.
Anett Mikvere, 10.b

Hispaania Maja meeldis mulle väga. Sain targemaks jõulutraditsioonide ja -toitude koha pealt. Samuti on positiivne see, et hispaania keel polegi nii raske. Kui me neid pilte sõnadega kokku viisime, siis läbi loogilise mõtlemise saime peaaegu kõik ise tehtud. Mõned apsud küll olid, aga see selleks. Ning minu jaoks kõige põnevam osa oli snäkkide maitsmine (kõht oli jubedalt tühi). Need maitsed ei olnudki nii võõrad, kui ma algselt arvasin. Võiks teinekordki sellised üritusi ette võtta.
Sander Rebane, 10.b

Hispaania majast rääkides, siis mulle väga meeldis. Kogu see õhkkond ja atmosfäär oli hubane ja kodune. Miinuseks oli ehk see, et plakatite esitlused muutusid igavaks kuidagi, veinisid. Aga positiivne pool korvas selle. Minu üllatuseks pidime me hispaaniapäraseid toite sööma ja sellest ma oletasin, et produktid on ka Hispaania päritoluga, aga sa näe, oli hoopis Eesti Juust. Muidugi need suupisted olid väga head, eriti maitses mulle see valge, küüslaugu maiguga kaste. Kindlasti külastan seda maja ka tulevikus ja usun, et sellised õppekäigud muudavad ka meie suhtumist keele õppimisse, motiveerivad rohkem! :)
Edvin Laani, 10.aUued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii