Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

2. sept – Algab kool

Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Kuristiku linnalaager 2019 24.06
Mai- ja juunikuu tegijad 23.06
Meie kooli õues toimus Baltimaade suurim käsipallivõistlus 22.06
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
19.06 – Riina Rotshan
02.07 – Anton Karavajev
05.07 – Ele-Marika Sooväli
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2012 » Aprill 2012

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Aprill 2012

Esmaspäeval orienteerumine Kadriorus
Saturday, 28.04, lisas aivar

Esmaspäeval, 30. aprillil, kui abituriendid teevad eesti keele riigieksamit, toimub teistel õuesõppe päev nii, nagu klassis on eelnevalt kokkulepitud.

Põhikoolile toimub orienteerumine Kadriorus. Stardipaik asub Kadrioru staadioni otsas olevas parklas, mis asub Vesivärava tänavas (teisele poole teed jääb Torupilli Selver). Bussid peatuvad kanalis Kumu juures ja Gonsiori tänaval Kadrioru Saksa gümnaasiumi vastas.

10.00 alustavad 6. klassid
10.30 7. klassid
11.00 8. klassid
11.30 9.klassid

Kohal olla 30 minutit enne oma starti.

Raja pikkused on vastavalt vanusele ja kõigile läbitavad. Selga sportlik ilmastikule vastav riietus ja jooksujalanõud. Kaasa võtta juua.

Õpetajad on rajal ja stardis turvalisuse, heakorra tagamisel ning toeks õpilastele. Kohapeal juhendavad õpilasi ja jagavad orienteerumisalast nõu kehalise kasvatuse õpetajad.

Pärast jooksu on hea võimalus teha klassiga veel pargis pikniku või veeta sisukalt aega.

1. klassid Laagna raamatukogus
Friday, 27.04, lisas kylli

Eelmisel nädalal käisid meie kooli 1. klassi õpilased Laagna raamatukogus. Kõiki lapsi oodatakse sinna T, K, R  11-18; N 12-19; L 10-17.

Meie eesmärgiks oli lähemalt tutvuda raamatukogu tööga. Raamatukogutöötajatel oli lastele kinkida imetore lasteraamat "Suvevaheaeg koolis". Autoriks Kätlin Vainola. Iga laps sai kaasa veel ankeedi raamatukogu liikmeks hakkamise kohta. Lapsed said teada, et raamatukogust saab peale raamatute laenutada ka ajakirju, CD-sid ning vaadata filme, mida on kõige rohkem raamatukogu muusikaosakonnas.

Korraga võib laenutada mitu teavikut. Raamatuid saab koju 21 päevaks ja nende tagastustähtaega saab pikendada. Raamatukogus saab kasutada ka arvuteid, kui on olemas lugejakaart.

Laupäeviti on võimalus raamatukogus kuulata muinasjutte ja meisterdada toredaid asju.Tallinnas sõidab ringi ka raamatukogubuss nimega KATARINA JEE. Esmaspäev on Lasnamäe päev. Näiteks  kell 15.45-16.15 peatub buss Mahtra 9 juures ja 17.45-18.15 Priisles, Linnamäe tee 37a juures.

Põnevat lugemist kõigile!

                                                                                              

Ly Melesk
 

Kohtumine karateklubiga
Tuesday, 24.04, lisas kylli

11. aprillil oli 1. ja 2. klassidel võimalus kohtuda karateklubiga „Nüke“. Meile esinesid „Nüke“ koondise liikmed Erko, Rainek, Ann-Lisett ja Eliise. Erko Tölpt on kahekordne Eesti meister ja tal on sinine vöö. Rainek Kaljulaid on Tallinna meister, tal on roheline vöö. Ann-Lisett Rebane on Eesti meister, omab rohelist vööd. Eliise Lind on teise koha omanik Eesti meistrivõistlustel, omab rohelist vööd. Kõik nad osalesid ka väga tublilt 2011. aastal Shotokani maailmameistrivõistlustel Edinburghis.
Ann-Lisett, Erko ja Rainek on ühtlasi oma vanuseklassis grupi KATA arvestuses Eesti parimad 2012. aastal. Edukate noorte treeneriks on Herik Tölpt.

Vaata pilte.

Hinda Comeniuse joonistusi
Tuesday, 24.04, lisas aivar

Kutsume teid hääletama Comenius: The Value of Living Green (Rohelise eluviisi väärtused) joonistuskonkursi lemmikute poolt! Pilte võib näha koolimaja koridoris seintel ja meie internetigaleriis. Hääletuskast on valvelauas ning hääletus toimub 25. aprillist kuni 6. maini.

Vaata pilte ja hinda neid meie virtuaalses galeriis.
Või tutvu nendega koolimaja koridori seintel ja vali parimad pildid välja.

Südamenädal
Monday, 16.04, lisas aivar

sydamenadal_apr12.jpg16.-20. aprillil toimub meie koolis südamenädal. Kava:

  • E-R virgutusvõimlemine 8.45-8.55 peeglite juures. Vastutab 12. kl õpilane Eret Elen Viidakas.
  • E, T, K ja R saavad õpilased 2., 3. ja 4. vahetunnil peeglite juures mõõta pikkust, kaalu, vererõhku, kopsumahtu. Õppida pulsi mõõtmist, kontrollida kehamassi indeksit. Iga õpilane saab ka endale kaardi mõõtmisandmete kohta. 
  • Neljapäeval on töötajatele veresuhkru ja kolesterooli mõõtmine õpetajate toas 8.00-15.00. On 25 kolesterooliriba ja 50 veresuhkruriba. Võimalus arvestada välja KMI - kehamassiindeks. Saab kontrollida kopsumahtu ja vererõhku. Läbiviija on meie tervisetöötaja Katrin Kaev.
  • Sööklas on terve nädal südamesõbralik toidumenüü. Vähem saiatooteid, rohkem puu- ja köögivilja.

Jalgpalli tunnid meie koolis
Monday, 16.04, lisas aivar

Eelmise nädala reedel külastasid meie kooli Eesti Jalgpalli Liidu treenerid Teet Allas ja Karel Voolaid. Karel Voolaid on Eesti U-19 koondise peatreener ja U-15 koondise abitreener.
Teet ja Karel viisid läbi algklassides jalgpalli tunni. Nii palju õpilasi ja jalgpalle korraga pole meie võimla veel näinud! Klasside vahel toimusid väikesed triblamise ja pallivedamise teatevõistlused. Prooviti osavust jalgpallimängus ja kuulati treenerite seletusi jalgpalli mängu reeglite kohta.

Treenerid kutsusid lapsi, kes ei ole veel omale meeldiva sportimise võimaluse valinud, treeningutele ja suvelaagritesse. Lasnamäel toimub suvelaager aadressil Võidujooksu 8a 4.-8. juuni ja 13.-17. august.
Registreerimine laagritesse algab EJL kodulehel aprilli alguses www.jalgpall.ee.
Suvelaagrite kohta saab lugeda rohkem - http://www.jalgpall.ee/summercamp.php

Sportima Valtusse
Sunday, 08.04, lisas aivar

Lapsevanemad, pakume Teie lapsele võimaluse tulla 13.-14. aprillil 2012 spordi- ja puhkelaagrisse, mis toimub Rapla maakonna Valtu spordibaasis. Tuusiku maksumus 22.- eurot. Hinna sisse kuulub ööbimine, toitlustamine (õhtu- ja hommikusöök), spordibaaside rent, sõit tellitud bussiga Tallinn – Valtu – Tallinn.

Väljasõit 13. aprillil kell 15.00 kooli juurest Raadiku 10, saabumine tagasi kooli juurde 14. aprillil orienteeruvalt kell 13.00.

Raha palume maksta hiljemalt 12. aprilliks. Lisainfo telefonil 52 62 949, Riina Priimägi.

Lasnamäe algklasside aeroobikavõistlused
Saturday, 07.04, lisas aivar

Reedel, 30.märtsil toimusid meie koolis järjekordsed LLO aeroobika missi ja misteri võistlused. Sellel aastal osales võistlusel 6 kooli: Laagna Gümnaasium, Sikupilli Keskkool, Lasnamäe Üldgümnaasium, Läänemere Gümnaasium, uustulnuk Lasnamäe Vene Gümnaasium ja meie kool. Võistlus oli eelmiste aastatega võrreldes konkurentsitihedam. 1. klasside voorus asus meie ees võistlust juhtima 5 punktilise edumaaga Sikupilli Keskkool. Alates 2. klassist liitusid liidrite gruppi Kuristiku ja Lasnamäe Üldgümnaasium. Tasavägises konkurentsis kujunes otsustavaks siiski 5. klasside võistlus, milles oli kindlalt üle Kuristiku Gümnaasium.

Võidukarikas jäi järjekordselt Kuristiku Gümnaasiumisse, veelkord palju õnne võitjatele.
Suur tänu ka võistluste kohtunikele Eliisa Makarkinile, Sirena Pruusile, Yvonne Tiidrusele, Keidi-Katriin Reale, ettenäitajatele Marina Tülpile, Elina Gomanile, Krista Volkovile, Kerstin Vnukovale, Maria Sirjakile ja Lauret Uustalule, muusika eest vastutaja Galina Vassiljevale, sekretäridele Kariina Adambergile ja Mari-Liis Müürile.
Eriline tänu Aivarile ja Kristile muusika, auhindade, diplomite ja igakülgse abi eest võistluste läbiviimisel.

Koolide paremusjärjestus oli:
1. Kuristiku G 28
2. Sikupilli KK 16
3.-4. LÜG 5
3.-4. Laagna G 5
5.-6. Läänemere G 3
5.-6. Lasnamäe Vene G 3

Loe uudist edasi...

Aktiivse ja turvalise koolipäeva projekti tööst 2009-2012 meie koolis
Monday, 02.04, lisas aivar

Alates 2009. aasta lõpust on Tallinna Kuristiku Gümnaasium olnud seotud Soome-Eesti ühisprojektiga „Aktiivne ja turvaline koolipäev“. Projekt hõlmab eelkõige 1.-9. klasside õpilasi, eesmärgiga muuta nende koolipäev turvalisemaks, aktiivsemaks ja sisukamaks. Kokku osaleb projektis 45 Tallinna ja 44 Turu linna kooli.

Projekti aastatel on tihenenud suhtlemine kooli erinevate vanusegruppide vahel. Selle kinnituseks on nn. sõprusklasside teke, kes viivad läbi ühiseid üritusi: nt. 12.kl või 9.kl õpilased käivad põhikooli I astme klassidele muinasjutte ette lugemas, sõbrapäeval toimusid ühised koogisöömised, vahetundides mängitakse koos mänge ja korraldatakse võistlusi.

Loe uudist edasi...

Püramiidid Lasnamäel
Sunday, 01.04, lisas aivar

29. märtsil toimus Laagna Gümnaasiumis Püramiidide võistlus. Püramiidide ehitamine inimestega on üks osa sportlikust võimlemisest. Võistluste korraldus oli ladus ja vahepaladeks esinesid Laagna kooli iluvõimlejad ja tantsija. Meie kool osales esmakordselt ja kahe võistkonnaga – 9.r ja 10.b klassi tüdrukud. Kümnendikud saavutasid III koha ja üheksandikud said eripreemia kõige klassikalisemate püramiidide eest. Võistlusest said inspiratsiooni nii õpetajad kui ka õpilased ja järgmine aasta oskame kindlasti veelgi paremini esineda. Võistluste kulgu ja esitatud püramiide saab vaadata Laagna Gümnaasiumi galeriist.

Õpetaja Liidia KuusksaluUued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!

* Rebaste ristimine Kuristiku moodi

* Kõrvitsane Kuristiku

* Maailmaharidusnädala üritusVaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii