Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

23.-27. sept – Spordinädal
30. sept – Teadlaste päev
4. okt – Õpetajate päev
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tööde vormistamine 16.09
Tulemas on teadlaste päev Kuristikus 13.09
Medaliga lõpetanud 13.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
01.10 – Eha Keel
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2012

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Aasta 2012

Head uut aastat
Monday, 31.12, lisas aivar

Aasta 2012 oli Kuristiku koolipere jaoks erakordne, kuna meie koolimaja tegi läbi täieliku uuenduskuuri. Lisaks sai koolimaja juurde uue võimla, raamatukogu, aula ja muud ruumid. Võimalused õppimiseks ja õpetamiseks on koolis paranenud märkimisväärselt.

Algaval 2013. aastal jääb nüüd kõigil kuristiklastel üles näidata vaid väga häid tulemusi oma tegemistes.

Head vana aasta lõppu ja head uut õppimise aastat kõigile.

direktor Raino Liblik

Õppekäik Hispaania Majja
Thursday, 27.12, lisas aivar

10. detsembril käisid 10. klasside hispaania keele õppijad koos hispaania keele õpetaja Liisi Kattagoga õppekäigul Hispaania Majas. See on Tallinna vanalinnas asuv hispaania keele ja kultuuri keskus. Kõigepealt tutvustas sealne assistent Nelli keskust ja selle tegemisi.

Seejärel esitlesid õpilased rühmatööna valminud plakateid hispaaniakeelsete riikide jõulusöökide ja –traditsioonide teemal. Õpilased said oma teadmisi proovile panna ning täiendada Hispaania Maja juhataja ja õpetaja Neftalí Perali tunnis. Lõpetuseks said kõik keha kinnitada hispaaniapäraste suupistetega, mille kohta jagati ka selgitusi. Prooviti, kuidas maitsevad oliivid, tortilla de patatas, alioli, chorizo, salchichón ja muud Hispaaniale omased söögid.

Õpilastele Hispaania Maja õppekäik väga meeldis. Neile jätsid positiivse mulje sõbralikud inimesed ja hubane atmosfäär. Tänu õppekäigule saadi uusi teadmisi jõulusöökide ja –traditsioonide kohta ning saadi kuulda ja õppida hispaania keelt. Hispaaniapäraste söökide kohta arvati, et need on küll teistsugused kui meil, kuid siiski mitte liiga võõrad maitsed ja nendest saadi meeldiv maitseelamus. Plaanis on Hispaania Maja külastada ka 11. ja 12. klasside hispaania keele õppijatega.

hispaania keele õpetaja Liisi Kattago

Õpilaste muljed:

Loe uudist edasi...

Loeng etiketist 11. klassidele
Wednesday, 26.12, lisas aivar

Teisipäeval, 18. detsembril käisid koolis 11. klasside õpilastele rääkimas oma koolist ja lauakommetest EHTE kooli õpilased Kristina Ojandu, Kristiina Jurnas ja kooli turundusjuht Kairi Kurm. Muide Kristiina on endine Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi õpilane.
Kahel järjestikusel tunnil tutvustati õpilastele Eesti Hotelli- ja Turismi Kõrgkoolis õpetatavaid erialasid ja õppimisvõimalusi. Põhieesmärk oli aga hoopis õpilaste harimine läbi praktiliste teadmiste neljapäeval toimuva  piduliku koolilõuna ettevalmistavaks osaks, kus 11. klassidele on jäänud tradistiooniliselt kandev roll õpetajatele ja abiturientidele jõululõuna lauale kanda.

Näidati kuidas katta pidulik laud, kuhu ja kuidas paigutatakse laual taldrik, klaasid, noad ja kahvlid, kuidas pärast söömist nõud kokku korjata nii, et võimalikult palju taldrikuid kätte mahuks ja noad-kahvlid maha ei kukuks, kumbalt poolt serveeritakse kliendile toitu, kuidas klaase kanda, kumbal pool asub Sinu leivataldrik, kuidas serveerimisel käsi hoida jne jne. Õpilased said harjutada taldrikute kandmist ja salvrätikute ehk servjettidede voltimist. Mõned näited:
http://www.youtube.com/watch?v=MP2b4kt3xZY

Täname EHTE kooli kasulike teadmiste eest!

Annika Nikonov

Rammumehe ja võimlemisvõistluste järelkaja
Wednesday, 19.12, lisas priit

Jälle on põhjust meie kooli sportlike tegemiste üle uhkust tunda, nimelt toimusid järjekorras juba 28. võimlemisvõistlused ja 3. Rammumehe jõukatsumised.

Rammumehe võistlustel osales rekordarv võistlejaid erinevatest Tallinna koolidest ja võistlused ise olid igati päris rammumeeste võistluste moodi nii oma alade valikult kui ka kohtunike koosseisult. Nimelt olid kohtunikeks Eesti professionaalsete rammumeeste ühingu liikmed Meelis Peil, Heiki Liiv ja Janek Tobi.

Üheksa gümnaasiumi noormeest asusid võistlustulle järgmistel aladel: rauast kohvrite tassimine ühe minuti jooksul; 120-kilogrammise tünni tassimine vahelduvalt 45-kilogrammise kangi rebimisega; 55-kilogrammise kangi rinnalt surumine maksimaalse kordade arvu peale ja 125-kilogrammise kangiga jõutõmbe sooritamine 90 sekundi jooksul.

Huvitav ja uus oli ka see, et kaks ala toimusid õues kruusaga üle puistatud rajal ja spetsiaalsetel alustel. Selline kogemus oli nii osavõtjatele kui ka pealtvaatajatele esmakordne - ütlemata huvitav oli vaadata lumel mässavaid võistlejaid ja punaste ninadega innukalt plaksutavaid pealtvaatajaid.

Parimateks osutusid:
I koht: Martin Raudsepp (Laagna gümnaasium)
II koht: Karl Liimand (Laagna gümnaasium)
III koht: Gerrith Pungas (Audentese Erakool)

Loe uudist edasi...

Jõulunädal
Saturday, 15.12, lisas aivar

Esmaspäeval, 17. detsembril - Piparkookide kaunistamise võistlus sööklas. Igast klassist 3 õpilast. Piparkoogid ja kaunistusvahendid kaasa, kella 12.15-14.00.

18.-20. detsember - heategevuslaat - info sellest allpool. Lisaks on võimalik müüa eelmisel päeval kaunistatud või ka kodus küpsetatud piparkooke suurte vahetundide ajal. Osa tulust läheb heategevuseks: "Märka ja Aita" ning "Lemmikloomade varjupaik".

Teisipäeval, 18. detsembril - 1. klasside jõulupidu kell 16.00. Kõik vanemad on oodatud.

Kolmapäeval, 19. detsembril - viime ellu eestlaste rahvakalendrijärgse Toomapäeva-kool pühadeks puhtaks. Eelnevalt tuleb ja konsulteerib meid koostööpartner puhastusfirmast ning vastava info saavad õpetajad infotunnis 17. detsembril kell 11.40.
Igal klassil on oma õpetaja kabinet + ühiskondlikud seinad jagatakse ära. TEEME ÄRA!

20. detsember - 2.-5. klasside jõulupidu kell 10.00. Tunde antud klassidel ei ole. Pikapäeva rühm on koolis nagu tavaliselt, söömine 13.30.
Toimub jõululõuna abituuriumile ja kooli töötajatele kell 14.00 kooli sööklas.
Sama päeva õhtul jõulupidu 6.-12. klasside õpilastele kella 17.00-21.00.

21. detsember - toimuvad jõulukontserdid 6.-12. klasside õpilastele. Kontserdile jätkub tunnistuste/hinnetelehtede jagamine ja klassihommik kringliga. Kontserdid algavad: 6.-8. klassid kell 9.00, 9.-12. klassid kell 10.00.
Algklassidel on kolm tundi ning klassijuhataja tund. Kõik tunnid annavad klassiõpetajad ise. Pikkpäev sööb 13.30 ja pärast seda lähevad koju.

Terve nädal on kooli valvelauas avatud päkapikukontor, kus asuvasse kotti võib sõbrale kingituse jätta. Kingid kätte reedel kontserdi lõpus.

Heategevuslaat 18.-20. detsember

Korraldame detsembrikuu viimasel koolinädalal 2012. aastal Kuristiku koolis heategevusliku LAADA. Laadaplats on avatud kella 17.00–20.00 kooli fuajees 18. detsembril ja kooli garderoobis 19.-20. detsembril kella 8.00.-18.00.

Laadal võib kaubelda ainult talispordi varustuse ja riietega, mis on seotud kooli kehalise kasvatuse tunniga ja sobilikud lastele.  Müüa ja osta saab suusavarustust, uiske, kelke, spordivahendeid, talveriideid jne.

Võib-olla on mõnel lapsel vaja just selliseid spordijalatseid, suuski või jopet, millest sinu laps on välja kasvanud. Laat on hea võimalus ka koolitundideks vajalike asjade soetamiseks.
Palume Teil tuua või saata lapsega oma laadakaup kooli garderoobi hiljemalt 17. detsembriks. Esemete müügiks registreerimisel tuleb kaubale lisada nimi, telefoninumber, e-posti aadress ning kauba hind või info selle kohta, et kool võib ise määrata hinna – siis läheb kogu  tulu heategevuseks. Hind peaks olema mõistlik. 30% kogu müüdava kauba hinnast läheb kooli käsutusse heategevuslikul eesmärgil. Laadale toodud kaup peab olema puhas ja kasutuskõlblik. Müümata jäänud esemed saab kätte koolist 7.–10. jaanuarini. Võimalus on ka jätta müümata jäänud esemed kooli, sel juhul jagab kool need laiali raskes majanduslikus seisus peredele. Küsimuste korral helista numbril 6340 212.

Kui Teie lapsel puuduvad talispordivahendid, siis kasuta võimalust ja tule laadale.
Tulu läheb Märka ja Aita fondi http://markajaaita.haridus.ee/ ja Lemmikloomade varjupaigale.

Algklasside teatripäev
Sunday, 09.12, lisas kylli

nukuteater_12.jpgKolmapäeval, 5.detsembril käisid Kuristiku Gümnaasiumi 1.- 3. klassi õpilased nukuteatris. Vaadati etendust "Jõuluvana ja väike põhjapõder ". Vahva oli 1. klassi õpilaste siiras äratundmisrõõm nukuteatri hoonet nähes, neil on ju nukuteatri aabitsad. Etendus oli lustlik ja hoogne, lapsed said südamest naerda ja elevust oli palju.

Saime osa ka jõulumelust Raekoja platsil. Uudistasime põhjapõtru ja jõuluturgu, külastasime ka Jõuluvana tema toredas majakeses. Jõuluvana ei olnud kiituse ja kommidega kitsi.
Oli tore päev.

1. c klassi õpetaja
Riina Rotšan

Võimlemispidu 2012
Wednesday, 05.12, lisas aivar

11. detsembril toimub meie koolis kaua oodatud Võimlemispidu 2012, mille eesmärk on välja selgitada Kuristiku parimad võimlejad ja klasside omaloomingulised kavad. Lisaks toimub ka ülelinnaline rammumeeste võistlus.

Ajakava:
Kell 10.00 - sportvõimlejate avadefilee võimlas, millele järgneb sportvõimlemise mitmevõistlus. Sportvõimlemises osaleb igast klassist 3 poissi ja 3 tüdrukut, määrab kehalise kasvatuse õpetaja.

Kell 11.30 - omaloominguliste kavade võistlus aulas. Omaloomingulistes kavades igast klassist vähemalt üks kava. Omaloominguliste kavade registreerimise tähtaeg 5. detsember. Registreerumiseks saada klass, tantsugrupi liikmete nimed, kahe osaleja e-post ja telefoninumber. Soovi korral võib saata ka grupi ja tantsu nime. Samaks ajaks palun tuua või saata ka muusika aivar@kuristiku.ee.
   
Nädalavahetusel saab valida endale peaproovi aja
esmaspäeva õhtuks. 
Prooviaegu ja esinemisjärjekorda vaata
siit.

Kell 13.00 - rammumeeste võistlus kooli sisehoovis ja aulas. Rammumeeste võistlustel igast osalejast koolist 2 gümnaasiumi noormeest. Võistlustest osavõtjate nimeline registreerimine toimub aadressil kristi.pajur@kuristiku.ee hiljemalt 6. detsembriks.

Võistluste peakohtunikud: Tanel Renter (tanel.renter@kuristiku.ee) ja Riina Priimägi (riina.priimagi@kuristiku.ee).

Rammumehe võistlus tulekul!
Tuesday, 04.12, lisas priit

Meelis PeilTallinna Kuristiku gümnaasium koostöös Eesti Professionaalsete Rammumeeste Ühinguga korraldab 11. detsembril 10.-12. klassi noormeestele ülelinnalise võistluse “Tallinna koolinoorte rammumees 2012“. Võistlus toimub Tallinna Kuristiku gümnaasiumi sisehoovis ehk õues. Publik saab rammumeestele kaasa elada nii sisehoovis kui soojas kooli aulas. Võistluste patroon on rammumeeste amatööride EMi võitja Meelis Peil. Võistlusaladeks on  tünnivedu, autovedu, palgi tõstmine ja kohvrite kandmine.
 
Registreerumise tähtaeg rammumehe tiitlile kandidaatidele on 6. detsember. Osavõtusoovist tuleb teatada aadressil Kristi.Pajur@kuristiku.ee. Registreerumisel on vaja märkida osaleja nimi, kool ja klass.
 
Rammumehe võistluse auhindamisel tunnustame kõiki osalejaid väikese meenega. Lisaks saab esimene koht auhinnaks karika. 1.-10. koht saavad medalid, lisaks väärtuslikud auhinnad. Rammumehi toetavad: EPRÜ, THA, LOV, TKG ja Powerman. Kui osaleda  ei jaksa, tule publikuks ja toeta häälekalt rammumehi!

Rammumehe võistluse juhend 

Loe uudist edasi...

Õpetajad võitsid
Sunday, 02.12, lisas aivar

Laupäeval, 1. detsembril osales Kuristiku Gümnaasiumi õpetajate võistkond Harju KKÜ korraldatud õpetajate võrkpallivõistlustel Kiilis, kus saavutati I koht. Võistkonna koosseisu kuulusid:
1. Raino Liblik
2. Tanel Renter
3. Toivo Susi
4. Viljar Sinimeri

Palju õnne võitjatele!

Helkurikoolitus 4.klassile
Sunday, 02.12, lisas kylli

helkurikoolitus.jpgNeljapäeval, 29.novembril õhtul kell viis kogunesid 4.a klassi õpilased koolimajja, trotsides läbilõikavat põhjatuult. Maanteeameti Laste Liiklusklubi viis läbi helkurikoolituse, mis toimus koolimaja juures pimedal teelõigul.

Koolituse käigus nägid lapsed erinevaid katseid, mis aitasid neil mõista helkuri kandmise vajalikkust. Saadi teada, kuidas näeb autojuht tumedasse riietatud jalakäijat ja kas vastutuleva auto tuled parandavad nähtavust või hoopis raskendavad seda. Vaadati, millised helkurid helgivad paremini ja miks. Lõpetuseks näidati katset  "musta nukuga", mis lõppes kokkupõrkega ja mille käigus veendusid kõik, et libedal teel on auto pidurdusteekond palju pikem.

Kõik osalenud said kingituseks helkuri ning leidsid, et koolitus oli põnev ja äärmiselt vajalik.

Mis on projekt OHUTU KOOLITEE?
Sunday, 02.12, lisas kylli

Projekti eesmärgiks on koolitee ohtlike kohtade kaardistamine ja ka Kuristiku gümnaasium on sellega liitunud. 
Projektis osalevad õpilased kaardistavad Maanteeameti „Ohutu koolitee“ projekti ja koolitundide raames ohtlikud kohad ja piirkonnad nende kooli läheduses. Linnalaboris koostatakse laste poolt sisestatud andmete põhjal teemakaardid (näiteks liikuvusviiside, liikluse koormuse ja ohtlike kohtade kohta).

Seejärel kutsutakse kokku arutelu lapsevanematele, õpetajatele, kohaliku omavalitsuse esindajatele, kus tutvustakse läbiviidud analüüsi tulemusi ja erinevaid linnaplaneerimise ja -korralduse lahendusi ohutu koolitee korraldamiseks.
Arutelu tulemused ja ettepanekud kooliümbruse ohutumaks muutmiseks lisatakse liikuvuskavasse, mis esitatakse koolile ja kohalikule omavalitsusele. Liikuvuskava koostamisel osalevad erinevad huvigrupid (lastest kohaliku omavalitsuseni), sealjuures kaasatakse liikuvuskava koostamisse ka liikuvusekspert.
Liikuvuskava põhjal on võimalik planeerida edasist tegevust koolide ümbruse liikluskasutuse korraldamisel ja hinnata teostatud tegevuste tulemuslikkust.

Tutvu projektiga:
http://www.seit.ee/failid/883.pdf

Turvalist liiklemist!
Veinika Lemsalu

Meie kooli käsipallurid seekord teised
Tuesday, 27.11, lisas aivar

23.-25. novembril 2012 toimusid Põlvas, Mesikäpa Hallis Eesti karikavõistlused noormeeste B vanuseklassi käsipallis ning võitjaks krooniti Põlva SK. Teisele kohale tuli meie koolis tegutsev HC Tallase klubi, kus enamik mängijaid käivad meie koolis. Turniiri parimaks kaitsemängijaks valiti meie kooli endine õpilane Tarvo Erimäe.

Reaalainete päevad
Monday, 26.11, lisas aivar

Taaskord on tulemas reaalainete päevad:

  • 27. november kell 11.00 kab A-106 matemaatikaolümpiaadi koolivoor.
  • 28. nov kell 10.00 auditooriumis TTÜ teavitusüritus IT-st (kestab 1,5-2 astronoomilist tundi) reaalidele 9.r, 10.b, 11.b ja 12. reaalide rühm.
  • 28. nov kell 14.00 A-324 Gomoku (osalevad 8.-12. klasside 3 parimat, registreerimine kuni 28.nov kell 13.00 Kevin Kallikorm 12.a).
  • 29. nov kell 12.00 Haridusprogramm Lennusadamas 8.-12.kl reaalidele (õpilased lahkuvad koolist 11.00). Vaata asukohta.
  • 30. nov 8. klasside õpilaste loovtööde esitlus arvust pii.

Piltide tellimine
Thursday, 22.11, lisas aivar

Kuni 10. detsembrini saab tellida klassi-, grupi-, portreefotosid.
Pildialbum on VEK foto koduleheküljel http://www.vekfoto.ee/?m1=16&m2=14&m3=48&thefolder=6407

Interneti teel õigeaegselt tellitud ja makstud (tähtaeg 10. detsember) pildid saab kätte koolist 13. detsembril. Piltide eest saab maksta ainult ülekandega.

Sportlik perepäev Kuristikus
Tuesday, 20.11, lisas aivar

Vaatamata varajasele hommikutunnile, kogunes laupäeval mõnus ports lapsi koos emadega, lapsi koos isadega, lapsi koos emade ja isadega ning lihtsalt lapsi Tallina Kuristiku Gümnaasiumi hoolekogu poolt korraldatud perepäevale. Et sedasorti  üritusi varem Kuristiku koolis korraldatud polnud, oli huviliste arv veidi kesine – eestlastele omane umbusk võttis võimust.

Kohaletulnud said kuulata kaplan Gustav Kutsari loengut meie riigi kaitseväest, sõdurielust, riigikaitsest. Isad kuulasid hoolega ja ilmselt võrdlesid endi kogetud praeguste võimalustega. Usume, et papade südamed võivad rahul olla, kui nad oma poegi kord aega teenima saadavad.

Loe uudist edasi...

Praht ilusaks
Tuesday, 20.11, lisas aivar

Sügisel osalesime Eesti Rahva Muuseumi ja „Teeme ära!“ maailmakoristuse meeskonna poolt korraldatud plakativõistlusel "Kuidas ese prügimäele sattus". Tegemist oli rühmatöödega, kuhu kuulus vähemalt 5 õpilast.

Näitus on avatud Tartus (J. Kuperjanovi 9) Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas T-P kella 11:00-18:00 kuni 7. detsembrini.
Meie koolist said auhinnad järgmised klassid vanemast vanuserühmast:
12.a klass – klassikülastus Tallinna Veolia sorteerimisjaama - juhendaja Heli Malve
8.a klass – klassikülastus Tallinna Veolia sorteerimisjaama - juhendaja Eve Neito

Kunstiõpetaja Eve Neito

Laske mardid sisse tulla, marti-marti!
Tuesday, 20.11, lisas kylli

rahva1.jpgMardilaupäeval, 9. novembril oli B-korpuse teine korrus kolm tundi kirju-mirju ja tavapärastes vestides lapsi ei olnud pea üldse näha. Lapsed olid kostümeeritud, et teha veidi mardilusti ja minna jooksma traditsioonilist mardijooksu. 
1. tunni ajal jooksis 1.b klass ja tehti marti 8.a klassile. Küsiti mõistatusi, sooviti õnne, loeti luuletusi.
2. tunni ajal jooksis 1.c klass ja tegi marti 12.a klassile. Kontrolliti lugemist, lauldi, heideti klassi õnne- ja eduherneid.
3. tunni ajal jooksis 1.a klass ja tegi marti 11. klassile ja 6.a klassile, sooviti õnne, lauldi ja loeti.

Pärast klassides käimist said kooli noorimad end aulas mängides veidi välja elada ja ühistes ringmängudes veelgi rohkem sõbruneda.

Lapsed olid tublid ja said kingituseks, nagu ikka mardipäevale kohane, suu magusaks teha.

Comeniuse projektiga Rumeenias
Sunday, 18.11, lisas priit

30.09 – 05.10 toimus Comeniuse projekti kolmas koosolek Rumeenias, Bukarestist umbes 150 km kaugusel asuvas väikelinnas Buzàus. Lisaks meile ja rumeenlastele võtsid koosolekust osa ka itaallased, türklased ja lätlased. Meid olid reisil kokku kuus: kaks õpetajat (Margarita Eero ja Raino Liblik) ning kolm õpilast 10. klassist (Kadi Sagor, Tanel Falberg ja Sander Rebane) ning üks õpilane 11. klassist (Polina Latõševa).

Esimene päev hakkas õige varakult, sest pidime juba kell kuus hommikul Tallinna lennujaamas olema. Vaatamata varajasele kellaajale olid kõik rõõmsameelsed ning seiklushimulised. Tallinnast lahkudes teadsime vaid, et Rumeenias on hetkel väga soe ilm ning seepärast olid kohvrid peaaegu täiesti tühjad. Suure osa kohvrite sisust moodustasid kingitused, mille oma võõrustajatele viisime.

Tallinnast lennuki peale läinud, suundusime Schipoli lennujaama poole. Schipol asub Amsterdamis ning see oli meie vahepunktiks, sest Tallinnast otselendu Bukaresti ei läinud. Schipoli lennujaam on üks Euroopa suuremaid ning sellest saime aru tagasi tulles. Kui olime Bukaresti jõudnud, siis võttis meid seal vastu kohalik projekti eestvedaja. Kohtusime lennujaamas veel itaallaste, türklaste ja lätlastega ning suundusime bussi, mis meid Buzàusse sõidutas. Umbes kella kaheksaks õhtul jõudsime pärale ning kohtusime oma võõrustajatega, kes meid oma kodudesse viisid. Olime küll kõik väga väsinud, aga ka õnnelikud, sest seljataha oli jäänud pikk lennu- ja bussireis.

Loe uudist edasi...

Laupäeval on perepäev
Tuesday, 13.11, lisas aivar

Laupäev on üks igati tore päev perega koos aega veeta. Miks siis seda mitte teha Kuristiku Gümnaasiumis? Armsad isad, emad, vanaemad, vanaisad koos laste ja lastelastega! Olete väga oodatud laupäeval, 17. novembril kell 10.00–12.00 meie koolimajja perepäevale!

Saate ise järele proovida palju räägitud uut spordisaali. Osaleda aktiivselt või lihtsalt tutvuda koolis toimuvate sportlike tegevustega nagu maadluse, võrkpalli, korvpalli, käsipalli, võimlemise, rammukatsumisega jne. Või hoopis kuulata väga põnevat esinejat ja olemata ei jää üllatused ning auhinnad. Või tee lihtsalt trenni kooli jõusaalis koos oma lapsega. Kohal treeninguid juhendamas, mänge läbi viimas ja spordiala tutvustamas kooli treenerid.
Tore oleks, kui saate ise kodus ka vahva koogi küpsetada ja seda koolis koos teistega jagada, kuid see pole kohustuslik. Auhind vahvama nimega koogile kuulub ürituse juurde. Kaasa palume võtta vahetusjalatsid!

Kava:
10.00–10.45 kaplan Gustav Kutsar tutvustab aulas kaitseväelase eriala: mis on kaitsevägi, kes on kaitseväelane, millega tegeletakse kaitseväes ning miks on vaja riigikaitset.
10.45–11.00 viktoriin aulas õpilasomavalitsuse poolt. Väljamõeldud lustakatele küsimustele saavad vastata kõik kohalolijad. Tublimatele auhinnad. Kõigile osavõtjatele on väikesed üllatused.
11.00–12.00 tegevused spordisaalides (maadlemine, korvpall, võrkpall, käsipall). Spordisaalid on avatud kõigile soovijatele. Kohal on treenerid, kes annavad näpunäiteid. Näete ka näidismatše. See on väga vahva võimalus näha, millega meie lapsed peale tunde koolis tegelevad.
10.00–12.00 avatud relvade näitus, kookide degusteerimine.

Ootame rohket osavõttu! Toredat laupäeva perega koos!

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi hoolekogu

Söögivahetunni eripreemia
Tuesday, 13.11, lisas aivar

Ajavahemikul 06. september kuni 9. oktoober korraldas Tervise Arengu Instituut konkursi „Söögivahetund". See oli kooliõpilaste loovtööde konkurss, mis võimaldas noortel mõelda kaasa tervisliku koolilõuna teemadel. Konkursil võisid osaleda kõik kooliõpilased 1.–12. klassini. 2012. a konkursile oodati loovtöid teemal „Koolisöökla minu unistustes". Tööde esitamise tähtaeg oli 19. oktoober 2012. Konkursil osalesid teiste hulgas 7 meie kooli õpilase joonistused, mis valmisid õpetaja Eve Neito juhendamisel.
Žürii poolse eripreemia sai meie kooli VIII klassi õpilane Taavi Pleiats ja võitis Tervise Arengu Instituudi poolt auhinnaks Apollo raamatupoe kinkekaardi. Täname ka teisi osalenud tublisid õpilasi ja õpetaja Eve Neitot huvitavate mõtete, ideede ja teostuse eest.

Annika Nikonov, Kuristiku tervisenõukogu

Jalgrattakoolitus 1.-5. klassi õpilastele
Monday, 12.11, lisas kylli

26. septembril 2012 toimus meie kooli aulas jalgrattakoolitus, kus tutvustati Jaan Kirsipuu nimelise jalgrattakooli CFC tööd. Liiklustundi viisid läbi spordiklubi CFC treenerid Mallor Türna juhtimisel.

Tunnis näidati Jaan Kirsipuu Rattakooli tutvustavat slaidiprogrammi. Tähelepanu pöörati ka turvalisele liiklemisele jalgrattaga tänaval. Õpetati rattahooldust: ketid, pidurid, kodarad, jalgrattapesu. Kaasa olid võetud rattad ja trenažöörid (kaks lihtsat ja üks keeruline) ning spetsiaalsed jalgratturite riided ja varustus. Lapsed said sõita saalis trenažööridel ja võidusõidujalgrattal õues. Tunni lõppedes said kõik kutse tulla treeningutele.

CFC jalgrattakoolis käivad juba mitu aastat treeningutel ka meie kooli õpilased Krister Raudsepp ja Brita Ennok, kes on saavutanud silmapaistvaid tulemusi.

Turvalist liiklemist!
Liiklusõpetaja Veinika Lemsalu

 

Leivapäev
Thursday, 08.11, lisas kylli

Üle-eestilise leivanädala raames toimus meie koolis 18. oktoobril leivapäev. 1.- 5. klasside õpilased ning meie kooli töötajad pakkusid degusteerimiseks kodus küpsetatud leiba. Kõigil huvilistel oli võimalus leibu hinnata ja retsepte vahetada. Parima maitse pälvis 5.b klassi õpilase Marcos Mikvere pakutud teraleib.
Täname kõiki osalejaid!

Avaldame võiduleiva retsepti.

Loe uudist edasi...

Jalgpalli huvilistele
Wednesday, 07.11, lisas aivar

Algamas on taas iga-aastane Kuristiku jalgpalliturniir. Valmis on meie kooli uus nägu ja mängud toimuvad uues spordihoones. Erinevalt eelnevatele aastatele on seekord mängud suures saalis, kus ka reeglid on natukene muutunud.

Reeglid ja registreerimine:

Loe uudist edasi...

Vanemad uudised samast kuust
> 6. klassid Tartus avastusreisil
> Kuristiku gaidid said 10-aastaseks!
> Halloweeni kõrvitsapidu

Varasemad uudised
> Oktoober 2012
> September 2012
> August 2012
> Juuni 2012
> Mai 2012
> Aprill 2012
> Märts 2012
> Veebruar 2012
> Jaanuar 2012Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii