Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

23.-27. sept – Spordinädal
30. sept – Teadlaste päev
4. okt – Õpetajate päev
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tööde vormistamine 16.09
Tulemas on teadlaste päev Kuristikus 13.09
Medaliga lõpetanud 13.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
01.10 – Eha Keel
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2012 » November 2012

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

November 2012

Helkurikoolitus 4.klassile
Sunday, 02.12, lisas kylli

helkurikoolitus.jpgNeljapäeval, 29.novembril õhtul kell viis kogunesid 4.a klassi õpilased koolimajja, trotsides läbilõikavat põhjatuult. Maanteeameti Laste Liiklusklubi viis läbi helkurikoolituse, mis toimus koolimaja juures pimedal teelõigul.

Koolituse käigus nägid lapsed erinevaid katseid, mis aitasid neil mõista helkuri kandmise vajalikkust. Saadi teada, kuidas näeb autojuht tumedasse riietatud jalakäijat ja kas vastutuleva auto tuled parandavad nähtavust või hoopis raskendavad seda. Vaadati, millised helkurid helgivad paremini ja miks. Lõpetuseks näidati katset  "musta nukuga", mis lõppes kokkupõrkega ja mille käigus veendusid kõik, et libedal teel on auto pidurdusteekond palju pikem.

Kõik osalenud said kingituseks helkuri ning leidsid, et koolitus oli põnev ja äärmiselt vajalik.

Mis on projekt OHUTU KOOLITEE?
Sunday, 02.12, lisas kylli

Projekti eesmärgiks on koolitee ohtlike kohtade kaardistamine ja ka Kuristiku gümnaasium on sellega liitunud. 
Projektis osalevad õpilased kaardistavad Maanteeameti „Ohutu koolitee“ projekti ja koolitundide raames ohtlikud kohad ja piirkonnad nende kooli läheduses. Linnalaboris koostatakse laste poolt sisestatud andmete põhjal teemakaardid (näiteks liikuvusviiside, liikluse koormuse ja ohtlike kohtade kohta).

Seejärel kutsutakse kokku arutelu lapsevanematele, õpetajatele, kohaliku omavalitsuse esindajatele, kus tutvustakse läbiviidud analüüsi tulemusi ja erinevaid linnaplaneerimise ja -korralduse lahendusi ohutu koolitee korraldamiseks.
Arutelu tulemused ja ettepanekud kooliümbruse ohutumaks muutmiseks lisatakse liikuvuskavasse, mis esitatakse koolile ja kohalikule omavalitsusele. Liikuvuskava koostamisel osalevad erinevad huvigrupid (lastest kohaliku omavalitsuseni), sealjuures kaasatakse liikuvuskava koostamisse ka liikuvusekspert.
Liikuvuskava põhjal on võimalik planeerida edasist tegevust koolide ümbruse liikluskasutuse korraldamisel ja hinnata teostatud tegevuste tulemuslikkust.

Tutvu projektiga:
http://www.seit.ee/failid/883.pdf

Turvalist liiklemist!
Veinika Lemsalu

Meie kooli käsipallurid seekord teised
Tuesday, 27.11, lisas aivar

23.-25. novembril 2012 toimusid Põlvas, Mesikäpa Hallis Eesti karikavõistlused noormeeste B vanuseklassi käsipallis ning võitjaks krooniti Põlva SK. Teisele kohale tuli meie koolis tegutsev HC Tallase klubi, kus enamik mängijaid käivad meie koolis. Turniiri parimaks kaitsemängijaks valiti meie kooli endine õpilane Tarvo Erimäe.

Reaalainete päevad
Monday, 26.11, lisas aivar

Taaskord on tulemas reaalainete päevad:

  • 27. november kell 11.00 kab A-106 matemaatikaolümpiaadi koolivoor.
  • 28. nov kell 10.00 auditooriumis TTÜ teavitusüritus IT-st (kestab 1,5-2 astronoomilist tundi) reaalidele 9.r, 10.b, 11.b ja 12. reaalide rühm.
  • 28. nov kell 14.00 A-324 Gomoku (osalevad 8.-12. klasside 3 parimat, registreerimine kuni 28.nov kell 13.00 Kevin Kallikorm 12.a).
  • 29. nov kell 12.00 Haridusprogramm Lennusadamas 8.-12.kl reaalidele (õpilased lahkuvad koolist 11.00). Vaata asukohta.
  • 30. nov 8. klasside õpilaste loovtööde esitlus arvust pii.

Piltide tellimine
Thursday, 22.11, lisas aivar

Kuni 10. detsembrini saab tellida klassi-, grupi-, portreefotosid.
Pildialbum on VEK foto koduleheküljel http://www.vekfoto.ee/?m1=16&m2=14&m3=48&thefolder=6407

Interneti teel õigeaegselt tellitud ja makstud (tähtaeg 10. detsember) pildid saab kätte koolist 13. detsembril. Piltide eest saab maksta ainult ülekandega.

Sportlik perepäev Kuristikus
Tuesday, 20.11, lisas aivar

Vaatamata varajasele hommikutunnile, kogunes laupäeval mõnus ports lapsi koos emadega, lapsi koos isadega, lapsi koos emade ja isadega ning lihtsalt lapsi Tallina Kuristiku Gümnaasiumi hoolekogu poolt korraldatud perepäevale. Et sedasorti  üritusi varem Kuristiku koolis korraldatud polnud, oli huviliste arv veidi kesine – eestlastele omane umbusk võttis võimust.

Kohaletulnud said kuulata kaplan Gustav Kutsari loengut meie riigi kaitseväest, sõdurielust, riigikaitsest. Isad kuulasid hoolega ja ilmselt võrdlesid endi kogetud praeguste võimalustega. Usume, et papade südamed võivad rahul olla, kui nad oma poegi kord aega teenima saadavad.

Loe uudist edasi...

Praht ilusaks
Tuesday, 20.11, lisas aivar

Sügisel osalesime Eesti Rahva Muuseumi ja „Teeme ära!“ maailmakoristuse meeskonna poolt korraldatud plakativõistlusel "Kuidas ese prügimäele sattus". Tegemist oli rühmatöödega, kuhu kuulus vähemalt 5 õpilast.

Näitus on avatud Tartus (J. Kuperjanovi 9) Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas T-P kella 11:00-18:00 kuni 7. detsembrini.
Meie koolist said auhinnad järgmised klassid vanemast vanuserühmast:
12.a klass – klassikülastus Tallinna Veolia sorteerimisjaama - juhendaja Heli Malve
8.a klass – klassikülastus Tallinna Veolia sorteerimisjaama - juhendaja Eve Neito

Kunstiõpetaja Eve Neito

Laske mardid sisse tulla, marti-marti!
Tuesday, 20.11, lisas kylli

rahva1.jpgMardilaupäeval, 9. novembril oli B-korpuse teine korrus kolm tundi kirju-mirju ja tavapärastes vestides lapsi ei olnud pea üldse näha. Lapsed olid kostümeeritud, et teha veidi mardilusti ja minna jooksma traditsioonilist mardijooksu. 
1. tunni ajal jooksis 1.b klass ja tehti marti 8.a klassile. Küsiti mõistatusi, sooviti õnne, loeti luuletusi.
2. tunni ajal jooksis 1.c klass ja tegi marti 12.a klassile. Kontrolliti lugemist, lauldi, heideti klassi õnne- ja eduherneid.
3. tunni ajal jooksis 1.a klass ja tegi marti 11. klassile ja 6.a klassile, sooviti õnne, lauldi ja loeti.

Pärast klassides käimist said kooli noorimad end aulas mängides veidi välja elada ja ühistes ringmängudes veelgi rohkem sõbruneda.

Lapsed olid tublid ja said kingituseks, nagu ikka mardipäevale kohane, suu magusaks teha.

Comeniuse projektiga Rumeenias
Sunday, 18.11, lisas priit

30.09 – 05.10 toimus Comeniuse projekti kolmas koosolek Rumeenias, Bukarestist umbes 150 km kaugusel asuvas väikelinnas Buzàus. Lisaks meile ja rumeenlastele võtsid koosolekust osa ka itaallased, türklased ja lätlased. Meid olid reisil kokku kuus: kaks õpetajat (Margarita Eero ja Raino Liblik) ning kolm õpilast 10. klassist (Kadi Sagor, Tanel Falberg ja Sander Rebane) ning üks õpilane 11. klassist (Polina Latõševa).

Esimene päev hakkas õige varakult, sest pidime juba kell kuus hommikul Tallinna lennujaamas olema. Vaatamata varajasele kellaajale olid kõik rõõmsameelsed ning seiklushimulised. Tallinnast lahkudes teadsime vaid, et Rumeenias on hetkel väga soe ilm ning seepärast olid kohvrid peaaegu täiesti tühjad. Suure osa kohvrite sisust moodustasid kingitused, mille oma võõrustajatele viisime.

Tallinnast lennuki peale läinud, suundusime Schipoli lennujaama poole. Schipol asub Amsterdamis ning see oli meie vahepunktiks, sest Tallinnast otselendu Bukaresti ei läinud. Schipoli lennujaam on üks Euroopa suuremaid ning sellest saime aru tagasi tulles. Kui olime Bukaresti jõudnud, siis võttis meid seal vastu kohalik projekti eestvedaja. Kohtusime lennujaamas veel itaallaste, türklaste ja lätlastega ning suundusime bussi, mis meid Buzàusse sõidutas. Umbes kella kaheksaks õhtul jõudsime pärale ning kohtusime oma võõrustajatega, kes meid oma kodudesse viisid. Olime küll kõik väga väsinud, aga ka õnnelikud, sest seljataha oli jäänud pikk lennu- ja bussireis.

Loe uudist edasi...

Laupäeval on perepäev
Tuesday, 13.11, lisas aivar

Laupäev on üks igati tore päev perega koos aega veeta. Miks siis seda mitte teha Kuristiku Gümnaasiumis? Armsad isad, emad, vanaemad, vanaisad koos laste ja lastelastega! Olete väga oodatud laupäeval, 17. novembril kell 10.00–12.00 meie koolimajja perepäevale!

Saate ise järele proovida palju räägitud uut spordisaali. Osaleda aktiivselt või lihtsalt tutvuda koolis toimuvate sportlike tegevustega nagu maadluse, võrkpalli, korvpalli, käsipalli, võimlemise, rammukatsumisega jne. Või hoopis kuulata väga põnevat esinejat ja olemata ei jää üllatused ning auhinnad. Või tee lihtsalt trenni kooli jõusaalis koos oma lapsega. Kohal treeninguid juhendamas, mänge läbi viimas ja spordiala tutvustamas kooli treenerid.
Tore oleks, kui saate ise kodus ka vahva koogi küpsetada ja seda koolis koos teistega jagada, kuid see pole kohustuslik. Auhind vahvama nimega koogile kuulub ürituse juurde. Kaasa palume võtta vahetusjalatsid!

Kava:
10.00–10.45 kaplan Gustav Kutsar tutvustab aulas kaitseväelase eriala: mis on kaitsevägi, kes on kaitseväelane, millega tegeletakse kaitseväes ning miks on vaja riigikaitset.
10.45–11.00 viktoriin aulas õpilasomavalitsuse poolt. Väljamõeldud lustakatele küsimustele saavad vastata kõik kohalolijad. Tublimatele auhinnad. Kõigile osavõtjatele on väikesed üllatused.
11.00–12.00 tegevused spordisaalides (maadlemine, korvpall, võrkpall, käsipall). Spordisaalid on avatud kõigile soovijatele. Kohal on treenerid, kes annavad näpunäiteid. Näete ka näidismatše. See on väga vahva võimalus näha, millega meie lapsed peale tunde koolis tegelevad.
10.00–12.00 avatud relvade näitus, kookide degusteerimine.

Ootame rohket osavõttu! Toredat laupäeva perega koos!

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi hoolekogu

Söögivahetunni eripreemia
Tuesday, 13.11, lisas aivar

Ajavahemikul 06. september kuni 9. oktoober korraldas Tervise Arengu Instituut konkursi „Söögivahetund". See oli kooliõpilaste loovtööde konkurss, mis võimaldas noortel mõelda kaasa tervisliku koolilõuna teemadel. Konkursil võisid osaleda kõik kooliõpilased 1.–12. klassini. 2012. a konkursile oodati loovtöid teemal „Koolisöökla minu unistustes". Tööde esitamise tähtaeg oli 19. oktoober 2012. Konkursil osalesid teiste hulgas 7 meie kooli õpilase joonistused, mis valmisid õpetaja Eve Neito juhendamisel.
Žürii poolse eripreemia sai meie kooli VIII klassi õpilane Taavi Pleiats ja võitis Tervise Arengu Instituudi poolt auhinnaks Apollo raamatupoe kinkekaardi. Täname ka teisi osalenud tublisid õpilasi ja õpetaja Eve Neitot huvitavate mõtete, ideede ja teostuse eest.

Annika Nikonov, Kuristiku tervisenõukogu

Jalgrattakoolitus 1.-5. klassi õpilastele
Monday, 12.11, lisas kylli

26. septembril 2012 toimus meie kooli aulas jalgrattakoolitus, kus tutvustati Jaan Kirsipuu nimelise jalgrattakooli CFC tööd. Liiklustundi viisid läbi spordiklubi CFC treenerid Mallor Türna juhtimisel.

Tunnis näidati Jaan Kirsipuu Rattakooli tutvustavat slaidiprogrammi. Tähelepanu pöörati ka turvalisele liiklemisele jalgrattaga tänaval. Õpetati rattahooldust: ketid, pidurid, kodarad, jalgrattapesu. Kaasa olid võetud rattad ja trenažöörid (kaks lihtsat ja üks keeruline) ning spetsiaalsed jalgratturite riided ja varustus. Lapsed said sõita saalis trenažööridel ja võidusõidujalgrattal õues. Tunni lõppedes said kõik kutse tulla treeningutele.

CFC jalgrattakoolis käivad juba mitu aastat treeningutel ka meie kooli õpilased Krister Raudsepp ja Brita Ennok, kes on saavutanud silmapaistvaid tulemusi.

Turvalist liiklemist!
Liiklusõpetaja Veinika Lemsalu

 

Leivapäev
Thursday, 08.11, lisas kylli

Üle-eestilise leivanädala raames toimus meie koolis 18. oktoobril leivapäev. 1.- 5. klasside õpilased ning meie kooli töötajad pakkusid degusteerimiseks kodus küpsetatud leiba. Kõigil huvilistel oli võimalus leibu hinnata ja retsepte vahetada. Parima maitse pälvis 5.b klassi õpilase Marcos Mikvere pakutud teraleib.
Täname kõiki osalejaid!

Avaldame võiduleiva retsepti.

Loe uudist edasi...

Jalgpalli huvilistele
Wednesday, 07.11, lisas aivar

Algamas on taas iga-aastane Kuristiku jalgpalliturniir. Valmis on meie kooli uus nägu ja mängud toimuvad uues spordihoones. Erinevalt eelnevatele aastatele on seekord mängud suures saalis, kus ka reeglid on natukene muutunud.

Reeglid ja registreerimine:

Loe uudist edasi...

Vanemad uudised samast kuust
> 6. klassid Tartus avastusreisil
> Kuristiku gaidid said 10-aastaseks!
> Halloweeni kõrvitsapiduUued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii