Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

13. dets 13.00 - Rammumees
     ja võimlemispidu 2018

13. dets 18.00 - UVpidu 1.-6. kl
19. dets 18.30 - Jõulukontsert
   Kaarli kirikusVaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Sportlikud tegevused 13. detsembril 10.12
Õpilaspilet 10.12
Maailmaharidusnädal meie koolis 10.12
 
Viimased pildialbumid
Maailmaharidusnädal 3.-7....
Haridustöötajate võrkpa...
Kohtulahingud inglise keel...
Isadepäeva kontsert 8. no...
Rebaste ristimise nädal 8...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
05.12 – Mall Vister
09.12 – Natalja Kedrov
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus


Foxacademy

Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2011 » September 2011
September 2011

Algklasside spordipäev Tondiraba tennisehallis
Friday, 30.09, lisas aivar

Meie kooli algklasside pere jaoks saabus sügise algus vägagi sportlikult. Meie pesamunad ehk esimese klassi juntsud testisid sportlikult vahetundides üksteise kiirust ja helitugevust - neid suurde Lasnamäe Tennisehalli veel kaasa ei võetud. Meie kolmandikud nautisid vihmast ilma vesises keskkonnas – basseini pikkusi mõõtes. Ülejäänud seltskond trotsis rahet ja raju ning vallutas ka sellel aastal Lasnamäe Tennisehalli paariks tunniks – ikka sportlikel eesmärkidel.

Eelsoojendus marsi näol tehtud, läks tõsiseks mõõduvõtmiseks. Toimus klassidevaheline pendelteatejooks ja suure ringi jooks. Kes parasjagu oma järjekorda pidi ootama, sai mängida kogenud treenerite juhendamisel tennist ja sulgpalli.

Pendelteatejooksus olid võidukad IIB, IVB ja VA klass ja ega teised halvemad olnud, teine koht on ju ka auhinnaline. Ühe ringi jooksus olid võidukad tüdrukutes Desteny Moses 2.b, Paula Valdna 4.b ja Kalli Jaago 5.a klassist. Poistest võitsid I koha Markus Nõmmik 2.b, Robi Pinta 4.b ja Rihard Peder 4.a ning Andrei Kisseljov 5.b klassist.

Lisaks kooli spordipäevale osalesid septembrikuus meie algklasside õpilaste koondvõistkonnad Lasnamäe LO koolidevahelistel võistlustel – pendelteatejooksus ja krossiteatejooksus. Seekord auhinnalisi kohti ei saavutatud.

Sakslased said Eestis kultuurišoki
Friday, 30.09, lisas aivar

Kooliaasta oli vaevalt hoo sisse saanud, kui Kuristiku seinte vahel võeti õpetaja Margarita Eero algatatud projekti alusel juba lahkelt külalisi vastu. Nimelt saabus 8. septembri hilisõhtul Tallinna lennujaama väike rühm sakslasi otse meie sõpruskoolist Leipzigis. Roheline tuli oli antud nädalale täis tegutsemist ja melu.

Juba järgmisel päeval olid külalised kooli aulas kuulamas loengut viielt Taanis õpilasvahetuses osalenud abituriendilt, mis käsitles läbivalt nii kultuurišokki kui ka välismaal viibimise häid ja halbu külgi. Kultuurišokk jätkus Kultuurikilomeetri rada pidi, eriti kui arvestada selliste otspunktidega nagu Patarei vangla.

Pikast vantsimisest hoolimata jõudis kogu grupp Arvo Pärdi sümfooniaorkestri esinemiseks pärale ja see tähistas ka kõrgema kultuuri nautimise tipphetke. Mõne pealtvaataja silmad ehk vajusidki ürituse ajal kinni, kuid orkestri äkk-mürtsud hoolitsesid ka selle eest. Kuigi arvamusi ürituse ja toimumiskoha kohta oli mitmesuguseid, oli üldmulje siiski positiivne.

Loe uudist edasi...

Tule algklasside sügisnäitusele
Wednesday, 28.09, lisas aivar

sygisnaitus_sept11.jpgTeisipäeval, 27.septembril avati B-korpuse teisel korrusel näitus „Tere, sügis!”. Iga klass kujutas sügist omamoodi ja just täpselt nii, nagu õigeks pidas. Igatahes sai näitus väga meeleolukas, sest eks ole sügis kollastes lehtedes, punastes õuntes, pihlakamarjades, kastanimunades, puravikes-pilvikutes, aga ka triibulises sallis, roosades kummikutes, värvilistes vihmavarjudes või poristes jälgedes.

Näituse avamisel osalesid kõik algklassid. Õpetaja Tiina Liiva eestvedamisel lauldi sügisele regivärsilist sünnipäevalaulu. Ilusat sügist kõigile!

Vaata pilte.

Tule õpilasesindusse!
Wednesday, 21.09, lisas aivar

Tere, kallid kuristiklased, tööd alustab taas Kuristiku õpilasesindus (ÕE). Esimene koosolek toimub neljapäeval, 22. septembril 8. tunni ajal Margarita Eero klassis nr 410. Ootame kõiki õpilasi 7.-12. klassist, kes on aktiivsed ning soovivad rohkem osaleda koolielus. Kes ei tea, mis õpilasesinduses täpselt toimub, võib julgelt uudistama tulla ilma edasiste kohustusteta. Huvilised on alati oodatud!

Näeme peatselt!
ÕE president Helen Kotkas

Sügisene talupäev vabaõhumuuseumis
Thursday, 15.09, lisas aivar

Neljapäeval, 15. septembril käis 3.a klass Eesti Vabaõhumuuseumi korraldatud sügisesel talupäeval.  Sügis on taluperele kibekiire tegutsemise aeg – vaja koristada põllult saak, peksta vilja, jahvatada jahu, varuda talveks metsaande …

Igal pool taludes võttis meid vastu töökas pererahvas, kes lahkesti selgitas, kuidas need talutööd vanasti ikka käisid. Eriti tore oli see, et kõike sai ka ise proovida ja käega katsuda. Nägime, kuidas puhastatakse pohli ja soolatakse seeni, kuidas pesukurikaga pesu pestakse ning kuidas käib üks õige võitegu. Pistsime nina sepikotta ja aitasime perenaisel maja talveks soojustada. Uudistasime, kuidas rehe all kootidega vilja peksti, ning saime tunda rehetoa soojust, kui vili partel kuivas. Saime kahte notsut kõrva tagant sügada ja kohtusime kanade, lammaste ja hobustega.

Tundus, et lapsed jäid nähtuga rahule ja vähemalt kaks poissi ütlesid, et neile meeldis vabaõhumuuseumis nii kangesti, et nad oleksid tahtnud sinna elama jääda.

Vaata pilte.

Spordipäeval ilmataadiga rinda pistmas
Friday, 09.09, lisas aivar

Neljapäeval, 8. augustil toimunud spordipäev kooli staadionil kulges plaanipäraselt kuni hetkeni, mil taevataat veekraanid lahti kallas ja spordihimulised kuristiklased läbi leotas. Selleks ajaks olid toimunud pendelteatejooks ja individuaalne jooksuvõistlus, pooleli olid pallivise ja kuulitõuge.

Kui esimene vihmahoog mööda läks, jätkati pooleli jäänud aladega ning algas ka pushpalli võistlus. Siiski, vihm oli oma töö teinud ning mõned klassid ei ilmunud võistlusplatsile ja andsid vastastele loobumisvõidu. Kes aga pushpalli võistlusel osalesid, said esmakordse ja vägagi meeldejääva kogemuse hiiglasliku palli nügimisest, seda enam, et vihma hakkas jälle sadama ja kõik said üleni märjaks ja pisut poriseks. Spordipäev tõestas, et kuristiklased ei ole tehtud suhkrust ja marmelaadist, vaid on igavesti vintsked sellid.

Tulemused ilmuvad kodukale peagi.
Seni vaata pilte.    

Koolinoorte triatloni võitis Krister Raudsepp
Wednesday, 07.09, lisas aivar

Tallinna koolinoorte III triatlon toimus 2. septembril Nõmme spordikeskuses. Osavõtjad olid Tallinna koolide õpilased ja mõned õpilased Tallinna lähivaldadest ning spordiklubidest. Vee- ja õhusooja oli 17 kraadi, mägine ja märg rattarada tegi võistlustrassi läbimise raskeks, kuid samavõrra põnevaks. Võistlejaid tervitas, motiveeris ja stardid andis Eesti parim naistriatleet Alma Sarapuu, kes on 2011. aasta Tallinna koolinoorte triatloni patroon.

Noorte A- ja B-vanuseklassi ning juunioride (ujumine 200 m, ratas 8 km, jooks 2 km) ülekaalukaks võitjaks osutus meie kooli poiss Krister Raudsepp, teiseks (kuid A-klassi noormeeste esimeseks) tuli Nikita Tserednitsenko Pirita Majandusgümnaasiumist ning kolmandaks Reimo Liiv (A-klassi teine) Gustav Adolfi Gümnaasiumist. Neljas üldarvestuses (B-klassis esimene) ja ühtlasi neidude parim oli Laura Kallas Audentese Spordikoolist.

C-, D- ja E-vanuseklassi (ujumine 100 m, ratas 4 km, jooks 1 km) kiireim oli Heikko Peensaar Tabasalu Ühisgümnaasiumist, teiseks tuli Martin Kasemets Tallinna Järveotsa Gümnaasiumist ja kolmandaks Conrad Mölder Tallinna Pääsküla Gümnaasiumist (kõik C-vanuseklassist). Tütarlaste parim oli Merilin Jürisaar Tallinna Ühisgümnaasiumist, kellele järgnesid Hele Koppel ja Brita Ennok meie koolist.

Tüdrukute D-vanuseklassis saavutas tubli III koha meie kooli õpilane Aveli Leola. Poiste B-vanuseklassis, kus oli kõige rohkem osavõitjaid, saavutas meie kooli triatleet Jan Imre Reimo tubli V koha. Kõik meie kooli võistlejad said pärast lõpetamist auhinna ja diplomi ning kümbluse tünnisaunas.

Vaata tulemusi.
Vaata pilte.

Põhikooli ja gümnaasiumi spordipäev
Sunday, 04.09, lisas aivar

Põhikooli ja gümnaasiumi spordipäev toimub 8. septembril, toimuvad 4 esimest tundi. Söögivahetundide ajad sel päeval:
9.40 – 4.-6. klass
10.40 - põhikool ja gümnaasium
11.40 - 1.-3. klass

Kell 12.00 võistluste avamine. Soojendusvõimlemine 12. a klassi õpilaste poolt - Helen Kotkas, Mariliis Müür.

Kell 12.15 pendelteatejooks
6. klass  
7. klass  
8. klass  
9. klass
gümnaasiumi klasside koondvõistkonnad (10+10)

Kell 12.45 lühimaajooks ja pallivise/kuulitõuge

60 meetrit: start tagarajal                    Pallivise
kell 12.45 6-7. klassi tüdrukud               6-7. klassi poisid
kell 13.00 6-7. klassi poisid                    6-7. klassi tüdrukud
kell 13.15 8-9. klassi tüdrukud               8-9. klassi poisid
kell 13.45 8-9. klassi poisid                    8-9. klassi tüdrukud

100 meetrit: start eesrajal                    Kuulitõuge
kell 12.45  Gümnaasiumi neiud              Gümnaasiumi noormehed
kell 13.30  Gümnaasiumi noormehed      Gümnaasiumi neiud

Finaaljooksud koheselt peale eeljooksude lõppu.
Autasustamine kell 13.45.

Kell 14.00 pushball

Võistkonna suurus põhikoolis: 3 tüdrukut ja 4 poissi, mängu aeg 3 minutit.
Võistkonna suurus gümnaasiumis: 3 neidu ja 3 noormeest, mängu aeg 3 minutit.
Mängivad klasside võistkonnad.

Töövihikute ostmine
Friday, 02.09, lisas aivar

Gümnaasiumi töövihikute (v.a. võõrkeeled) müük toimub 5.-30. septembril raamatukogus (tuba A108). Ajagraafik tuleb peagi.

Saksa keele valikaine töövihikud:
VIIa klass 7.02.-
VIIIa klass 7.03.-
IXa klass 7.55.-

Xa klassi töövihikute maksumus 6.54.-
Xb klassi töövihikute maksumus 12.36.-

XI klassi töövihikute maksumus 24.24.-
XIIa klassi töövihikute maksumus 4.60.-
XIIb klassi töövihikute maksumus 10.42.-

Raha üle kanda Liidia Kuusksalu nimele, arve nr. 10010145401010
Makse selgituses peab olema märgitud õpilase nimi ja klass.
Töövihikud väljastatakse maksekorralduse esitamisel.

NB! Väljaostmata töövihikud tagastatakse kirjastustele alates 1. novembrist.

Kool algab
Thursday, 01.09, lisas aivar

1. septembril toimuvad aktused:
  • 8.30 - 2.-5. klass
  • 10.00 - 1. klass (12. klass saadab 1. klassi aulasse)
    1. klassi õpilastel palun kooli tulla kell 9.30
  • 11.00 - 9.-12. klass
  • 11.45 - 6.-8. klass

Pärast aktuseid toimuvad klassijuhatajatunnid. Selga pidulik riietus.

Esmaspäeval, 29. augustil kell 10.00 oodatakse kooli kõiki 10. klassi õpilasi õppeaasta ettevalmistus töödele.

1. ja 10. klasside nimekirjad (seisuga 29. august)

1.a klass
klassijuhataja Ly Melesk

Kert Aaver
Evelin Agu
Beti Katerina Aruvald
Kristina Filippov
Maria Gordenkova
Rasmus Güldenkoh
Martin Kaljužnõi
Artur Kuu
Marie-Luisa Lepasaar
Carlos Leppik
Mona Ly Maidla
Kevin Miller
Ranar Nõupuu
Kristiina Popovits
Jan Erik Pukk
Berit Rahe
Keidi Ingriin Rajasalu
Urmas Rõuk
Uku Sibul
Thomas Stahl
Robert Širkin
Laura Tuuleveski

1.c klass
klassijuhataja Kati Lepp

Mia-Caroly Arumäe
Valerija Genski
Emil Guseynov
Angeelika Kasterpalu
Liisa Konovalova
Färhad Mirijev
Ahmad Muhhamedšin
Mairon Nikolajev
Rasmus Parvei
Saqeeb Hassan Qureshi
Keit Randla
Martin Rembla
Eliise Saareleht
Darja Selištševa
Sandra Silm
Carmen Soosaar
Kaira Törmikoski
Aron-Aldo Vaino
Martten Georg Vips

1.b klass
klassijuhataja Aire Luugus

Ronja Aigro
Kristo Aus
Eliisabeth Avent
Anastasia Fatejeva
Lisette Kätriin Grau
Oskar Hendrikson
Karoliina Lotta Kangust
Nikita Krotenko
Elis Kärp
Mart Laurimaa
Märten Luigelaht
Lisette Lüüsalu
Markus Martinson
Ants Pajuste
Arletha Puss
Reno Põderson        
Daniela Robles Pacheco
Martin Rosimannus
Helena Marie Sardis
Eliise Marleen Seljamäe
Allan Suomalainen
Eerik Valguta
Anton Yushkov

10.a klass
klassijuhataja Melena Schultz

Artjom Agejev
Elina Annert
Maria Bogdanovitš
Rainer Elhi
Krete Ennok
Jevgenia Fahrutdinova
Madis Fuks
Kristin Kink
Ketlin Kivi
Pyotr Konovalov
Sylvia Kress
Polina Latõševa
Maris Laut
Urmo Linntam
Aivo Luht
Jan Lõssanov
Tanel Müür
Fredy Nurmse
Erika Orav
Kirill Poljakov
Karl-Erik Puolokainen
Renee Rannaoja
Chris Rätsepso
Kerstin Saame
Keidi Sagor
Marko Sams
Ekaterina Sulima

10.b klass
klassijuhataja Kristi Juuse

Hellika Bekker
Aleksei Djužev
Sergei Fatejev
Sander Ivarinen
Martin Jaago
Mihkel Jõeveer
Aappo Jämsä
Olari Kaljuste
Kristina Kasvandik
Kaija-Liis Kattai
Dmitri Komosko
Janek Kossinski
Dorotheja Kutšinskaja
Helen Leitalu
Andres Liiver
Kasper Paavo
Maarja Liis Puusepp
Darja Rattik
Marit Soomets
Johan Sullakatko
Tiina Teder
Liisa Teral
Triin Vaidilaite
Gerli Vaik
Ruto Volmre

1. klassi õppima astujal peaksid olema:

1. Joonelised vihikud (16 joonega)
2. Ruudulised standardsuuruses vihikud (väikeste ruutudega)
3. Vihikute ümbrispaberid või kilekaaned
4. Joonistuspaberid (suured lehed)
5. Joonistuspaberid (väikesed lehed)
6. Värvilised paberid
7. Harilikud pliiatsid (keskmise tugevusega)
8. Värvipliiatsid
9. Viltpliiatsid
10. Rasvakriidid

Loe uudist edasi...Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Astumas Tammsaare jälgedes ehk kuidas abituriendid poole päevaga Põhja-Eestile ringi peale tegid

* "Ma usun tegutsemisse!"

* Lahkuv USA suursaadik: "Kõige rohkem jään igatsema eestlasi."

* 8.a ja 8.b hariv vaheajareis PeterburiVaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii