Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

13. dets 13.00 - Rammumees
     ja võimlemispidu 2018

13. dets 18.00 - UVpidu 1.-6. kl
19. dets 18.30 - Jõulukontsert
   Kaarli kirikusVaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Sportlikud tegevused 13. detsembril 10.12
Õpilaspilet 10.12
Maailmaharidusnädal meie koolis 10.12
 
Viimased pildialbumid
Maailmaharidusnädal 3.-7....
Haridustöötajate võrkpa...
Kohtulahingud inglise keel...
Isadepäeva kontsert 8. no...
Rebaste ristimise nädal 8...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
05.12 – Mall Vister
09.12 – Natalja Kedrov
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus


Foxacademy

Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2011 » Veebruar 2011
Veebruar 2011

Tuletõrjemajas
Sunday, 06.03, lisas aivar

11. veebuaril käis 8.r klass käis Pirita Tuljetõrje- ja Päästekomandos. Seal saime teada, kuidas elu käib tuletõrjemajas. Tutvusime suure punase autoga, millega tuletõrjujad sõidavad sündmuskohale. Auto oli väga huvitav, kus leidis igasugust kraami: kirveid, suur lõikurmasin, erinevaid voolikuid. Maja oli väga keeruline ja väga kerge oli seal ära eksida. Saime näha, millega tegelevad päästjad oma vabaajal. Jõusaal, köök, teleka ees istumine, pinksi mängimine, magamine. Siis viidi meid vooliku ruumi, kus oli väga palju voolikuid. Erinevatel voolikutel on erinevad ülesannded. Üldmulje oli hea. Päästijad olid meie vastu viisakad, lõbus oli ja natuke targemaks sai ka. Ekskursiooni lõpus said kõik õhupallid, tänu millele mõni läks täiesti pöördesse.

Viktoriini tulemused
Saturday, 05.03, lisas aivar

Veebruarikuu igal päeval esitati kodulehel üks kuni mitu küsimust, millele tuli sama päeva jooksul vastata. Seekord oli osalejate arv rekordiliselt suur. Suurim vastajate arv ühel päeval oli 75. Väga palju oli osalejaid vilistlased ja endiste õpilaste hulgast.

Suur tänu teile kõigile, järgmisel aastal jälle.

Auhindamine toimus 23. veebruaril kooli vabariigi aktustel. Vilistlaste auhinnad ootavad huvijuht Kristi juures.

Võitjateks osutusid:

Loe uudist edasi...

Heade mõtete päev Noarootsis
Monday, 28.02, lisas aivar

Neljandal rahvusvahelisel gaidide konveretsil USAs 1926. aastal otsustati, et heade mõtete päevaks sobib hästi skautluse ja gaidluse rajajate Robert ja Olave Baden-Powelli ühine sünnipäev – 22. veebruar. Seitsmendal maailmakonverentsil Poolas 1932. aastal arenes idee edasi, kus Belgia esindaja arvas, et kuna sünnipäevadel on kombeks teha kingitusi, siis võiks kõik gaididki lisaks oma headele mõtetele annetada sel päeval gaidluse heaks oma riigi kõige väiksema rahatähe. Nii sai alguse Mõtetepäeva Fond. (Gaidi käsiraamat lk. 29)

Seekordne üle-eestiline heade mõtete päev toimus Noarootsi Gümnaasiumis 18.-20. veebruaril. Kuristiku lipkonda esindasid sel korral meie hellakesed, kes ei kartnud külma ilma ja oskasid valida vastava riietuse. Arvestades ilma, ei toimunud liiga pikka matka, vaid piirduti lühema jalutuskäiguga.

Leho Jõeorg

Vaata pilte.

Kestab talvine fotovõistlus!
Monday, 28.02, lisas priit

Kooli koduka toimetus kuulutab esimest korda välja talvise fotovõistluse pealkirjaga "Lumme sukeldun ma"! Võistlusele on oodatud fotod, millel on jäädvustatud erilisi hetki lumme uppunud Eestimaast: olgu siis tegemist maa või linnaga, lummava loodusvaatega, lumes askeldavate või sportivate inimestega, lume koristamisega, ilusate hommiku- või õhtutundidega, loomade või lindudega.

Fotovõistluse tähtaeg on 31. märts 2011. Esitada võib nii paberfotosid (10 korda 15 cm) kui ka digifotosid (lühem külg minimaalselt 1200 pikslit), üks osaleja võib esitada maksimaalselt 3 fotot. Igal fotol peab olema pealkiri, autori nimi ja pildistamishetke lühikirjeldus (aeg, koht, muud täpsustused). Fotot tohib minimaalselt töödelda (heledus, kontrastsus).

Osa võivad võtta kõik Kuristiku gümnaasiumi õpilased, vilistlased ja töötajad, töödest koostatakse kodukal virtuaalnäitus ja parimad (erinevates kategooriates) saavad auhinna. Zhüriisse kuuluvad elukutselised fotograafid, õpetajate ja õpilaste esindajad. Tööd esitada kooli sekretärile (paberfotod) või aadressil tkg.web@mail.ee.

Vaata fotosid loodusfoto portaalis Looduspilt.
Vaata loodusfotograaf Sven Zaceki pilte.
Vaata loodusfotograaf Remo Savisaare pilte

5.a klassi õpilased mängisid Draamateatri laval
Tuesday, 22.02, lisas aivar

19. veebruaril osales meie algklasside kooliteatri grupp kooseisus 5. a klassi õpilastega Raigo Piil, Raimond Elhi, Teresa Kuriks, Reedo Koort, Maria Sirjak, Lauret Uustalu, Mikk Lehasalu, Merilyn Meeder ja Jaagup Nurms lühinäidendite festivalil “Doonor on elupäästja”. Kokku olid tulnud põhikooli ja gümnaasiumi teatrihuvilised õpilased üle Eesti. Olime kõige nooremad osavõtjad. Esitasime ühisloominguna valminud lühinäidendi “Uks ellu”. Ära märgiti meie kooli õpilaste emotsionaalne ja näitlejameisterlik esinemine. Täname Edgarit 8.r klassist ja Aivarit, kes abistasid meid tehniliste
probleemide lahendamisel.

Vaata pilte.
Vaata meie ja teiste etenduste videoid.

Juhendajad Riina Raaga ja Tiina Liiva

Kuristiku kool on Sinuga, Haapsalu!
Tuesday, 22.02, lisas aivar

Langetame pea traagilises õnnetuses hukkunud ohvrite mälestuseks ning sügav kaastunne Haapsalu lastekodu põlengu ohvrite omastele.

 

 

Hei, võrkpallisõbrad!
Monday, 21.02, lisas aivar

Käes on kolmas veerand ning varsti on algamas võrkpalliturniir. Kutsu kokku oma semud ning registreeri enda võistkond turniirile. Oodatud on kõik poisid ja tüdrukud 6.-12. klassini. Võistkonna suurus on 4-7 liiget.

Registreerimiseks saada e-kiri: tkgsport[ät]hotmail.com
NB! Lisa kindlasti võistkonna nimi, liikmete nimed ning klassid.

Registreerida saab kuni 27. veebruarini. Kohtumiseni kollases ja sinises saalis.

Uus nädal
Sunday, 20.02, lisas aivar

Kolmapäeval, 23. veebruaril toimuvad Eesti vabariigile pühendatud aktused, tunnid on tavalise pikkusega ja kõikidel on 4 esimest tundi.

Ajakava:
9.00-9.40 - 1.-3.klassid
10.00-10.40 - 4.-8. ab klassid
12.00-13.00 - 8.r.-12. klassid ja kõik õpetajad/kooli töötajad

Kahel viimasel aktusel esitatakse Oma Lava näidendit ”Eesti rahvarõivas”.

Pikapäeva söömine on kell 12.30, peale seda lähevad õpilased koju.

Reedel toimub aeroobikavõistluste eelvoor meie kooli aulas.
Ajakava:
kell  8.00 - 1. klassid
kell  9.00 - 2. klassid
kell 10.00 - 3. klassid
kell 11.00 - 4. klassid
kell 12.00 - 5. klassid

Osa võtavad kõik õpilased. Selga lühike spordidress, jalga mugav sisejalats ja kaasa lõbus tuju. Parimad pääsevad edasi LLO võistlustele, mis toimub meie koolis neljapäeval, 3.märtsil.

Palju õnne, Heljo Mänd!
Friday, 18.02, lisas aivar

11. veebruaril tähistas väärikat 85. aasta juubelit armastatud lastekirjanik ja luuletaja Heljo Mänd. Heljo Männi looming on pakkunud lugemisrõõmu juba mitme järjestikuse põlvkonna lastele. Ta on avaldanud üle saja raamatu, sealhulgas lastele luulet, proosat ja näidendeid, lisaks ka tõlkinud lasteluulet.
Tuntuimad ehk tema teostest: luulekogud ("Oakene","Vikerkaare all","Mere taga, metsa taga", "Pillerpall", "Rohupäike"), proosa ("Koer taskus","Toomas Linnupoeg", "Miks sa vaikid?", „Väikesed võililled“) jne. Ja kes meist ei teaks Mõmmi-lugusid!
Paljud tema kirjutatud luuletuste sõnad on ka viisistatud ja saanud popiks juba Entel-Tenteli ajal – „Karumõmmi unelaul”, „Jorupill Jonn”, Tingel-tangel” jne.

Loe uudist edasi...

Tule vabariigi aastapäeva ballile
Wednesday, 16.02, lisas aivar

Otsi kapist välja pidulik kleit või ülikond, viksi kingad ja pane juuksuri juurde aeg kinni, sest 22. veebruaril kell 18.00 leiab meie kooli aulas aset Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud ball! Seekord võtavad osa ka õpilased Laagna ja Lasnamäe Üldgümnaasiumist. Loomulikult on oodatud ka kõik kooli töötajad ja vilistlased. Meeleolukat muusikat pakub kogu õhtu Andrus Kurvits bändiga, õhtu jooksul on oodata ka palju üllatusi! Pilet eelmüügist on 3 eurot ja kohapeal on 4 eurot.

Tantsuoskuste lihvimiseks korraldab Marina Tülp kursused, mis algavad juba TEISIPÄEVAL, 8. veebruaril! Registreerimiseks saada enda nimi, partneri nimi (võib olla ka teisest koolist!), klass ja kool meiliaadressile pille01[ät]windowslive.com. Kursuse hinnaks ühele inimesele on 6,5 eurot (sisaldab 6 tantsutundi). Registreerunud saavad ka info maksmise ning muu olulise kohta.

Kursused toimuvad meie koolis järgmistel kuupäevadel:
Teisipäev, 08.02 - 15.45-16.45
Neljapäev, 10.02 - 16.00-17.00
Reede, 11.02 - 18.45-19.45
Pühapäev, 13.02 - 17.00-18.00
Teisipäev, 15.02 - 15.45–16.45
Reede, 18.02 - 18.45-19.45

Pole partnerit? Pole probleemi! Registreeri end sellegipoolest ja kindlasti leiad partneri kohapealt! Ära maga maha aasta pidulikumat sündmust!

Kui läheb väga külmaks...
Tuesday, 15.02, lisas aivar

Õppetöö toimub üldjuhul iga ilmaga. Koolimaja uksed on avatud ja toimub õppetöö ka kõige külmema ilmaga.

Aga kui peate siiski oluliseks lapse koju jäämist käreda pakase tõttu siis sellest lapsevanemal kooli, klassijuhatajat koheselt teavitada kas e- maili teel, e-kooli kaudu või helistada.

Õppetegevuse korraldamisel arvestatakse välisõhu temperatuuri ja tuule kiiruse koosmõjust sõltuvat tuule-külma indeksit ning organismile tegelikult toimivat välisõhu temperatuuri.

Õppetunnid võib ära jätta, kui sõit kooli ja tagasi ei ole korraldatud ja tegelikult toimiv välisõhu temperatuur on:
1) miinus 20 ºC ja madalam 1.–6. klassis;
2) miinus 25 ºC ja madalam 7.–9. klassis.

Madalast välisõhu temperatuurist hoolimata kooli tulnud õpilastele korraldatakse kojusaatmise võimaluseni erinevaid tegevusi.

Kehalise kasvatuse tunde võib läbi viia õues:
1) 1.–6. klassi õpilastele tegelikult toimival välisõhu temperatuuril kuni miinus 10 ºC;
2) 7.–12. klassi õpilastele tegelikult toimival välisõhu temperatuuril kuni miinus 15 ºC;
3) mõõduka tuule korral tuulekiirusel kuni 8 m/s.

Palju õnne Rasmusele!
Tuesday, 15.02, lisas aivar

Eesti kergejõustiku sisemeistrivõistlustel meeste 60 meetri jooksus tuli meie kooli abiturient Rasmus Rooks 6,91 sekundiga Eesti meistriks.

Palju õnne Rasmusele ja veel kiiremaid jalgu edasiseks.

Talvine spordipäev Nõmmel ja Pirital
Tuesday, 15.02, lisas aivar

Selle talve spordipäevad möödusid põhikoolile ja gümnaasiumile Nõmme Spordikeskuses ja algklassidele Pirital. Ilmataat soosis meie kooli üritust ning kinkis mõõdukalt külma ja päikesepaistelise päeva.
Nii Nõmmel, kui ka Pirital möödus aeg suusatades, kelgutades ja uisutades väga kiiresti. Reibas muusika, mis kõlas aitas tujul mitte langeda, kui kõik veel hästi suusarajal välja ei tulnud. Õpilastele olid suusarajad jõukohased ja huvitavad – oli tõususid ja laskumisi ning ka siledal maal sai kiirust üles võetud. Nõmmel osales spordipäeval 224 õpilast ja 100%-liselt oli kohal 8.r klass, gümnaasiumist 86%-ga oli 11.b. Lisaks tavalisele suusatamisele oli võimalus oma kätt proovida  laskesuusatamises. Siin olid parimad nooremate arvestuses Ekke-Kaur Vosman ja vanemate arvestuses Krister Raudsepp. Parim tüdruk oli Anne Niin. Peale suusatamist pakuti õpilastele kuuma teed ja värsket juustusaia.

Pirital oli metsaalune meie algklassidest kirju. Kõige nooremad kelgutasid ja uisutasid. Viienda klassi õpilased näitasid oma taset võidusuusatamises. Parimad olid Anita Stüff ja Tambet Härma. Spordipäeva lõpuks toodi algklasside õpilased  bussidega kooli kuuma suppi sööma.
Kiitus õpilastele, kes osalesid spordipäeval ja suur tänu klassijuhatajatele ning aineõpetajatele, kes abistasid kehalise kasvatuse õpetajaid spordipäeva läbiviimisel.

Liidia Kuusksalu, kehalise kasvatuse õpetaja

Vaata Pirita pilte.
Vaata Nõmme pilte.

Vaata laskesuusatamise paremusjärjestust:

Loe uudist edasi...

Üheteistkümnendikud keraamikatehases
Monday, 14.02, lisas aivar

20. jaanuaril külastas 11.b klass Tallinna Keraamikatehast. Seal saime teada, et tänapäeval ei tehtagi enam savinõusid käsitsi ja keerleva lauakese peal, vaid savitükk pannakse spetsiaalse kipsvormi sisse. Seal ta muutub kõvaks, sest kips imab savist vee välja. Peale savivormist väljavõtmist savinõu pestakse, värvitakse, glasuuritakse ja põletatakse spetsiaalses ahjus (õige järjekord ei jäänud meelde). Pärast ringkäiku tehases saime ise proovida savinõude kaunistamist. Igaüks sai maalida endale meelepärase mustriga taldrikukese, mida saab kasutada ka küünlajalana. Paljud meist tegid selle kellelegi lähedasele kingituseks. Kahjuks ei saanud me neid nõusid veel endaga kaasa võtta – neid tuleb veel ahjus põletada ja glasuurida. Hiljemalt sõbrapäevaks saame enda šedöövrid kätte.

Vaata pilte.

Vanemad uudised samast kuust
> Sõbrapäeva nädal
> Lumelinn 2011
> Põhikooli ja gümnaasiumi spordipäev Nõmmel
> Algklasside spordipäev PiritalKoolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Astumas Tammsaare jälgedes ehk kuidas abituriendid poole päevaga Põhja-Eestile ringi peale tegid

* "Ma usun tegutsemisse!"

* Lahkuv USA suursaadik: "Kõige rohkem jään igatsema eestlasi."

* 8.a ja 8.b hariv vaheajareis PeterburiVaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii