Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

13. dets 13.00 - Rammumees
     ja võimlemispidu 2018

13. dets 18.00 - UVpidu 1.-6. kl
19. dets 18.30 - Jõulukontsert
   Kaarli kirikusVaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Sportlikud tegevused 13. detsembril 10.12
Õpilaspilet 10.12
Maailmaharidusnädal meie koolis 10.12
 
Viimased pildialbumid
Maailmaharidusnädal 3.-7....
Haridustöötajate võrkpa...
Kohtulahingud inglise keel...
Isadepäeva kontsert 8. no...
Rebaste ristimise nädal 8...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
05.12 – Mall Vister
09.12 – Natalja Kedrov
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus


Foxacademy

Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2011 » Märts 2011
Märts 2011

Hea sõnumiga pildid
Thursday, 17.11, lisas aivar

Meil on heameel teatada, et saame õnnitleda Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 1.a klassi õpilast Emili Jürgensoni, kelle joonistus "Soovin, et keegi ei oleks tülis ja et sõprus kestaks igavesti" (juhendaja Veinika Lemsalu) hinnati Tallinna Linnamuuseumi Lastemuuseumi poolt korraldatud joonistuskonkursil "Hea sõnumiga pildid" eripreemia vääriliseks. Konkursi pidulik lõpetamine ja autasustamine toimus 29. märtsil Tallinna Linnamuuseumi Lastemuuseumis. Täname vahva ja hea töö ning konkursil osalemise eest!

Kokku laekus 1091 tööd kõikjalt üle Eesti ning ka piiri tagant. Saabunud joonistused pildistatakse ning säilitatakse TLMi Lastemuuseumis kui 21. sajandi alguse laste soovid ja unistused, mis kunstivahendite abil paberile pandud. Töid eksponeeritakse Tallinna raamatukogudes ja Tallinki laevades.

Vaata ka http://linnamuuseum.ee/lastemuuseum

Emakeelepäeva tähistamine meie koolis
Thursday, 17.11, lisas aivar

14. märtsil tähistasime emakeelepäeva, mille raames leidis aset kohtumine kirjanik Andrus Kivirähkiga (loe artiklit allpool). Samuti sai osa võetud Läänemere Gümnaasiumis toimuvast luuletuste esitamise päevast. Meie koolist sai 1. koha 2. klasside arvestuses Heleriin Mengel Heiki Vilepi luuletusega "Kuidas meie issi telekat remontis". Samuti sai 5. klasside arvestuses 1. koha meie kooli 5.a klassi õpilane Lauret Uustalu Ott Arderi luuletusega "Päike ja pall". 6. klasside arvestuses tuli 2. kohale Markus Viitkar Heiki Vilepi luuletusega "Naljakad tulnukad".

4. klasside õpilased koostasid ettekanded teemal "Soome-ugri rahvaste tutvustamine". 4.a klassist olid parimad hõimurahvaste tundjad Lissell Kangur, Karl-Olaf Olmann ja Liisi Pella ning 4.b klassist Breth-Oliver Zupping, Karita Sirg ja Heleen Kenna.

Traditsiooniliselt toimus 5. klassides 100 sõna töö. Parimad tulemused jagunesid järgnevalt:
1.-2. koht Hendrik Rehtla, Elizabeth-Elisheva Vaino
3.-5. koht Mari-Liis Järvelaht, Mikk Lahesalu, Maria Sirjak
6. koht Jevgeni Ulm
7.-9. koht Cristofer Krik, Merilyn Meeder, Mark Vilenski.
10. koht Regina Hiiet.

Meie kooli vanema astme parimad eesti keele õigekirja tundjad on:
6. klassid: Carolin Raad, Lisette Põld ja Kariina Adamberg
7. klassid: Kaie Laurie Vanaselja, Birgith Zupping ja Laura-Maria Puju
8. klassid: Maria Olman, Kristin Metsmaa ja Keity Taluste
9. klassid: Helen Leitalu, Mihkel Jõeveer ja Gerli Vaik
10. klassid: Marion Prikk, Mirell Kurgi ja Sirena Pruus
11. klassid: Greete Aljas, Anna-Maria Taidla ja Gerda Rentel

Loe uudist edasi...

Esmaabiõpingud
Thursday, 17.11, lisas aivar

5. a ja 5. b klassi õpilastele õpetati mitme nädala jooksul esmaabi andmist. Õppisime, kuidas teha erinevaid sidemeid. Saime teada, et esmaabi tuleb võimalusel anda kummikinnastega, kui on lahtise haavaga traumad. Vastasel juhul võib minna kannatanu haava mustus. Kuid veel ohtlikumad on vere kaudu kanduvad nakkushaigused. Saime endale ka esmaabi raamatud. Samuti oli meil esmaabist inimeseõpetuse õpikus mitu peatükki. Õppisime, mis on meie kui abistaja kohustused ja õigused. Meie kui abistaja kohustused on anda esmaabi õigesti. Õppisime ka paljudest teistest traumadest ja vigastustest. Lõpuks anti meile juhtumid, milles pidime välja selgitama, missugust abi on vaja anda. Näiteks marrastushaavade, minestamise, liigesenihestuse, nikastuse jne korral. Viimastel tundidel on meie klassides käinud kooliõde. Oleme temaga harjutanud püsivat küliliasendit. See on vajalik näiteks peavigastuste puhul.  Nüüd oskame me koos paralleelklassiga vajaduse korral õigesti esmaabi osutada.

Mikk Lahesalu, 5. a

Milleks mets?
Thursday, 17.11, lisas aivar

28. veebruar oli eriline päev, sest 11.a klass suundus Aegviidu poole, et nautida värsket õhku ja ilusat ümbritsevat metsa. Esmalt läksime Aegviidu RMK keskusesse, sättisime endid hubaselt suure puidust laua taha, kus saime uut informatsiooni - mille jaoks mõningad tööriistad vajalikud on ja mitme aasta tagant metsa raiutakse, et saaks täisväärtuslikku puitu tööstuse jaoks. Sai ka õppefilmi vaadatud, mis selgitas kase tähtsust; mõni kask andis magusat mahlaeritist, sellepärast ei pidanudki kohe enda aias lageraiet tegema.

Loe uudist edasi...

Andrus Kivirähk käis meil külas
Thursday, 17.11, lisas aivar

Emakeelepäeval, 14. märtsil külastas Kuristiku kooli armastatud kirjanik Andrus Kivirähk. Teda ootasid külla nii algklasside raamatusõbrad kui ka gümnasistid.

Esmalt kohtuski kirjanikuhärra väikeste lugejatega 2. – 5. klassidest. Viimased olid end saalis valmis sättinud – kes istusid toolidel, kes põrandal patjadel. Andrus Kivirähk luges lastele ette mõned jutud raamatust „Kaka ja kevad”. Lapsed kuulasid huviga ja sekka kostis naeruturtsatusi.  Ka oli lastel kirjamehele hulgaliselt küsimusi, millele too ka lahkesti vastas. Küsiti tema lemmikautorite kohta, töö ja edasiste plaanide kohta, selle kohta, kuidas temast kirjanik sai, kuidas tulevad head ideed. Lapsed said teada, et Andrus Kivirähk armastas ise väikse poisina väga palju lugeda ja üsna varakult hakkas ta ka kirjutama. Veel saime teada, et sügisel on kinodesse tulemas uus Lotte-film.

Paljud lapsed olid ka kaasa võtnud Andrus Kivirähki raamatu, et paluda sinna kirjanikult autogrammi. Kinkisime Andrus Kivirähkile omalt poolt ka raamatu, mis oli kokku pandud 2. ja 3. klasside laste joonistustest ja kirjutistest.

Noppeid gümnasistide muljetest kohtumisest Andrus Kivirähkiga:
Väga meeldiv oli täna kohtuda Andrus Kivirähkiga. Ma ei olnud enne lugenud tema raamatuid, nüüd aga tutvustas ta oma loomingut väga huvitavalt. Kindlasti on plaanis ette võtta mõned ta novellid. Need, mis ta ette luges, olid väga humoorikad ja mulle meeldis ta stiil väga.
Mereli, 10. klass

Härra Kivirähk tekitas positiivseid emotsioone. Märkimisväärseks pean tema lugemisoskust auditooriumi ees. Vägagi harva haarab kellegi lugemine kuulama, ja nii, et kõrvad kikkis lausa. Ainuke, mis häiris, oli tema kaitsepositsiooni tajumine. Küllap vist ei tundnud kirjanik ennast koduselt ja seepärast esines, käed rinnal. Muidu oli täitsa vahva.
Anna, 10. klass

Andrus Kivirähk luges ette ühest raamatust paar lehekülge ning vastas küsimustele. See oli tõesti vahva, et ta tuli meile külla. Kahju, et aega jäi väheseks ning 45 minutist ei jätkunud, et kirjanik oleks saanud end meie ees täielikult avada. Oleks tahtnud teda palju rohkem kuulata. Väga meeldis, kuidas ta raamatut ette luges.
Marina, 10. klass

Esmaspäeval külastas meie kooli Andrus Kivirähk, kes sattus täiesti kogemata siiakanti. Imekombel istus ta Ratassepa autosse, kes ta siia sõidutas. Kivirähk luges meie väiksele auditooriumile novelle, millest mõnedki olid väga huvitavad. Samuti pajatas ta meile oma loomingust, sellest, kust ja kuidas tekivad erinevad mõtted. Nagu mõnigi mainis, on Kivirähk suhteliselt muhe mees. Üldiselt möödus loeng hästi, vähemalt võin julgelt öelda, et silm ei läinud kordagi looja. Kuid usun, et me oleks võinud Andruselt rohkem küsimusi küsida, ega siis nüüd iga päev mõni kirjanik Lasnamäele satu.
Gabriel, 10. klass

Külli Ratassepp

Vaata pilte.

Tegevusest tulvil sõbranädal
Thursday, 17.11, lisas aivar

14.-18. veebruaril toimus Kuristikus sõbranädal. Sõbranädal algas sõprusklasside loosimisega aulas. Iga klass sai endale sõprusklassi, kellega koos 18. veebruaril kooki süüa. Algklasside näitering esitas etenduse „Doonor on elupäästja“. Aula ees oli traditsiooniline sõbrapäeva postkast  ja sms-tervituste ekraan. Pikemate vahetundide aja said multifilmide fännid vaadata multikaid. Esmaspäeva krooniks oli Kuristiku ja Laagna kooli ühine sõbrapäeva pidu 9.-12. klassi õpilastele Laagna gümnaasiumis. Peo korraldajateks olid mõlema kooli õpilasesinduse liikmed, abiliseks ka Peeter Taim Lasnamäe Noortekeskusest.

Teisipäeva hommikuks valmisid plakatikonkursiks „Saame sõpradeks“ toredad tööd. Kõik tööd olid kooliperele nähtavad aula juures pikas koridoris. Kokku laekus 20 plakatit, mida hindas 5-liimeline žürii.

Kolmapäevasele mänguõhtule olid oodatud kõik 1.-6. klasside õpilased. Kavas oli orienteerumine koolimajas, alias ja mitmed teised mängud. Parimad mängijad said kommi ning kõik osalejad õhupalli. Õhtu jätkus põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele mõeldud armastuslaulude esitamise võistlusega. Esimesel võistlusel oli 5 võistkond, kes andsid väga meeleoluka kontserdi vaatajaskonnale. Parim esitaja selgitati välja publiku hääletuse teel. Õhtu jätkus autasustamisega. Tunnustati plakatikonkursi, spordipäeva ja armastuslaulude võistluse parimaid. Kõige viimasena vaadati koos filmi „Valentine´s Day“.
 
Reedel jõudis kätte kaua oodatud sõprusklasside koogi söömine. Iga klass tegi oma sõprusklassile koogi, mida koos 5. tunni ajal mugiti. Lisaks söömisele mängiti mänge ja nauditi sõbralikku õhkkonda. Selline üritus toimus meil esimest korda, osutudes väga edukaks. Kõik olid sellega rahul.

Sõbranädalal oli tegevusi  nii vahetunni ajal kui peale tunde igale vanuseastmele. Aitäh ÕE-le, kes korraldas tervele koolile sõbraliku nädala.

Vaata pilte.

Näidendite konkurss
Thursday, 17.11, lisas aivar

Neljapäeval, 10 märtsil, toimus aulas kooli ajaloos esimest korda ingliskeelsete näidendite konkurss. Osa said võtta ainult põhikooli õpilased. Kõik klassid olid hoolega valmistunud. Kokku esitati 12 näidendit, mis olid omamoodi huvitavad ja naljakad. Paljud olid oma näidendite ideeks valinud tuntud tükid ja need veel huvitavamateks ning naljakamateks ümber teinud. Saalis valitses lõbus meeleolu ja kõik vaatasid huviga.

Näidendeid hindas 7-liikmeline žürii kolme kategooria alusel: hääldus, näidendi sisu ja näitlejameisterlikkus. Kokku oli võimalik saada 105 punkti. Esikoha sai 9.a, teise kohe 8.r ja kolmanda 7.r klass. Osalejad olid tublid, aga kõigil on veel piisavalt arenemisruumi. Kuna konkurss toimus esimest korda, siis loomulik, et kõik ei tule kohe perfektselt välja. Loodame, et selline konkurss toimub ka järgmisel aastal.

Vaata pilte.

Meie kool võitis aeroobikavõistlustel esikoha
Wednesday, 16.11, lisas aivar

Neljapäeval, 3. märtsil toimusid meie koolis järjekordsed Lasnamäe linnaosa algklasside õpilaste aeroobikavõistlused. See juba üle 15 aasta kestnud tore üritus tõi ka seekord kohale võistlejaid 6-st Lasnamäe koolist. Võistlused toimusid, nagu alati, kolmes voorus. Kokku osales võistlustel 143 õpilast 1.-5. klassist, nendest 81 tüdrukut ja 62 poissi.

Peale 1. klassi vooru juhtis võistlust Läänemere gümnaasium. Teise klassi lõppedes asusid võistlust juhtima Lasnamäe Üldgümnaasium ja Kuristiku gümnaasium. Kolmanda klassi võistluse lõpuks ütles oma sõna sekka tüdrukute 1. koha saavutanud Sikupilli keskkool. Laagna Gümnaasium osales sellel aastal vaid 4. Ja 5. klasside võistkondadega ja vaatamata 5-ndate klasside tüdrukute kolmikvõidule, jäid nad lõppkokkuvõttes siiski jagama 3.-4. kohta Läänemere gümnaasiumiga, kogudes igati kiiduväärsed 9 punkti. Teiseks tuli 10 punktiga Lasnamäe Üldgümnaasium ja juba mitmendat aastat järjest võitis koolide arvestuses Kuristiku gümnaasium, kogudes kokku 29 punkti.

Loe uudist edasi...

Sportima ja puhkama
Saturday, 05.03, lisas aivar

Pakume Teie lapsele võimaluse tulla 11.-12. märtsil spordi- ja puhkelaagrisse, mis toimub Rapla maakonna Valtu spordibaasis. Tuusiku maksumus 18.50 eurot (289,46 EEK). Hinna sisse kuulub ööbimine, õhtu- ja hommikusöök, spordibaaside rent, sõit tellitud bussiga Tallinn-Valtu-Tallinn.

Väljasõit 11. märtsil kell 15.00 kooli juurest Kärberi 9. Saabumine tagasi kooli juurde 12. märtsil orienteeruvalt kell 13.00. Raha palume maksta hiljemalt 10. märtsiks. Lisainfo telefonil 52 62 949, Riina Priimägi.

Meie kool osales ja võitis
Saturday, 05.03, lisas aivar

Meie kooli 9.r klassi võistkond osales „Mesimumm“ intellektuaalses projektis esimest aastat ning jõudis lõppvoorus I kohale. Võistkonna liikmed olid Anne Niin, Ruto Volmre, Martin Jaago, Aleksei Djužev ja abijõuna Andres Liiver. Võiduni jõudmiseks tuli läbida kolm vooru.

I voorus tuli lahendada ülesandeid interneti teel. Iga päev oli uus teema, kusjuures nädal aega. Teemad olid enamasti reaal- ja loodusained (keemia, füüsika, matemaatika, bioloogia, aga ka inglise keelne teadusfilm). Sellest voorust edasipääsemine oli kõige suurem õnnestumine, sest ühe teema ülesannete lahenduste saatmine meil ei õnnestunud ajalimiidi ületamise tõttu.

Loe uudist edasi...Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Astumas Tammsaare jälgedes ehk kuidas abituriendid poole päevaga Põhja-Eestile ringi peale tegid

* "Ma usun tegutsemisse!"

* Lahkuv USA suursaadik: "Kõige rohkem jään igatsema eestlasi."

* 8.a ja 8.b hariv vaheajareis PeterburiVaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii